Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Km tool radi dobro na XP-u a na sedmici skoro nikako, samo sto zahteva da sistem bude u dobrom stanju da ne bi bagovalo, a sto se tice table neko je vec objasnio, veoma je prosto. Ponudio bih se za pomoc ali trenutno sam na terenu pa kad se vratim ako bude nekom trebalo moze da racuna na pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije loša ideja Miroslave :thumbup: Ja pokušavam da pokrenem KM Tool ali bezuspješno. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam kabl samo program. Win 7 neće, XP na VirtualBoxu isto. Ne isplati mi se uzimati ga ako ne mogu program pokrenuti.

EDIT: Pitao sam i u drugoj temi pa ovde obrisao, a u međuvremenu dobio odgovor pa da ne bude da Miroslav odgovara na nepostojeća pitanja :)

Pitanje je bilo: Za koliko završi tablu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponedeljak šaljem.utorak dobije i uradi i u sredu ili četvrtak dobijem.

Evo ja sam sad probao i kad otvorim program traži mi da prvo prikopčam kabel . :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se na milisekundu pojavi program i nestane. :cry:

Možda može preko VAG-Com kabla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Elm327 može pristupiti svemu sem ABS-u i AirBAG-u, znači može kontrolnoj tabli, tamo gde se čuva kilometraža, znači treba da može. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može abs-u ako nije modifikovan ;)

Inače, može da pristupi kilomteraži i podigne je, ail za spuštanje treba km-tool.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Elm327 može pristupiti svemu sem ABS-u i AirBAG-u, znači može kontrolnoj tabli, tamo gde se čuva kilometraža, znači treba da može. :)

Rekao sam već neće da može na dole . :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugkavnom je tako sto se tice jeftinijih uredjaja.

Oni mnooogo skuplji rade sve (i svasta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja, bio kod majstora, pre registracije da vidim dal' je sve u redu i kazem mu vec uobicajenu pricu..kupio auto sa placa, oni digli km zbog nevaljalih carinika itd ... :smoke: on mi kaze da ako hocu da je vracam mora da skida instrument tablu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje svima,

Planiram na jesen kupovinu Fiat Punta 2, covek iz mog mesta uvozi iz Nemacke od brata pa me zanima koliko mu je verovati jer navodno sva kola koja dovozi moraju proci neki njegov kriterijum, tipa svaki mora da ima klimu, servisnu knjigu...

Koliko je verovati takvim "uvoznicima" tj pretpostavljam da i oni prvo povecavaju km zbog manje carine a onda spustaju kako bi podigli cenu, da li verovati servisnoj knjizi, posto znam da je nju najlakse falsifikovati, na sta treba da obratim paznju?

da li pre colovanja novaca terati na neki pregled gde bi se videli i ostali detalji oko motora, izmeriti kompresiju i eventualna provera oko kilometraze ako je moguca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si iz Vršca, da se taj čovek koji uvozi ne zove Svetozar?

A što se tiče uvoza preko sitnih preprodavaca, ima različitih iskustava, ali generalno ja se ne bih zezao sa njima sem ako ti je baš neka preporuka za čoveka. Kada su kola ovde možeš da gledaš, probaš, voziš kod majstora, a on kada ti doveze kola, tako je kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Svetozar vec Nenad :smoke:

On dovozi po par komada tj uvek ih ima kuci e sad meni ako se ne svidja ne moram da uzmem, ja samo mogu da mu kazem koje su mi zelje u vezi tipa, godista itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar je pazario od tog Svetozara iz Vršca i nije zadovoljan, zato pitam. :)

Ukoliko te ne obavezuje da uzmeš taj automobil, što da ne. Uglavnom kada se radi po porudžbini traže 70 do 100 % u avansu, kada stigne auto nema nazad, ili jako teško.

Edit:

Kilometražu sa sigurnošću nikada ne možeš znati, ali uglavnom im se kod jeftinijih automobila ne isplati zezati sa kilometražom u kompjuteru i tu možeš pročitati. Recimo ja sam prošle godine za setrića kupio Fiat Bravo 2001, na satu 126.000, u kompjuteru 286.000, ali je cena bila dobra i auto generalno dobar. Svesno kupio i evo skoro godinu samo par sitnica, sve ukupno 50-ak evra ulaganja.

Znači nađi nekoga sa najobičnijom dijagnostikom i pročitajte kilometražu u kompjuteru, mislim da čak kod tih vozila ne može da se upisuje nego samo reset.

Edited by ognjen76

Share this post


Link to post
Share on other sites

u svakom slučaju hvala na komentaru, bar cu znati kog da izbegavam.znas kako on dotera od preko bez obzira dal to neko traži ili ne i onda kaci na nasa 2 najpopularnija sajta. eto cuo sam od par ljudi da su zadovoljni, a to je nekako i najbitnije u ovoj prici - preporuka.

znaci moze da se proveri realna kilometraza, to mi je bitno da znam na cemu sam.

videcu tj raspitacu se u vrscu ko to radi ako uopste kod mene neko to i radi.

pozdrav druze

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci moze da se proveri realna kilometraza...

Ne može uvek. Sve zavisi ko je i kako vraćao. Ako je vratio kako treba niko ne može nikada da vidi pravu, tj. kilometražu pre ''intervencije''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

ocitao sam kilometrazu na kompjuteru od 123 811 km a na instument tabli mi je 132 000km. Pretpostavljam da je tu neko nesto cackao, verovatno je podizana km zbog carine. Da li je ova km u kompu prava ili je mozda i ona menjana? Znam da je dozvoljeno odstupanje negde oko 3% izmedju ove dve km ali je kod mene daleko vise. Inace u pitanju je Fiat Stilo 2003 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ta na motoru može da se menja. Niko ne bi podizao sa 123.000 na 132.000, nego je taj koji je vraćao nakon podizanja verovatno permutovao cifre.

Kako god, najbolje je da ne diraš dalje ništa. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar da ova km na motoru nije menjana pa da znam na cemu sam...Ovako nista vise ne znam, mada je Stilo bio u jako dobrom stanju kad sam ga pazario, sto jes' jes. -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me secanje dobro sluzi mislim da se kod Stila kilometraza cuva na 4 ili 5 mesta ali se uz pomoc pravog alata sve to moze korigovati samo sto je tada cena te korekcije daaaleko veca nego uobicajenija od 30-50e.

Srecom 95% uvoznika dira samo kilometrazu na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...