Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Pa da to je tema vezano za dijagnostike meni trebaju parametri za 1.9jtd motor.

 

Pa, tamo se o tome pisalo, pogledaj prvo...ljudi postavljali slike, tumačili jedni drugima, upoređivali, čitali podatke.

Imaš i ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/51363-zna%C4%8Denje-fiat-dijagnosti%C4%8Dkih-kodova/

 

Ne možemo u temi na kojoj smo (oko kilometraže) sada pričati koliko treba goriva, koji pritisak turbine treba da bude, koliko treba protokomer da izmeri, itd, itd... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze uputstvo kako ako nije tajna

Mora da se "ubije" displej na tabli, da pokazuje samo crtice i na taj nacin mu se obrise memorija. Nakon toga se mora dovesti u operativno stanje, tj. da opet ispisuje predjenu kilometrazu od nule. Tada se "ne spusta" vec dize kilometraza (to program podrzava) i podesi na zeljenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se vratila kilometraza na lybri mora da se demontira sat, rasklopi i poveze se na njegovu plocu. Tek tad uredjajem moze da se koriguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam za dizanje ali u postu gore pise spustanje bez km toola i da li to spustanje vazi samo za tablu ili i za komp

Recimo ovako...

Kilometraza ti je 200.000km

"Ubijes" displej, dobijes crtice i povratis ga na O km.

Zatim, bez KM tool-a, koristeci ELM i MES podignes kilometrazu na 150.000km.

Eto, kilometraza je spustena podizanjem ;)

EDIT: Sad vidim da se radi o Libri, a ja pisem o Fiatu. Mada verujem da bi i na Libri moglo tako da se uradi, ali nisam pokusavao.

Edited by Punto1.2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logicno je da se podigne km do 999999 u FES-u.
Mislim da bi onda na tabli bile samo crtice ili "ubijena " km.
Ja to nisam probao neka objasni neko ko zna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logicno je da se podigne km do 999999 u FES-u.

Mislim da bi onda na tabli bile samo crtice ili "ubijena " km.

Ja to nisam probao neka objasni neko ko zna.

 

Evo

 

Vezano za upisivanje kilometraže na 999,999 . Imam staru tablu i kad se spoji i upiše ta cifra izađu samo crtice kad se odvoza par km . Znači nema prikaza ukupne km od tada . 6egutaje.jpg6uja6udu.jpg

Na dijagnostici pokaže kolika je km . Eto i odgovora šta se dešava kad dođe do toga . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokaze u ECU-u,ali ako se povezes na instrument panel da li je moguce tu podizati km ?
Jer na displeju ustvari pise km sa" Visteon instrument panela"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Imam par nedoumica u vezi Brava. Drugari ima brava 1,2 16 V koji se vodi kao 2002 god. a ja nikad nisam cuo da se on proizvodio 2002 godine pa me interesuje jel je to istina? A takodje i sto se tice motora ima drugaciju usisnu granu i izduvnu granu nego kod mene, i nema onaj jedan veliki PK kais nego dva manja ja mislim,na drugom mestu mu stoji kompjuter,drugacija je klapna gasa i step motor.Sve mi se cini da je stariji  na pojasevima pise 51/99. Takodje usisna grana mu je pola plasticna  a pola aluminijumska a kod mene je cela plasticna

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je prva registracija bila 2002, pa se zato u papirima vodi kao 2002, inače proizvodili su ga do 2001, a konkretno je 1.2 16v počeo da se proizvodi '98. Takođe stakla imaju DOT u ćoškovima i na njima treba da piše godina proizvodnje 98 ili 02

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je ok da na staklima piše 02 iako je auto godište 2001.

U svakom slučaju, nemojte bilo šta što piše na staklima uzimati za apsolutno siguran podatak oko godišta auta, već samo kao indikaciju. Prvo zato što je normalno da stakla budu godinu starija ili mlađa od ostatka automobila (prilikom proizvodnje ugrađuju se stakla sa lagera za taj model), a pre svega zato što za male pare možete da odete u određene ''garaže'' i napisaće vam šta god hoćete na staklima i mislićete da je fabrika to napisala. :thumbup:

 

Kao što ste već rekli, kucaj broj šasije u ePER. Taj podatak koji se dobije je jedino važan, samo on označava godinu proizvodnje i nema greške u ePER-u oko tog podatka.

Fiat Bravo 1.2 16v se nije pravio 2002. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo ljudi...imam stila 1.6 ... posle zamene ulja normalno upisem km na 2 mesta.na ceduljicu i u mob 127200... posle par dana predjenih vrati mi sat na 126500. reko ne moguce,,sto posto sam pogresio. :guitar:

ja upisem o5... ali za par dana isto mi vrati na 126500

i tako stalno posle tacno 2500 km. sam vraca kilometrazu.. :harhar:  neko bi rekao extra,dobro je kad ga budes prodavao... ali to nece biti uskoro. samo na jednom forumu sam nasao da se isto jedan vlasnik stila muci sa ovim problemom i da je na istom mestu napisano da je verovatno cackana km u satu a da nije u kompu....  neko kaze crkao je km sat... nadam se da ima neko ko je upoznat sa ovim porblemom

hvala unapred......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...