Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Prodaja i ugradnja Xenona, parking senzora

Recommended Posts

Koliko sam uspeo da vidim sa ove slike posebno je socivo za kratko posebno za dugo svetlo. Mozda moze ali dok se ne vidi uzivo I dok se ne sazna dimenzija samog sociva ne mogu ti reci vise. Mislim da je ne isplativo jer za 120-130 eur kupujes morimoto I bear xenon set novo sa 12 meseci garancije na sve.

Sent from my PMP5080CPRO using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj set motimoto, kad kazes set mislis i na duga i na kratka?

Jel neki projektor ukljucen u to, i koliko je to kesa sa ugradnjom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sto nikakav projektor ne moze da se ugradi na far od brava zato sto je rebrasto staklo, jedino ako imas farove od maree

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj set motimoto, kad kazes set mislis i na duga i na kratka?

Jel neki projektor ukljucen u to?

Ako je Morimoto Mini H1 (uglavnom), onda je to bixenon projektor (imas srednje i dugo svetlo na jednoj sijalici, tj. projektoru, izmedju kojih se switch-uje pomocu klapne projektora):

http://www.theretrof...roducts_id=3181

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto Ivan rece morimoto je bixenon projektor,I kratko I dugo xenon svetlo u jednom socivu,regulisano klapnom. Projektor je napravljen za xenon sijalicu I nije moguce u njega staviti obicnu halogenu sijalicu. Ako su farovi od maree sa clear glass staklom ima svrhe uradi projektor,ako je rebrasto staklo nece projektor doci do izrazaja. Kod mene takva akcija sa komplet demontazom,ugradnjom projektora I xenon seta I montazom sa garancijom od 12 meseci kosta 180 eur.

Sent from my PMP5080CPRO using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sta konkretno mislis kad kazes da ne dolazi do izrazaja u rebrastom faru? Estetika ili funkcija? Npr. ja bih to za Lybru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Funkcija.

Projektor je sam sebi dovoljan da pravilno osvetli put i napravi savršenu liniju, odnosno cut-off, ne treba mu pomoć u vidu rebrastog stakla, čak šta više, izuzetno mu smeta, gubi se funkcija potpuno, jer je far sa rebrastim staklom dizajniran tako da baš ta rebra usmeravaju svetlost sa ogledala tamo gde je potrebna, tako da to nažalost ne pije vodu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima. upravo se vratih kuci sa ugradnje xenon-a na lanci lybri 1.9...

majstor yuhica je sve odradio, malo prestelovao farove i taman kad sam krenuo kuci uhvati me i mrak..."progledao" sam...s obzirom da znam sta su xenoni, imao sam ih i na predhodnom autu(fiat punto)...isao sam parolom jednom xenon uvek xenon...slike ce postaviti yuhica... :guitar::smoke::clap::thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo slika radova predhodnih dana.

Lybra xenon 5000k + led pozicije

IMAG0369.jpgIMAG0372.jpgIMAG0373.jpg

Bravo xenon 5000k

IMAG0374.jpgIMAG0375.jpgIMAG0377.jpg

Punto mk 2 xenon 5000k + led pozicije

IMAG0378.jpgIMAG0379.jpgIMAG0381.jpg

Stilo xenon 5000k

DSC07660.jpgDSC07661.jpgDSC07663.jpg

Bravo xenon 5000k

IMAG0388.jpgIMAG0390.jpgIMAG0391.jpgIMAG0392.jpg

Astra G xenon + parking senzori

DSC07628.jpgDSC07626.jpg

DSC07633.jpgDSC07632.jpgDSC07634.jpgDSC07635.jpgDSC07638.jpg

Mecedes C klasa parking senzori - napred i nazad+ farbanje sondi u boju vozila

DSC07641.jpgDSC07643.jpgDSC07644.jpgDSC07649.jpgDSC07653.jpgDSC07655.jpg

WW Buba xenon + led pozicije

IMAG0385.jpgIMAG0386.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenon je 60 eur sa ugradnjom,za clanove 55 eur,12 meseci garancije.Bolja varijanta je sa socivom,ali ni to mareino socivo nije premija.Na ovim rebrastim farovima ce malo rasipati svetlost.Sad sve zavisi od zelja i mogucnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju je xenon bolja opcija od Halogene sijalice,ali nista preko 5000k.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja je cena za par H7 sijalica, 4300k, neke kvalitetnije sa canbus-om ako je potrebno zbog prijavljivanja greske (ako nisam dobro napisao znaces na sta sam mislio),

imao sam well done i sa njima sam jako zadovoljan,

ako je problem ovde posalji pp

Edited by Srebren Croma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balasti su sa canbus sistemom ili bez ,sijalice su iste i za jedne i druge.Par sijalica kod mene je 15 eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenon h11 ima,cena je ista,55 e sa ugradnjom i 12 meseci garancije.

H4 bixenon sijalica ima samo za AC balast ,Bear-ovih,6000k su svetlije,kako ti kazes,vuku cak malo i na belo.Cena je 20e po komadu ili 35 za par,garancija 12 meseci.

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk 2

Edited by yuhica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas AC balaste za H1 sijalice?

Cena, garancija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S'a je brzi riknuli balasti a? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

AC balasti bear classic-debeli- 18 e po komadu,slim 20 e po komadu. Garancija je 12 meseci.

Bear clasic set 45e ,slim 50e,garancija 12 meseci,vidi sta se vise isplati.>_>;):)

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk 2

Edited by yuhica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...