Jump to content
FAS Goran
neshaoct

UPOZORENJE

Recommended Posts

ma to je najmanji problem,ali time se nista nece dobiti,jer i na limundu su ga suspendovali,on se registuje pod drugim nickom i nastavi da vara ljude,to isto moze i ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak napiši priču, možda nekom pomogne da ne napravi istu grešku kao ti ili bar da zna šta sve može da se desi.

Ja svaki dan slušam na fakultetu kako je kupovina preko interneta sjajna jer nema prodavnica, gubljenja vremena i ostalih gluposti, ali sam i dalje skeptik što se toga tiče i verovatno sam i jedina osoba na smeru koja ništa nije kupila preko interneta ili prodala :laughing: Mnogo više volim lično preuzimanje, pa da se lepo vidi šta se uzima, evenutalno i isproba ako treba i onda radi prodaja, možda je nepraktičnije, ali je sigurno bezbednije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi napisao nick čoveka na forumu..

Ja takođe ne bih nikada ništa kupio sa Limunda, jer i sam znam par ljudi koji imaju profile i jedni drugima daju pozitivne ocene i dižu cene na licitaciji... Nije ni to ništa strašno naravno, ali je jako tužno što mnogi lažu narod i za neispravne stvari tvrde da su ispravne... Mnogi su verovatno i primetili da sam ja po ceo dan u svako doba dana na forumu i negde nešto pišem ili čitam, a to je iz razloga što se bavim internet prodajom i po ceo dan moram da zevam po netu, samo što ja prodajem kopije Air Max patika i ne prodajem ih kao original kao moja konkurencija, već kao kopiju što i jeste i od toga živim.. Nikada nikoga nisam zajeb'o i uvek svima izlazim u susret što se tiče zamene broja ukoliko ne odgovara, ako nemam odgovarajući broj, ja vratim pare uredno i već 3 godine lepo funkcionišem bez zamerki, ima ljudi koji su za te 3 godine kupili i po 5-6 pari patika od mene.. Odoh ja daleko, ali hoću da kažem da čovek u takvom poslu treba da bude korektan maksimalno. Ja sam sve i svašta kupovao preko neta, najskuplja stvar koju sam kupio je fotoaparat, ali sam ga kupio od radnje i dobio račun sa garancijom, dan danas radi bez greške, a desilo mi se recimo i da prodam za 120e stari fotoaparat preko kupujem prodajem sajta i evo čovek dan danas prezadovoljan..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

prica je napisana na prvoj strani...

Nema nick-a.

Ae da budemo ozbiljni, tj. kad si već krenuo sa pričom, ispričaj sve lepo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam preko 140 kupovina preko limunda.....jos nisam imao lose iskustvo....a kupovao sam skupe svari kao sto su ....yamahin skuter za vodu...aparati za kafu...lap topovi....Pa svuda ima prevaranata, ali cuvajmo se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ja sam kupovao preko kupujem prodajem i to samo ako ima dosta pozitivnih ocena, od ovih sa negativnim ocenama se ne bih usudio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo linka ka tom nicku na limundu koji je suspendovan

http://www.limundo.com/Clan/dusko012

da ne bude zabune,aukcija je zavrsena negde oko 15. decembra 2011. a na moju zalost on je ove negativne podobijao posle toga

A sto se foruma tice covek se ovde registrovao pod pravim imenom Dusan Vujic,cak se jednom bio javio na neki moj oglas ovde na forumu pa ga posle odjednom nema,i tako sam slucajno izvalio jer mu je na profilnoj slici zeleni punto mk1 potpuno isti kao sto je bio na slikama na limundu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I OVO MOŽE U SRBIJI: Naručio netbuk računar, dobio cepanicu!

Nenadu Petroviću iz Kaluđerice u subotu je kurir "Post-ekspresa", umesto kompjutera koji je ranije platio, predao upakovanu parče drveta! Na sajtu na kome je kupio računar kažu da nisu nadležni

Cepanica.jpg

Nenad Petrović iz Kaluđerice doživeo je veliku neprijatnost kada mu je u subotu kurir “Post-ekspresa”, umesto kompjutera koji je ranije platio, predao uredno upakovanu cepanicu!

Petrović je preko sajta “Kupujem Prodajem” u petak kupio netbuk “Acer aspire one d257″ za 11.500 dinara, koji je na tom sajtu prodavao Saša Kostić iz Bačke Topole. U subotu ujutru paket je stigao preko kurirske službe. Kako se prvo predaju pare kuriru, pa tek onda otvara paket, Nenad nije ni slutio šta ga čeka.

Otvorio je kutiju, ali je u paketu, umesto netboka, bila drvena cepanica!

- Bio sam u šoku! Odmah sam otišao u Poštu da probam da vratim paket, ali su mi tamo rekli da se kurir još nije razdužio s mojim parama. Kada sam malo kasnije opet došao u Poštu, rekli su mi da oni nemaju prava da stopiraju narudžbinu i da ne mogu da mi pomognu. Nisu ništa učinili da me zaštite – priča Petrović.

Nesrećni kupac nije bolje prošao ni u policiji.

- Kada sam otišao da prijavim slučaj, u policiji su me pitali zašto kupujem preko interneta. Napisali su krivičnu prijavu i to je to – kaže Petrović.

Ono što na prvu loptu nije primetio, a što je ukazivalo na to da je u pitanju prevara, jeste kutija, za koju Petrović kaže da je bila stara i oblepljena starim deklaracijama.

Kada je sajtu “Kupujem Prodajem” prijavio prevaru uputili su ga na formular za žalbe, ali mu nikako drugačije nisu pomogli.

Osnivač ovog sajta Bojan Leković kaže za Telegraf da su oni samo prenosioci oglasne poruke i da ne posreduju u trgovini između korisnika.

- Kako bi sprečili da se prevare dešavaju vršimo edukacija posetilaca u svakom oglasu. Ipak, ako se desi prevara vezana za oglas na našem sajtu, prevarenog korisnika upućujemo na proceduru za prijavu preko onlajn prijave – kaže Leković.

Nakon što prijavi i opiše prevaru, prevareni korisnik dobija emailom objašnjenje pravne procedure, kao i tekst krivične prijave protiv NN lica i upućuje se na Tužilaštvo (za slučaj štete veće od 15.000din, kada se NN lice goni po službenoj dužnosti), odnosno sud (privatna tužba, za štetu ispod 15.000din), objašnjava osnivač sajta KupujemProdajem.

Dok se to ne desi, pogledajte šta je oštećeni Petrović na društvenoj mreži Fejsbuk poručio onom ko ga je prevario:

Poruka-na-fejsbuku2.jpg

http://www.telegraf.rs/vesti/527925-i-ovo-moze-u-srbiji-narucio-racunar-netbuk-dobio-cepanicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije tragično bilo bi komično. Mislim da nije trebalo ovako javno da iznosi šta će da uradi sa cjepanicom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto da ne iznosi, verovatno da nije on prvi koga je prevario taj lik...treba ga naci i nabiti mu cepanicu u d.pe...A kakvih ljudi ima, to je katastrofa...Ali sto je najgore, te pare ce potrositi za lekove(lecice ce pedu) :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglas je obrisan nego kakvo je kod nas stanje sad da se ovome prevarantu nešto desi ovome će odmah zakucati na vrata. Ne bi bilo prvi put da organi više štite prevarante i kriminalce od oštećene strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sramota je sto ljudi koriste nesto sto je stvoreno da im olaksa zivot, prodaju i kupovinu u ovakve svrhe ... Zasluzio je da mu ovu cepanicu gurne u usta!

Ali ne razumem ni ljude koji tek tako vide, kupe i kaju se ... prvo cena je niska da ni od drugara ne bi mogao da kupis laptop za te pare ... nije to nesto od 500 dinara sto ces da prezalis.

Ja sam ovde na forumu kupio sitne delove od jednog clana, iako sam mu poslao sliku i objasnio o kom se delu radi, on mi je poslao pogresan deo, tj deo od drugog auta, a drugi deo koji mi je poslao je odgovarajuci ali skinut od nekog Fiata iz vremena od pre 2 svetskog rata! Ja se nisam osiromasio za pare ... ali se nadam da su njemu mnogo pomogle!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam umesto telefona dobio nasecenu krusku...a moj drug dobio kutiju punu :horse:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta se desava u zemlji Srbiji. Na internetu se nikada nezna ko je "s' druge strane" pa treba malo vise razmisliti pre odluke o kupovini. Kupujem i prodajem dosta preko interneta i samo mi se jednom desila neprijatnost ali sam imao nekoliko prijatnih iznenadjenja pa shvatam da jos ima dobrote u ljudima i neiskvarenosti. Naravno, neki ce reci da sam imao srece pa nisam naleteo na prevarante. Moguce je da je tako. Mada... Kupovina "macke u dzaku" nije za veliki novac nego za onoliko koliko mozes da "halalis". :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog ovakvih stvari ja ne volim a kupujem preko Internera. Niko nije lud i svi će se ograditi, prvo Limundo/Kupindo koji je tvrde da je nešto ispravno, onda kurirska koja je uredno isporučila i na kraju policija koja će dati sve od sebe da pomogne,a to znači ništa jer imaju brdo prekršaja za mnogo više novca tako da ih verovatno zabole za ovo.

Po meni je najbolji način da se ove stvari ne dešavaju dozvoljavati pregled paketa pre rpeuzimanja,tj da se pregleda lepo paket na licu msta, vidi da li radi i onda plati ako je kupac zadovoljan. Svaki drugi način je rizičan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako moze da ti bude kriv onaj sa Limunda ili nekog drugog sajta, on u Beogradu, ja u Smederevu, prevarant u Subotici!!!

Mislim da bi svako trebao da pazi sta kupuje i od koga, jer neke stvari se ne kupuju na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stalno trgujem preko neta, prodajem svoje nekad, ali cesto kupujem ono sto je meni potrebno.

Ali nikad, pazi sad N.I.K.A.D. ne pristajem na uplatu pa slanje, nego slanje aksom, pa kad stigne, pogledam dal je to to, pa saljem lovu. Ako nije to to sto sam kupio ne platim a njemu se vrati paket.

Ima par ljudi sa kojima par godina saradjujem i njima bih slao bez placanja i po nedelju dana. Isto tako i ja bih uplatio i po nedelju dana pre nego sto meni posalju. Sve je u dogovoru i u tome kakav si covek.

Jer svi smo mi ljudi, retko ko je covek !

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

Odkada sam prevaren na limundu za 100e upitanju kupovina telefona. Od tada samo slanje pa ja pregledam pa uplatim ili vratim, a za to vreme kurir iz pošte ima da pije sokić taman da mu je 10-ti od jutros.

I još nešto, visim pomalo na dosta foruma i imam zaista najpozitivnija iskustva sa ljudima koji su aktivni na forumima. I ovom prilikom bi da pohfalim našeg druga "Stiker bre" kod njega sam kupio felne, eno još gume prodaje čekam da spusti cenu pa da kupim i gume. Dečko je precizan i odgovoran felnice je opisao do najsitnijeg detalja i nije me slagao ni jednu reč i felne su još bolje nego što je i sam hfalio. Pero nemoj da ti je žao kupićeš ti još bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao i u drugiom sferama života, i ovde je bar 95% ljudi pošteno, i pošteno posluje.

Ali, ona jedna prevara bude tako zvučna i dobihje takav publictet da mnogi posle pomisle kako na netu prodaju sve samo hoštapleri i prevaranti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup: Hvala na pohvali, ja se trudim da ispadnem korektan koliko god mogu. Samo sam ti još čepove ostao dužan, ne brini, nisam zaboravio... Ja se inače bavim internet prodajom ovih kopija patika, mada među njima ima mnogo patika koje izgledaju indentično kao i u radnjama, bukvalno nema razlike, ali ja ih prodajem kao kopije i nikoga nisam slagao ili zavrnuo za bilo šta, što dokazuju dva puna profila na fejsbuku i fan stranica na kojoj imam preko 7.000 ljudi... To sam počeo da radim među prvima, već nešto više od 3 godine i od toga živim, plaćam stan, životne troškove, to mi je kupilo auto i još mnooogo radosti u poslednjih par godina, ali je bitan odnos sa kupcem i poverenje.. Ja sam recimo voljan da svima izađem u susret i da zamenim broj ukoliko ne odgovara, da vratim pare ukoliko nemam odgovarajući broj i kada se dogovaram oko zamene zahtevam da mi se to što sam poslao vrati u roku od nedelju dana, jer meni čovek koji to prodaje na veliko i od kog ja uzimam, ne može da zameni to ako mu ih vratim za mesec dana, jer tih patika više nema na stanju i mnogi budu bezobrazni i neodgovorni i ne ispoštuju taj dogovor i samim tim sam prinuđen da ga ni ja ne ispoštujem...

Skoro sam preko kupujemprodajem prodao devojkin telefon i ona je htela da kupi drugi.. Videla je neki SE Xperia mini pro x10, na slikama deluje ok, napisao lik da je telefon nov, ekstra, korišćen dve nedelje, zahteva uplatu akontacije od 10% poštom, ja obavim dogovor, odem uplatim jer vidim da ima preko 50 pozitivnih ocena i nijednu negativnu, on pošalje odma posle uplate, sutradan stigne telefon i kako sam otvorio paket razočarao se, jer je telefon izgreban u rangu telefona moje keve koji ona nosi već dve godine u torbi gde se nalaze ključevi i još XX oštrih predmeta o koje se telefon grebe, imenik prepun, znači trebalo je vremena da se upišu svi ti brojevi, po mojoj slobodnoj proceni telefon je radio najmanje godinu, do godinu i po... i onda kreće prva zajebancija kada smo telefon stavili na punjač, a on pretupljuje i neće da puni lepo, nego ulazi u imenik, šalje poruke sam, poziva, prekida... Nisam dugo mogao da provalim o čemu se radi, hard resetovao ga u više navrata, aj da zamenimo punjač, kad ono isto, ishod je ustvari da se onaj češljić na telefonu u koji uđe punjač slomio i da umesto 4 pipka ima samo 3 i može da se puni samo u određenom položaju...

Što se felni tiče, pre nedelju dana sam naručio neke 4x100, čovek napisao da mu je hitno,hitno,hitno!!!, stavio solidno nisku cifru i još ga nema da ih pošalje i svaki dan mi šalje poruke kako će sutra da ih pošalje, danas nije stigao i tako već danima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom imao problem,ali to je bilo vezano za brzu postu,isto je isla kupovina preko internera i navodno,taj sto mi je prodavao,pogresio adresu kupca....sva sreca,pa na kraju je bilo ok.

Bas me zanima da li ce ovaj lik sto je kupio panj,naci prodavca... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja preko interneta pazarim cesto s tim sto ne kupujem robu preko 1000 din. ako prodavac nije iz NS.

Do sad sam kupio 15-ak telefona koji su kostali dosta i uvek trazim NS,makar platio i 20 e vise ali ja lepo mogu da sednem s covekom na kafu i da izdrndam telefon pola sata i da proverim da li je sve ok.

Sent from my Nexus 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...