Jump to content
FAS Goran
Veljko70

Povezivanje muzike

Recommended Posts

Pozdrav drustvo.Drugar hoce da poveze 2 pionitove elipse 160w max 40w nom 4oma za fabricke zadnje zvucnike direktno, bez icega vise.Sad me zanima kako ce to ispasti i da li valja to da se tako povezuje? Hvala :)

 

zvucnici ce biti na 2 Ohm-a a izlazi su na 4 ohm, moze da radi al dok ne crknu izlazi...paralelna veza R=(R1*R2)/(R1+R2)... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

redno dobija vecu omazu pa i gubi snagu opet nije to to...najidealnije je ista omaza ili bar +-0.5-1ohm...ti fabricki pozadi pored elipsi ti i ne trebaju po mom misljenju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam kupio pioneer auto radio deh-1500ub i adapter za autoradio, danas pokusao da zamenim,posto u kolima (Punto mk.2) imam fabricki koji prima samo kasete.Sa Pionira sam skinuo metalni deo u koj ulazi kasetofon i postavio ga na adapter,izvadio fabricki kasetofon,ali je sad problem posto taj metalni deo u koj se uglavljuje kasetofon nece da udje u otvor gde je bio stari radio.Ako ga budem skinuo (metalni deo sa adaptera) pionir ce da ima dosta lufra.

 

cxcb201015.jpg  cxcb201016.jpg  cxcb201017.jpg

 

I jos nesto,nije mi isti ulaz za antenu na starom i novom autoradiju,na starom ima ispupcenje,a na novom udubljenje

 

cxcb201018.jpg
 
Sta mi je ciniti?
Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj sto ide na radio,ako je taj imam ga nego sam ga skinuo zbog ugradnje.

Gledam klipove na youtubu

 

 

i svi imaju metalni okvir na adapteru

 

cxcb201019.jpg

 

znaci jedino mi preostaje da prosirim otvor u kolima da bi mogao da udje adapter sa okvirom,posto metalni okvir udara u plastiku,knap je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benedikte, da probas ovako, da savijes ka unutra sve ovo sto je obelezeno na slici, ili bar ona 2 gornja i ovo jedno sa strane obelezeno narandzastim, deluju mi kao da vire napolje :)

 

img0511.jpg

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze metalni okvir da udje,jedva ulazi radio,ali jedva,okvir je veci od radija tako da ne ulazi.Nije problem to sto je savijeno,tj upada u otvor u tom delu radijametalni okvir ne ulazi ni milimetar u otvor u autu,A ono obelezeno zelenim je savijeno na unutra posto taj drzi radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se ipak ide prvo metalni ram ,pa plastican adapter koji drzi da se okvir ne izvuce.jedva sam ubacio metalni okvir,trebao sam samo malo da skinem ivice pe nego sto sam sve uradio,sad je kasno ali je ok.Samo me interesuje jos nesto,imam konektor za antenu,onaj veliki cetvrtasti i jos jedan mali sa dve zice koji ne znam gde ide i cemu sluzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas onaj plasticni okvir sto ide oko radija? Izmedju radija i adaptera

Sad tu plastiku ne mogu da stavim,posto sam ubacio lim u koji ulazi kasetofon,posle toga adapter (plastiku) koji odvaja kasetofon od tog okvira koji nikako ne moze a uhvati posto je razmak izmedju kasetofona i plastike 1-2mm.Ipak ide plastika pa lim.Ne znam da limoze da se izvadi uopste sad kada je plastika uhvatila,kako mogu da izvadim adapter?

Jos adapeter koji sam uzeo preko apsporta ne prati gornju liniju,spusten je za nekih 3mm ispod nivoa..Inace nasao sam danas adapeter za radio i super radi autoradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,od pre par dana imam par sitnih problemcica koji mi opasno idu na zivce

Naime pre par dana sam uzeo sony-jev player za auto,dobio euro jack povezao stavio blendu (za fiat bravu) ,e sad gledao sam onu semu povezivanja sto su da liuz player i kaze da ima tri nacina povezivanja zamenis mesta crvenoj i zutoj,ili spojis samo zutu gde je i crvena posto postoji splice sa jos jednim da kazem mestom za drugu zicu npr izbodes zutu i spojis sa crvenom  ili treca varijanta kako mi je sad zuta na mestu crvena na mestu.medhutim meni player radi samo na kontaktu i gubi mi memoriju svaki put kad skinem kontakt sto je priznacete malo retardirano da svaki put podesavam stanice eq itd ....

 

E sad ozbiljniji problem je taj sto smo ja i drugar bacili pogled na konektor vec nakacen i on kad je vracao player u leziste slucajno spojio na sekund i od onda mi struja pobrljavila al totalno ....

SAD pazi ove apsurde...ne radi mi svetlo u kabini.... ne mogu da ga upalim ...kad prebacim prekidac na paljenje svetla u kabini  pisti player i upali se indikacija otvorenih vrata i player samo pistucka a izgubi osvetljenje... kad otvorim vrata isto player izgubi osvetljenje ali cim zatvorim vrata player radi najnormalnije.i s ta ja uradim...skinem tablu osiguraca rekoh sprzio mi covek verovatno neki osigurac i krenem ti ja lagano odokativnom  metodom 1 po 1 da merim unimerom na pistalicu da vidim dal zatvara kolo osigurac kad ono prc svi osiguraci rade....bar sa leve strane na glavnoj tabli osigurava za dalje ne znam ....

 

DA LI NEKO UOPSTE IMA IDEJU sta bih ja tu mogao da uradim :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Žuta ti se kači na stalno napajanje jer i služi baš kao back up za memoriju. Pošto si je ti prevezao na mesto crvene ona ima struju samo dok je na kontaktu.

2. To što je puklo može da bude da je riknuo neki osigurač koji još nisi našao ili si ga preskočio (mada ne mora da znači). Prvo što ćeš da uradiš je da izvadiš radio ponovo i da kada raskačiš konektor ispitaš kako ti se ponaša osvetljenje. Ako ne bude radilo traži u šemi koji ti je osigurač od njega i menjaj ga.

Ako radi normalno onda veza na konektoru nije dobra i pravi pizdariju. Tu treba tražiti rešenje onda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj druze ja sam u proslom autu imao Sony plejer, odlicno je sljakao i sada vracam film, on je imao jednu zicu za Illumination, mislim da je narandzasta. Proveri da nije slucajno ogoljena pa dodiruje masu. A i konslultuj google sa Sony i illumination wire, moguce da je tako nesto banalno u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo treba mi jedan savet. U autu od muzike trenutno imam:

 

http://www.pioneer.eu/uk/products/25/121/61/FH-460UI/specs.html

 

Napred sam ostavio fabricke zvucnike, a pozadi sam uzeo elipse:

 

http://www.kenwood-electronics.co.uk/car/amp_spk/regular/KFC-M6944A/

 

Snaga 110W (RMS), dimenzija 16 x 23 cm,4-sistemski

 

Sad je sve to zakaceno na plejer, naravno plejer nema snage da tera ove elipse kako treba, ideja je da uzmem neko pojacalo da nakacim elipse na njega i kasnije neki woofer. E sad woofer bih uzeo neki tipa 200 - 300 w ali to kasnije za prvo vreme bih uzeo pojacalo i kablove. Treba mi savet kakvo pojacalo da kupim, kontam neko 4 kanalno pa da dva kanala iskoristim za elipse a dva da bridzujem za woofer. Zanima me koju jacinu okvirno da trazim i koji presek naponskih kablova mi je dovoljan za takav setup. Znaci nije mi cilj da idem na takmicenje samo zelim da malo pojacam muziku i znam da je najbolje kupovati sve od jednom ali finansijska situacija je takva da mora da se kupuje jedno po jedno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugari, crko mi je novi player na kom je bilo povezano ozvucenje. Vratio sam stari radio original fiat bravo, medjutim nema onih (AUDIO ulaza) iza za pojacalo? Verovatno trebam da kupim neki konvertor ili sta vec ? Jako slabo se razumem u ozvucenje pa ako neko moze da mi da link ili ime tog pretvaraca ako postoji uopste, ili kako se vec radi..

HVALA

 

WP_20150518_22_09_07_Pro.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko kako se povezuje mikrofon na kasetofon (aftermarket). Mikrofon je onaj klasicni ko na veseljima, nije za tel i ostalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...