Jump to content
FAS Goran
Macvanin

Automobil do ____ evra?

Recommended Posts

Ne znam kakav je Puno za malo dete: sedište, mesta za kolica i tako to...

Zavisi kakvi su ti prioriteti posle Brava, ja recimo imam Punto sa 3 vrata i malu bebu, navikli smo i nije nam loše, lepo me služi i ne bih ga prodavao čak iako se malo mučimo oko ulaska- izlaska.Ima manji gepek naravno, Punto je tvrd auto dosta ali služi besprekorno i to je najvažnije...Kad mi dosadi uzeću neki veći sigurno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tvojoj situaciji ja bih pre uzeo održavanog punta sa 60k nego nešto veći i prostraniji auto a da ne znam šta me čeka od troškova.

Kod Punta znaš na čemu si. Faliće prostor samo a kod ovog većeg i starijeg može da ispadne da si džabe krečio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cilj mi je da imam auto sa kojim mogu da idem do posla i nazad i da vozim bebu sa svom potrebnom "opremom", uglavnom po gradu ili bližoj okolini (što je retko).

Pored Brava imamo i Yaris-a koji je isto super autić...

Dok se bitnija pitanja ne reše, treba mi auto koji će da služi, a za udobnost bih se pobrinuo kada za to bude prilika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z10 nije bas neudoban, nije to Sporting verzija pa da ima tvrdje amortizere, opruge. Jedina "mana" sto se tice prostora jesu kolica koja bukvalno zauzmu ceo gepek ali opet ti ostaje jos malo mesta za stvarcice. Mislim da ce Z10 za tebe biti zadovoljavajuca obzirom da si napomenuo da cete retko putovati van grada.

 

Samo jos proveri kod tog Puntica ono sto sam ti rekao u temi oko kupovine istog, da li je i kada radjen veliki servis obzirom da ima 60.000 km i 8 godina a za 150 eura koliko otprilike kosta veliki servis, bices mirniji biti ako to odradis odmah po kupovini auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš solidan izbor za taj novac po meni Punto ili Stilo najbolja kupovina...

 

 

Ako bi Stila dizela da uzme, za 2500 ga nece naci, mozda neke sa produvalim motorom, neregistrovane, udarene pa lose popravljene, razvaljenog enterijera, neispravne klime i sl.

 

Ovo odgovorno tvrdim, jer sam u zadnjih 7 dana bar njih 10-ak pogledao, neki su bili ispod ili oko 2500 a neki su bili i skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na benzinca,pa i on je mačka u džaku ja dizela ne bi uzeo sem da nije do 5 godina starosti sve uglavnom lešine dobar mjet se ne prodaje ili puno košta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nasao dva Mjet-a, koji dime na meracu ko parna lokomotiva, nisam verovao svojim ocima kada sam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar prodao juce Zastavu 10 2007 ali koju je on novu kupio 2009 i presao 50k km. To je poslednja serija  sa ZFA u sasiji koja se proizvela u Italiji.

Bila je extra ali bez klime i on je hteo da menja  samnom i ja mu rekao 2300-2400 da mu je racunam i to njemu bi malo.

Dao oglas i kao trazi 3000 pa mu se javio neki lik i davao 2400 i  ovaj nije hteo da da  a juce mu neki lik izvadio 2350 i on dade jer kaze da su ga i drugi zvali i davali mu 2200. I ja ga samo upitao " I jesam ja bio realan?" 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Imaš solidan izbor za taj novac po meni Punto ili Stilo najbolja kupovina...

 

 

Ako bi Stila dizela da uzme, za 2500 ga nece naci, mozda neke sa produvalim motorom, ne registrovane, udarene pa lose popravljene, razvaljenog enterijera, neispravne klime i sl.

 

Ovo odgovorno tvrdim, jer sam u zadnjih 7 dana bar njih 10-ak pogledao, neki su bili ispod ili oko 2500 a neki su bili i skuplji.

 

Sa Stilom jtd/mjet je tu jako zanimljiva situacija sa cenom. Pre 3 godine su koštali identično kao i danas, a recimo Bravu toliko pada cena da su pojedini krševi jeftiniji od dobrog Stila.

Cenim da će dobar Stilo i sve više da košta jer ih je sve manje. Pre godinu-dve kada god sam otvarao oglase video sam po barem jedan sjajan primerak, a sada filtriram od 2006. na dalje i sve neki leševi sa po 150-160 000 i razvaljenim enterijerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, može jedino više da košta u oglasima, kao onaj bravo iz Luksemburga.

Ali realno ga neće niko kupovati. Kao što se ni sada ovde ne savetuje baš preterano za kupovinu jer ima boljih izbora za te novce.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio.

Za 3500e ili koju stotinu manje imaš dobrog Stila jtd, a možda i mjet uz malo potrage.

 

Šta je alternativa za te pare po tebi?

 

Pregledao sam sa kolegom baš dosta automobila u cenovnom rangu 3-5500e pre neki mesec i mogu da ti kažem da je Stilo za te pare bestbuy.

 

Evenutalno neki Opel ili Ford dolaze u obzir mada su dosta skupjli u startu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj baš ću da pogledam šta bih ja izabrao u tom cenovnom rangu.

Nisam pratio tu ponudu pa mi treba malo vremena da razgledam.

Čak i na ovom forumu se sve redje i redje pominje, ili se neko pohvali sa novim stilom.

Možda grešim. Možda tako razmišljam jer mi je stilo jedan od najmanje lepih modela na tržištu. Dosadio je da nema gde dalje.

Pre 10 godina ok, ali danas ima debelo zastarelu karoseriju.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino neki slupan :rofl:

 

 

Čak i na ovom forumu se sve redje i redje pominje, ili se neko pohvali sa novim stilom.

Možda grešim. Možda tako razmišljam jer mi je stilo jedan od najmanje lepih modela na tržištu. Dosadio je da nema gde dalje.
Pre 10 godina ok, ali danas ima debelo zastarelu karoseriju.

 

Tačno je, nešto slabo se predstavlja Stilo na forumu. Pada cena Brava, hoće ljudi noviji auto i tako dalje.

A uzmi u obzir i da je umetnost naći dobrog Stila danas.

 

Baš sam pričao sa majstorom o tome. Kaže da ima stotinjak Stilića koji dolae kod njega. One koji valjaju ljudi voze i ćute, a loši stoje na oglasima po godinu dana i posle odu za smešne pare.

 

A što se izgleda tiče ja kada šetam ulicom i vidim Stila pomislim - što je ružan :D Ali to uglavnom budu neke klot opreme sa čeličnim felnama, oguljenim lakom i još krovnim nosačima da začine situaciju.

 

Jeste itekako subjektivno, ali meni je i dalje moj Stilo lep i atraktivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Imaš solidan izbor za taj novac po meni Punto ili Stilo najbolja kupovina...

 

 

Ako bi Stila dizela da uzme, za 2500 ga nece naci, mozda neke sa produvalim motorom, ne registrovane, udarene pa lose popravljene, razvaljenog enterijera, neispravne klime i sl.

Ovo odgovorno tvrdim, jer sam u zadnjih 7 dana bar njih 10-ak pogledao, neki su bili ispod ili oko 2500 a neki su bili i skuplji.

 

Sa Stilom jtd/mjet je tu jako zanimljiva situacija sa cenom. Pre 3 godine su koštali identično kao i danas, a recimo Bravu toliko pada cena da su pojedini krševi jeftiniji od dobrog Stila.

 

Cenim da će dobar Stilo i sve više da košta jer ih je sve manje. Pre godinu-dve kada god sam otvarao oglase video sam po barem jedan sjajan primerak, a sada filtriram od 2006. na dalje i sve neki leševi sa po 150-160 000 i razvaljenim enterijerom.

 

Evo jednog sigurno dobrog primerka, ali je trentutno preko budzeta koji sam planirao za kupovinu auta, jer hocu da ostavim nesto para za nedaj Boze.

Oprema mu i nije nesto ali je sasvim korektan, a i cena nije fiksna.

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5984066/fiat-stilo-19multijet-8ventila

 

Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš oko cene Stila dotakli ste se jedne važne stvari.

Pričam baš juče sa kolegom. On je 2008. uzeo Stila JTD starog 4 godine tada.
Sada na satu ima nešto ispod 200k kilometara.

Služio ga je perfektno, pored redovnih servisa jedino što je morao da radi je, naravno, trap.

 

Proširila mu se porodica i sada planira da menja auto. Stila, iako je savršen ne može da proda za više od 3000 evra.

Kaže i da ga prodam za 3000 i dodam još 2000 ne mogu da kupim ništa značajno bolje.

Novi Bravo, Delta, Chroma u 100% očuvanim varijantama a da nisu prešli više od 100-150k teško se nalaze za te pare.

Inače on je tada, 2008. Stila platio 6500 evra.
Sada bi za takav auto (star do 4 godine i veliki dizel) morao da izdvoji makar 7-8K.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta da se uzme ispod 8000e da valja. Evenutalno neki klot Focus 2 tdci kupljen u Srbiji naleti za 5 500 - 6 000e, ali odlete za te pare.

 

Zato ja i pričam da se isplati voziti Stila. Mom je urađen sa original delovima veliki servis i remenice alternatora, radilice i još neka kompresoru pre 10 000km.
Mali servis pre 1000km.

Komplet trapovi zamenjeni  i amortizeri u garanciji još godinu dana i to sam uzimao sve original osim viljuški koje su od Tejovića i amortizera koji su Monroe. Termpostat orginal stavljen,

Nosači motora takođe original i novi. Sad će i desni da se montira.

Kočnice dobre i kod mene menjane.

Ima 8 guma i 2 seta alu felni, kožni volan i menjač, navigaciju, kačket, parking senzore, naslon, mf volan, a sad će i tempomat da dobije.

 

Sa svojih 208 000 teško da bi vredeo preko 2800e, a sa tim parama i da doplatiš još toliko ne možeš apsolutno ništa da uzmeš + daš još 1000e na gume, servise i trapove na novom.

 

Tako da bih smestio dupe u nešto novije i bolje koštalo bi me barem 6 500e + je opet pitanje koliko sam dobio za te pare.

 

E zato je Stilo za mene bestbuy :)

@Ivan ovaj odlično izgleda, samo se vidi da je baš porodični auto. Od opreme koliko vidim ima klimu, podizače i city, ali barem to nije problem na Stilu s obzirom da se sa 200e napakuje jedan Dynamic+ lagano :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće sigurno :)

 

Džabe mi hvaljenje, za 2-3 godine kada bude za zamenu će sve ovo biti anulrano. Evenutanlo će još amortizeri, nosači  i termostat valjati, što se ostalog tiče moraće sve opet ispočetka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar prodao juce Zastavu 10 2007 ali koju je on novu kupio 2009 i presao 50k km. To je poslednja serija  sa ZFA u sasiji koja se proizvela u Italiji.

Bila je extra ali bez klime i on je hteo da menja  samnom i ja mu rekao 2300-2400 da mu je racunam i to njemu bi malo.

Dao oglas i kao trazi 3000 pa mu se javio neki lik i davao 2400 i  ovaj nije hteo da da  a juce mu neki lik izvadio 2350 i on dade jer kaze da su ga i drugi zvali i davali mu 2200. I ja ga samo upitao " I jesam ja bio realan?" 

 

I sutra ce opet da osvane taj isti auto u oglasima za koji ce sve biti isto samo cena drugacija, taj preprodavac ce da ga prodaje za 3000 jer ealno moze da se proda za toliko ako je bez ulaganja.

Nisu svi rodjeni da budu prodavci, neko nema zivaca, neko ne zna. Da je tako ne bi preprodavci imali posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu dosta i do motiva. Preprodavac mora da zaradi jer je u suprotnom na gubitku i samim tim loše obavlja svoj posao.

 

A prosečan prodavac će dati auto za 200-300e ispod cene lagano  da mu ne stoji samo i da ga ne maltretira svaki dan nova budala.

Zato ljudi i daju najviše kola u zamenu. Taj gubtak u parama kompenzuješ uštedom vremena i što si odmah likvidan da uzmeš drugi auto.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi u pravu uopste :D
Nas narod je bolestan po pitanju automobila. Da je tako kao sto pricas vise od pola stanovnista bi jos vozilo putice 1 , golfove2 i sl, jer sa ovim platama realno ne mogu bolji automobili da se odrzavaju :)
Ali mi prodajemo imanje, dizemo kredite i sl.da bi smo vozili lomove od 3-4000e i posle nemamo para da odrzavamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...