Jump to content
FAS Goran
neshaoct

UPOZORENJE

Recommended Posts

Ja sam prošle godine kupio bajs od čoveka iz Smedereva, preko kupujemprodajem. Bajs je koštao 100e, i na slici je izgledao skroz ok, još mi čovek kaže da je stigao iz Nemačke, bez većih ulaganja, i da će on platiti poštarinu. Ja nasednem na priču i kupim još jedan drugačiji bajs za 60e. Naravno kad su bajsevi stigli ja vidim da nije to to, a prodavac se pravi lud. Na kraju sam prijavio prevaru na kupujemprodajem, oni mu ugasili profil i poslali mi obrazac da ga tužim. Od tužbe sam odustao pošto nisam imao pare za troškove, i sad polako popravljam bajs...

Tako da obratite pažnju na prodavca. Imam i njegove podatke, ako treba ostaviću.

Sent from my ST17i using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam jednom imao problem,ali to je bilo vezano za brzu postu,isto je isla kupovina preko internera i navodno,taj sto mi je prodavao,pogresio adresu kupca....sva sreca,pa na kraju je bilo ok.

Bas me zanima da li ce ovaj lik sto je kupio panj,naci prodavca... ?

Verujem da oce, snaso bih se a onda tesko njemu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to ne znam, al moze kilazi da se provali :p Al ako je i to ubo sa panjcinom to je onda druga stvar :D Ne znam, zato uvek provereni ljudi ili proveravam paket. :)

Mora da ima nesto. Nije to tek tako. Onda radnik dobija pedalu

Edit. Po ovoj temi izvaljujem da ima mnogo ljudi koji su prevari na ovaj nacin, ili slican. Pogledaj samo u ovoj temi koliko njih se javilo

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam preko interneta do sad uzeo i prvu pomoc i prsluk za 1000 dinara, sve je bilo tu, kupio km sat od Chelica, sve ispravno, dobio od Dr. Tuborga i vise od onoga sto sam ocekivao tako da sam generalno zadovoljan, jednom sam dobio jednu pogresnu i jednu predratnu stvar, ali bilo pa proslo... inace sto se tice skupljih stvari ne kupujem od nekog koga ne mogu da uhvatim ni za glavu ni za noge posle ... ako vidim da neko posluje preko interneta onda kupim, ako ima samo tu jednu stvar i pokusava da uvali onda ne gledam takav oglas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je kurir dužan da čeka da ti provjeriš paket :question:

Ja do sada nisam imao loša iskustva. Dešavalo mi se da čovjek zaboravi nešto da pošalje, jedan mi nije poslao jedan limeni nosač univerzalnog naslona, drugi nosač woofera ali u oba slučaja nakon što sam ih obavijestio o tome poslali su mi odmah te stvari o svom trošku.

Mada nikad ne možeš znati na koga ćeš naletjeti koliko god obazrivi bili.

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti kupis nesto od mene ja cu se potruditi da ispostujem to sto je dogovoreno, da ne bude sutra da me ceo forum pljuje zbog neke sitnice ili zbog krupne stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je kurir dužan da čeka da ti provjeriš paket :question:

Bogami u aksu postoji ta mogucnost. Ja uvek preko aksa kad dobijam paket proverim dal je to to. Kurir saceka i ako je ok platim postarinu ili otkup i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam vise puta kupovao i slao preko brze poste ali ovo sto mi se prosle nedelje desilo sa POSTEXPRESOM nije ni sa jednom drugom firmom...posle dogovora sa covekom iz backe palanke i slanja paketa u subotu covek mi se javio u ponedeljak ujutru da je preuzeo paket i da ima neke sitne zamerke na stanje laptopa koji sam mu poslao ali u sustini je to to.to je bilo u ponedeljak u 9.40. ja kao i svako ocekujem u utorak pare ali na njihovom sajtu stoji da paket nije urucen.ne budem lenj i odem u postu i posle zvanja poste u backoj palanci dobijam informaciju da je paket jos tamo.na moj zahtev da slikaju paket oni odgovaraju da ne mogu ,ja posle 2 minuta zovem coveka i on mi kaze da su ga zvali iz poste i rekli mu da u slucaju da se cuje samnom kaze da su nesto pogresili.u sredu se nista ne menja i ja u CETVRTAK odlazim opet u postu i na moj zahtev zovu upravnika poste u B.Palanci koji kaze bez trunke razmisljanja da je moj paket jos uvek tamo :question: . ja pitam kako je covek kojem sam prodao laptop mogao da mi jos u ponedeljak kaze sta mu se ne svidja na laptopu ako je on jos uvek u posti osim ako nije VIDOVIT. posle pet minuta javljaju da je paket odnet i ja u PETAK dobijam pare. zakljucak> tiket NIJE prosao i postar je bio u buli pa premostio na par dana .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 i ja sam cekao celih 12 dana otkupne pare,popizdeo sam

Jel to od mene za gume :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek kod kog radim letos je Bex-om poslao garnituru, sto, klupe i stolice, medjutim covek je otisao na put, pozvao i rekao da ce kad se vrati da plati sve troskove, ali da gazda prihvati garnituru nazad. Gazda prihvati i kasnije je covek platio kako je dogovoreno, ali kad su vratili sto to je bilo puno otisaka od cipela, nekih crnih fleka jer se vuklo nekoliko dana po magacinu. klupe odvaljene i da je covek ono video nikad ne bi primio to ... Za jedan dan napravim 2 garniture, a za vracanje ove u prvobitno stanje trebao mi je ceo dan, smirglaj, odvijaj, lepi, zavijaj, psuj urlaj, **** majku i bex-u i vozacima, ali dzaba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma meni nije bio toliki problem sto cekam za pare nego mi nije bilo jasno da tvrde da je paket kod njih a covek vec 4 dana koristi laptop.trebale nekom pare na par dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam dosta puta kupovao preko oglasa, konkretno od auto otpada delove i svaki put sam bio ispostovan.. Uvek trazim da mi posalju AKS-om, posto sam vec upoznao decka koji radi kao kurir u mom regionu, ne dajem mu novac dok ne otvorim paket i dok ne vidim sta je u njemu.. ;) "U svakom zitu ima kukolja", pa tako je i sa ljudima koji prodaju stvari preko interneta.. Imam jednog poznanika koji radi sa delovima za motocikle, covek iz Nisa mu je narucio felnu za neki Kawasaki, aa ovaj mu je poslao od Tomosa felnu i uzeo ne znam 100e.. Ljude nije mrzelo da sednu u auto i da dodju iz Nisa u Surcin da mu nabiju felnu u pedu :laughing: Ne bih zalio novca i goriva da odem do posiljaoca "cepanice" da mu je olupam o glavu.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel si siguran Dovla da moze tako, ja sam pokusao pa su mi rekli da idem kuci, sacekam postara sutra da donese, par puta mi se desilo da postar vice ali ne cujem pa mi ostavi neki zuti papiric i sa njim podignem pare u posti ... ovako ne moze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda odeš u bilo koju poštu sa adresnicom i tražiš pare.

Bogami nije uvek tako, ja sam par puta imao tako problema sa isplatom novca od otkupa, isao u postu jer se posiljka vodila kao isporucena, ali nisu mogli da mi daju pare dok se "ne proknjizi u sistemu" da je urucena. Luda kuca bre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...