Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
stefanan

Fiat Stilo 1.9 JTD (multijet ?)

Recommended Posts

Moguce da mi felne s prve slike odvlace paznju,ali meni se vise svidja sjajna folija :thumbsup: Mozemo mi i da glasamo,nije problem :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazhem sa tobom,felne popravljaju sliku! Ja bih stavio tu sjajnu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg trenutno se nema para za felne,ali bice neke 16" kad se skupi malo,najbolje bi bilo ako uspem da nadjem one njegove fabrice ali sa 6 dvostrukih krakova a ne 7 kao sto vecina ima. Planiram i njih u crno da farbam :thumbup:

A i da zatamnim stakla,procitao sam da je opet promenjen zakon tako da ce moci da se stavlja napred do 50% ukupno zatamnjeno. Samo parice fale,tako da sam krenuo jedno po jedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice zatamnjivanja ja sam drugacije razumeo,napred ostaje do 25% a pozadi mozes koliko hoces :question:

A te felne sto hoces su verovatno one GT s novijih stilica,takve Kole ima,ali moja preporuka ti je da ih ne farbas skroz u crno nego u gunmetal boju,mnogo bolje ce da mu stoje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm nemam pojma,to sam procitao juce na nekom forumu, da ce kao moci da se napred stavlja dodatnih 25% i da sa fabrickim to bude skoro 50% a pozadi koliko hoces. Videcemo uglavnom,posto je stvarno glupo da napred maksimum bude ukupno 25%

I na ove felne sam mislio,ali za to ima vremena

d88c44f0f11e-640x480.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

update- Kupio sam danas 4 ratkapne od grande punta posto sam shvatio da ide zima i da cu jos najmanje 6-7 meseci vozati ove celicne pa makar da budu lepe :thumbsup: Postavicu slike kad namontiram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljena danas crna mat folija :thumbsup: Nemam pojma gde mi je fotoaparat ali probacu da ga nadjem i da slikam da vidite kako je ispalo. Cena 60evra, u foil artu u rakovici

ratkapne jos nisu stavljene,razmisljam da li i njih da ofarbam

Edited by stefanan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio aktivan neko vreme pa evo da napisem sta ima novo. Stilo je bio malo kod majstora,zamenjena mu je remenica alternatora (nista vise ne cvili), ociscene sajle menjaca (pravio je probleme,nije hteo da vraca menjac u sredinu) i najskorija popravka,a i najveca zamenjen je set kvacila prosle nedelje. Vec neko vreme mi je pravio probleme pri ubacivanju u rikverc ali je u poslednje vreme bas cesto,otisli ja i cale kod majstora sa dvoje kola (mislili da ce trebati u ostruznicu da se ide na remont lamele). Medjutim kad sam dosao kod majstora on kaze korpa (i sam se zacudio jer po njegovim recima ona retko pravi probleme na stilu,a isto su mi rekli i ti sto vrse remont), kad je skinuo ispostavilo se da je druk lezaj,ili njegov deo nisam bas razumeo, zapao u korpu i napravio probleme, lamela je bila dobra ali korpa nije mogla ni da se remontuje. Kupljen nov ceo set, ispalo ukupno sa radom 16000, sad je totalno drugaciji auto :smoke:

sto se tice onih felni,ovo me je istrosilo tako da cekaju bolje vreme,krenuo sam da smirglam ratkapne ali se ispostavilo i da je to ogroman posao ali valjda cu zavrsiti ove nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da ide dosta dobro, posto drugar ima od 80 i ide kao lud, ja prosto nisam mogao da verujem sa toliko konja moze da ide tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prvi auto tako da mi ide super :smoke: Po nekim testovima sa neta,kao sto se i ocekuje,ide malo bolje od 80 a malo losije od 115. Inace vozim se pre neki dan sa caletom (on ima 406 2.0 hdi sa 90 konja) i stilo je prilicno startniji,ali zacudilo me je sto je hdi relativno tih cak i posle 3000 obrtaja,cini mi se da je jtd prilicno bucniji. Ista prica je i za dci. Jel se to nisam ja istripovao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvučna izolacija. Može da se napravi i da se ne čuje ništa, ali bi onda išli još deblji tapacirunzi... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja na stilu u vožnji ne čujem motor (kad zatvorim prozore) ali imam utisak kao da se vozim u velikoj praznoj kutiji. Što reče Neša, zvučna izolacija verovatno nije baš naj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne cuje se ovako,mislim cuje se ali mora jer je dizel,ali me je zacudilo sto je preko 3k tolika razlika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidiš u puntu kako se čuje :D . Meni je to postala pesma JTD-a, i mnogo je više volim od zvuka hdi-a i ostalih... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo doziveo prvu nesrecu jutros, ja taman otisao na faks i zove me cale da mi kaze da se vratim. Sestra krenula na posao i udari kera nekog na magistrali, ona se potresla totalno,kao razbijen auto,ubila kuce... Uglavnom ja taksi odmah,kupuj traku lepljivu usput,mislio nesto dosta slupan. Ali dobro je nije,samo je leva strana branika polupana poprilicno,fali resetka ona,morao sam da ga izlepim celog, i ispod su one podplastike izgleda malo polupane posto preko 60kmh cujem da malo zakacinje a video sam da se one mrdaju.

Evo slika,mada ne vidi se mnogo jer je izlepljeno da se ne raspadne :laughing:

2012_12_18_10_46_07_242.jpg 2012_12_18_10_46_17_705.jpg 2012_12_18_10_46_26_824.jpg

Morace novi branik verovatno jer fali nekoliko delova, a i plastike ispod pretpostavljam. Koliko li to kosta odprilike, cemu da se nadam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sra*e :thumbdown: Koliko uspevam da vidim na slikama, potrebna je samo zamena branika, a sad nisam upućen koliko koštaju delovi za Stila, ali najpovoljnija solucija ti je da nađeš dobar polovan branik u beloj boji i mislim da ne bi trebalo da pređe cifru od 70 evropskih

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas smor za cukanje, al resivo je, to je bitno!

Sto se motora tice, moj punto ima taj 1.9 multijet sa 101 konja.

E sad u cemu je sve razlika u odnosu na JTD od 86 koji ide u punta, ne znam, meni na masci na motoru pise JTD ali na primer termostat sam menjao na mom puntu i razlikuje se od klasicnog JTD-a tako da sam ga malo teze i pronasao, a i ko ga ima ima 2-3 komada na stanju tako da nije bas cest.

To govori da ima neke mehanicke razlike, ali koja je razlika ne bi znao tacno da kazem, neki ljudi su gledali kazu cak i da je turbo identican kao na JTD, a de je izvuceno jos konja ne bi znao da kazem :)

TOliko, pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovni originalni prednji branik u boji 50-70 eura. Ne kupuj zamenski. Za 50 eura teško da će imati te rešetke, tj. za njih će hteti da ti naplate dodatno 20-30 eura. Isto važi i za lajsne na braniku, ne vidim da li je pukla ili ne. Nema pravila, ali može da se dogodi da lajsne dobiješ uz cenu branika, ali rešetke skoro nemoguće, tj. moraćeš bar njih da doplatiš.

Ali, ne bih trčao sa kupovinom drugog branika, vidi koliko je tačno ovaj oštećen, čini se sa slika da nije ništa toliko strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod kupovine novog spojlera dobija se samo spojler bez lajsni, resetke i onih ukrasnih maskica na mestu maglenki. Tako je kod punta. Sa polovnim je stvar dogovora sa prodavcem verovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio sam da napisem ovde,sve je reseno kupljen je polovan prednji branik sa svim resetkama. Ofarbano i namesteno. Postavicu slike kad nadjem vremena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...