Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking

Recommended Posts

 

500 L lider u klasi na evropskom tržištu, ali daleko od planiranih 160 000 komada.  http://fiatgroupworld.com/2013/07/27/the-fiat-500l-is-the-best-selling-b-mpv-in-europe-in-2013-i/

 

 

b_mpv_europe_2013_sales.jpg b_mpv_europe_2013_sales_figures.jpg b_mpv_europe_2013_sales_figures_2.jpg
 
b_mpv_europe_june_2013_sales.jpg fiat_500l_europe_2013_market_share.jpg

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54802&page=5

Ford B -max ukupna prodaja za prvih pet meseci 32 859 meseci . http://bestsellingcarsblog.com/2013/07/12/world-5-months-2013-hyundai-elantra-biggest-gainer-in-top10/#more-32691

 

Šta će biti kada se italijansko tržište zasiti ?

Fiat Idea skoro da je i  nema, Lancia Musa 15 000 kom za celu 2012.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik, zanimljivo, globalno, najprodavaniji fiat je 48. palio/siena sa 150,486 pa zatim 86. Uno sa 88,130; znači južna amerika vuče prodaju i to sa starim modelima, tek na 94. fiat 500 sa 80,076 komada. Mislim da fiatu pod hitno treba novi punto, bravo i nešto u srednjoj klasi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta će biti kada se italijansko tržište zasiti ?

 

Ne može da se zasiti tržište te veličine. Može samo da se prebaci na neki drugi model ako im 500L više ne bude bio dovoljno dobar. Pogledaj prodaju npr. Lancia Musa modela....a, onda pogledaj kada je prvi sišao sa proizvodne trake. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre sedim na piću sa prijateljem koji je pre neki dan došao iz Londona i pričam mu da sam uzeo L-a i očinjem da mu objašnjavam šta je to, ubeđen da on nema pojma. On mi objasni da ih je ima dosta u Londonu i da su jako popularni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik, zanimljivo, globalno, najprodavaniji fiat je 48. palio/siena sa 150,486 pa zatim 86. Uno sa 88,130; znači južna amerika vuče prodaju i to sa starim modelima, tek na 94. fiat 500 sa 80,076 komada. Mislim da fiatu pod hitno treba novi punto, bravo i nešto u srednjoj klasi.

Caskali smo po drugim temama (a ja kao zaljubljenik u pravi italijanski dizajn i shvatanje automobila kukam :) ) da je grupacija generalno otisla u out sto se tice evropskog trzista... Sta reci kad Fiat u udarnoj C klasi ima, za evropska poimanja, uveliko zastareli model koji ulazi u 7. godinu prodaje, zamenika ni na vidiku, pominje se potencijalno neki crossover kao zamena...

Zajedno sa legendama Alfom (planiraju SUV za koji samo cekam da vidim koliko ce da "prsne" sa prodajom) i Lanciom ciju su prodaju srozali na nivo statisticke greske... Brojke su neumoljive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2013_sales_figures.jpg

 

Nezgodno je što im 62 % završava na matičnom tržištu, skoro kao i cela Fiat grupacija (gledano za evropsku prodaju). Alfa je u 2012. godini prodala 42 % , Fiat 48 % dok je rekorder Lancia sa 76 % , logičan zaključak da im prodaja u velikoj meri zavisi od tržista koje je među najviše ugroženim krizom. Bez nekog bitnog poboljšanja.

Ford B-max i Opel Meriva samo 33 % odnosno 39 % završi na matičnom tlu. A nemačko je najveće u evropi.

Kina sa jednim skoro ne atraktinim modelom totalno zaboravljena , a obaraju sve moguće rekorde.

U celoj priči Nissan Qashqai lud model. Auto u zenitu života, mali facelifting, dve karoserijske varijante a prodaja stabilna. Najveća glavobolja napraviti dostojnog naslednika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam nesto ovih dana na nekim mrezama komentare amera, vlasnika 500L i za divno cudo vecinom su pozitivni. Uglavnom su mladi i bracni parovi sa malom decom. Klinci ga bas gotive :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neće valjda da gotive svog forda B-max. Fiat je sve uradio kako bi se 500L dopao Amerima. Jeftiniji je , jači, bolje opremljeniji nego evropski. Sve to da bi se Ameri osećali posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klinci ga bas gotive :)

Bas me cudi :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da se setim koliko kosta velika nalepnica koja je prikazana na Trekking-u i kada sam video da je 180e umalo se nisam slogirao. Generalno su cene prilicno visoke, jer smo navikli da za slicne stvari dajemo mnogo manje pare. Ali ona lajsna sto ide po sredini haube je interesantna.. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene su uglavnom niže od Britanskih što nije tako loše.

 

Neša će da me ubije, al ne znam gde drugde da postavim. Evo slika prvih aftermarket alu felni koje sam video. Verovatno zbog boje izgleda skroz ok. Inače ako obratite pažnju videćete da se folija na malom bočnom staklu dobrano podigla (rađena je klasična folija zastakla).

DSC_0230.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxca37051.jpg

 

Da li su ovo original njegove ili ne. Liče mi, ali nisam siguram. Može neko link za spisak automobila sa kojih mogu felne za 500L,. Videh to negde na forumu, ali sad ne mogu da nađem.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogle bi da budu original 500L 17", mada treba proveriti raspon rupa. Ima Mini jako slične felne. Koliko para za ove?

Edited by pavaobg

Share this post


Link to post
Share on other sites

450 E. Na poklon idu i poklopci 500L . Bojim se samo da nisu skidane, pa da plavci jednog dana ne dođu na vrata po njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa poklopci idu uz njih. Meni deluju ko da su nove. Trebalo bi ih videti. Može da se desi da su krenule kopije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li su ovo original njegove ili ne. Liče mi, ali nisam siguram. 

 

 

Postoje takve original koje se ugradjuju mada postoji mogucnost da su ove neka kopija ili prosto nabavljeno od firme koja ih "sprema" za Fiat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja nisam uzeo drugi paket opreme samo zato da ne bih morao sa puškom noću da stražarim pored prozora, ali jako mi se sviđaju par modela. Velika šteta za to i za panoramski krov - jedino bih još te dve stvari voleo da imam na autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može neko link za spisak automobila sa kojih mogu felne za 500L,. Videh to negde na forumu, ali sad ne mogu da nađem.

Kacio sam vec: http://www.wheel-fitment.com/car/Fiat/500L%20%282012%20-%20%29/

 

Centralna rupa je standardnih zabarskih 58,1mm, ali je PCD 5x98 kao kod nekih Alfi (obratiti naravno paznju i na ET).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...