Jump to content
FAS Goran
Stex3105

Da li će mi pisati kaznu? / Odlazak na Sud

Recommended Posts

Danas u Bulevaru kod Vuka:

Izađem iz Patrijarha Gavrila desno u Bulevar i ne mogu u levu traku...sve puno...Dođem do raskrsnice u srednjoj (strelica za pravo)....sve vreme levi migavac...niko me ne pušta u levu traku...i onda ko poslednji... skrenem levo u Ruzveltovu iz srednje trake...

Oće li me obradovati čestitkom? Mislim da se tu sve snima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve velike sredine su bahate, gde ne postoji sistem. Male sredine su obično manje bahate, jer se ljudi lično znaju i sve posledice ružnog ponašanja obično rezultuju vrlo brzo nekom povratnom informacijom. U velikim sredinama mora sistem da organizuje ponašanje svih učesnika u saobraćaju, a kako sistema nema (veoma loš rad policijskih službenika, bez obzira što otkad postoji saobraćaj u Srbiji, zakoni su koliko-toliko okej) bahatost prolazi nekažnjeno, pa i neprimetno sem u slučaju užasnih posledica kakve svaki dan možeš da slušaš u vestima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Sve se slažem i dodao bih da u manjim sredinama teško da ima gužvi kao u Bgd, saobraćaj je ipak rasterećeniji. A u dobru nije teško biti dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Sve se slažem i dodao bih da u manjim sredinama teško da ima gužvi kao u Bgd, saobraćaj je ipak rasterećeniji. A u dobru nije teško biti dobar.

Ma ljudi, sve je to O.K. , nego jel neko već "zaradio" kaznu na toj raskrsnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve cestitke koje ste mislili da ste izbegli ne primanjem ili ne odazivanjem sudu cekaju vas u supu kad budete registrovali auto tako da dok ne izmirite sve kazne nema produzetka registracije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se priča o raskrsnici Bulevara i Ruzveltove, moj matori redovno skreće iz srednje trake i nikad mu ništa nije stiglo. To je kamera za nadzor saobraćaja a ne za kažnjavanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima.

danas sam se prvi put suocio sa problemom fiktivne adrese,agencija je trebala da mi registruje auto i rekli su u muriji da sam na fiktivnoj adresi.

nazalost,nisam stigao na vreme kod njih da vidim o cemu se tacno radi pa to moram uraditi u ponedeljak.

interesuje me da li taj problem,posto mi je izuzetno bitno sto pre da registrujem auto,mogu resiti u ponedeljak recimo u toku prepodneva,tj da li se moze za jedno prepodne otici u muriju,posle kod sudije ako treba pa nazad u muriju da mi skinu??

unapred zahvalan :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu mnogo faktora, a najvažniji je razlog zbog čega si dobio fiktivnu. Od toga ti sve zavisi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navescu dve moje avanture sa prekrsajima...

Pre par godina jedna funjara mi napise kaznu za brzu voznju - fakat vozio na ler nizbrdo u kraju u kome su samo njive i prekoracio brzinu, a kazem funjara, jer nije hteo nista da ucini kad je mog pokojnog oca zakacila neka budala, dok mu ne damo za rucak i pice. Elem, stize meni poziv da se javim sudu u Pozarevcu, ja obucem uniformu i udjem kod sudije (direktno sa Dunava i odbrane od poplava) i pita mene zena onako ljubazno, pa dobro bre sto si toliko isao, a ja kreten pa znate... i tog trenutka ja priznadoh sve i ona u zapisnik izdiktira okrivleni priznaje da je vozio navedenom brzinom, a ja magarac popizdeo. Rasplet je dosao sledece godine, kada su mi tacno na rodjendan oduzeli dozvolu.

Prosle godine, poslednjeg ledenog dana, sam sleteo sa puta. Zvao policiju zbog kaska, iako mi je operater rekao brate nemoj da izlazimo platices kaznu... Posto sam promenio prebivaliste i naravno uredno se odjavio i prijavio. Jednog dana stize cika cajac, da proveri da li ja zivim tu. Posle par meseci stigao mi je poziv za sud, u kome je, pored ostalog, pisalo: UKOLIKO SAM SPRECEN DA SE POJAVIM, MORAM DA IM DOSTAVIM PISMENU ODBRANU, UKOLIKO NE, SMATRACE SE DA PRIZNAJEM KRIVICU. Posto sam sluzbeno bio van zemlje, ortak advokat sroci odbranu i posalje. Pre neki dan stiglo 10 iljadrke kazna za neprilagodjenu brzinu uslovima puta (kretao sam se dozvoljenom brzinom) i iljadarka za kafu i pice sudijama. A presuda, kao da je pisao Pera lozac. Sta cu ortak mi kaze da se ne zalim, jer sam dobio minimalnu kaznu, a da visi sud moze da odreze vecu i cesto to radi.

Jos su mi i kulturno poslali popunjene uplatnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Sam si shvatio - nikad ne priznaj.

2) Bez uvrede, ali kakav je to advokat koji ne može da prolongira suđenje ili da odloži donošenje presude? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo prvo sam napomenuo da vidite kako su prefigani, da me je pitala direktno nikad ne bih priznao. Al ona onako, kao uzgred, uze prijavu i rece pa dobro bre sto si zurio i ja se upecah. E sad ucite se na mojoj gluposti.

Stvar je sto smo podneli krs dokaza, koje je sud skoro sve i prihvatio, ali rekose da sam prilagodio brzinu uslovima puta - isao peske, kazu da ne bih sleteo i jos su napisali da to sto sam imao gume na autu dokazuje da sam vozio neadekvatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bi nesto pitati, posto nisam i BG-a, vozio sam Takovskom i nisam video znak, pa sam greskom skrenuo u Bulevar Kralja Aleksandra. Zaustavio me pandur i zapisao me u svesku i nije hteo da mi kaze dal ce mi pisati kaznu ili ne.

Insteresuju me dve stvari :

1) Da li je neko imao iskustva na ovoj raskrsnici sa kamericama, da li je snimila nekog tu?

2) Da li ce mi pandur oprostiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve cestitke koje ste mislili da ste izbegli ne primanjem ili ne odazivanjem sudu cekaju vas u supu kad budete registrovali auto tako da dok ne izmirite sve kazne nema produzetka registracije :rolleyes:

Ne znam zasto neki ljudi imaju potrebu da pisu ovakve neistine, imam jedno 5 kazni najmanje koje nisam platio niti sam se pojavljivao kod sudije, otisao sam jednom i zato sad pesacim, registrovao sam auto najnormalnije bez ikakvih problema ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa upisivanjem u svesku je 100 puta raspravljano. Niko ziv ne zna da li ce cika milicajac pisati na kraju smene ili ne.

To cak ne zna ni on sam. Ako mu zafali "materijala" posto su normirani, pisace sigurno.

Kad upisuju u svesku, vade se na to da kao moraju da zapisu u evidenciju da su izvrsili kontrolu, ali nije tako...

Edited by Hardvet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hteo bi nesto pitati, posto nisam i BG-a, vozio sam Takovskom i nisam video znak, pa sam greskom skrenuo u Bulevar Kralja Aleksandra. Zaustavio me pandur i zapisao me u svesku i nije hteo da mi kaze dal ce mi pisati kaznu ili ne.

Insteresuju me dve stvari :

1) Da li je neko imao iskustva na ovoj raskrsnici sa kamericama, da li je snimila nekog tu?

2) Da li ce mi pandur oprostiti?

Za kamere ne znam da li postoje u toj ulici, ali ako ti nije pisao na licu mesta, ne verujem da ce pisati posle, jednom je meni jedan pisao u svesku podatke i kad je vec bio tako ljubazan ja ga pitam cemu sluzi to, on kaze da cu videti sledeci put kad ne upalim svetla

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve cestitke koje ste mislili da ste izbegli ne primanjem ili ne odazivanjem sudu cekaju vas u supu kad budete registrovali auto tako da dok ne izmirite sve kazne nema produzetka registracije :rolleyes:

Ne znam zasto neki ljudi imaju potrebu da pisu ovakve neistine, imam jedno 5 kazni najmanje koje nisam platio niti sam se pojavljivao kod sudije, otisao sam jednom i zato sad pesacim, registrovao sam auto najnormalnije bez ikakvih problema ...

Kod mene u gradu vec 3godine nemas sanse da registrujes ili odjavis auto ako imas neplacene kazne. Kad stanes na salter za registraciju ona te posalje prekoputa na obican salter i tu ti odrade proveru. Ako imas kazne istog momenta te vode dva pandura ili da platis ili u zatvor,

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Zajebani su Prokupacki milicajci, znam pouzdano.

Imam iskustva sa pocetka vozacke karijere kojih se jos secam,,,:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zmajgoku

Iz Takovske je dozvoljeno skretanje u Bulevar. Pretpostavljam da si se prebacio, da si se peo uz Kneza Milosa i na vrhu skrenuo desno u Bulevar?

A tu skoro uvek kod ceske ambasade stoji drug organ, koji jedva ceka da pita za zdravlje ove iz Kneza Milosa.

1. Koliko ja znam, ta raskrsnica jos uvek nije pokrivena kamerama za belezenje prekrsaja. Ako se nesto u medjuvremenu promenilo, neka me neko ispravi.

2. Sto kaze Hardvet, sa tom sveskom neka ti je Bog u pomoci, nema pravila. Drugar mi je pre par meseci sluzbenim autom zakacio punu liniju preticuci kamion i vracajuci se u svoju traku. Nahvataju ga, pandur hoce da pise prijavu, tu standardno rasprava da li je puna ili nije... Na kraju "ubedi" pandura da nije puna, ali ga ovaj upise u svesku. Bas me drugar zove isti taj dan, kaze zamalo da najebem... I proslo poprilicno, stize mu prijava kuci, on odlepio, bar da je znao... Kazna, poeni, ode dozvola na 3 meseca...

S druge strane, ja sam zadnji put pre 2 godine zapisan u svesku, a bilo je bogami... ali je na tome i ostalo. Mada moram da priznam da je stvarno delovalo preventivno za ubuduce, vise mi se isplati :laughing: , zajebi.

Tako da nema pravila, verovatno sve zavisi od srece i njihovog "ucinka" tog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...