Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Prodaja i ugradnja Xenona, parking senzora

Recommended Posts

Malo da obnovim temu nekim slicicama,ulenjio sam se da kacim a i da slikam sve radove.

Alfa 159 xenon 5000 k ultra slim exetreme balast.

IMAG0414.jpgIMAG0415.jpgIMAG0416.jpg

Alfa 147 Morimoto Mini + Angel eyes

IMAG0435.jpgIMAG0442.jpgIMAG0447.jpgIMAG0450.jpgIMAG0455.jpgIMAG0456.jpgIMAG0446.jpg

Opel Antara parking senzori

IMAG0399.jpg IMAG0401.jpg IMAG0402.jpg IMAG0404.jpg IMAG0406.jpg IMAG0409.jpg

Edited by yuhica

Share this post


Link to post
Share on other sites

U aprilu istice garancija pa planiram da svratim u vezi ugradnje parking senzora zanima me da li se i dalje ugradjuju ovi isti senzori mislim na firmu ili si ubacio jos nesto,neku drugu firmu ili modele.Sto se tice sondi ako dodje do fizickog ostecenja ili van garancije da li mogu da se kupe na komad i koliko kosta takva zamena tj.jedne sonde.Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od parking senzora i dalje ima spy modela,ubacio sam bear par modela koji su se odlicno pokazali.
Ako dodje do ostecenja sonde kojim slucajem,fizickim kontaktom,udarcem,moze se zameniti pojedinacno i izdatak je oko 10e.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za bear parking senzore,samo sa zvukom 50e,sa displejom 60e. Cene sa ugradnjom i 12 meseci garancije. Ako si clan kluba ide i popust 5e.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo slika radova proteklih dana.

Toyota corola 2008 parking senzori Bear 001 BV samo sa zvukom.

IMAG0475.jpgIMAG0476.jpgIMAG0477.jpgIMAG0478.jpg

Alfa 156 2005 FL SW parking senzori Bear H062.Na njoj su inace bili fabricki parking senzori koji su osteceni prilikom udarca odpozadi,pa je bila jeftinija opcija ugraditi nove ,nego sredjivati fabricke.U kucista starih sondi su ubacene nove i to deluje kao da su oduvek bile tu.Koliko je moguce videti na slikama posto su malo losijeg kvaliteta.

IMAG0009.jpgIMAG0008.jpgIMAG0010.jpg

Alfa 156 JTD 2002 parking senzori Bear H062 .

IMAG0018.jpgIMAG0019.jpgIMAG0020.jpg

Xenoni 5000k na istom autu.

IMAG0022.jpgIMAG0021.jpg

Stilo JTD xenoni 5000k.

IMAG0017.jpgIMAG0015.jpgIMAG0014.jpgIMAG0016.jpg

Opel corsa C ,morimoto bixenon 5000k,Led dnevno svetlo + Led pozicije+poliranje farova+parking senzori Bear H062,koje sam zaboravio da uslikam.

IMAG0495.jpgIMAG0496.jpgIMAG0497.jpgIMAG0498.jpgIMAG0501.jpgIMAG0500.jpg

Opel Zafira,morimoto bixenon 5000k,Led pozija+Angel eyes prstenovi

IMAG0485.jpgIMAG0486.jpgIMAG0489.jpgIMAG0490.jpgIMAG0491.jpg

:smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze...

Zanimaju me koje modele prodajete/ugradjujete, ako moze taksativno sa cenama?

Nov je Punto, pa bih nesto kvalitetnije...

Pozz & hvala...

ps...Ovu sam ti poruku poslao na PM, ali ili ne citas poruke ili ne odgovaras na private...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovaram na pp,i na forumu sam bar jednom dnevno. Tvoje poruke nemam u inboxu,ne znam kako.

Sta te konkretno zanima,napisi ovde slobodno. Pozz.

Послато са HTC Sensation Z710e користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno...

Zanimaju me koje modele prodajete/ugradjujete, ako moze taksativno sa cenama? (parking senzori)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme dosta vise ugradjujem bear modele,bolje su se pokazali u eksploataciji,sonde su manjih dimenzija,imaju lepse displeje...

Bear 001 BV samo sa zvukom 50e.

Bear H062 K sa displejom 60e.

Bear H 106 bezicni displej 65e.

Spy lp 110 samo sa zvukom 50e.

Spy lp 108 displej 60e.

Sve cene su sa ugradnjom,i garancijom 12 meseci.

Послато са HTC Sensation Z710e користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Molim te ovaj LP 111 sa 8 senzora on se spaja (po zelji) na kontakt kljuc. Dakle ukljucen je celo vreme tokom voznje. Da li ste ga ugradjivali i kako se je pokazao u praksi odnosno u voznji gradom- da li stalno pisti i kako da znam koji je senzor otkrio prepreku (prednji ili zadnji) ?

Na osnovu slika vidim da je namenjen za ugradnju na prednju konzolu. Ja bih displey stavio iznad retrivizora (naopacke) da li ima mogucnost takve ugradnje? isto pitanje i za Spy LP 108

Ili neka Bear alternativa. Cene za clanove sa karticom bez ugradnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lp111 ima jedan displej za svih 8 sondi. Zadnje sonde se aktiviraju ubacivanjem u rikverc,prednje sonde su aktivne stalno,ako se dovede stalan +,ili pritiskom na kocnicu. Trajanje signala aktivacije je 10s,za prednje sonde,ukoliko nema prepreke iskljucuju se. Ponekad to ume da nervira,iskreno. Displej nije moguce okrenuti naopacke jer nema inverziju prikaza,tako je za sve spy modele. Iz tog razloga u poslednje vreme vise ugradjujem Bear senzore. Kod modela H062 ,postoji mogucnost inverzije prikaza na displeju pa ga je moguce postaviti i pozadi uz nebo kao i napred. Manje su sonde,precnika 18 mm,i dosta su se kvalitetno pokazali.

Spy lp 111 60e,lp 108 35 e,bear H 062 ,35 e. Garancija je 12 meseci,cene su bez ugradnje,i popusta,a kao clan imas popust 5e na sve modele.

Послато са HTC Sensation Z710e користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle posto ga planiram ugraditi iznad retrivizora (na plafon) onda jedino ostaje Bear H 062 koji je sa popustom 30e?

Cujemo se preko PPa za par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je,H 062 i bices zadovoljan sigurno.

Poz.

Послато са HTC Sensation Z710e користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i sve pohvale. Malo nezgodno pitanje, da li postoji mogucnost ugradnje bixenon projektora i xenon kita u far fiat tempre, imajuci u vidu da je jednostruki far, sa pozicijom, i staklom za prelamanje svetlosti... Pokusao sam sa bi/xenon teleskopic, a i sa h4/4 full bixenon pa svetlo jeste jace ali mi nesto snop nije bas kako sam zamisljao i razlika izmedju dugog i kratkog u duzini nezgodna, skoro pa nepodesiva... Nadam se da imate odgovor. A imam kuciste starog fara i da li bi on nekako mogao da se preradi na xenon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i hvala.Pitanje nije nezgodno,ali mogucnost ugradnje na taj tip fara jeste.Upravo staklo ,kako bi vise rekli rebrasto,odnosno sa prelamanjem svetlosti nije pogodno za ugradnju bixenon projektora.Da bi njegova prava funkcija dosla do izrazaja potrebna je ravna povrsina ,odnosno clear glass farovi,sto mislim da za tempru ne postoji...

H4 -3 ,bixenon,odnosno telescopic,ponekada ume da pravi problem,ali se moze nastelovati u granicama,opet ne kao kad postoji posebno sijalica dugog svetla.To sve zavisi od stanja farova,drzaca,nosaca itd...

Nisam mnogo pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam veoma zainteresovan da preradim farove stare, jer imam nove na autu, da li postoji neko ko moze napraviti ravno staklo, tj pre neki pleksiglas totalno providan ili neki slican materijal? I da li bi u tom slicaju isla i prerada unutrasnjeg drzaca za projektore, umesto ogledala, da bi bilo oboreno i dugo svetlo? Pitam Vas jer u mojoj sredini nema nikoga ko se sa time zanima, ili ko bi mi mogao dati bilo kakvu informaciju, a i pored slabe mogucnosti podesavanja svetla sa h4 teleskopic, veoma sam zadovoljan intenzitetom svetlosti, a opet u opciji 6000K ili 8000K i ne utice mnogo na vozace koji mi idu u susret... U biti je pitanje da li komplet preraditi far, iako znam da je veoma skupa opcija, ali auto mi je u odlicnom stanju i posle 15 godina... Hvala na prethodnim info i pozdrav do sledeceg pisanja... :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji firma kod nas koja se bavi time,pravljenjem delova od polikarbonata,pa i delovima farova.Koliko je to isplativo raditi uopste jer se cene krecu od 200-300e.Unutrasnjost fara nije potrebno prepravljati jer projektor moze da se ubaci na mesto H4 sijalice ,posle on koristi svoje senilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa GT morimoto bixenon projektori 5000k + Angel eyes prstenovi

 

IMAG0047.jpg IMAG0051.jpg IMAG0052.jpg IMAG0056.jpg
IMAG0060.jpg IMAG0061.jpg IMAG0062.jpg IMAG0064.jpg
IMAG0065.jpg IMAG0067.jpg IMAG0068.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta se radilo proteklo vreme,nisam sve ni slikao ,ali evo malo fotkica da osvezim temu.

 

Toyota Land Cruiser-morimoto bixenon projektori,ultra slim extreme xenon set,led angel eyes,led pozicija.

 

IMAG0091.jpg IMAG0093.jpg IMAG0099.jpg
IMAG0101.jpg IMAG0102.jpg IMAG0103.jpg
IMAG0106.jpg IMAG0107.jpg IMAG0109.jpg
IMAG0117.jpg

 

Ford fiesta-morimoto bixenon projektori,ultra slim extreme xenon set,led pozicije

 

IMAG0127.jpg IMAG0130.jpg IMAG0131.jpg
IMAG0138.jpg IMAG0139.jpg IMAG0140.jpg
IMAG0141.jpg IMAG0142.jpg IMAG0143.jpg
IMAG0144.jpg IMAG0146.jpg

 

Fiat Marea limuzina-xenon i parking senzori

 

IMAG0072.jpg IMAG0073.jpg IMAG0074.jpg
IMAG0075.jpg

 

Fiat punto mk2 xenoni 

 

IMAG0124.jpg IMAG0125.jpg IMAG0126.jpg
 

Renault megane xenoni

 

IMAG0076.jpg IMAG0079.jpg IMAG0080.jpg
IMAG0082.jpg

 

I na kraju nasao sam i malo vremena za sebe i moju bambinu i odradio ono sto sam vec dugo imao pripremljeno ali nisam imao vremena.

Dakle Alfa 147 ,vec sam ranije ugradio morimoto na njoj,pa sam u drugoj fazi uradio i led ccfl prstenove,ali sad sam upotpunio izgled pomalo bezveznog fara na tako meni lepom autu.Promenjena maska na postojecim morimoto projektorima,i stavljen novi ccfl od 85mm,na mestu kratkog svetla,i tu je funkcija bixenona.Na mestu dugog svetla ubacen jos jedan morimoto projektor,sa prepravljenim kucistem i on sada u sebi nosi led sijalicu i ima funkciju DL-a.Njegova maska je ofarbana u crno i dodat je jos jedan ccfl 0d 76mm na nju.Ofarban je i deo senila i sada je dobila i GTA look.To sve izgleda ovako.Ne zamerite ,auto je prljav posto je par sati pre slikanja padala kisa.

Ovako je izgledalo samo sa morimoto projektorima.

IMAG0165.jpg

Ovako sa dodatim ccfl.

IMAG0452.jpg

A ovo je treca i nadam se konacna faza ako ne izmislim jos nesto.

 

IMAG0132.jpg IMAG0133.jpg IMAG0134.jpg
IMAG0135.jpg IMAG0136.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz, da li se spremate ili imate u planu ugradjivanje maglenki za 500L za nas koji nisu hteli da placaju mnogo para za par farova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Yuhice, imam neku dilemu oko ksenona, a uopste se ne razumem pa mi treba mala pomoc. Inace imam golfa 4 i juce ti dodje kod mene covek iz Beča takodje sa golfom 4, kaze ima ksenon svetla, koliko sam video far( razlikuje se od mog obicnog po tome sto kod mene gde je sijalica za kratko svetlo on ima neku budzu izbacenu i na njoj socivo koje svetli), ali posto su mu u austriji pisali kaznu zbog njih on bi komplet farove promenio sa mojim obicnim bez ikakve doplate. Ali kaze da njima fale samo neki adapteri jer svetlo baca na sve strane i jako smeta drugim vozilima, ali inace extra osvetljavaju. Da da napomenem da ispod haube nisam video nikakve dodatne kablove ili one balaste. Inace ja sam spremio svoj auto za prodaju pa nisam bas imamo neku nameru da ulazem jos para. E sad me zanima da li bilo sta da dogovaram sa njim i sta bi trebalo da se uradi i ti farovi nameste da rade kako trebaju??? Izvini ako sam bio predugacak i udavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se svima sto kasnim sa odgovorima...

 

 

pozz, da li se spremate ili imate u planu ugradjivanje maglenki za 500L za nas koji nisu hteli da placaju mnogo para za par farova

Maglenke mogu da ugradim ,ako donesete,necu imati u ponudi nameske odnosno fabricke za vas model,eventualno neka univerzalna varijanta.

 

 

 

Pozdrav Yuhice, imam neku dilemu oko ksenona, a uopste se ne razumem pa mi treba mala pomoc. Inace imam golfa 4 i juce ti dodje kod mene covek iz Beča takodje sa golfom 4, kaze ima ksenon svetla, koliko sam video far( razlikuje se od mog obicnog po tome sto kod mene gde je sijalica za kratko svetlo on ima neku budzu izbacenu i na njoj socivo koje svetli), ali posto su mu u austriji pisali kaznu zbog njih on bi komplet farove promenio sa mojim obicnim bez ikakve doplate. Ali kaze da njima fale samo neki adapteri jer svetlo baca na sve strane i jako smeta drugim vozilima, ali inace extra osvetljavaju. Da da napomenem da ispod haube nisam video nikakve dodatne kablove ili one balaste. Inace ja sam spremio svoj auto za prodaju pa nisam bas imamo neku nameru da ulazem jos para. E sad me zanima da li bilo sta da dogovaram sa njim i sta bi trebalo da se uradi i ti farovi nameste da rade kako trebaju??? Izvini ako sam bio predugacak i udavio.

Nisi udavio,elem ti farovi na golfu koje ti prijatelj nudi mogu biti svakakvi,ovako na citanje teksta,mogu samo da nagadjam.Mogu biti sa ugradjenim morimoto socivima ili neka zamenska varijanta tipa sonar ili depo,ili neki treci proizvodjac.To sto se ne vide balasti u motornom prostoru neznaci nista,mogu biti lepo skriveni ispod farova ili nekom drugom mestu.Sad ja da te na nevidjeno savetujem dal da se dogovaras ili ne stvarno nemogu. :mellow: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...