Jump to content
FAS Goran
Ticma

Treninzi, hiljade sklekova, hiljade trbušnjaka

Recommended Posts

Ja sam probao P90X jos 2011. godine i odustao, jer je za pocetnika pretezak. Ali sam cuo da on ima i u P90 verziji gde su normalnije vezbe. A ima i free alternativa:

 

http://gawker.com/5934375/p90x-is-a-fascist-workout

Ja sam prvih mesec dana skoro pa padao u nesvest. Zapeo sam da radim bas onako muski i imao opasnu upalu misica u pocetku. Kasnije se vec naviknes na sve, bitna je samo volja. Na mene je P90 ostavio odlican utisak i opasno radi posao. Inace danas mi je taj famozni 90. dan pa cu slikati trbusnjake i ruku ne bi li pokazao rezultate nakon 3 meseca rada jer su se tu najvise odrazili rezultati. :)

Sledece sto cu poceti da radim je P90X3 koji je 2 puta tezi od ovog obicnog ali je i kraci, vezbe traju svega 30 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto ti kazes jeste prirodna suplementacija ;)

Ja najvise posle treninga volim pirinac cisto da me zasiti i malo da povratim energiju a posle obavezno neko belo meso ili tunjevinu.

To sa belancima, surutkom i bananom i ja cepam samo dodajem i mlevenu plazmu u sve to. Od hemije samo cist protein ISO100 ili neki malo jeftiniji ako je frka ali to praktikujem samo kad je vreme za "secenje" sto dolazi za nekih dva meseca :D

Sada samo klasicni "street workout" uz dosta preskakanja vijace a teretana tek u martu negde dok se malo vratim u formu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja posle treninga obavezno belo meso ili tunjevina sa limunom i dosta luka. :D Ovako kad mi se gricka nešto, ili integralni keks ili kokice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da ste se konačno oglasili. :D Ja čekam kad ono međutim. Evo silnih recepta za ella sir a ja sam tek danas prvi put kupio taj sir na nagovor kolege Igora. :)

http://www.exyu-fitness.com/forum/recepti-zdrav-nacin-zivota/kombinacije-sa-ella-sirom/

 

Inače evo kako izgleda ruka posle 90 dana vežbi.

 

1624141_10202550608780127_984058638_n_4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moju nesmem ni da slikam, dok sam redovno trenirao imao sam problem sa jaknama, rukavi nisu rastegljivi ko na duksevima pa nisam mogao ruku da savijem :(
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako treba nekom da mašeš možeš da se oprostiš od toga. :D Ti radiš već godinama a ja tek 3 meseca pa je razlika ogromna, mada ne nameravam ovo da batalim do jula pa onda mala pauza pa od oktobra opet. Jednostavno osećam da mi prija i mislim da svako može sat vremena da izdvoji dnevno za bilo kakvu fizičku aktivnost jer na svakakve gluposti trošimo vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 godina, 6 dana nedeljno otprilike. Da se vratim u top formu treba mi oko tri meseca ali cisto sumnjam da cu vratiti plocice kao pre . . .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toma, nas najstariji takmicar ;)

Covek koji trenira sa nama mladima i to mnogo bolje i ozbiljnije :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima opasnu definiciju grudi i stomaka sa svojih 68 godina. :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdjujem :)

@igor0511

"Ne postoji trening za masu ili definiciju. Postoje izolacione vežbe i vežbe koje pogađaju grupe mišića. I tako je nastala ta izreka "vežba za masu" jer npr mrtvo dizanje pogađa noge, pogotovu zadnju ložu, leđa, ruke i stomak dok npr francuski potisak kada se pravilno odradi pogodi samo triceps i to je izolaciona vežba ili narodski- vežba za defniciju."

Velika je zabluda ocekivati da je trening svemoguc, istina je da nam ishrana u najvecoj meri odredjuje konacan rezultat.

Edited by zaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ima dosta vas koji se razumete pa mi dajte neki koristan savet u vezi skidanja kilaze . Na svojih 186 187 cm visine sam ove zime nabio 95kg, obicno sam se vrteo tu negde oko 88-90 pa mi je sad cilj da vratim tu neku kilazu, moze i koje kilo manje ne bunim se. Plan mi je da trcim 3-4 puta nedeljno, krecem sa 4km pa kilometraza svakog sledeceg treninga ide navise do nekog maksimuma koji mogu da podnesem a da ne s'ebem kolena, zglobove itd razumete vec. Ishranu mogu da redukujem i obicno praktikujem da posle trcanja koje odradim u popodnevnim satima (najkasnije do 19h zavrsim sa trcanjem)  ne jedem nista ili pojedem neko voce i taj rezim mi ne smeta sto se tice osecaja gladi itd. Imam bucice 2x10 koje nekoristim pa me zanima kada i sta bi od vezbi sa njima uz gorenavedeno trcanje moglo da doprinese topljenju masti ili makar poboljsanju sveukupne forme. Mozda neku seriju za bicepse, ramena, tako nesto da  odradim pre svakog trcanja? Hvala unapred svima na savetima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zaki drago mi je što se slažemo :)

 

@Djole izbaci šećere, ail baš sve ili barem svedi na minimum. Tu računaj i sve sokove, hleb, slatkiše, testenine i slično. Ujutru smeš malo da uneseš, ali ne previše. 

Ja sam sklon gojenju i probao sam razne rotacije UH, low-carb dijate, keto dijete i ostalo, ali najbolji učinak je kada jednostavno i bez komplikovanja svedem šećere na minimum

Share this post


Link to post
Share on other sites

izbacicu secer skroz, nije mi problem. A mleko i mlecne proizvode to mogu neograniceno da jedem? Racunam da ne goji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi čitao Molijerovog Tvrdicu? :) Kaže lepo čovek sve sos mera(iliti sve sa merom). Isto je i za mleko. Nekada davno se smatralo odličnim jer ima proteine životinjskog porekla i tada su ga bilderi pili litre i litre,a  onda se neko setio da izvuče samo proteine i nastala je "hemija". 2-3 čaše dnevno nema razloga da škode, preko toga već imaš dosta šećera. Što se sira tiče može, ali ne suviše masan. Ella je odlična i ima jako malo šećera i masti, a lepo se meša sa voćem i mlekom i još dobiješ ukusan šejk

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala za info igore, da znam sta jesti, piti u ovom rezimu smanjene ishrane a povecanog fizickog napora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ella ima 0% masti i obozavam je. :) Otkad mi je Igor preporucio intenzivno je koristim (najmanje jedno pakovanje sedmicno). Za skidanje kilaze ne znam jer ja radim na dobijanju iste i uz P90x sam za 6 meseci dobio 6 kg. Ne nameravam da prekinem jer mi se svidja i potrebno mi je jos kilograma mada ne znam kako bi se na tebe odrazio djole. Da ne bude kontra-efekat pa da se ugojis do 100-ke. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na čemu Đole.

Sa Ellom se neće ugojiti sigurno :) Inače, ja u zadnje vreme ubacim 3-4 jagode, pola kantice Elle i možda 100ml mleka u blendar i leop izmešam. Posle iseckam još jednu jagodu i umešam. Bude odlično, a jako malo šećera ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aksicu ja 6 kila mogu da nabacim za 2-3 bolja veselja/slave u 15 dana, to nije problem :s Problem je kad treba 6 kila nizbrdo :) evo da izvestim o napretku, s obzirom da sam u 'treningu' vec nedelju dana, program je dao prve rezultate a to je tri kila manje, trcanje i tegovi izbacen hleb iz upotrebe i posle 20h ne jedem ništa. Javljam kad se spustim na 89 90 kg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno djole  :thumbsup:  samo napred. Najbitnija je jaka volja i nemas problema kako sa skidanjem tako i sa dodavanjem kilaze. :)

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Inače, ja u zadnje vreme ubacim 3-4 jagode, pola kantice Elle i možda 100ml mleka u blendar i leop izmešam. Posle iseckam još jednu jagodu i umešam. Bude odlično, a jako malo šećera ima.

Ovo je odlicno, evo sad sam smuckao sa malo vise mleka :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...