Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

ja bih nekog zamolio da mi kaze gde ima tj,ko ima ili ko moze,hoce da mi vrati km sat.kad ej uvozen nateran je na 270000,a inace je mnogo manje,pa bih sada da vratim,

Molim nekog da mi kaze gde ima,da se vrati kilometraza,i posto je

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je kilometaza na instrument tabli a koliko je na motornom racunaru kilometraza? Posto ocigledno ne znas sta te pitam pa mozda zato i ne razumes zasto ti je rekao da je mozda bolje da ne diras nista.

 

- Prvo i osnovno odakle ti informacija da je povecana kilometraza na tvojim kolima?

- Da li je povecana samo na tabli ili je povecana i na motornom racunaru?

- Kolika je tacno kilometraza na instrument tabli?

- Kolika je kilometraza na motornom racunaru i kojom dijagnostikom je to utvrdjeno?

- Ako se radi o Libri, (posto se bas u nju i ne razumem) da li je pronadjen jos neki podatak o kilometrazi na jos nekom od racunara, mozda na racunaru od ABS-a ili racunaru  sasije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sta filozofirate,covek prosto pita gde ima i ko moze da mu vrati km/sat. Svetozare,da si blizi KG-u ja bih ti to organizovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, ja sam iz Vrbasa,blizu Novog Sada

sto se tice kilometraze,kad sam kupio od jednog coveka,koji je uvezao auto on mi je rekao,da je tolo bilo

i to je na intrument tab li,a gde drugo jos da vidim km,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilometraza moze da se proveri prikljucivanjem automobila na dijagnostiku. Tamo najcesce stoji prava kilometraza koja nema veze ni sa kilometar satom, ni sa papirima koje si dobio i ako si dobio od prodavca. Zato je moguce da se razočaras kad vidis pravu kilometrazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da bi onaj km tool mogao da ti pomogne na fiatima radi sigurno pretpostavljam i na lanci a kosta nekih mislim 40 eura posle vracaj kilometraze pa ga jos otplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi na internetu i poruci taj kabl izaci ce isto kao da ti neko vrati kilometrazu, ne znam da li smeju da se ostavljaju linkovi sa drugih sajtova.mislim da je tacan naziv fiat km tool 1.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam da je isti sistem obzirom da je dijagnosticki kabl isti za alfu,lanciu i fiat u krajnjem slucaju gledaj ovako 1 auto ti dobro ide 2 nemas nameru da ga prodajes 3 sto se sad izlazes trosku zbog nekog broja na tabli kad budes hteo da ga prodas vrati onda sve na 180-190000 toliko prolaze u oglasima i sve ok a sad najbolje nista ne diraj to je moj savet a ti kako hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz,evo malopre sam na elm327 prikacio moj stilo 1.9jtd 115hp i kilometraza na tabli i na odometer se razlikuje nepunih 2000km sad dal je nesto cackano ko bi ga znao.Moze li neko da mi objasni kako se podize kilometraza preko elm327 i gde mogu da vidim normalne parametre i da ih uporedim sa ovim sto ih elm327 iscita?Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja cackao, kilometraza sa elm  327 moze da se proveri na motornom racunaru i kontrolnoj tabli, obicno se javi neka mala razlika. NIsam probao ali sam u MES video ovo, gde kilometraza moze da se povecava samo na gore. Evo slike i procitaj napomenu sa strane. :D

 

cxcb3600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@deki ne čačkaj kilometražu. Normalna je razlika do 5%. To čak često i znači da nije menjana kilometraža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam ,necu da cackam cisto da znam.A gde mogu da vidim normalne parametre za motor tipa za maf,pritisak goriva i tako to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

skines ecu scan ili multi ecu scan zavisi sta nadjes krekovano i povezes sa motornim racunarom ostalo ce ti se samo kazati nakon povezivanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imam fes i iscitam parametre ali gde da vidim da lisu normalni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da to je tema vezano za dijagnostike meni trebaju parametri za 1.9jtd motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da vam razjasnim ja nesto..sva auta danas pamte kilometrazu na dva mesta. na tabli i u motornom ecu. u pocetku su vracali samo kilometre na tabli pa kad prikacis stilo na dijagnostiku ona pokaze 500 000 a na tabli pise 134 000 e sad su se naucili i postoji adapter koji se kaci direkto na ecu..pa se na dva mesta vraca i ne postoji dijagnostika koja moze da vam kaze tacnu predjenu km auta.ko kaze drugacije laze vas.. zato sada na oglasima pored karakteristike auta pisu i garantovana kilometraza jer ne moze da dokazete da je vracana, sve se uci :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo pamti i u abs-u,serv-u i airbag racunaru. ;)
Ako je neko cackao u body-u I Ecu-u verovatno nije svuda.
Samo, cemu tolike provere km,pa gledaj stanje auta,rad motora....
Nije predjena km najbitnija prilikom kupovine.
Sta ako je auto stvarno presao npr120 kkm,a nijedan veliki servis nije uradjen,ulje samo dolivano,filteri fabricki ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja cackao, kilometraza sa elm  327 moze da se proveri na motornom racunaru i kontrolnoj tabli, obicno se javi neka mala razlika. NIsam probao ali sam u MES video ovo, gde kilometraza moze da se povecava samo na gore. Evo slike i procitaj napomenu sa strane. :D

 

cxcb3600.jpg

Uz malo gimnastike moze i tu da se spusti kilometraza iako pise da ne moze ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...