Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking

Recommended Posts

Meni je najžalije što nisam mogao da uzmem naslon za ruku. Panorama mi ne fali. Vozio sam se u Qashqai-ju sa staklenim krovom i super izgleda kad sediš pozadi, al vozač i suvozač nemaju neke vajde od toga, a ako nešto tresne na krov ceh je par hiljada €.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grazie signore prominente Ivan

Di niente ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma panoramica bi super legla, kao i bicolore, navigacija, kamera, naslon, lavazza.... samo da je para. Svako ko pluje po dodatnoj opremi ima ozbiljan problem sa sujetom. Sve su to lepi gedzeti, ali da li su vredni tih para, pogotovu ako si se posteno izuo za svoja primanja, kao npr. ja :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno da su vredni, samo da je još due mila eura, pa da vidiš...

Ovako mora da se snalazimo sa ograničenim budžetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se neko raspitao kakve su ovo felne za 285€ i da li se radi o ceni za komad ili komplet?

 

cenovnik_500l.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodaja 500L u USA

 

jun 541

jul  962

 

http://www.fiat500usa.com/2013/08/fiat-500-sales-for-july-2013.html

 

 

U evropi #1 u klasi u julu (5.816 komada)

 

http://fiatgroupworld.com/2013/08/27/july-2013-the-500l-leads-again/

 

USA

 

"The 500L result is not bad at all, but it is quite far from its main rivals in that market, the Kia Soul (10.160 and up 0,9%) and the Honda Fit (5.047 units, up 9%)"

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nekoliko fotkica 500L USA Trekking verzije(u pitanju je srednja konzola):

20130824_164650.jpg  20130824_164720.jpg

20130824_164837.jpg  20130824_165031.jpg  

 

20130824_165517.jpg  20130824_165559.jpg

Ima tu jos opcija tipa satelitski radio sa upozorenjima o saobracaju itd... Ali trenutno bez tih slika. Za sada samo ovo..


Inace zbog, izgleda, prevelike potraze Long verzije krenuce se sa radom svake subote po 8 sati, to je nezvanicno ali moguce.. Ne znam samo kako ce radnici odreagovati na to...Uz povecanje plate mozda i dobro..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GTX-Steel

Zašto je temperatura u stepenima Celzijusa? I kako to da je rezervoar napunjen više od četvrtine? Ovaj moj je imao pola litra. Ameri i gratis benzin dobiju.

:-)

@erdelja

Strpljenja!

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...

jeste li vi mogli da birate kombinaciju za sedista?

 

... pa mogli smo, ali su narucili pre nego sto su nas pitali sta hocemo  :crazy:  Narucili su nam belu varijantu koja se vise svidja mojoj dragoj zenici (meni naravno, braon), pa da ne bi komplikovao nisam se bunio... 

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

:-) to su bile njene reci... Sta te briga, i ovako cu ja da ga brisem :-)

 

 

Znam da je bilo neke raci ranije o statusima narudzbine, ali ipak da pitam...(mozda se sada vise zna o rome)

 

Od 26.08. narudzbina je status 10 i sa one tabele vidim da su oni ustvari tek tada primili k'znanju da treba da mi prave auto, a auto narucen 02.08. Bese Deda ti si znao koji ti je status? Kojim tempom to dalje napreduje, od statusa 10 do 13, pa sa 13 na 16, itd...

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

7900 za "originalni" naslon za ruku koji nema veze sa originalnim o.O Neko je resio da fino zaradi.

Možda se hvata ali nije original :-) Dosta je glomazan, smetao bi za manipulaciju ručnom.

@erdelja

Iz statusa 13 u status 16 je skočio od petka do ponedeljka, znači za dva-tri radna dana. A od 10 na 13 sam čekao 10-14 dana. Biće, biće :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GTX-Steel

Zašto je temperatura u stepenima Celzijusa? I kako to da je rezervoar napunjen više od četvrtine? Ovaj moj je imao pola litra. Ameri i gratis benzin dobiju.

:-)

 

Ima podesavanja za temperaturu naravno posebno u F, ovo je zbog testiranja samo. Rezervoar je malo manje od cetvrtine napunjen, doduse oni se vise testiraju pa zato. Ovaj je bio jos "svez" a taj tvoj je na satu imao koliiko kad si prvi put usao u auto ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije imao mnogo, ne sećam se tačno ali tipa 4-6km (slovo H je bilo prisutno na displeju tako da diler valjda nije resetovao). A kazaljkica za gorivo ni milimetar da se podigne :) Sreća pa je bila pumpa 500m od dilera :)

 

BTW @GTX-Steel da li znaš razlog zbog kojeg se gume u fabrici napumpaju na 3.5-4 bara?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...