Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 23.2.2016. at 9:21 AM, DaliborLazarevic said:

Kao sto mnogi znaju ja radim na tehnickom pregledu,tacno je da je pre nedelju dana stigao dopis tacnije anketa za glasanje za slikanje vozila na liniji ,slika iz vise uglova koja sadrzi vreme i datum.Tako da ocekujte u vrlo skorije vreme a verujem ove godine zvanicno.

Sto se tice druge stvari evo primer. 

kad vas sa tehnickog vrate kao ne ispravnog tacnije ako vas zavedu a mora da vas zavede.Imate rok 3 dana da se vratite na taj isti tehnicki pregled.U slucaju da se ne vratite odgovorno lice sa tehnickog pregleda salje dopis na kraju meseca da se to i to vozilo nije vratilo.Lice sa tehnickog pregleda duzno je da vam kaze odredjeni rok  i informaciju da treba da se vratite samo kod njega da ne idete kod drugog itd..da nebi doslo do sledecih problema

Svi znaju da ima tehnickih gde odete i zavrsite posao na crno i registrujte auto.Dolazi do velikog problema a reci cu vam sada zasto.

Kada MUP dobije dopis za odredjeno vozilo,kontrola ide na tehnicki pregled gde je to lice zavrsilo na crno da kazemo bez vozila itd,automatski sledi zatvranje i velika novcana kazna za tehnicki pregled.Zatim lice koje je registrovalo ponistava se cela registracija i idete opet na tehnicki pregled i placate sve opet izpocetka i postoji mogucnost da dobijete i kaznu.

Ima mnogo solucija kako bi bilo i sta bi bilo.Tako da ne igrajte se sa tim stvarima i ne idite kod svakoga.

Ako vec volite toliko zatamnjena stakla,onda treba pravilno i da se informsete sta i kako treba da radite.Ima odredjene takse kojke treba da platite koje iznose  11400 dinara + saglasnost proizvodjaca da mozete da zatamnite stakla.Ta saglasnost sto se tice cene varira i u proseku je oko 5000 dinara.I to je to imate sve crno na belo i cisti ste kao suza.

Tacno takse

Republicka administrativna taksa 300 dinara 

Obrada dokumentacije 3300

Izdavanje uverenja 3000

Atest 4800

Ukupno 11400

Saglasnot proizvodjaca cena varira 3000-12000 u proseku uzimaju oko 5000

 

Ajd da se covek ne muci i cita 20 str. Ovde mu je sve sazeto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane hvala na informacijama. Znači tehnički pregled direktno kod "proverenih" da me ne zavedu ovi što bi me vratili? Kolika je mogućnost manipulacije kuće koja radi tehnički pregled trenutno? Mogu li tokom pregleda da "ubace" atest koji vozilo nema? Iz ličnog iskustva znam da trenutno mogu blago rečeno da "zažmure" na neke nepravilnosti.

Jugo je tehnički pregled koji sam sebe ne bih pustio da pređe je prešao za +500 kinti na redovnu cenu od 1500. Kapiram da takvih "proverenih" centara ima po Srbiji koliko ti duša ište.

E sad da me razumete odmah, ja lično svoj auto gledam da održavam u što boljem stanju. Nisam od onih što će da voze bez kočnica i sa trapom k'o u Dajca da ga vataš pola kruga levo - desno kako bi išao pravo. Juga sam bukvalno 3 dana posle tehničkog oterao kod majstora i sredio sve takoreći nepravilnosti na tehničkom pregledu. Smatram da folije nisu stvar koja će ugroziti nečiju bezbednost i učiniti vozilo neupravljivim. Moje mišljenje je da ova država samo traži načina da nas dodatno lupi po džepu i to je sve.. Što se tiče pandura sa njima do sada nisam imao problema, jako retko me i zaustavljaju a svaki dan sam na putu i pređem 100km. Poslednji put kad su me zaustavili čovek je prišao, rekao dobar dan upalite svetla, okrenuo se i otišao. Ostao sam zapanjen :D

Savet koji sam dobio od BlackGlass-a je da ako me zaustave i počnu da cimaju za folije da iskuliram bilo kakvu svađu i slično nego da ih leram kako sam baš pre neki dan stavio folije i da skupljam papire potrebne za atest.

Kako će ovo ići u praksi nadam se da neću morati ni da saznam ;)

Realno kad pogledaš iznutra razlika u providnosti između šoferke koja nema foliju i bočnih stakala je jako mala čitaj smešna. A znam da je*eni zakon dozvoljava zatamnjenje do 30% koje prelazim garantovano pa je i sama pomisao na atest besmislena jer ga ne mogu dobiti osim ako ima neko "proveren" ko to može da uradi uz neki "ekstra podsticaj".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio u Decembru na Vozdovcu. Imam dosta tamne folije iza B stuba, niko me nista nije pitao, prosao sam bez problema.

Edited by snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi, većina tehničkih će ti progledati kroz prste, ostaviš majstoru 500 din za pivce i to je to.

Najbolje da se raspitaš na potencijalnom tehničkom šta i kako.

Ja imam jednog koji registruje bez gledanja.

Juče sam i sam registrovao auto, i primetio sam da prave problem oko TNGa najviše, i za vučnu kuku. Za folije nisam nešto obratio pažnju, ali očigledno se visće obraća pažnja nego ranijih godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slikaju ili barem ne slikaju svuda. Jos nisam cuo da je neko slidao folije zbog tehnickog, ni na forumu a ni u javnosti. Registrujemo svi najnormalnije. U principu, svratis na neki tehnicki i pitas, oce-nece. Ako nece, odes na drugi koji hoce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad ćeš da čuješ, javiće se bar trojica čiji je kum, brat, paša ili svat čuo da su nekad nekome negde rekli da bi trebao da skine folije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne slikaju auto na tehničkom (a koliko znam ne slikaju) onda može da se prođe. Postoje neki koji su u tripu, pa treba naći neki tehnički koji ne halucinira. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam jednog kojeg su terali da skida ali to je bilo odmah kad je krenula "akcija"... Na tehnicki koji ja idem, smaraju me kad odem sa autom kao ne moze ovo, ne moze ono, odem sa saobracajnom, sve odlicno :unsure: Ne znam jel smesno ili zalosno...

 

Inace sigurno znam da je skidao jer sam ga ja uvek zafrkavao sa tim da ce jednom sreca da ga izda i da ce naleteti na nekog ko ce reci skidaj iako se uvek izvlacio da ga niko nista ne pita. I bio sam prisutan kad je skidao ostatke i cistio stakla od lepka.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' možeš da definišeš kako je to tačno izgledalo kad ga je neko "terao" da to uradi. Jel' neko stajao sa bičem pored njega ili su mu skidali tablice ili su ga odbili na tehničkom ili kako je već sve to izgledalo? I naravno, ko su to "oni" koji su ga terali na to? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gosn pravnice, nisam kriv dok se ne dokaze suprotno :D Nisam mislio da su zakljucali kapiju i rekli neces izaci dok ne skines folije :lol: Jednostavno su odbili da mu urade tehnicki pregled. Sad ja dalje nisam ulazio u detalje posto je bio vidno uzjeban tako da ne znam da li je probao nekoliko tehnickih, posto je taksista ne znam da li je mozda ogranicen odlaskom na odredjen tehnicki itd ;)

 

Usustini znajuci njega, uradio je sve sto je u njegovoj moci u tom trenutku da to izbegne.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je jedan moj dobar prijatelj otisao da uradi tehnicki pregled i da atestira plin nisu hteli da mu registruju auto dok ne skine folije koje je imao samo na zadnjim staklima i to 50%. Na kraju se dogovorio sa njima da mu oni skinu folije i obrisu lepak sa stakala, to je bilo 3 dana posle donosenja novog zakona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vozila sa pogonom na TNG bas gledaju da li imaju folije. Ako se dobro secam, kolega @sasamanas aka saledelagano je morao da skine folije sa auta zbog toga sto mu je auto sa TNG-om da bi registrovao auto. Slicno je prosao i kolega @Lj_ubica sa Punticem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaju kako stignu. Drug sad treba na reatest plina pa smo isli da pitamo sta moze i ne moze pa kao ne gleda se tako rigozno na reatestu, kao mora biti fabricki a ne mora bas skroz. A pre neki mesec je dolazio lik kod mene, stavljao drugi motor i posto je morao da atestira to, vratili su ga sa pregleda jer nije bila fabricka ukrasna kugla rucice menjaca i jer je imao aftermarket obrtomer.

 

Inace sam bio kod poznanika u prodavnici pre saticak vremena i dosao covek sa kombijem, hoce da kupi neke roletne i slicno da stavi na prozore, registrovao ga pre neki dan i isto su ga smarali na tehnickom pregledu da mora da skine folije, ne moze tako da prodje i kao slikaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam registrovao auto pre 3 nedelje i baš sam pitao kako stoje stvari kod njih oko tih tamnih stakala, rekao mi je čovek što radi tu da puštaju svakoga i bukvalno da im je u interesu da uzmu pare a ne da vraćaju sad nekog zbog stakala, xenona ili tako nečeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je onako kako se kome cefne... Neko hoce da namlati pare sto brze, a neko hoce da izigrava boga i batinu... Svako tumaci i primenjuje zakon kako njemu odgovara a ne onako kako bi trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako koga pritisnu, mislim na tehnicki, nije da oni nece vec ako im traze slike onda ne mogu i jbga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su i prosle godine zezali na tehnickom, i jedva me pustili uz mnogo smaranja i kenjanja. Ove godine mi isao reatest plina, pa nisam hteo da mi kenjaju na tehnickom, kad vec moram da ih skidam zbog plina. Pa sam ih tako skinuo 7 dana pre registracije. A inace me i panduri cimali neko vece pre nego sto sam ih skinuo... Tako da nisam hteo da bacam pare na kazne i zivce na raspravu, pa sam ih skinuo... Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E 'vako... :)

 

Pošto ljudi svašta nešto pričaju, a svašta nešto doživljavaju treba biti svestan jedne veoma logične činjenice: Sve dok se auto može registrovati bez odlaska auta na tehnički (što je u praksi još uvek moguće) MILION % se može registrovati auto sa zatamnjenim staklima. Istina je da se pooštrene kontrole tehničkih pregleda i da su se neki istripovali da je donet "novi zakon" (iako zakon nije menjan 3-4 godine) i onda ljudi imaju problem da registruju vozilo sa xenonima, zatamnjenim staklima i sl. Priča oko TNG-a je drugačija jer je taj deo još ranije precizno regulisan i tu nema nedoumica, jednostavno je sve jasno i tako mora i kraj. 

 

Dakle, raspitajte se na nekoliko tehničkih (naravno da vam niko neće reći preko telefona da može jer ne zna ko zove) ili se raspitajte kod neke agencije da vam to "završi" i eto. To je ono pravo i realno stanje na terenu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...