Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

ELM327 će Vam biti dovoljan za sve osim za ABS, Airbag i Xenon farove (odnosi se na fabričke xenone).

Ako uz ELM327 uzmete i adapter A1 ostaće Vam nedostupan samo Airbag.

Za Airbag su Vam potrebni VAGCOM 409.1 + Adapter A2.

Dakle, za kompletnu dijagnostiku na Vašem vozilu potrebno Vam je:

- ELM327

- VAGCOM 409.1

- Adapter A1

- Adapter A2

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fiat stilo 1.9 multijet 2006. 88kw/120ks. Interesuje me nabavka dijagnostickog softvera za moj model. Sta mije sve potrebno od navedenog, pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav i Vama :)

Ako je u pitanju Lybra 1,9JTD kao što stoji u Vašoj garaži, bojim se da Vam ELM327 bluetooth ne donosi previše funkcija. Taj uređaj može pristupiti samo motornom računaru. Može pristupiti i ABS-u i klimi, ali uz adapter A1.

Za Vaše vozilo je preporučeno da uzmete VAGCOM 409.1 sa modifikacijom ili VAGCOM 409.1 sa adapterima A1 i A2. Sa time ćete moći da radite kompletnu dijagnostiku na vozilu.

Hvala na brzom odgovoru. Možda Vam je dosadilo previše pitanja, ali, razumećete, ima i puno nedoumica.

Pogledao sam i proučio tabelu za Lanču Libru 1.9 kojiu ste linkovali na prvoj strani. Mnogo toga je jasnije, ali nije baš sve.

1. Da li mogu da kupim samo adapter A1 ? Ako može, koliko on košta ? (Ovo mi je zgodno jer nemam laptop, a desktop mogu da privučem do razumne blizine.)

2. Da li jedan jedini modifikovani VAGCOM 409.1 sam po sebi podržava sve operacije za motor + ABS + klimu ? Ili, kad se kaže da je modifikovan, podrazumeva se da je izgubio osnovnu funkciju ? Pa mi onda treba jedan osnovni i dva modifikovana ?

Poslao sam prijavu preko web starnice sa formom, ali nema odgovora sa uputstvima o plaćanju. Doduše, možda ću se i predomisliti, shodno Vašim savetima, pa odustanem od prvobitne narudžbine.

3. Da li postoji varijanta da dođem na adresu označenu za isporuku sa kešom u ruci, i odmah na licu mesta porazgovaram sa Vama, zaključim šta mi optimalno odgovara, platim i nosim :) Ovo bi mi bila idealna varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam fiat stilo 1.9 multijet 2006. 88kw/120ks. Interesuje me nabavka dijagnostickog softvera za moj model. Sta mije sve potrebno od navedenog, pozdrav

Od softvera Vam je dovoljan Multiecuscan. Ako ste mislili i na dijagnostičke uređaje, za kompletnu dijagnostiku na Vašem vozilu Vam je potrebno:

- ELM327

- VAGCOM 409.1

- Adapter A1

- Adapter A2

Pozdrav

recite mi koju treba da uzmem da bi imao fiat ecu scan vag ili elm ili i jednu i drugu? :)

Bojim se da, nažalost, nisam razumeo pitanje. Šta tačno želite i za koje vozilo?

Pozdrav

Hvala na brzom odgovoru. Možda Vam je dosadilo previše pitanja, ali, razumećete, ima i puno nedoumica.

Pogledao sam i proučio tabelu za Lanču Libru 1.9 kojiu ste linkovali na prvoj strani. Mnogo toga je jasnije, ali nije baš sve.

1. Da li mogu da kupim samo adapter A1 ? Ako može, koliko on košta ? (Ovo mi je zgodno jer nemam laptop, a desktop mogu da privučem do razumne blizine.)

2. Da li jedan jedini modifikovani VAGCOM 409.1 sam po sebi podržava sve operacije za motor + ABS + klimu ? Ili, kad se kaže da je modifikovan, podrazumeva se da je izgubio osnovnu funkciju ? Pa mi onda treba jedan osnovni i dva modifikovana ?

Poslao sam prijavu preko web starnice sa formom, ali nema odgovora sa uputstvima o plaćanju. Doduše, možda ću se i predomisliti, shodno Vašim savetima, pa odustanem od prvobitne narudžbine.

3. Da li postoji varijanta da dođem na adresu označenu za isporuku sa kešom u ruci, i odmah na licu mesta porazgovaram sa Vama, zaključim šta mi optimalno odgovara, platim i nosim :) Ovo bi mi bila idealna varijanta.

Tu sam da odgovorim na sve nedoumice.

1. Ranije (pre početka akcije) je moglo. Sada tokom akcije se prodaje samo ceo set (koji sada košta otprilike kao ranije dva pojedinačna adaptera). Verovatno ćemo i nakon akcije zadržati nižu cenu za ceo set kako ih ne bismo "rasparivali" jer nam dobavljač šalje samo sva tri adaptera u kompletu, a u najvećem broju slučajeva (kao i konkretno u Vašem slučaju) su potrebna dva adaptera.

2. Modifikovani VAGCOM 409.1 zadržava svoju prvobitnu funkciju, a modifikacija samo "dodaje" funkcije koje bi pružili adapteri. Modifikacija podrazumeva ugradnju dip prekidača na kome se menja položaj prekidača u skladu sa potrebama (sve je objašnjeno u uputstvu koje se dobija uz modifikovani uređaj). Razlika između adaptera i modifikovanog uređaja je u tome što adaptere jednostavno stavljate između uređaja i vozila, a kod modifikacije je potrebno da pratite priloženo uputstvo i da pravilno isprebacujete prekidače. Ni jedno ni drugo nije komplikovano, samo je varijanta sa adapterima možda praktičnija za nekoga ko se time bavi svaki dan. Za ličnu upotrebu uređaj sa prekidačima može vršiti funkciju sasvim korektno.

Uputstva za plaćanje nisam slao jer se to radi u radno vreme kada smo u kancelariji.

3. Postoji naravno, s tim što konkretno u Vašem slučaju ako se odlučite za modifikovani uređaj, biće potrebno 1-3 dana (u zavisnosti od gužve) da se ta modifikacija napravi pa onda ne biste mogli odmah preuzeti uređaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uputstva za plaćanje nisam slao jer se to radi u radno vreme kada smo u kancelariji.

3. Postoji naravno, s tim što konkretno u Vašem slučaju ako se odlučite za modifikovani uređaj, biće potrebno 1-3 dana (u zavisnosti od gužve) da se ta modifikacija napravi pa onda ne biste mogli odmah preuzeti uređaj.

Odlično, ovo mi najviše odgovara ! Eto mene sutra kod vas oko 12:00 - 13:00. Ignorišite onaj zahtev koji ste dobili pod mojim korisničkim imenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ELM BT može samo Fiat-u da pristupa ? VW G4 nije hteo, da li ima neka modifikacija ili slično da može za VW, Opela ili Forda.

Da li bi mogao njima sa Vagkom 409.1 + modifikacija ili su potrebni adapteri.

Vedeću ovi dana sa ortakom da uzmemo Vagkom + modifikacija (ili je tvoja preporuka sa adapterima i zašto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa ELM BT pristupio pre neko vece laguni, trbalo bi da na svim autima sa obd2 funkcionise. A koliko sam ja upucen ti adapteri su samo za italijane, ostali rade bez njih, tj znam da i za opela idu neke modifikacije ali verovatno to nije isto, A vagenima pristupas preko vagkoma-a, verovatno da moze i preko elm, ali vagkom je bas za njih, i ja sam pristupao golfu4 i fabiji bez ikakvih modifikacija. A inace sta si koristio od softvera ja sam za BT koristio onaj TORQUE, i sasvim ok programcic, ako nekom treba nek se javi imam NElite verziju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!!Hteo sam da pitam jel sa VAGKOM 409.1 + modifikacija imam pristup svemu na fiat punto 1.2 16v 2003g

Ne. Modifikovani VAGCOM će Vam omogućiti pristup samo motornom računaru, ABS-u i Airbag-u. Za ostale funkcije potreban Vam je ELM327.

Pozdrav

ELM BT može samo Fiat-u da pristupa ? VW G4 nije hteo, da li ima neka modifikacija ili slično da može za VW, Opela ili Forda.

Da li bi mogao njima sa Vagkom 409.1 + modifikacija ili su potrebni adapteri.

Vedeću ovi dana sa ortakom da uzmemo Vagkom + modifikacija (ili je tvoja preporuka sa adapterima i zašto).

ELM327 (USB, BT, WiFi itd) je "zvanično" univerzalna dijagnostika za vozila sa OBD priključkom. U praksi, ona to jeste, ali i nije. Sam uređaj poseduje sav neophodan hardver za pristup CAN magistrali i dovoljan je za većinu automobila koji se voze kod nas. Problem nastaje u softveru. Nažalost, ne postoji odgovarajući softver koji bi adekvatno pokrio sve automobile (da može da pristupa svim modulima bez obzira na model i marku).

U praksi, najbolje se pokazao za Fiat/Alfa/lLancia vozilima jer postoji odgovarajući softver (Multiecuscan) za njih koji odlično ostvaruje komunikaciju između vozila i uređaja. Takođe, BT varijanta se najčešće kupuje za korišćenje na Smart telefonima i kupuju ga ljudi sa najrazličitijim vozilima. Kao što je Kuvalja pomenuo, najzastupljenija aplikacija je Torque, ali ih ima i dosta drugih koje su solidne u zavosnosti od marke i modela.

Kada se neko dvoumi između uređaja sa modifikacijom i uređaja sa adapterima, naš savet je da se opredele za onu opciju koja je najpraktičnija. To znači da ako neko kupuje uređaj za aktivno (svakodnevno) korišćenje u servisu, onda predlažemo adaptere zbog jednostavnosi i brzine korišćenja (ne mora se tražiti po uputstvu kako podesiti ugrađeni prekidač i ne mora se brinuti da li je prekidač dobro podešen). S druge strane, ako to neko uzima za ličnu upotrebu, da ponekad koristi kada ima neki problem i pritom najčešće koristi samo na jednom ili dva lična automobila, onda je uređaj sa modifikacijom sasvim u redu jer ljudi često brzo nauče napamet kako se podešava uređaj za njihovo vozilo pa to onda nije nepraktično za korišćenje.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako moj drug ima neki plavi obd2 cabal sa nekoliko dip switceva na njemu i koristi software fiat ecu scan

znači meni treba da mogu da radim dijagnostiku na fiatovim vozilima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uz veliko ograđivanje od toga šta je "neki plavi kabl" (jer može da bude bilo šta), to bi trebalo da je VAGCOM 409.1 sa modifikacijom. Ukoliko se radi o tom uređaju, sa njim možete da radite sve što je obeleženo plavom KL, KL1, KL3, KL9 i KL12 oznakom u ovoj tabeli.

Pozdrav

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites
VAGCOM je na akciji 1100rsd, a za modifikaciju se doplaćuje 1000rsd, odnosno 600rsd za članove Kluba.

Pozdrav

Ja bih poručio komada jedan,modifikovan.(nisam pitao jel je bt. ili usb?)

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

to mi treba koliko je to para?

Kao što je navedeno u uslovima akcije VAGCOM 409.1 je 1100rsd, a doplata za modifikaciju 1000rsd, odnosno 600rsd za članove Kluba.

Dakle, ukupno 2100rsd ako niste član Kluba, odnosno 1700rsd ako jeste.

Ja bih poručio komada jedan,modifikovan.(nisam pitao jel je bt. ili usb?)

pozz

Nije problem. Poručivanje se vrši preko ovog linka: http://www.fiat-lanc...gnostika/akcija

To je USB.

VAŽNO OBAVEŠTENJE: Podsećamo sve zainteresovane da akcija traje do sutra ujutru u 9h.

Edited by Prijatelj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani prijatelji,

Danas se zvanično završila naša novogodišnja akcija u kojoj smo prepoznali mnoge potrebe članova ovog foruma. Najpre potreba za detaljnijim objašnjenjem kako se utvrđuje šta je od uređaja potrebno za određeni model, zatim šta je od uređaja najtraženije/najpoželjnije, a i kakve cene Vam odgovaraju.

Sve to (kao i mnogi drugi zaključci) imaće za posledicu reorganizaciju naše ponude, naravno u vašu korist. Stoga, vas obaveštavamo da ćemo kroz nekoliko dana delimično izmeniti našu ponudu (sadržaj, cene, uputstva itd) kada je u pitanju Fiat/Alfa/Lancia dijagnostika, sa ciljem da Vam je što više približimo (objašnjenjima, uputstvima, ali i cenom).

Pratite i dalje ovu temu i budite obavešteni o svemu.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podsećamo sve one koji su naručili uređaje, a kojih nije bilo na stanju, da je danas poslednji dan za uplatu kako bismo bili u mogućnosti da Vam obezbedimo naručene uređaje po akcijskoj ceni. Instrukcije za uplatu ste dobili putem privatnih poruka, a ako postoje bilo kakvi problemi slobodno nas kontaktirajte.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što smo smo i najavili, došlo je do izmene naše ponude, a detalje možete videti u prvom postu. Posebno bismo istakli sledeće promene:

- cene su izražene u dinarima i ne zavise od kursa evra;

- u cene su uračunati troškovi dostave na Vašu adresu putem PostExpress-a;

- adaptere A1, A2 i A3 više nije moguće kupiti zasebno već samo u kompletu;

- ELM327 bluetooth se prodaje samo u MINI verziji, moguće je naručiti druge verzije;

Nadamo se da će Vam se nova ponuda svideti i da ćemo nastaviti dosadašnju uspešnu saradnju.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je pisano vec ali sam na poslu pa nemam vremena da citam sve stranice.

Koje je to modifikacija naelm327 mini bluetooth? Sta se pod njom podrazumeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Modifikacija podrazumeva ugradnju dip prekidača pomoću kojeg se vrši prebacivanje odgovarajućih pinova za potrebe pristupa određenim modulima (npr. ABs, Airbag i sl). On praktično menja adaptere A1, A2 i A3.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz drugari...nisam znao gde da da postavim moje pitanje pa reko da probam ovde. Zanima me sledece, kupio bih neku bl.diagnostiku, imam android tel i njega bi koristio...Hteo bi da imam sve mogucnosti! Da mogu da pristupam kompletnom autu...Sta bi to bilo i koliko bi to kostalo!?

A drugo pitanje, ima li neko da to ima i da je voljan da mi pokaze kako to radi...ako ima neko sa Vozdovca. Hvala unapred.Pozzzz

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje je možda više za forumsku temu o dijagnostici. Mi Vam možemo samo preporučiti šta je najisplativije kupiti u skladu sa Vašim zahtevima.

Pod pretpostavkom da se radi o Stilu 1,9jtd (iz Vaše garaže) predlog je da kupite ELM327 bluetooth sa modifikacijom uz nekoliko napomena:

- bez modifikacije uređaj će moći da pristupi svemu osim ABS-u, vazdušnim jastucima i servo volanu;

- sa modifikacijom uređaj ne može pristupiti vazdušnim jastucima;

- da bi se pristupalo vazdušnim jastucima potreban Vam je VAGCOM 409.1 uz adapter A2 ili VAGCOM 409.1 sa modifikacijom;

Ovo se sve odnosi na Multiecuscan program koji se koristi na računaru. Mogućnosti Android aplikacija se mahom svode na očitavanje podataka motornog računara. To u praksi znači da Vam je dovoljan i ELM327 bluetooth bez modifikacije ukoliko planirate isključivo da ga koristite na Android-u.

U svakom trenutku možete doći do nas da na licu mesta porazgovaramo o tome šta je najbolja i najpovoljnija opcija za Vas, a da ispunjava Vaše potrebe.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...