Jump to content
FAS Goran
Macvanin

Automobil do ____ evra?

Recommended Posts

Ne znam kako se krecu cene, ali meni je sasvim ok Astra G sa 5 vrata i 1.6 16v benzinac, takvu mi ima sestra i bez problema se spakuje sve za dva klinca ;) Relativno jednostavan auto po pitanju oslanjanja, ima razne dodatne opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta fali Laguni 1.8+plin. Ja sam vozio taj auto 2 godine i nisam imao nikakvih problema. Jeste bila bolje očuvana od ovih što se nude, ali osim te njihove varijabilne remenice i letve, za ostalo se ljudi ne žale, bar što se tiče većih kvarova. Ne troši mnogo, ide pristojno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne fali joj nista specijalno. Ne fali ni astri G, ni Xari, ni 307-ici, ni stilu, ni ostalima ali ja mislim da za 2500e auto iz te klase ne mozeda bude bez ulaganja. To je problem.

Pogledaj petoodvratni stilo 1,2b

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo pitanje kolega je koliko dugo planiraš da nemaš većih ulaganja u auto. Mislim svakako ćeš ih imati.

Prodaješ auto jer ti treba kinta i uzimaš nešto jeftinije.

Ako ćeš za godinu dana da staneš na noge onda uzmi nekog dizela starijeg, Stila, Alfu, Lybru itd pod uslovom da si miran za veliki servis i kvačilo.

Tražićeš dugo za te pare dobrog JTD-a ali može da se nađe.

U svim drugim opcijama uzmi Punta 1.2 i ništa drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da vozim taj auto bar 3 godine ako ne i više. A ne bih da imam ulaganja bar nekih godinu dana. Naravno da mora kad tad nešto da se odradi, ali ne baš neki kvar od 500-1000€, onda nisam ništa uradio :)
Ako budete naišli na neki dobar primerak, javite ovde... Mada treba da prodam i ovog mog prvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ovde na forumu u oglasima Opel Zafiru u top stanju. Jeste da je malko vise para od toga sto si zamislio ali ces na kraju shvatiti da ces to malo vise i morati da das da bi dobio dobar auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Dule, ali to mi se ne uklapa u računicu.

Mislim da je realno da prodam svog Brava za 5.800 (registrovan god. dana, dva seta točkova sa odličnim gumama, odlična oprema, urađeni svi servisi, diskovi, pločice, nosači - Sve kod Gorana) i da mi ostane nekh 3000€ u džepu, a da za ostatak uzmem neki auto, koji je registrovan i da nema ulaganja neko vreme.

Ako to ne može da se ostvari, nije ni bitno, neću ni prodavati Brava, jer sam ga konačno sredio da bude u dobrom stanju, a te pare samo treba da mi ubrzaju nešto, nisu neophodne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste on malo prešao ali je cena prevelika + još dosta stvari može da se pohaba baš od slabog korišćenja.

Pitanje da li mu je ulje jednom promenjeno za 8 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma potpuno neverovatna priča....

Nisam video ovako nešto do sada.

Test vozila i vozila iz salona se prodaju posle 1 godine obično. Čak i ranije... baš zbog toga što kažeš.

Kada taj auto krene da se vozi, serijski će početi da riknjavaju delovi. Motor verovatno prvi....zato ga niko ni ne vozi verovatno.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj verovatno ima neku falinku pa je zato toliko stajao.

 

Prosečno test vozilo pređe 20ak hiljada ili i jače, a ovaj prešao 1800km. Ili ga je neko krovirao pa su ga sastavili i ostavili da odstoji.

 

U svakom slučaju pre bih uzeo 7 godina star auto sa 300 000 nego 3000km.

 

A što se teme tiče i Astra 1.4 classic je sasvim ok, ali takođe nema za 2500e..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjivo mi je sve to. Od svih (par hiljada :p ) Luksemburgšana kupi ga neki naš lik da bi ga samo doterao i prodao za 8000e?

 

A i mnogo je 8 godina stajanja kako god da okreneš. Uostalom nije ni malo godina. Meni je star Stilo od 11, a Bravo od 8 treba da bude mlad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još ako je stajao i dalje stoji na fabričkim gumama eto troška od 400 e min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj je najskuplji to godište, posle ovog za 8200 eur :

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/6822093/fiat-bravo-dpf-sport

Al, 3600 km je 3600km. Lol. Na stranu što je bolje kupiti auto to godište sa 200k km nego 3600 ali ajde..

Još je napisao i da je prvi vlasnik....

 

Moj auto je po cifri najskuplji za to godište, ali je ovo većina sa placa.

Tu se stavlja znak pitanja na ove stavke:

-Veliki servis: 250€

-gume (zimske, letnje) - bar jedan set je minimum 220€

-registracija - 250€

 

Ono što bi još moglo da se radi:

diskovi, pločice, trap, zamajac, usisna grana (za 16V), nosači motora - ovo je kod mene sve sredjeno

 

Pa plus malo bolja oprema od većine iz oglasa...

 

Zato mislim da je moja cena sasvim OK, a ne mora da bude ni poslednja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nemoguce naci auto bez ulaganja, ali jeste misija. Ja kada bih resio da prodam auto ne verujem da bih mogao niti da uzmem niti da trazim vise od 2500, iako vredi (vredi jer nema ulaganja) vise od svih koji su na oglasima oko te cene. Tako sam i prethodni auto prodao, tek skockan i sredjen sa uradjenjm servisima... I dao sam ga po nizoj ceni od tadasnje konkurentske, jer uvek ima neki razlog "hitne" prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grehota jeste, ali treba da rešavam stambeno pitanje u neko dogledno vreme, a čekamo i dete, tako da mi je ovo manja briga.

Ja sam ovako prodao Lagunu, bila je kao čaša, isto ovako sa 2 seta guma, atestiran plin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da ti se mešam u odluke, kapiram da imaš svojih razloga ali ne vidim kako će 3000 evra (ili manje) da ti pravi razliku u kupovini stana/kuće,

pogotovo što kažeš da ti ne treba to hitno.

Ovaj auto si sredio i ne bi trebao u naredne dve-tri godine da u njega imaš većih ulaganja osim redovnih servisa.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je za učešće za kredit.. odvajam od plate za to, a sporo ide, a može da ide i sporije.

Ovo bi trebalo da mi ubrza to skupljanje para za učešće i ostale troškove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je 5v Punto nema problema za to. Nećete se ubiti od udobnosti ali je super jeftina varijanta.

Buraz dvoje dece fura u Classicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je prilično utešno :)
Ako ispadne dobra jedna kombinacija za Z10 o kojoj sam već pisao, možda to nije loše uzeti, jer bi trebalo da je to auto bez ulaganja (prešao 66.000)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...