Jump to content
FAS Goran
italiano

Fiat Nuova Bravo - saveti/mišljenja/iskustva pre kupovine

Recommended Posts



Isao sam da gledam sivog Brava sto sam kacio par postova iznad. Auto je uvezen iz Italije. U Kompresoru su mi rekli da nema nijedan zapis kroz ovlascene servise. Po registraciji auto je imao tehnicki 31.01.2019-e sa 103k km. Enterijer je ok, volan pohaban poprilicno, rucica menjaca isto i sama glava (deo koji se hvata rukom) rucice jako labava, ima luft i pomera se par mm. Malo izgrebana centralna konzola, ostatak enterijera je ok. Zadnja leva vrata ne mogu da se otvore sa spoljne strane. P/D felna poprilicno izgrebana, ostale tri ok, sa manjim ogrebotinama. Prednji diskovi za obradu i plocice za zamenu. Zadnji su ok. Ima minimalan luft negde u upravljacu. Prilikom minimalnog cimanja volana levo desno cuje se da cuka.
Gume su ok iz 2016-e godine.
Koliko sam gledao po oglasima slike generalno im je losa koza na volanu i rucici i jako brzo propadaju.
E da, turbina kada se zavrti je nekako bucna, kao da je JTD. Ne zn jel to normalno ili ne.
Na kraju se nismo dogovorili oko cene.

Sent from my E5603 using Tapatalk




Glava rucice za menjac nije problem, to se sraf rasklimao ili ima malo lufta koji se lako reshava umetkom jer je plastika anyway pa je normalno ra proradi malo kroz vreme. Imao sam isti problem te navodim. Problem je ako pri gasu ode iz 1.-3. unazad pri ubrzanju

Nesto mi se cini da samo nije preterano odrzavan, ali krucialni problem je tu turbina. Svakako je jaka cena za 08 sa tim manjkavostima iskreno.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, ISV_01 said:

Glava rucice za menjac nije problem, to se sraf rasklimao ili ima malo lufta koji se lako reshava umetkom jer je plastika anyway pa je normalno ra proradi malo kroz vreme. Imao sam isti problem te navodim. Problem je ako pri gasu ode iz 1.-3. unazad pri ubrzanju emoji6.png

Nije ni to neki problem, meni tako radi od kad sam kupio debelog 2016e. U pocetku me je nerviralo sto poskoci rucica, sad ni ne obracam paznju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14056138/fiat-bravo-vlasnlk

 

Za ovog brava sa placa kažu da je već kupljen kod njih, pa ga je kupac posle nekog vremena menjao za veći auto, tako da je sad registrovan neki servisi rađeni... 

 

Plac je iz Kg, verovatno je i bio registrovan i vožen tu negde, da li je nekome poznat auto, vlasnik prethodni? To što je zamenjen može da bude simpotomatično ali i ne...

 

Inače, šta mislite o njemu? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec neko vreme je na oglasima i znam da smo ga spominjali jer ima vrlo-lako-uocljive razlicite farove. Levi far (tamnija varijanta) je re-styling, a desni 2007-kraj 2009

To otprilike moj deda samo ne bi primetio, a deluje kao i da ih bole qr za to...ili cekaju mog dedu da bane na plac i kaze to je to...taj i ni jedan drugi...

 

e2.thumb.png.cab0fd898deb6861b579b4b682c63223.png

 

rqwe.thumb.png.2d65d4ed27efc20785598bdb82959dd7.png

 

PS - ostavljaj slike iz oglasa, jer posle nekog vremena ce oglas isteci ili ce se auto prodati i nama sam link koji si ostavio nece znaciti nista

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na mišljenu, ja sam video da ovamo kao se vidi migavac a na drugoj strani ne pa se pitao da li je moguće da sunce pada drugačije...... hvala... 

Au brate koja igrarija... I posle nije ni čudo što ljudi kupe novog nekog slabog benzinca jer jer jedino to moguće platiti, i prežale kompromis voziš koliko može da ide i šta da se radi.... tako će biti i kod mene, Tipo HB benzinac i jbg.a polako.. 


Da li ima neki bravo za preporuku? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec sam pisao u nekoj temi, ne znam zasto niko nije pogledao ovog do sada: 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14473299/fiat-bravo-14-t-jet-nemacka

 

image.thumb.png.4e761240db311416745ac515152398f0.png

 

Bio je prvobitno 5.500, sad je spusten na 5.100, kontam da sigurno moze jos malo dole. Nisam video uzivo, ali sto se tice stanja ovako sa slika, meni ovaj deluje bas jako jako lep. 

 

Ima naravno i onaj beli sport sa 150 ks, sto je jos bolja kupovina, ako je sve u redu sa njim :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ove pare se moze naci Delta sa ostimotorom i mnogo boljom opremom. A plus sto je licno meni Delta lepsi auto. Eto, jedan od razloga zasto ga niko do sada nije pogledao..

Sent from my E5603 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vec sam pisao u nekoj temi, ne znam zasto niko nije pogledao ovog do sada: 
 
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14473299/fiat-bravo-14-t-jet-nemacka
 
image.thumb.png.4e761240db311416745ac515152398f0.png
 
Bio je prvobitno 5.500, sad je spusten na 5.100, kontam da sigurno moze jos malo dole. Nisam video uzivo, ali sto se tice stanja ovako sa slika, meni ovaj deluje bas jako jako lep. 
 
Ima naravno i onaj beli sport sa 150 ks, sto je jos bolja kupovina, ako je sve u redu sa njim  
U principu za te pare mogao bi auto za nijansu vise klase, kao npr Delta. E sad, zavisi ko koji segment gleda i trazi, kao i odrzavanje i delove. Definitivno, ja kad bih imao tu lovu, opet uzeo brava 1.9 iz 2007-8, sredio ga i gurno lovu u dzep, sa opremom kakva takva al da mehanika, karoserija i elektrika bude besprekorna (ukoliko je neko kupac skromnog tipa poput mene). Svakako u odnosu na slicnu klasu VW grupacije, mislim da nudi malo vise shodno cifri i godistu.

Bravo je lep, ali mislim da bi realno neko iskesirao za njega 4600-700E sigurno, ovo je solidno vise.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zvao za ovaj auto i u subotu idem da ga vidim. Prodao sam Stila iznenada, pa moramo nešto drugo da uzmemo. Po razgovoru za sad ide dole. Gledam još par komada, ali drugog brenda. Javljam se kad se vratim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vam ovaj izgleda? Nešto ne volim kad felne nisu fabričke, odmah mi deluje na neko budženje... plus nema znak pozadi, dali je moguće da to neko skida zbog estetike i posle mora da se krpi, farba ili je on samo zalepljen? Koja je ovo vrsta sedišta? Da li ove lajsne oko prozora pokazuju nivo opreme, ranije je neko pominjao? Da li se ostalo sve uklapa u taj nivo opreme, kako nema digitlanu klimu, tempomat? Iako deluje lepo nešto mi ne uliva sigurnost, ali to je samo neki osećaj, možda predrasuda.. 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14583566/fiat-bravo-16-mjet

 

bravo.thumb.jpg.5380b919834374f134f45f8112b3fe9c.jpg

Edited by djole81ar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko za komentar. 

 

Moj bivsi punto je imao ekstremno izlizan volan a super je autic bio, nista mu falilo nije. Stilo mi je imao perfektan volan, kao nov (plastican je bio doduse), pa eto, pravio mi razne probleme (nevezane sa volanom svakako) - eto, hocu da kazem, moja vozacka praksa (nisam prodavac), nije pokazala nikakvu korelaciju izmedju ocuvanosti obruca upravljaca i stanja auta - a da li je uvek tako? Naravno da ne mora da bude... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bravu volan uvek loše izgleda, loše je napravljen izgleda

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako vam ovaj izgleda? Nešto ne volim kad felne nisu fabričke, odmah mi deluje na neko budženje... plus nema znak pozadi, dali je moguće da to neko skida zbog estetike i posle mora da se krpi, farba ili je on samo zalepljen? Koja je ovo vrsta sedišta? Da li ove lajsne oko prozora pokazuju nivo opreme, ranije je neko pominjao? Da li se ostalo sve uklapa u taj nivo opreme, kako nema digitlanu klimu, tempomat? Iako deluje lepo nešto mi ne uliva sigurnost, ali to je samo neki osećaj, možda predrasuda.. 
 
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14583566/fiat-bravo-16-mjet
 
bravo.thumb.jpg.5380b919834374f134f45f8112b3fe9c.jpg
Ovo je neka active sport oprema ili nesto slicno (zavisno od trzista), ima kao neke kadice, izmedju standardnih i kadica sedista. Mozda su takve 'standard' u restyle-u, posto ne lice na moje a ni iz Bravo Sport varijante. Meni je ovaj vizuelno lepsi od drugo sto si naveo, a kvaliltet volana kod Brava je inace na slabijen glasu, ranije je bila tanja koza i brzo se habala, a kasnije je ispravljeno...kada je to tacnije, ne znam.

U drugom linku, licno ne volim svetli enterijer, svaku pecku vidis, kao sto se i ovde vidi. Suvozaceva vrata pogotovu.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

PS
Razlika jednog i drugog je cca 1000e. Ako bas gledas neki od ova dva, moj bi izbor bio ovaj jeftinini, da ga sredis (pod uslovom da striktno zelis Brava). Opcija 2 je naci dobar primerak mehanicki, elektricno i karoserijski dobar sa min ulaganja (ako ova 2 nisu) i pod 3 - pogledaj Deltu za 5.500 ili ispod kinte. Delta je klasa iznad Brava.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se cini...

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pitam ovde. Postoji li mogućnost grafičkog prikaza parking senzora ? Ko mene stoji da je onemogućeno. Da li postoji mogućnost da se promenom u proxiju omogući ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je slabasnija 120 dizelka u pitanju (takodje bez Blue&Me, parking senzora, tamnih stakala, itd.) - svakako nerealno niska cena za Sportak sa kraja produkcije. Ko je u prolazu a juri nesto slicno, nema sta da izgubi da bar sacne :) ...

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14648851/fiat-bravo-16mjet

 

Untitled.thumb.png.228206ee31b858950c4587ee8b0953fd.png 13aad1483996-800x600.thumb.jpg.b31089fc5d63221e6ec6248137810133.jpg eb3b5b047a91-800x600.thumb.jpg.e3371144c95858885be92a1789b9d7a7.jpg f1662d45f9f6-800x600.thumb.jpg.a29223a461d370d4ca3045c164e5fb82.jpg bab88d71ff27-800x600.thumb.jpg.43fb07f53873e97ad0f9fef6f43e502a.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj ce otic prvom koji stigne do placa, cini mi se :D 

 

Osim ako nije bassss lesina teska... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno izgleda. Krajnje cudno niska cena za 2014to godiste sto samo znaci da je nabavna bila takodje nerealno niska

Brava za ove pare za ovo godiste i opremom koju ima vredi pogledati. Ofc biti spreman na razocarenje ili pazarenje
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...