Jump to content
FAS Goran
Macvanin

Automobil do ____ evra?

Recommended Posts

Ma šta fali, ne znaš ti ništa!  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam. Gledao, vozio, jednu jtd, jednu ts.... jednom probao i GP ali nije to to. Fali!

I kako ti se cini u voznji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa ekstra. Da nemam zenu i klinca mislim da bi to bio moj izbor. Mada benzinac je imala krs trap pa....

A GP mi se nesto nije svideo. Kad iz stila sednes u gp sve je ludilo, kao moderno, novo, onda posle dva minuta ukapiras kako sve deluje krhko i suvise hladno, plasticno. I ide sa 1.3 onako. Tj daleko od 1.9 ali opet bolje nego sto sam ocekivao od 1.3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se pokazao fiatov 1.9 mjet? Imam jednu ponudu Astre H sa tim motorom (1.9 cdti u astri) i to verziju od 110kW / 150ks  :D  Samo mi sumnjivo sto ga cijeni samo 4.000e do registracije, a 2007 g. i navodnih 98.000km, nesto tu opasno smrdi  :rolleyes: Nije blizu pa ga nisam jos licno uzivo pogledao, a inece tip-top izgleda..

Edited by sencci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se pokazao fiatov 1.9 mjet? 

Nemoj to da pitaš. Pa sledeće godine ubacuju u gradivo za osnovnu školu lekciju o JTD / MJ motorima.  :unworthy:  :laughing:

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kako se pokazao fiatov 1.9 mjet? 

Nemoj to da pitaš. Pa sledeće godine ubacuju u gradivo za osnovnu školu lekciju o JTD / MJ motorima.  :unworthy:  :laughing:

 

:thumbsup:  Osim ove ima u ponudi jos jedna sa 1.9, ali slabija verzija 88kW/120ks 4.250e. Mislim da su ove obadvije poslije onog 1.3 cista perverzija :) samo u kakvom li su stanju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu motor naravno jeste odličan, ali sve ono ostalo oko motora nema veze sa Fiatom. Set kvačila sa zamajcem za te Astre je oko 800€, pa ti vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh... pec-pec...

Nece covek da poslusa :D

Edited by JLZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta Astra je mene oduševila sa trapovima i stabilnošću. 180km/h ne oseća. Rupe takođe, kao da ih ni nema. Teška je kao tenk i stvarno jezdi po autoputu, pogotovu karavan. Ali od Fiata nema mnogo elemenata.

 

@sencci a da ti batališ izgled i zezancije i uzmeš Stila mjet?  :laughing: Slatko ćeš se navozati za baš male pare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dva 1.9 mjt motora su sjajna, ja ne znam šta ko još može da kaže o njima a da već nije rečeno. Eto, desilo se da ja imam oba u svom posedu (doduše, moja Alfa je iz one godine kada se taj od 150ks pravio sa 140ks, ali je to isti motor zapravo). Onaj prvi od 150ks je malo komplikovaniji, i kažu majstori da se za nijansu češće kvari, ali ipak tih 30 konja više je fina stvar, osetna razlika u odnosu na 120ks varijantu, pogotovo u kreni-stani priči tj. ubrzavanju. Ovaj drugi od 120ks malo manje troši, malčice se ređe kvari, ali je ipak i manji užitak voziti ga zbog tih 30ks manje koje sam pomenuo i 8v manje. :) Koji god auto da uzmeš sa jednim od ta dva motora, možeš da budeš jedino malo manje ili malo više zadovonjan. :D Nezadovoljan nikako!
Ne znam zašto bi uzeo Fiatov motor u bilo kom drugom autu osim u Fiatu (ili nekome iz njegove porodice) ali dobro, možda ti tako naleti.
Mnogo se premišljaš, previše vagaš, nesiguran si, a tako se kola ne kupuju.

Nisam neki ekspert, samo kažem.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta dva 1.9 mjt motora su sjajna, ja ne znam šta ko još može da kaže o njima a da već nije rečeno. Eto, desilo se da ja imam oba u svom posedu (doduše, moja Alfa je iz one godine kada se taj od 150ks pravio sa 140ks, ali je to isti motor zapravo). Onaj prvi od 150ks je malo komplikovaniji, i kažu majstori da se za nijansu češće kvari, ali ipak tih 30 konja više je fina stvar, osetna razlika u odnosu na 120ks varijantu, pogotovo u kreni-stani priči tj. ubrzavanju. Ovaj drugi od 120ks malo manje troši, malčice se ređe kvari, ali je ipak i manji užitak voziti ga zbog tih 30ks manje koje sam pomenuo i 8v manje. :) Koji god auto da uzmeš sa jednim od ta dva motora, možeš da budeš jedino malo manje ili malo više zadovonjan. :D Nezadovoljan nikako!

Ne znam zašto bi uzeo Fiatov motor u bilo kom drugom autu osim u Fiatu (ili nekome iz njegove porodice) ali dobro, možda ti tako naleti.

Mnogo se premišljaš, previše vagaš, nesiguran si, a tako se kola ne kupuju.

Nisam neki ekspert, samo kažem.  :turned:

Uzeo bih rado 1.9mjet u bravi, ali strasno je losa ponuda kod nas, ljudi samo vjeruju svabama pa ih uvoze i preprodaju  :( Reklo bi se da sam vaga u horoskopu ;) a nisam nego vodolija, ma naletit ce nesto  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda si vaga u podznaku. :D
Šta si zapeo za Bravicu, uzmi Cromu ko čovek.  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi kakva su iskustva sa motorom 1.9 jtd, 74kW/100KS? Znam da se takav ugradjuje u Stila, pa kakva su iskustva.. Jeli dovoljno jak, kakva je potrosnja, odrzavanje, izdrzljivost? Imam jednu priliku - Astra H, sa tim motorom (1.9cdti) . Mislim da bi trebalo biti da je identican motor, samo me buni malo razlika u max.obrtnom momentu, koji je s ovim motorom u stilu 200Nm, a u Astri 260Nm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže, motor kao motor je na ogromnoj većini novijih automobila odličan, dugotrajan i izdržljiv (osim donekle trocilindraša). Ono što je problematično na automobilima je sve ono oko motora - dizne, turbina, pumpa, menjač...

Već ti mnogo puta napisasmo za Opele i astronomske cene nekih komponenti. 

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu da je moguć pregled u ovlašćenom servisu... Ja bih iskoristio tu mogućnost da sam na tvom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je u stvari Bravić :) Bravica se pravila do 2002.god  :laughing:

 

Inače, mislim da se ne isplati mnogo uzimati ovako klot auto osim ako nije baš nego vrhunsko stanje što mi po slikama i ne izgleda. Pre bih dodao 200-300e više i uzeo jaču opremu nego da posle nakadno ugrađuješ i mučiš se.  Jedino da je stvarno neka kilometraža do 100 000 i odlično stanje opremu i boju ne bih ni pogledao


@Bogisha sennci je u Sarajevu, ne znam da li kod njih ima servisna akcija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma piše u samom oglasu da je moguć pregled u ovlašćenom servisu, na tu mogućnost sam mislio. :)

Inače, ima i ABS, ESP, Tempomat, el. podizače, MF volan, daljinsku centralnu bravu.... A radio mu je neko već ugradio. Tako da, fale mu alu felnice i ništa više. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, jasno za proveru :)

Nego ne znam da li sam ja slep, ali ja ne vidim ni tempomat ni mf volan. Štaviše, ne vidim ni kožu na volanu.  A ABS, podizače i daljinsko zaključavanje ima danas 90% vozila. To je skoro pa postao neki standard za iole normalniji auto

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eno piše da ima na oglasu, nemam pojma.  :question: 

Evo sad sam detaljno pogledao, i skroz si upravu, nema MF volan ni Tempomat. Nije trebalo da lajem pre nego što pogledam, izvinjavam se. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma laže ovaj  :laughing:

Baš zbog ovog mu ja ne bih ni pogledao auto. Ako slaže za tako očiglednu stvar verovatno će i za kilometražu i sve ostalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...