Jump to content
FAS Goran
shone sd

Vraćanje / provera kilometraže / provera godišta (podmlađivanje)

Recommended Posts

Prodavac tvrdi da je kilometraza pomerena kad je stavljena nova tabla i da mu je prava kilometraza 150000km.Kad je otvorio haubu motor izgleda Ok i lepo se pokazao u voznji ali ipak kod mene radi crv sumnje.

Naravno,pre nego sto dam pare oteracu auto i da to proverim.

Hvala Vam svima.

Pa prodavač će i guzice dat samo da proda auto (izvini na izrazu), a da neće reć da mu je originalna kilometraža 150 000...to mu je valjda i poso da tako priča. Kakvih ba 150 000, možda prije 10 godina je imao tu kilometražu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćale je kupio novi Hyndai poni 1990. Prodat je prošle godine sa pravih 11000km.

U te kilometre niko nije verovao, ne bi ni ja da ne znam da su pravi.

Svi su mislili da je prošao bar 300000 jer je tako izgledao, džaba mu mala kilometraža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velika kilometraža se vrlo lako nabija, čak i u našim uslovima. Evo ja od skora svaki dan putujem iz NS-a u BG na posao i nazad. To je oko 200 km svaki dan, nedeljno 1200 km, mesečno 5.000 i više, jer bude i vožnje i po Beogradu. Godišnje je to 60.000 km... Za 5 godina eto najmanje 300.000 km na kilometar satu, i to da se ne vozi nikuda drugde, pa vi onda vidite... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar ima Daewoo Lanos 2002 godište, prvi vlasnik, od prvog dana garažiran, prešao 60.000 i planira da ga u skorije vreme proda da kupi nešto novije, ali ko da mu poveruje da nije vraćao kilometražu, daj bože 2.500 da uzme za njega, a nov novcijat auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na satu mi je juce bilo 117100,menjao sam nosac motora i skinuo akumulator,zamenjen nosac sve lepo extra,vrati se akumulator kad ono na satu km manja za 300 km????????????????? Ja ovo prvi put vidim u zivotu. Presao sam tipa 20 km i opet sam skinuo - i vratio. Samo sto sada ne ponistava. Ali sam opet u minusu 300 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

na tom puntu se ne vraca kilometraza preko dijagnostike jer ima mehanicki brojac,lako se primeti razlika izmedju 150 i 275,jer je to skoro ,pa duplo, i samo da znate svi vi koji kazete pravu kilometrazu tipa imam punta 2003 presao 200 hiljada da znate da ce ga pre prodati onaj prodavac sto dovozi od preko sa 300,a vratio na 120...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li dijagnostika uvek pokazuje pravu kilometrazu? Moj auto na satu ima 220.000, ali dijagnostika pokazuje 160.000, pandur koji je dovezao auto iz Nemacke kaze da je podigao km zbog carine, pa me interesuje da li dijagnostika sigurno pokazuje pravu km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako,imam jedno pitanje :)

Kad sam kupio svoj Punto nije imao tablu sa obrtajima i temp. pa sam skoro kupio jednu od Sportinga prelijepu sa svim informacijama,i naravno sve radi kako treba,osim sto blinka display i ima mnoogo vecu kilometrazu od moje stvarne...

moj Punto je do sad pregazio malo preko 205000..

posto sad moram da radim onaj Proxy Aligment ili kako vec, moram i da vracam kilometrazu pa reko kad vec vracem da vratim malo :D

rekao sam majstoru da stavi na 175 000 km, sta mislite jeli to normalna kilometraza za dizela 2002god, do duse dosta ocuvanog ?

Mislim jel' providno il sam trebao jos manje rec da stavi :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ces realno da napises onda jedno 300.000 je ok.

Mada najbolje da napises to koliko ti znas da ima,to je najpostenije :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma stavio sam 175000km, to mi nekako zvuci taman a i za 10godina ispada po nekih 15000km godisnje sto se moze reci da je normalan prosjek :)

a prava je 205645 km danas provjerio! ja iskreno ne gledam kilometrazu nikad i nista mi ne prestavlja,ali nas i vas narod GLUPI prvo to gleda, pa nek stoji tako kad mi moze bit, jer ne znaju oni kako se to lako vraca :) nego odma prvo pitanje: "koliko je presaaa?" (budale,a to sto se ulje mijenjalo na 7iljada km redovno i to samo SELENIA,sto je odrzavan tip top i radi ko sat,sto kapi dima nema,to nema veze,oni samo kilometrazu gledaju :thumbdown:

pa neka gledaju,eto im kad vole da ih lazemo :smoke:

Edited by Zoranic MNE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vraćanje kilometraže nije srpska specijalnost

vw%20passat%205555.jpg

Postoji tesna veza između broja pređenih kilometara polovnog automobila i cene koja će za njega biti ostvarena prilikom prodaje. Zato pojedini trgovci vraćaju kilometražu na vozilima. Za ovo delo u Nemačkoj sledi kazna zatvora do jedne godine. Sajt polovniautomobili.com istražio je kakva je situacija u drugim zemljama kada je reč o vraćanju kilometraže i da li se povodom toga nešto konkretno preduzima.

Prevara sa brojačem kilometara ni u kom slučaju nije posebnost našeg tržišta polovnjaka. Američka nacionalna agencija za sigurnost u saobraćaju (NHTSA) procenjuje da svake godine kupci polovnih automobila u SAD gube četiri milijarde dolara zbog ove prevare, a da se u proseku kilometraža vraća na oko pola miliona polovnih automobila godišnje. Ni u Evropskoj uniji, i pored visokih kazni, situacija nije ružičasta. Prevara je široko rasprostranjena a procene o šteti variraju od pet pa sve do deset milijardi evra godišnje. Procena nemačke policije je da je na oko 30 procenata polovnih automobila vraćana kilometraža i pored toga što je manipulacija kilometražom na inicijativu nemačkog automobilskog saveza ADAC od 2005. godine zabranjena dopunama tamošnjeg Zakona o drumskom saobraćaju. Za ovo krivično delo zaprećena je kazna zatvora do jedne godine, a ista kazna preti i proizvođačima kompjuterskih programa čiji je cilj izvršenje jednog takvog dela. Od tada je u Nemačkoj zabranjeno i reklamiranje uređaja za manipulisanje pređenom kilometražom u novinama, časopisima i na internetu. Zakon zabranjuje već i samu ponudu vršenja nedozvoljene usluge. Uprkos tome, takvi oglasi i internet sajtovi i dalje postoje.

Koliko je prevara sa brojačem kilometara zapravo raširena pojava, dovoljno govori i jedan takav slučaj koji se dogodio u Bavarskoj. Minhenska policija je u martu 2011. sprovela veliku raciju koja je obuhvatila 150 mehaničarskih radionica i privatnih stanova. Rezultat racije: 26 uhapšenih lica i 300 zaplenjenih vozila. Prilikom te racije otkriven je i BMW koji je ukupno prešao 700.000 kilometara, a zatim prošao kroz ''podmlađivanje'' da je na brojaču pokazivao svega 150.000 kilometara. Tako je vrednost ovog automobila sa realnih 5.000 evra, posle korekcije kilometraže i ''kozmetičkog ulepšavanja'' uvećana na 15.000 eura. S'obzirom na to da je vraćanje kilometraže na svim modelima maksimalno pojednostavljeno nijedna marka vozila, bez obzira na tehničke karakteristike, nije pošteđena ove prevare.

Cena koja se u Srbiji plaća za uslugu korekcije kilometraže, u zavisnosti od automobila kreće se od 20 eura pa naviše. To nas dovodi do toga da je ova aktivnost za neke neodgovorne prodavce postala neizostavan korak u pripremi vozila za prodaju baš kao što je to i popravka sitnih kvarova ili registracija vozila. Sem povećanja cene polovnjaka, skidanje kilometraže može biti i način za prevarno ostvarenje garantnih prava i pored stvarnog prekoračenja ograničenja garancije koju daje proizvođač vozila.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nameracio sam se da kupim Grande Punta. E sad interesuje me da li moze da se proveri originalnu kilometrazu na kolima na dijagnostici?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nemoguće :) Moji roditelji sa Astrom prelaze oko 12000km godišnje, a od kad ja vozim Stila ta cifra ima još da se smanji i ako danas-sutra bude para za neki bolji auto, isto niko neće verovati da je auto prelzio 10ak hiljada km godišnje :)

E sad, da li je do svetla ili je auto ogreban na desnoj zadnjoj strani? Po meni ovo nije nerealno jeftino, ipak je benzinac u pitanju, a oni su manje traženi od dizela+ dodaj tu još krizu i pad cena i eto ti razloga da auto toliko košta.

Za proveravanje kilometraže je najbojli pokazatelj ovlašćeni servis. Dogovoriš sa čovekom da odete do servisa gde je održavan auto, ako je u pitanju ovlašćeni, i tamo lepo vidiš kad su rađeni servisi i na koliko km i dobijaš realnu sliku koliko je auto godišnje prelazio.

Proverom kompjuterom i ispitivanjem očuvanosti enterijera može da se dobije neka realna slika, ali često vešti trgovci umeju sve to da zamaskiraju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa napisao čovek - bez ogrebotine. To dakle znači da na zadnjoj desnoj strani nema ogrebotinu :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni i dalje nije jasno zasto je svima cudno da neko za godinu predje 10.000km. Ja godisnje u proseku "ubijem" oko 8000km :) a znam par ljudi koji prelaze jos manje, a ko pored svog ima i sluzbeni da ne govorim ;),

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bijem istu kilometrazu od 12000-15000 godisnje... Elem moje pitanje je bilo da li na GP moze da se proveri kilometraza? Znam da se na novom opelu na dijagnostici vidi... A i malo me buni nesto je jeftino stavio al ko ce ga znati svakako cu ga vozim u TIM na proveru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverom kompjuterom i ispitivanjem očuvanosti enterijera može da se dobije neka realna slika, ali često vešti trgovci umeju sve to da zamaskiraju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...