Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Retardirana je saglasnost po svakom osnovu, jer proizvodjac ne ispituje nista, samo daje dozvolu da ti prepravke ispituje neko drugi...

Recimo da uzmemo neki tjuning za primer, koji ce proizvodjac dati saglasnost da za njihov auto umesto doplate od 2000e za jaci motor, ti odradis to strane za drasticno manju cifru.

Preko se lepo to atestira, upise u saobracajnu i teraj dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato kazem da je nebuloza, jer usustini trazi se papir koji neko da ili neda u zavisnosti od toga kako mu se cefi dok sedi u kancelariji i nema nikakvu drugu "tezinu"... Izigravamo veceg katolika od Pape, Italija, Nemacka, Fracuska, Britanija svi imaju puno jednostavnije zakone i procedure, sve se atestira ali postoje tacno definisani testovi i odmah znas sta mozes a sta ne, a kod nas je sve u fazonu napravi pa cemo videti da li moze ili ne...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

oni daju saglasnost a posle atest proverava da li je dobro.

 

Gledao sam pre neki dan wheeler dealers , ugradjivali su TNG u Discoverija, i posle kao stavku na sta su sve potrosili pare bilo je atest TNG sa dozvolom, pisalo je 30funti...  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja registrovo auto danas niko rec nije rekao, a moja stakla skoro mat crna jedva ja vidim kad sam u kolima :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam juce skinuo prednje da bi dobio od Honde papir zbog zadnjih. Posle cu staviti nesto minimalno napred cisto da stiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma realno ima 10 tehnickih pregleda u okolini od 2km, ajd da vidim da li ce svi da mi kazu ne moze da prodjes. Kako da ne. Narocito sto zvanicno nisu dobili nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni su jednom i rekli, kao da nisu ispravne kocnice i pustili bi te, ali ovo je kao teze progledati kroz prste, ne secam se sta je tacno bila stvar, mislim da su nesto smarali sto su sire gume od fabrickih :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Moz da mi se sagnu svi iz tehnickog
U martu mi istice reg stavicu mat foliju do pola soferke i ostalo 100% pa da vidim koji tehnicki nece da me pusti

 

 

Ja registrovo auto danas niko rec nije rekao, a moja stakla skoro mat crna jedva ja vidim kad sam u kolima :-)

 

I nije te sramota toga da ti, kome je u opisu posla da stiti zakon, beskrupulozno zaobilazis isti ? Bolje cutati i praviti se lud ;)

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrda proizvodjaca je totalna glupost i nebuloza nasih vlastodrzaca i velikih strucnjaka (stranih marioneta).

Eto vam je evropa koja polako dolazi kod nas da nam povadi pare iz dzepova ..

 

Pa trenutno u srbiji ima na hiljade polupanih automobila koje razni majstori krpe, kroje sami delove karoserije, farbaju itd. Samim tim menjaju i strukuru i sastav automobila  cvrstocu itd, itd .Pa jel neko od njih dobio potvrdu proizvodjaca. Uporedimo recimo farbanje komplet auta sa postavljem 2 kvadrata folije. Ako vec traze atestiranu foliju pa sta ima da atestiram nesto sto je vec atesirano. (Samo da se uzmu pare lopovi)

I ovo je samo pocetak bojim se da cemo doci do toga da ce nas EVROPA ucenii svime i svacime pa ce recimo reci ako hoces da promenis nesto od limarije (krilo,podkrilo  prag), moras kupiti direktno od proizvodjaca 100e nije skupo sto je 3-5% njihove ali 50 % nase plate.(original).I tako ce otvarati nova trzista u banana drzavama  sa marionetskim vlastima.

 

Ok ja se slazem da treba da se uvede red ali hajmo prvo fabrike radna mesta ,puteve , pristojne ( evropske plate )a ne odmah evropske troskove i porze sa srpskom platom. Evo sad se pominje euro 4 standard  prilikom uvoza .Razmislimo malo a zasto?

Sta u zemlji srbiji u kojoj se jos uvek  voze golfovi 1,2  i mnogi drugi automobili sa prosekom starosti 20 god , euro 3 motori iznad 2001-02 godista nisu beezbedni .

Opet kazem nemam nista da se uvede red sa nekom normalnom cenom srazmerno nasem standardu ali ovo nije uvodjenje reda ovo je pljacka i otimacina .

Imam da platim ali skinucu folije iz principa nacu da mi lopovi prodaju maglu i kraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...