Jump to content
FAS Goran
Stex3105

Da li će mi pisati kaznu? / Odlazak na Sud

Recommended Posts

Slucaj je svakodnvnica (mislim na prvi post), gore kod Cvetkove pijace ume ponekad da stoji pandur u steku kada se ide ka gradu - ja jednom opalio po sinama da prestignem kolonu, on iskocio i pokazao da skrenem :)

Rekao mi je covek sledece, nakon duze price, slusaj ovako, ja ti sada ne pisem kaznu, samo uzimam podatke i pravim "svoj" zapisnik sta si uradio i prosledjujem sudiji za prekrsaje i od tog trenutka ja nemam vise nista sa tim.... Tako da, cim Vam uzmu podatke a prekrsaj postoji - kazna stize 100%. Srecom - crvendac je resio posao, inace bi me dobro klepio, sine, puna traka, 5-6000 minimala....

Jos jedna fora za zastarevanje - provereno - neka neko umesto Vas kaze da ste otisli na 3 meseca negde, bilo gde, postar vraca sudu pismo, oni salju nakon 3 meseca - ako se sete... I tako u krug :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo mora da postoji pisani trag toga da je "neko rekao da si odsutan" inače to što kažeš poštaru to ne stigne ni do kraja ulice, a kamoli u sud ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, obavezan je postar da napise na onoj poledjini da je "trazeni" odsutan iz tog nekog razloga. To je dovoljno da ga odloze na minimum 3 meseca. :)

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar ne moze to da se proveri da si bio negde? Dokazi da si bio tri meseca u Spaniji,primera radi!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ne traže za prekršajni postupak.

@life

Ne budi tako siguran da će poštar proslediti "poruku". Pouzdanija metoda je da uzmeš poziv pa da im pošalješ telegram da ne možeš da dođeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace ubedjen sam da tim njihovim pisanjem po sveskama cine povredu zakona o upravnom postupku.

Treba proveriti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki prekrsaj sigurno cine, inace ne bi postojali papiri sa indigom i obelezenim stranicama. On pise na drugom mestu pa posle na kraju dana nastima kako mu se svidja. To je potpuno pogresno, kao sto je potpuno pogresno da imaju kvote za kazne, da bi dokazali da nesto rade, sto je van pameti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi stiglo resenje o visini kazne.

Istekla dozvola - 6000

Ugasena svetla - 3000

Sudski troskovi - 1000

Ode 100 vrica kao da ih nikada nije ni bilo.

Ah, da, i dva poencica nastradase takodje.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuti, mislio sam da ce biti i vise. Prosto sam se iznenadio minimalnoj kazni u ovoj eri sveopste otimacine. Sudski trosak me takodje iznenadio. Bilo je price tamo u sudu da ce biti minimum 5000. Sve u svemu, kinta ce se nekako i zaboraviti, ali ovi poeni... dve godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično si prošao. To je verovatno rezultat jednostavnog postupka tj. da si otišao tamo, sve priznao, žalio se na lošu materijalnu situaciju i nisi pravio probleme. U takvim situacijama sudije gotovo uvek daju minimalne kazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za savet i komentar.

10. januara 2010.god na putu u blizini Kruševca zaustavila me je saobraajna policija i predočila mi da sam prekoračio dozvoljenu brzinu. Naime, maksimalna dozvoljena brzina bila je 50 km. na čas, a ja sam vozio 72 km. na čas.

Potpisao sam zapisnik. Tek septembra Meseca 2011 godine odlazim, po dobijenom pozivu, kod sudije za prekršaje u Kragujevcu, mestu mmog stalnog boravka koji mi kaže da postuupa po zamolnici suda iz Varvarinaa, koji je verovatno nadležan za moj slučaj. On me tom prilikom obaveštava da je nekoliko puta pokušano da mi se uruči poziv, ali da navodno ja nisam bio na adresi stanovanja. Sudija je uzeo moj iskaz u kojem ja najvodim da je novi zakon o saobraćaju stupio na snagu 1. januara 2010.godine i da saobraćajni znaci nisu bili usaglašeni sa njim....

Potom mi je na kućnu adresu sredinom novembra meseca 2011. god. stiglo obaveštenjje da podignem pismenu pošiljku u pošti za koju predpostavljm da je presuda za učinjeni prekršaj. Pošiljku nisam podigao.Do današnjeg dana više ništa nisam dobio.

Imam nekolko nedoumica:

- da li je prekršaj zastareo?

- da li ću ponovo dobiti presudu?

- Kako da postupim?

Napominjem da ne želim da izbegnem sudsku presudu.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10. januara 2010.god na putu u blizini Kruševca zaustavila me je saobraajna policija...

...sredinom novembra meseca 2011. god. stiglo obaveštenjje da podignem pismenu pošiljku u pošti za koju predpostavljm da je presuda za učinjeni prekršaj.

Nije zastarilo.

Pokušaće da ti uruče presudu na ruke, ukoliko i u tome ne uspeju okačiće je na oglasnu tablu Suda i smatraće se da si obavešten. :thumbup:

Napominjem da ne želim da izbegnem sudsku presudu.

Onda idi i uzmi to što te čeka u Pošti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na zaista brzom odgovoru.

Još jedno pitanje. da lije moguće da je pošiljka u pošti za koju predpostavljam da je sudska presuda još uvek tamo? Zar se ne vraća pošiljaocu tj. sudu koji je poslao?

Hvla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je rešenje stiglo tj presuda to što je nisi preuzeo ne odlaže izvršenje, gledaj da to što pre preuzmeš dok te ne zaustavi neka patrola. Ali proveriću sa suprugom pošto ona radi u prekršajnom sudu i to joj je u malom prstu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

10. januara 2010.god na putu u blizini Kruševca zaustavila me je saobraajna policija...

...sredinom novembra meseca 2011. god. stiglo obaveštenjje da podignem pismenu pošiljku u pošti za koju predpostavljm da je presuda za učinjeni prekršaj.

Nije zastarilo.

Pokušaće da ti uruče presudu na ruke, ukoliko i u tome ne uspeju okačiće je na oglasnu tablu Suda i smatraće se da si obavešten. :thumbup:

Napominjem da ne želim da izbegnem sudsku presudu.

Onda idi i uzmi to što te čeka u Pošti.

Zar prekrsaji ne zastarevaju za 2 godine, a prekrsaj je bio 2010 janura tako da je isteklo 2 godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta činiti?

Gde da preuzmem presudu tj rešenje? Ja živim u Kragujevcu a presudu donosi sud u Varvarinu?

Što se tiče da li je zastarelo ili ne, nisam pametan. Čujem različita mišljenja čak i od ljudi za koje to ne bi trebalo da bude nedoumica.

Ljudi neizmerno hvala na dosadašnjim odgovorima. Pomoć oko rešavanja ovog pitanja mi je i u buduće dragocena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zastarevaju svi slučajevi, samo mali prekršaji, nevezan pojas i tako te gluposti, ostalo krupnije ne, tipa prekoračenje, vožnja pod dejstvom alkohola, tehnički neispravan auto... Presuda ti se dostavlja na kućnu adresu preporučeno, dakle neko mora da potpiše da je primio, ukoliko nema ko da preuzme, pošiljka se vraća u poštu na mislim 5 dana i tek onda ako opet niko ne preuzme onda ide nazad u sud, gde sud piše izjavu mup-u da nije mogao da dostavi, onda mup piše nalog za ponavljanje procedure, pa opet ispočetka, ne znam koliko puta, ali si u evidenciji, tako da ako te zaustavi partola i uradi proveru, onda ćeš biti priveden i biće ti uručeno rešenje tj presuda, koja će tog momenta biti odmah na snazi.

A ako ne želiš da izbegneš plaćanje kazne, zašto nisi otišao da je jednostavno preuzmeš, imao si rok 5 dana za to?

Idi lepo u sud kod tebe u KG lepo na pisarnicu i reci im o čemu se radi.

i da pojasnim za zastarevanje, 2 godine se računa od momenta kada je napisana prijava do obrade u sudu a ne kad ti dobiješ rešenje, dakle ako 31 ističe 2 god a sud je to obradio 30 a ti dobio 20 sledećeg meseca ili se to otegne oko preuzimanja to ne znači da je zastarelo. Ne gleda se datum rešenja nego kad je sud obradio tvoj slučaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti na iscrpnom odgovru.

Sutra idem u Kragujevački sud na pisarnicu.

da li ću tamo uspeti da podignem rešenje?

Da li se trebam obratiti policiji ukoliko na pisarnici ne bude rešenja?

Mnogo pitam... Izvinjnjje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao gde da pitam, pa se nadam da nije problem da mi ovde neko odgovori, da li se u udaranje pesaka racuna i cesanje njegove torbe o moj auto? Danas sam imao nezgodnu situaciju sa nekim ciganom kod pijace, tegli torbe neke putem i pravo na mene, srecom nisam isao brzo, uglavnom poceo je da se dere kao da sam mu prosao preko nogu, video sam da je on ocesao torbom o auto, ali za svaki slucaj stanem i izadjem da vidim da li je ok, on pocne da se dere na mene kako sam mogao da ga ubijem, ja ga pitam dal` je dobro on kaze jeste, pogledam ga vidim da je ok, ali ne prestaje covek da se dere i ja mu zavrnem samarcinu, sednem u kola i produzim dalje. Sad me zanima da li mogu da ocekujem policiju jer je kenjao da ce da ih zove, a ja nisam imao vremena da cekam, pa sam presudio po kratkom postupku, sa iznetim dokazima!!! :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...