Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Ajd i ja da dodam da je i u mom slučaju ugovor istekao.

Uslov za kod im je bio da nosilac ugovora mora lično da ga traži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chevrolet će ovako hladiti vaše pametne telefone

 

chevrolet%20mobilni.jpg

 
Kao i drugi načini zagrevanja, letnje visoke temperature mogu da naškode pametnom telefonu. To su u američkom Chevroletu imali na umu dizajnirajući posebnu klimu za mobilne za modele koje planira da izbaci na tržište 2016. godine.
Sistem Active Phone Cooling, povezan s klimom i ventilacijom u autu, nudi prostor u koji možete položiti pametni telefon bez straha da će klizati tokom vožnje, a u koji dovodi hladan vazduh kako bi sačuvao bateriju, obično veoma osetljivu na pregravanje, kao i poboljšao performanse. U Chevroletu tvrde da su prvi u automobilskoj industriji koji nude tehnologiju te vrste, iako već postoje manje napredna ali ipak slična rešenja (recimo, mala mrežica pomoću koje možete obesiti pametni telefon tako da visi ispred standardnog izduva za klimu. Naći će se u modelima Impala, Malibu, Volt i Cruze, koji su već opremljeni bežičnim punjačima razvijenim u saradnji s firmom Powermat.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo mi ovo zvuči :thumbdown:

 

To mu dođe isto kao frižider u Stilu na koji bi se evenutalno zalepio neki neklizajući materijal.

 

Ovako nešto sa Wi-fi punjačem bi već bilo ozbiljnija stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao kolega Jankovic u Telenoru za telefon, kazu mora da istekne ugovor, pa tek onda hoce da otkljucaju, ali su mu napomenuli da moze da pokusa sa drugom karticom ... Probam ja sa ovom 068 i ono radi :D

Inace za otkljucavanje su mi trazili 35+ € na kupujem prodajem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do kraja sam kupio LG G3.

Iskustva su sledeca:

 

Ekran:

Nikad bolji ekran nisam video - vidi se jasno cak i na ovom suncu... nazalost (ili na srecu) trebala bi mi lupa da bi video piksele, tako da tolika rezolucija - 1440 x 2560 stvarno nije potrebna i vise je marketinski efekat... pogotovo za nas koji smo u godinama i jos malo nam trebaju naocare za citanje i za mnogo veca slova...

 

Kamera:

Nikad bolju kameru (na telefonu) nisam video... znam da postoji, ali nisam uzivo video. Fokus extra brz... snima brzinom misli... video snima u rezoluciji 3840x2160, za sta sam takodje mislio da je nepotrebno sve dok nisam probao da zumiram... i onda shvatio da mogu da zumiram video zapis? :) ima opciju neprekidnog snimanja, pauziranja tokom snimanja i nastavljanja... nema puno opcija, menija i slicno za podesavanje parametara... ali i ovako, ono sto sam trazio kod telefona to sam i dobio. Jednostavnu brzu i dobru kameru  - ko stvorenu za slikanje (dinamicne) dece.... :)

 

Baterija:

Koristim ga tek dva dana, tako da nemam jos prava iskustva, ali za pocetak - telefon se dosta zagreva prilikom rada, ali i tada pri upoznavanju, podesavanju - citaj maltretiranju, 40% baterije mi je trajalo oko 3 sata. U stand by rezimu sam ga drugi dan drzao preko noci i nije izgubio nijedan procenat?! Izgleda da ce baterija dugo trajati - ako se ne koristi... ;)

 

Inace, ne deluje tezak, iste je tezine kao moj stari telefon, ali je dve klase ispred njega...

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

G3 je super telefon.

Sto kazes ume da se zagreje nekad al tako je na svakom.

Kamera je stvarno dobra. Za snimanje ti je dostupan i 4k tako da je snimak neverovatno dobar ;) i bas je super opcija zumiranje video zapisa :)

Sto se baterije tice 20h-27h moze da traje sa dosta koriscenja aplikacija i interneta. Sa igricama ne moze toliko al to je i normalno

A i telefon ima prelep dizajn

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Samsung ima opciju zumiranja video snimaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem kakva je to spec opcija? Pa i ovaj moj stari trend zumira kad snima, sta je tu wau,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se.

 

Meni telefon služi da slikam nešto na brzinu kada mi aparat nije tu.

 

Što se ostalog tiče nikada neće telefoni moći da rpave slike kao fotoaparati. Ako ni zbog čega drugog onda zbog toga što je otvor objektiva telefona do 1cm, a standard za DSLR aprate je čini mi se 5,4cm. Znači 5.4 puta više svetlosti hvata najmanje.

 

A i što se zuma tiče, ja sam uzeo za 120-130e footoaparat koji ima 24x optički zum, a onaj Samsung sa nekoliko puta optičkim zumom je bio atrakcija među telefonima kada se pojavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se u to. Znam samo da kad smo zimus morali nesto da slikamo vozila i saljemo slike u ministarstvo, poceli da slikamo sa nekim aparatom, Canon valjda bese, i naravno, na pola mu se isprazne baterije. Padne mi na pamet pa nastavim sa mojim tel da slikam jer se zurili zbog posla. Odnesemo kod fotografa i moje slike ispadose mnogo bolje nego sa aparata :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi i koji je aparat u pitanju ;) imam i ja neki samsungov koji pre par godina kupljem za nekih 13k ako se dobro secam. Tada sam imao galaxy s3 i slike su bile pribliznog kvaliteta.

Ako vam je aparat bio ovakav ,i slike sa telefona su zadovoljavajuce :D

cxcv10146.jpg

 
A ako je bio ovakav canon onda niste znali da rukujete aparatom :p

cxcv10147.jpg

Tqkodje ova dva aparata ne mogu da se porede :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj drugi nije sigurno ali opet, smatrao sam da je svaki dig.aparat bolji od svakog mobilnog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam mislio kod zumiranja video zapisa je ne samo zumiranje prilikom snimanja, vec i prilikom reprodukcije!! :)

 

Stavise, zumira i skroluje ne samo video zapise koje je on snimio, vec i obicne divx filmove sa kartice...

Zanimljivo je snimiti video, a zatim zumirati neki njegov deo i skrolovati po ustom... i da bude i dalje ostar... zbog toga mislim da se nece baciti cak ni tolika rezolucija videa... inace, gde bi nasao takav ekran?! To je rezolucija videa koja vise prilici za bioskop...

 

Doduse nisam to ni probao da li moze na drugim telefonima, ali pretpostavljam da vecina moze da zumira samo prilikom snimanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema to veze sa G3, jednostavno su to dodali u tu verziju Androida.

A evo odličnog player-a koji ima sve te opcije i daleko više.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mxtech.videoplayer.ad&hl=en

 

 

Što se aparata tiče mislim da nijedan telefon niikada neće biti na nivou prosečnog dslr aprata, ali zato i treba solidna obuka da bi se dslr koristio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strava za player... :)

 

Fotoaparat je zakon... to ne sporim, ali ko ce svaki dan vuci EOS na decije igraliste (pored i ovako cele pokretne kuce).

 

Smisao telefona sa svim dodacima je ista kao i svajcarskog nozica... u sebi ima sve sto ti moze zatrebati, i vise od toga... ali nista nije vrhunskog kvaliteta. Za sve postoji mnogo bolji uredjaj... Najlepse je bilo kod smo imali obicne telefone, koji su sluzili samo za telefoniranje, imali stand by od nedelju dana... fotoaparate za telefoniranje, racunare za pisanje teksta i internet, baterijske lampe za osvetljavanje... ako sam nesto zaboravio dopunite... ;)

 

...ali kad bi morali nositi sve to stalno sa sobom, cak i na decije igraliste, trebao bi nam solidni ranac, a ne dzep kao za Swiss Army Knife

 

http://www.thisiswhyimbroke.com/images/ultimate-swiss-army-knife1-640x533.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

MX je ubedljivo najbolji mobilni player koji sam koristio. Ne može biti jednostavniji i bolji :)

 

A najbolja stvar od svega su ultra-jednostavne komande:

 

https://lh3.googleusercontent.com/4Nh9FbHa339oHBCtrez38GIq39fcReZ85K-_gndVv94PEglsMwh6P24bnXoyY3-sGs4=h900

 

Što se telefona tiče slažem se. Mada ipak jako često nosim sa sobom malo poveći fotoaparat i tablet.

Simpatično je sve ovo na telefonu, ali ne može lepo da se kuca niti da se čita. A telefon od preko 5'' nikada ne bih nosio jer je užasno nepraktičan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off - slucajno imam neku staru samsungovu video kameru koja ima 42 x opticki zoom i snima na SD kartice. Super stvarcica, ali nisam je izvadio iz ormana zadnje 2 godine. Kupio je pre pet godina iz istog razloga kao sad telefon, i nisam je koristio vise od 10 sati... Poslednji put sam je koristio umesto dvogleda.

 

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...