Jump to content
FAS Goran
filipovic

Slike automobila bez posebnog razloga...

Recommended Posts

Ozbiljno organizovana... al dobijes kanticu boje da dovrsis auto gde su promasili... i ona cuvena "kakva plata, takva vrata".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Da, ozbiljno organizovana! Ozbiljna industrija je to bila. Kasnije, 90ih je bilo sta je bilo, najmanje je radnik i obican covek bio kriv za to sto ga je zadesilo. Posledica politike kakvu je vodila tadasnja drzavna vrhuska. Zato smo danas tu gde jesmo, poslednjih 20 godina je prodato i zatvoreno ( da ne kazem unisteno ) i sta je trebalo i sta nije trebalo. Danas smo napredni, motamo kablove i sijemo presvlake da ne kazem gace po tudjem nalogu. 

Ali odlicno je, samo neka i dalje ponavljamo u SEBI "dobro je, moze i gore".

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu, ko nov (sem malo korozije na auspuhu). Kakav fles...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad kad je zacepi 30000 evra na oglasima :D Elem, uvek me je zanimalo zašto su ljudi kupovali automobile a nisu ih vozili? Moj majstor u Priboju je imao Juga iz 80ih sa manje od 10 000km, našao ga u nekoj garaži ispod ćebadi, neki deda ga čuvao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Ima dosta takvih slucajeva da su ljudi ostavili kola sa malo km, price su razne od onih da im nije bio potreban auto (u slucaju mog druga koji je kupio juga par dana pred bombardovanje 99. i tako ostao u garazi narednih 10ak godina sa manje od 100 km na satu), preko onih da im je uspomena na nekog preminulog ili sl. znam i tu neke primere, pa zatim cuvanje za neke bolje dane ili kad nemaju para da registruju i voze itd.

Moj cale je 2004. god. kupio NSU princ sa 70ak hiljada na satu, to je bio auto od jednog pokojnog casovnicara koji ga je kupio novog 68. godine u Nemackoj, cica umro a auto ostavio cerki i zetu koje taj auto nije zanimao, stajao godinama u garazi sa dva vojnicka sanduka punih delova sto novih sto polovnih i to za neke smesne pare samo da se isprazni prostor koji je auto i delovi zauzimali. Cica je taj auto slabo vozio ali je uredno nabavljao delove kako ko podje za Nemacku ovaj naruci nesto neka se nadje.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam bio klinac ovde je na parkingu u centru stajao nov Mediteran, mislim da nije presao vise od 200-300km. Kupio ga je covek koji je bio pijanac. Dovoljno sasvestan da ga ne vozi, a i imao je par kafana tu oko zgrade gde je pio. :) Godinama je stajao, prasnjav sav ali ga nisu dirali. Onda je neko skinuo retrovizor, neko far, otvorili su ga i tako...ocerupali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, stex_pb said:

Sad kad je zacepi 30000 evra na oglasima :D Elem, uvek me je zanimalo zašto su ljudi kupovali automobile a nisu ih vozili? Moj majstor u Priboju je imao Juga iz 80ih sa manje od 10 000km, našao ga u nekoj garaži ispod ćebadi, neki deda ga čuvao.

Ja sam u Somboru naišao na Škodu 105 sa 1700 km na satu,vlasnik,deda bio obućar,otišao za 350€ , moj dobat drug ga kupio.Uloźio 500€ da može da se vozi,vozio ga par godina po oldtajmer skupivima i tako izvezao u Češku za par hiljada €...
Ovaj stojadin je tranutno 12000( i slovima dvanaest hiljada) €....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Moze da trazi i 20k eura taj auto ne vredi ni pola te cifre, kao i za obicne fice sto traze po 4-5k, narod je u zadnje vreme poludeo sa cenama old i jang tajmera, misle da sve vredi sto je staro ili ocuvano, realno taj kec vredi mozda 3-4k i to je to pod uslovom da se nadje neki entuzijasta koji bas to trazi. Z101 nigde u svetu nije interesantna kao model samo kod nas i ex yu i event poljacima posto ih ima tamo i ima fanova i to je to. Kao i ta skoda sto tesko kod nas da bi se prodala za neku cifru ali eto cesima je bila interesantna jer je njihova. Svi gledaju neke cifre preko a svi znamo da ni te cifre preko nisu realne i da tamo ljudi isto lupe cenu pa ako prodje prodje, gomila kola i tamo stoji po oglasima za neke nerealne cifre.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazeni su kecevi prilicno od strane Poljaka i u istocnoj Nemackoj uz naravno nase gastarbajtere (u glavnom Nemacka, SAD i Francuska). Ali stranci u globalu zele da plate 3 do 5000 evra, manje im bitna originalnost koliko dobro stanje jer vecina sa kojima sam ja imao kontakt mnogo aktivnije koriste te oldtajmere nego nasi. Kod nas mnogi samo drze u garazi i ako ga provoza do obliznjeg skupa, cesto na prikolici dok stranci sa kojima sam ja razgovarao dosta voze za uzitak vikendom, imaju dosta organizovanih tih tura za razgledanje gde se vozaju grupno itd plus Poljaci mnogo prepravljaju za njihove trke oldtajmera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi moj @OMP ,ja živim pored granice sa EU(Hrvatska i Mađarska) i mogu da lično posvedočim da se takve stvari i po tim cenama svakodnevno prevoze na prikolicama EU tablica i nestaju iz Srbije,baš zato što ih ne cenimo…Fiće,101,1300,kampanjole, pre pola godine je jedan prelep E21 zajedno sa fićom otišao u Slo( sudim po tablicama…)…

Onaj ko zna,taj i plati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Опис фотографије није доступан. 

Fića u Londonu :D Neko od pribojskih gastosa ima dve na PB tablice i mogu se videto po "egzotičnim" mestima

 

 

Опис фотографије није доступан.

 

Tu je i jedan kamionet, takođe Pribojac, spreman za izvoz u EU.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
1 hour ago, nemanja84bg said:

:wub:

FB_IMG_1711630014640.jpg

CLK GTR Bozana

 

@stex_pb, taj nije skoro bio u domovini, jos ima ch ili tj na tablici :)

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

Dragi moj @OMP ,ja živim pored granice sa EU(Hrvatska i Mađarska) i mogu da lično posvedočim da se takve stvari i po tim cenama svakodnevno prevoze na prikolicama EU tablica i nestaju iz Srbije,baš zato što ih ne cenimo…Fiće,101,1300,kampanjole, pre pola godine je jedan prelep E21 zajedno sa fićom otišao u Slo( sudim po tablicama…)…

Onaj ko zna,taj i plati

To kupuju nasi gastozi 90% a i ne po ovim cenama koje se traze sigurno posto znam koliko su se placala neka zastavina vozila koja su otisla preko a i sto jugisa rece to su cene koje sam i ja naveo 3-5k eura a nasi ludaci mogu da traze i 20 dzabe kad to ne vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

btw, pre nekoliko godina, a apropo one price zasto ljudi cuvaju neka kola, mislim 2017. ili 18. cujem da u Krusevcu ima fiat 850 vignale kupe, redak auto, dobijem neki info gde se nalazi i zaputim se kod coveka onako da vidim auto posto nisam ni znao da tako nesto postoji u Krusevcu a kamoli video, nadjem dvoriste pitam lepo jel imate tja auto jel moze da se pogleda covek pristane otvori garazu, stvarno taj auto, stanje 8/10 onako kako sam uspeo da vidim u tesnoj garazi, kazu auto u voznom stanju, povremeno ga pale i isteraju da se luftira nebitno, neki cica je vlasnik vozila, ostavio auto sinu i unucima (ja pricao sa sinom) koji koliko vidim nisu uopste zainteresovani za auto ali niti planiraju da ga voze niti da ga prodaju. Kaze covek dolazili razni nudili velike pare ali necu da ga prodam. On pak kaze ostavicu sinovima (koji koliko sam skontao su tad jos bili klince tj maloletni) pa kao neka oni rade sta hoce. Eto kako neka kola, pritom retka i vredna, trunu u nekim garazama.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

U slici i recima @MiloshBg  mada vise mi se svidja donji budz varijanta , kontam da su autici prvo bebe fabrika a posle dolazi stil umetnika/vlasnika kad napune 18 :D i obavezno da bljuje vatru i puca na auspuh :D da je muski a ne da ficica igra pipirevku 20 na sat na putu do ... ko zna gde  - inace krompirko poterao dve lepe zenske i kilo wiskija i sljive ... bez greske, flawless victory :thumbsup:

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
2 hours ago, OMP said:

To kupuju nasi gastozi 90% a i ne po ovim cenama koje se traze sigurno posto znam koliko su se placala neka zastavina vozila koja su otisla preko a i sto jugisa rece to su cene koje sam i ja naveo 3-5k eura a nasi ludaci mogu da traze i 20 dzabe kad to ne vredi.

Istina,ali gde ima još jedan sa 110 km na satu...

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...