Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Prodaja i ugradnja Xenona, parking senzora

Recommended Posts

Ja koliko sam skapirao tog lika farovi su dosta bolji i skuplji od obicnih i imaju kao fabricki ksenon, mene samo zanima jos samo koliko bi para ja morao jos da ulozim da ksenone adaptiram da svetle u normalnom pravcu a ne na sve strane i ometam druge vozace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako su farovi sa fabrickim xenonom i socivom kako kazes oni bi trebali da svetle samo u jednom pravcu ne da rasipaju.Oko ulaganja sve zavisi u kakvom su stanju farovi,koja su sociva i kakva su,i ima li ih uopste i sl..Nekad moze sve to skuplje da izadje nego da radis recimo u  tvoje farove ugradnju xenona ili projektora.Kazem opet ne znam stanje farova ni kako uopste izgledaju da bih mogao blize da ti pomognem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da obavestim da sam od subote 03.08. na odmoru sve do 15.08.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:smoke:

Dosta sam se ulenjio ,ne sto se posla tice vec postavljanja slika radova,pa cu to ovom prilikom ispraviti.Bilo je dosta posla u poslednje vreme narocito pre odmora,nisam sve stigao bas i da slikam,neke slike su i losijeg kvaliteta,oprostite na tome.Pa da lagano krenem....

 

Alfa 147 xenon 5000k

IMAG0206.jpgIMAG0207.jpgIMAG0204.jpgIMAG0205.jpg

 

Fiat Stilo xenon 4300k

DSC08018.jpg DSC08019.jpg DSC08020.jpg
DSC08021.jpg

 

Opel Zafira 2013 god. xenon 4300k

IMAG0222.jpg IMAG0223.jpg IMAG0224.jpg

 

Renault Megane xenon 4300k

IMAG0079.jpg IMAG0080.jpg IMAG0082.jpg

 

Jos jedan Megane i xenon 4300k

IMAG0198.jpg IMAG0199.jpg IMAG0200.jpg
 

Renault Laguna xenon 4300k + led pozicije

DSC08014.jpg DSC08015.jpg DSC08016.jpg DSC08017.jpg

 

Volvo V40 xenon 4300k + led pozicije

IMAG0225.jpg IMAG0226.jpg IMAG0227.jpg IMAG0228.jpg

 

BMW 645  angel eye zamena postojecih fabrickih sijalica u LED,kao i led unutrasnjost.

IMAG0229.jpg IMAG0230.jpg IMAG0231.jpg IMAG0232.jpg
IMAG0233.jpg IMAG0234.jpg IMAG0235.jpg IMAG0236.jpg
IMAG0237.jpg

 

Hyndai IX 35 2013 parking senzori

IMAG0268.jpg IMAG0269.jpg IMAG0271.jpg IMAG0273.jpg
IMAG0274.jpg IMAG0275.jpg IMAG0277.jpg

 

Skoda Octavia A5 restyling parking senzori

IMAG0278.jpg IMAG0279.jpg IMAG0280.jpg IMAG0282.jpg
IMAG0283.jpg

 

Jaguar X type parking senzori napred i nazad

IMAG0238.jpg IMAG0240.jpg IMAG0241.jpg IMAG0243.jpg
IMAG0244.jpg IMAG0247.jpg IMAG0249.jpg IMAG0250.jpg

 

Honda Stream parking senzori

DSC08003.jpg DSC08004.jpg DSC08005.jpg DSC08006.jpg
DSC08009.jpg

 

Audi A6 2007 parking senzori

DSC08010.jpg DSC08011.jpg DSC08012.jpg DSC08013.jpg
 

Alfa 147 morimoto 4300k-led angel eye prstenovi-farbanje rozetni u GTA look i dnevno svetlo

DSC07990.jpg DSC07991.jpg DSC07996.jpg DSC07997.jpg
IMAG0337.jpg IMAG0341.jpg IMAG0342.jpg IMAG0343.jpg
IMAG0344.jpg IMAG0345.jpg IMAG0346.jpg

 

Fiat Stilo morimoto-vec su mu bili ugradjivani projektori(Ne kod mene) koji su imali problem sa klapnom i soljicama koje su nagorele,tako da je ovde uradjena kompletna zamena projektora i stavljene su sijalice 4300k.

IMAG0176.jpg IMAG0177.jpg IMAG0178.jpg IMAG0180.jpg
IMAG0181.jpg IMAG0182.jpg IMAG0183.jpg

 

Skoda Octavia A5 morimoto

DSC07992.jpg DSC07993.jpg DSC07994.jpg IMAG0347.jpg
IMAG0348.jpg IMAG0349.jpg IMAG0354.jpg

 

To je dosta za sada  :smoke:

 



 

 



 



 



 



 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuju me da li imas i koja je cena za h4 bi xenone. TAkodje me interesuju i h1 xenoni i kako bi moglo da se odradi da i oni budu na dugom i oborenom svetlu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je set H1 za Bravo JTD, imam sve spremljeno i razbusene poklopce, nosio sam xenone, pa odmarao, pa bih opet mozda stavio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je set H1 za Bravo JTD, imam sve spremljeno i razbusene poklopce, nosio sam xenone, pa odmarao, pa bih opet mozda stavio?

lazes, opet su ti crkli :D haha

Sent from my HUAWEI Y300-0100 using Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pise da sam odmarao, nisam sigurno iz dosade povadio....

 

Mada bez godinu dana garancije ne bih stavio nista vise, na svakih mesec dana menjaj sijalicu, balast, balast, sijalicu, balast....

 

Smor brate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem te skroz. Isti slucaj, s'tim sto meni uvek crkne jedan balast, sijalica nikad. evo i sad ja mislim da imam 5 sijalica i 1 balast  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto.

 

 

A razlog sto crkavaju balasti su - sijalice.

 

Uvek ostane ista sijalica, stavis drugi balast, onda ubije i njega i tako redom... Sijalice ubice...

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuju me da li imas i koja je cena za h4 bi xenone. TAkodje me interesuju i h1 xenoni i kako bi moglo da se odradi da i oni budu na dugom i oborenom svetlu?

H4 bi-xenon varijanta,Bear classic 12 meseci garancije 55e.H1 set Bear classic 45e,isto 12 meseci garancije.Navedene cene su bez ugradnje,koja je inace 10e.Da bi se stavio xenon i na oboreno i na dugo svetlo,moralo bi se staviti dva xenon seta,osim u slucaju H4 sijalice koja moze biti bixenon.

 

 

Posto je set H1 za Bravo JTD, imam sve spremljeno i razbusene poklopce, nosio sam xenone, pa odmarao, pa bih opet mozda stavio?

Za tvoju makinu H1 isto 45e sa 12 meseci garancije.  :smoke:

Edited by yuhica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, zanima me cena morimoto mini H-1 projektora, i da li ih saljete kurirskim sluzbama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,cena seta projektora je za clanove foruma 60e,a za clanove kluba sa vazecom clanskom 55e.Set podrazumeva,2 projektora,set za montazu sa lezistima za H4 i H7 ,i 2 maske po izboru.Saljem iskljucivo postexpres sluzbom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da nisam pazio na casu...

Ukoliko ugradjujem projektore da li se farovi moraju otvarati (rastavljati) rezati ili slicno... odnosno kazes set za montazu H4... dakle izvadim H4 halogenku, stavim adapter, projektor,ksenone.... i ako mi se to ne svidi poskidam i vratim H4 ? Dakle  nema nekih prepravki unutar fara (osim el instalacije)?

Prema tome nije ih nikakav problem za ugraditi jer se ne treba nista rezati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Far se mora otvoriti kako bi se ubacio projektor unutra.Adapter sluzi za centriranje projektora na leziste,u tvom slucaju H4.Projektori su iskljucivo za xenon sijalice i ne postoji mogucnost stavljanja halogenih u njih.Postoji ali u slucaju da se izvade projektori napolje.Instalacija se mora malo doraditi kako bi H1 sijalica radila na sistemu za H4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalacija je najmanji problem,znam da u projektore idu ksenoni H1.

 

Interesuje me da li se far mora rastaviti u smislu da se odvoji senilo od od vanjskog dela?

Skidanje fara,vadjenje motora... nije nikakav problem. Ako se far mora rastaviti kako se rastavlja? predpostavljam da nije na vijke nego je nekako zalepljen i da se to bas lako ne rastavlja i da se opet mora zalepiti?....

Da li si pod time mislio "Far se mora otvoriti kako bi se ubacio projektor unutra" da li je on zatvoren sa vijcima ili nekim lepkom?

 

Dakle mogu li to sam odraditi bez nekog secenja,grejanja,odlepljivanja ili slicnih intervencija na faru? Kao sto rekoh motor nije problem izvaditi jer je na vijke.

Nadam se da si shvatio na sta mislim? Sarafanje je najmanji problem ali otvaranje fabricki zatvorenog fara grejanjem, rezanjem ili sl jos nisam radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam na You Tube kod audija je sve kulturno na vijke a kod Alfe zalepljeno i tip se ubi grejuci far nekoliko puta ga da ga otvori. Predpostavljam da je i na GPu zalepljeno i da mora ista procedura?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfini su najlakši za otvaranje, bez ikakvog grejanja, lik je mentalac pa se ubio otvarajući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi na kojoj Alfi, na 145 i 147 mora da se greje :)

Jedno pitanje, taj H1 Bear classic xenon, da li su balasti AC ili DC?

sent from my Google Nexus 7 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za GP nisu stakla na vijcima ili srafovima vec je lepljeno,kako se otvaraju to je vec umece onog ko ih radi,moram reci da im grejanje ne pomaze.

Bear xenon setovi su sa AC balastima,inace samo i radim sa AC setovima ,ono DC djubre zaobilazim.

Послато са HTC Sensation Z710e користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto sam ja gledao je far AR 147 i nije ni malo naivno zalepljen! Tip ga je nekolko puta grejao i strugao lepak odvijacem dok nije uspeo da ga gurne dublje da zapne za prednje "staklo" Kada ga je konacno malo odvojio jos je bilo dosta muke i posla!


Za GP nisu stakla na vijcima ili srafovima vec je lepljeno,kako se otvaraju to je vec umece onog ko ih radi,moram reci da im grejanje ne pomaze.

Dakle to ne bi bilo preporucljivo da odradim sam!

Kada je vec toliki problem otvoriti ih onda bi trebalo i ugraditi LED dnevna svetla u njih.

Koliko bi me kostalo to zadovoljstvo? 

Donesem farove ti ugradis projektore, ksenone  i LED dnevna svetla?

Naravno otvoris i zatvoris farove!

 

Majko moja mila!!!

http://www.youtube.com/watch?v=4s_MjB9LgwQ

Pa zar ih je tako tesko otvoriti?

Mislim da bi ih daleko lakse otvorili onom malom busilicom-brusilicom!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde i u ovoj temi, što se tiče otvaranja trajno zalepljenih farova:

 

 

Lepo, precizno, savršen rez, bez čupanja, rasturanja, pucanja i lomljenja noktiju i prstiju, posle se lepo dvokomponentim lepkom zalepi na spoju i ćao zdravo, ne može lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste lako je samo sto je ovo REZANJE fara ali u svakom slucaju izgleda daleko bezbolnije i sigurnije nego sa brenerom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...