Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Koja je cifra? I ja imam 14 točak, pa čisto da imam u vidu ako budem ostao s ovim autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nstyner a da pogledaš Lassa letnje ako su u sličnom  cenovnom rangu. Nek ti da preporuku kolega @gile smederevo, on je upućeniji od većine, radi s gumama čovek. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, nesa 169 said:

Koja je cifra? I ja imam 14 točak, pa čisto da imam u vidu ako budem ostao s ovim autom.

Letnje su mi 15"

39 minutes ago, Axic said:

@nstyner a da pogledaš Lassa letnje ako su u sličnom  cenovnom rangu. Nek ti da preporuku kolega @gile smederevo, on je upućeniji od većine, radi s gumama čovek. :D

Već sam se čuo sa Giletom,on mi je i rekao da je Tigar=Riken a i šara na njima mi se mnogo sviđa,taj polu V fazon mi je :thumbup:!

Razmišljao sam da li uzeti dobre polovne ili nove,pa sam čak na oglasima naleteo na gume koje sam vijao pre dve godine Semperit speed life koje su naslednici sport direkcion koje su mi trenutno na letnjem setu,ali lik neće da proda dve nego sve četiri 2012 godište,dobra šara 100 e pa sam sav zbunjen šta raditi :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam iskustva sa Rikenom pa ne znam da li je bas 100% isto, ali Tigar Prima, odlicna guma sem sto ne bih ocekivao ogromnu kilometrazu od njih posto su bas mekane, ako preguraju 25000km, a da nisu fazon ima 2mm sare, jako bih se iznenadio ;) Ja sam pregurao oko 1500km sa njima i stukao 2mm sare :D Pretpostavljam da uzimas 195/50 R15 kao sto i ja imam.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pristalica sam kupovine domaceg iliti naseg ali za Tigar ne procitah bas pozitivne utiske, vecina kaze da je shit. :)

Tvoj dzep, tvoja glava i tvoj odabir, necu vise nista napisati. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, nstyner said:

Letnje su mi 15"

Već sam se čuo sa Giletom,on mi je i rekao da je Tigar=Riken a i šara na njima mi se mnogo sviđa,taj polu V fazon mi je :thumbup:!

Razmišljao sam da li uzeti dobre polovne ili nove,pa sam čak na oglasima naleteo na gume koje sam vijao pre dve godine Semperit speed life koje su naslednici sport direkcion koje su mi trenutno na letnjem setu,ali lik neće da proda dve nego sve četiri 2012 godište,dobra šara 100 e pa sam sav zbunjen šta raditi :question:

Kupiti nove, jer polovne uvek mogu brzo da počnu da tresu i onda džaba ti dobra šara, moraš ih baciti. Polovne samo ako nećeš još dugo voziti ta kola, odnosno ako ih spremaš za prodaju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio u fazonu da je Tigar biiip ali da je najbolje od svega u toj ceni kod letnjih guma, zimske treba zabraniti :D Nisam uzeo u razmatranje dok drug nije kupio od jednog forumasa felne sa tim gumama :D Prima i Syneris (koji ima istu saru ali dolazi u vecim dimenzijama, mislim da su istih karateristika ali necu da tvrdim 100%) se ne mogu porediti po mom misljenju sa ostatkom Tigrovih guma. Kao da nije ista fabrika. Mada se na testovima bas ne pokazuju nesto specijalno, od guma koje sam ja imao priliku da probam rekao bih da po performansama izlaze iz neke budzet klase... Takodje sam jos primetio da vole temperature preko 15 stepeni i da dobre performanse zadrzavaju i kad dobro zagreju.

 

Polovne vredi uzeti samo ako su max 2 godine stare i to pozeljno od prijatelja koji je prodao auto bez alu seta :D Mada ja kad sam kupovao gume, cene za bilo sta iole normalno su isle u fazonu 100-120e, a ja sam nove uzeo za 150 xD

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste za polovne, ove imaju nekih 7mm šare ali ako bi mi se pojavio balončić u kratkom vremenskom periodu izvršio bi hara-kiri :-)! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim isti automobil, 4.-5. sezonu vozim Hitris valjda, nisam sto posto ni siguran.

Gume su sasvim dobre za auto kao sto je Z10 sa 60 ks. Auto ne pruza nikakvu mogucnost sportske voznje, a za malo zustriju voznju gume ne pokazuju nikakvu manjkavost.

U odnosu na Continetntal Eco koje su isle fabricki i koje postanu kamen posle nekoliko sezona i previse klizaju na losem asfaltu a tek na kisi da ne pisem, ove gume su znatno mekse ali se isto tako i brze trose.

Ja sam zadovoljan i ako i dalje budem vozio ovaj auto uzecu i sledece gume istog proizvodjaca.

Edited by ficoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma uzmi Prima Tigar i netreba ti nista bolje,Hitris je kao losija guma sto kazu,al imao sam je na puntu i meni su sasvim ok

i samo novo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice izbora guma za Punta, racionalnije je uzeti nove niskobudzetne nego polovne premium. Mislim da u tom cenovnom rangu imaš i bolje od Tigra (neka Sava, Lassa i slicno). Matador je npr, u toj dimenziji povoljna ali i dobra. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji imaju hitris na puntu ali im se nešto brzo troše, u svakom slučaju uzeću bolje nove jer nije neka "paprena" cifra a dobiješ kakvu takvu garanciju. Biće fotke kad se ponovim i ofarbam felne da bude full za sledeću sezonu ;). Hvala na savetima :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno se našlo vremena za sređivanje letnje obuće. Juče sam se malo družio sa vodenom šmirglom i felnicama da ih spremim za današnje farbanje!

 

Fotografija-0261.thumb.jpg.b48b3b9f1ce20e0386b0035ab23d3566.jpg

 

Proban Banetov sistem zaštite sa kartama :lol:

 

Fotografija-0263.thumb.jpg.67b9cc049b3b31ec5a91601ae9598473.jpgFotografija-0264.thumb.jpg.9e58e90f8e48c08855457e2711869e2f.jpg

 

Ok je ispalo,videćemo kako će izgledati na prirodnoj svetlosti!

 

Fotografija-0265.thumb.jpg.f318603cc8c31bd24037a43977a77d88.jpg

 

Umalo da zaboravim,kupljene nove gume!

 

Fotografija-0267.thumb.jpg.d9c18c2ec65247a6c1b91bf3ed389b2e.jpg

 

Riken maystorm 2 uzete u Agrohimu kod kolege Gileta,još da sačekam neki lep i suv dan da ih nabacim pa da vidimo kako čuče ;)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na obodu felne fali žuta traka rekao bih. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se sećam na skupu na Stražilovu si mi pokazivao neku žućkastu traku za točkove, jesi ti to instalirao kod sebe? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...