Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Generalno se slazem s tobom.

NS postaje sve načičkaniji što se tiče automobila, a mogu misliti kako je u BG-u

Recimo ja sve više izbegavam da idem autom na posao, zato sam položio za A i planiram neko skuterče da kupim jer auto će više trebati ženi da negde pegla sa detetom ako bude bilo potrebe a opet, mora biti dosta mesta jer poznato je kako žene raspolažu sa slobodnim mestom :)

 

Mislim, može sve to i u malom autu ali onda ideš gradom natovaren kao cirkus

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala. Evo bas u zadnje vreme gledam. Svi kupuju velike, da ne kazem ogromne automobile. Po Bg-u kada se vozis prosto da ne poverujes. Te bembara, te mecka, insignia, accord o dzipovima da i ne pricam. A pouzdano znam da vecinu tih ljudi nema pas za sta da ujede i da ne mogu adekvatno da odrzavaju te automobile. Dodju na pumpu sa autom od 20 i kusur soma evra a sipaju za 500 dinara. Meni je to smesno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja noćas sanjao da vozim Stila u zamenu za Octaviu 2.0 tdi kod dede i da je doplata 700e.

Inače, to i možeš samo da sanjaš  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasli novu caku da izvuku pare narodu :)

 

E, sad sam bas gledao, hebote pa ne znam koji bi jos karavan izabrao osim tog Meganerosa a da lici na nesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja noćas sanjao da vozim Stila u zamenu za Octaviu 2.0 tdi kod dede i da je doplata 700e.

Inače, to i možeš samo da sanjaš  :laughing:

 

 

Pa mogu kada imaš samo neke zastarele PD 1.9 :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj, Croma mi generalno nije trebala sto se velicine tice, od starta mi je bila oversize-ovana. Nju sam kupio jer je tada bila po meni best buy, odnosno najvise automobila za ulozen novac. Vremenom sam shvatio da me troskovi tog automobila kostaju previse i tu ne pricam o parama koje sam ulozio na odrzavanje. Te pare sam dao zato sto sam ja manijak. Pricam o tome da dajem 32000 za registraciju i da taj auto trosi po gradu 9-10 l. A pritom mi je gepek u zadnje vreme prazan jer deca rastu a vise mi nisu potrebna kolica i gomila gluposti. U pocetku jesu ali sad vise nisu. A na sve to treba dodati cinjenicu da je moja voznja 95% po Beogradu, a Croma kao Croma svoj pun sjaj pokazuje tek kada se krene na put.

Lako se onda dodje do zakljucka da imam auto koji mi realno i ne treba. Jos kad su se neke finansijske kockice slozile, onda sam poceo da razmisljam o novom autu. Kriterijume po kojima sam dosao bas do Twinga cu obrazloziti u temi o Twingu kada je otvorim.

Da se razumemo, ja i dalje mislim da je Croma fenomenalan auto, pogotovu moj sada vec bivsi primerak, ali to je auto za nekoga kome je veliki auto (gepek) stalno ili bar chesto potreban i takodje za nekoga ko cesto ili stalno vozi magistralu i auto put. Po gradu je taj auto razbacivanje. Trosi, registracija skupa, komplikovano parkiranje tj. nalazenje adekvatnog mesta za parking i.t.d. 

Jasno ko dan i potpuno pravilno razmisljanje :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je sto preovladjuje razmisljanje da je dobar onaj auto koji ti odgovara a ne koji se zove tako i tako. Croma je odlican automobil, za nekoga kome treba prostor i gepek, voli Fiata i nema problem sa parkiranjem a uz to vozi barem 40-50% otvoreni put. Tako da se slazem sa francuzom u potpunosti... Osim izbora novog automobil :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam nesto vise novaca, umesto Alfe bih uzeo 2010. Citroen C5 C5 140KS

 

Odusevljen sam automobilom, i Alfe 159, Bravo, celu italijansku ekipu jednostavno preskace za koplje sa ergonomijom, potrosnjom i cenom odrzavanja.

 

Fenomenalan automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa cenom odrzavanja preskace za 2-3 koplja, raspitaj se malo za cene delova, tipa koliko kosta jedan polovan retrovizor, ili soferka, ili kad odjebe neki amort, doduse hidrauliku ima samo u najvisem nivou opreme, a kako Sava92 kaze sve ispod te najvise opreme je velika razlika u zavrsnoj obradi i da to nije isti auto.....

Inace i meni se bas svidja, ali kad sam cuo za cenu polovnog retrovizora vise mi se ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

C5 jeste sjajan auto ali to za odrzavanje nije istina. Takodje, ne moze se uporedjivati Bravo i C5 jer su u razlicitim klasama. Bravo je u klasi C4 i tu treba traziti poredjenje ergonomije, nivoa opreme, performansi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kada smo kod potrosnje, poredjenjem 1.6hdi sa 1.6mjet, a onda i 2.0hdi sa 2.0mjet....nisam uspeo da pronadjem razliku u korist C5. Dakle, C5 jeste sjajan auto i vizuelno dopadljiv pa kome se svidja, svaka cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrzavanje automobila starog 4/5 godina ne moze biti bas jeftino, zna se kako se kupuje takav auto, a koliko vidim ovde je pricao on mladjem automobilu.

 

C5 jednostavno dominira u klasi do 10k eura i svemu sto pruza za te pare. Mada ni 159 sa Ti paketom nije za bacanje ali sve ima svoje, i eventualna kupovina 159ke bez 2.4mjet motora nije zanimljiva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

C5 jeste sjajan auto ali to za odrzavanje nije istina. Takodje, ne moze se uporedjivati Bravo i C5 jer su u razlicitim klasama. Bravo je u klasi C4 i tu treba traziti poredjenje ergonomije, nivoa opreme, performansi.

Fantom ih je uporedio pa sam se bas zato nadovezao...

Dovoljno je da se pozove par radnji delova, i par otpada i da se pita za par stvarcica i bice svima jasno koliko je taj auto jeftin ili nije za odrzavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji, ali kada uporedis cene sa italijanskim vozilima u tom cenovnom rangu, odstupanja nisu velika a ono sto dobijes pravi dosta veliku razliku.

 

Druga je stvar sto za italijane imas optpad na svakom cosku, za Citroen, Pug je malo drugacija situacija. Renault se malo izdvaja, lakse je naci neke delove, ali i njegove cene su malo jace.

 

Za novi bravo neke stvari kostaju nezamislivo mnogo, da ne kazem bezobrazno.

 

Ja bih jedan e46 320/330D, jeste matoro, ali posle Stila je sreca sreca radost. Malo je falilo da ga pazarim umesto Alfe, al' srce nije htelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koji su to sad Opelovi 1.6cdti motori? I da li to ima veze sa mjet-om?

 

Deluju simpatično performanse, tj gotovo identično kao na Stilu 3v + sa daleko manjim nominalnim potrošnjama.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drug uzeo tog megana, belog, karavan. Meni ono skroz bezveze, i ruzan, ko da su ga kinezi pravili. Mnogo mi je bolja Laguna, ima i sa 1,5dci motorom ako to trazite. Dobar auto, lepo uradjen, lep... komsija bas doterao pre 3dana, crnu metalik, felne, unutra pola koza pola mebl, stvarno super izgleda auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A koji su to sad Opelovi 1.6cdti motori? I da li to ima veze sa mjet-om?

 

Jeste baza Fiatov multijet, sad dalje verovatno je Opel sam eksperimentisao sa mapama, pratecim agregatima, elektronikom....

Ali to je jako mlad motor, proci ce jos jedno 3-4 godine dok ne bude povoljan za polovnjaka.... :D

 

Ne znam kakav je ovaj Isuzu, u ranijim inkarnacijama se nije bas proslavio, a sada ima DPF i DEnso ubrizgavanje koje po Poljskim forumima nije bas sretno resenje....

 

MSPK@ Taj Megan je sigurno bio  u nekoj Authentic shklj. opremi.....

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...