Jump to content
FAS Goran
Dragon

Koje kočione pločice, diskove?

Recommended Posts

Ja uzeh od Baneta OEM komplet za napred (diskovi & plocice), teram ih vec poprilicno - odlicno koci, samo susti kad pritisnes pedalu, milina jedna.

A da sad uzimam, prosto bih morao da probam Galfer, dosta pohvala cujem za njih u zadnje vreme, a radi ih "Slajer" iz NS:

http://www.slajer.co.rs/

Pisao je i Milutin  njima. Od ostalih, ATE, Textar pod uslovom da nije neki bofluk :) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa lako je kad menjas u kompletu diskove i plocice, ali kako da znam koje plocice "ce biti kompatibilne" sa mojim diskovima? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ko ti brani da zamenis i diskove :P ?

Salu na stranu, u svakom slucaju bih isao na neke mekanije plocice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jurid je nemacka i mnogo ozbiljna firma, delatnost im je usko povezana sa Alfom, BMW-om, Mercedesom, Audijem, Hondom, Saabom, Volvom itd...
Jos malo pa ce im 100 godina od osnivanja

 

Moj @Dezurni servis za zamenu uzima 2-3 piva (samo da nije lav) tako da ne znam koliko je u novcanim sredstvima ;)

 

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nove plocice zasluzuju UVEK nove diskove, neka kaze ko sta hoce ali...nikad ne bih stavio nove plocice na i malo potroseni disk...

Auuuuu...valjda bi pri svakoj promeni plocica trebalo obraditi diskove. Sta to znaci, na svakih 25-30000 km kada menjam plocice da stavljam i nove diskove

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li su moje za zamenu? Desava se sledece, posle kise, ili pranja kola diskovi, procice "krljaju" kada se koci, neki odvratan zvuk trenja metala od metal, i kada je mokro napolju skripe ne strasno ali primetno.

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, zunto said:

Auuuuu...valjda bi pri svakoj promeni plocica trebalo obraditi diskove. Sta to znaci, na svakih 25-30000 km kada menjam plocice da stavljam i nove diskove emoji102.png

 

 

Kako vi to vozite, ili kakve vi to plocice vozite kada su za zamenu na 25-30 hiljada...?

Evo mojih prethodnih ocigledno original ATE plocica posle 40-ak hiljada ne bas brizne voznje...

 

Da nisam naumio da stavljam ovu keramiku koju sada imam, i da su diskovi bili u boljem stanju, mogao sam ove ATE voziti jos toliko, tj neko bi ih vozio jos ko zna koliko, pa posle 60-70 hiljada mozes da kazes i da ces da ga pocastis sa novim i diskovima i plocicama, zasluzio je

 

20150324_212657.jpg

 

Opet reci cu, to je samo moje misljenje, vise filozofija vezana za kocnice...ja to tako :)

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene zanima kako tako brzo trosite plocice, ja sam sa ovim mojima presao 70.000 km, i mogle su sigurno jos, nego se disk iskrivio, a on je jos prva ugradnja, bilo mu je i vreme.:D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/12/2016 at 8:17 PM, andreja.micovic said:

Drugari, pre 5000 km, a nekih par meseci, sam stavio brembo prednje diskove+pločice. Reč je o Marei karavan. Ispočetka bilo sve ok ali posle nekog vremena počele da škripe, i to ne uvek. Ukoliko stisnem do kraja kočnicu staje skoro u mestu i ne škripi ali ako kočim postepeno škripi baš. 

 

Neki savet? Znam da vremenom škripanje neće nestati. Super koči ali me nervira.

Mislio sam da odem do Gazele da reklamiram, imam i račun, pa neka gledaju šta će. Po meni to je nov deo ali neispravan.

 

Hvala.

 

 

Elem, par 1000 km pređeno, vraćene alufelne i više nema škripe :lol: super koči i lepo ide 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost Galfer nema za moje vozilo ni u standard ni u sport varijanti prednje diskove.

U sport varijanti nema ni zadnje diskove takođe.

 

Čekam trenutno odgovor od ovlašćenog za OEM varijantu kompleta napred i nazad.

Baš sam se naoštrio ta neku ozbiljniju varijantu diskova i pločica pa ako imate neki predlog pucajte. Imam vremena da razmislim i odvojim novac.

Inače Galfer u sport varijanti prednje pločice su 130e a zadnje 70e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javljam kad dobijem odgovor. 

Inače Slajer mi je poslao ponudu za ATE prednje diskove umesto Galfer standard po ceni od 19xxx din za par.

 

@zrnkemiki koliko beše si ti platio Bosch prednje diskove i pločice? Kako si zadovoljan sa njima?

@tottigeneralno prednje pločice su mi na preko 2/3, zadnje su nove. Više bih kad rešim zbog diskova (pošto su ukopani prilično) da menjam da uzmem neto ozbiljnije ako ne bude udaranje po ušima naravno. Zato se raspitujem sad...

Uvek postoji opcija poput te koju si naveo. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...