Jump to content
FAS Goran
Zarko

Fiat Stilo JTD 115 - trza na mali gas, trokira

Recommended Posts

Pozdrav svima,vozim STILO 1,9JTD karavan,2004.god. Kad sam ga uzeo ,pre 3 meseca,palila mi se zuta lampica-odem na dijagnostiku,kaze SENZOR PRITISKA TURBINE. Majstor ocistio i evo 2,5 meseci fercerao kao lud,nikkvih problema. Juce ujtru mi se opet upali,i sledecea 2-3 paljenja se opet palio i posle nista-dijagnostika pokazala opet SENZOR PRITISKA TURBINE,danas isto nista... Imao neko slicnih problema? Veceras ga nosim kod majstora da ga sredi malo pred godisnji i da vidi da li se opet zaprljao.Prvi put je bio garav za medalju... Kakvi su simptomi kad rikne senzor-inace auto vuce bez problema,ide kao lud....,HVALA SVIMA 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj EGR da zatvoriš. I možda da očistiš usis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ociscen senzor i sad se ne pali. majstor kaze da je malo ocistio i usis ,koliko je mogao a da za redovno ciscenje treba da se rasturi pola motora-jel to stvrano tako kompliovano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ociscen senzor i sad se ne pali. majstor kaze da je malo ocistio i usis ,koliko je mogao a da za redovno ciscenje treba da se rasturi pola motora-jel to stvrano tako kompliovano?

Jeste veliki posao,ali nije nemoguć! Ako ti je usis bio prljav,obavezno zatvori EGR ventil (blindiraj), i obavezno očist MAP senzor,jer najverovatnije da je i on totalno zapušen tom gareži. Moguće da  grešku prijavljuje i zbog prljavog MAP-a, njegov zadatak je da iščitava kompjuteru pritisak  vazduha (koji šalje turbina) u usisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno u 2 i 3 brzini na nekih 2500 obrtaja auto krene da trza,  cujem turbo kako se pali i gasi, ne znam sta bi to moglo da bude, a kada dodam jaci gas prestane i nastavi normalno da ubrzava.

Stilo JTD 115

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR ventil sam skidao, nije bio strasno zaprljan, cak sam skidao i ceo usis i prao ga i promenio MAP senzor ali i dalje trza. Kontam da nije do EGR-a  jer radi samo na leru, testirao sam tako sto nisam vracao crevo na usis, otvoren je samo na leru cim se doda gas zatvara se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ce mi prijavljivati gresku ako ga zatvorim? Nisam hteo da ga zatvaram jer sluzi da se auto brze zagreje, a stvarno mi se jako sporo greje auto, zimi je grejanje katastrofa, dok se zagreje treba mi 15 km da predjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatvoriš EGR, probaš da otkačiš MAF pa testiraš, igraš se malo i lako dođeš do rešenja sistemom eliminacije :)

 

A i ako izbaci neku grešku lako se to obriše :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne preosta je mi nista nego da ga zatvorim pa cu videti sta se desava. Sta se desava kada se otkaci MAF tj protokomer? Par puta sam ocitao gresku senzor pritiska turbine, i desi mi se nekad da isto tako izmedju 2500 i 3000 obrtaja na bordu iskoci engine check.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije samo do termostata. Brže se zimi zagreje sa otvorenim ispravnim EGR-om i to poprilično brže, meni je čudno bilo mislim pretprošle zime, tanak neki limčić bio na EGRu kad sam zatvarao prvi put, pukao u međuvremenu, probušio se, vidim ja čudno mi nešto auto postiže temperaturu, minus napolju a on greje drastično brže nego inače - pa mi je to prvo palo na pamet, tako i bi, rupa od 1cm na sred limčića :D

 

Ali džaba to sve kad više problema pravi nego što koristi donosi, zato lepo 2-3mm prohrom, blokada i ćao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, svestan sam da se sporije greje sa zatvorenim nego sam skontao da kolega ima problem generalno sa grejanjem zimi a ne sme da ga ima sa ispravnim termostatom, zato sam to napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne preosta je mi nista nego da ga zatvorim pa cu videti sta se desava. Sta se desava kada se otkaci MAF tj protokomer? Par puta sam ocitao gresku senzor pritiska turbine, i desi mi se nekad da isto tako izmedju 2500 i 3000 obrtaja na bordu iskoci engine check.

Pa bre brate, sam ti kaze. Zasto ignorises check lampicu i ono sto je napisano u memoriji ? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termostat je nov, ranije nije grejao uopste, dodje do 1/4 kazaljka, kada sam promenio stoji na pola ali i dalje se ne bih pohvalio sa grejanjem. Kontan da je senzor pritiska turbine MAP senzor koji sam promenio ali i dalje imam isti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, da opisem svoj problem od sinoc, da se posavetujemo :D naime, sinoc oko 7 sati, kad je lila ona kisa po gradu sam imao neka posla i isao kolima. auto na radnoj temperaturi, sve normalno, pali radi i ide bez problema. Stanem na semafor, sacekam zeleno i da krenem, ubacujem u prvu, dodajem gas i pustam kvacilo kao ono auto se ponasa kao da je u 5 oj brzini i ugasi se. Rekoh ajde zajebao sam se ubacio u neku pogresnu brzinu, palim auto i pali na pola kljuca ali dajem gas i primecujem da ga jedva prima, ma ne mogu prvom da krenem i tad vidim da pocinje da me obilazi oblak dima i smrada koji iz auspuha izlazi. Inace dima nikad ranije nisam primetio, eventualno kad je hladan i dok je u procesu zagrevanja. Krecem nekako prvom da se maknem da ulice, ma jedva ide. Stajem negde sa strane i na leru pokusam da dam gas, nekako dodje do 3000 uz ogromne muke i onda krecu neki cudni zvuci i to je to, dalje nema, kao blokada. Sta li je moglo da mu izazove takav problem?  Znaci stao sam normalno na semafor, auto nisam gasio i kad sam trebao krenuti zadesilo me sve sto sam gore opisao. Pali na pola kljuca odmah ali se ne moze voziti, tj moze ali ako ima 30 posto snage ja ne znam :D Nekako  sam kuci dosao 1,2,3 brzina na ravnom uz pratnje dimova, prvenstveno crnih i ogroman smrad, dok u brda samo prvom, eventualno drugom brzinom ako je pod zaletom

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam, odmah sinoc kad sam kuci dosao pa kad je odstojao malo i evo pre pola sata kad sam kuci dosao, nepromenjen nivo voda i ulja, isti kao i predhodnih dana. nisam siguran za egr, mislim da nije ali ne mogu da tvrdim. sve danas cu sutra cu da rasturim da operem, proverim i ako nije blindiran da ga zatvorim, da operem MAP, i celokupan sistem dovoda vazduha, od turba, creva interkulera pa do usisa nego ne stizem, evo sada kuci dodjoh s terena. nego rekoh da se nekom nije desilo slicno nesto, da se posavetujemo, svakako mi nije problem da ga rasturim, samo vreme da mi se otvori jer ovako popodne nemam garazu koja je osvetljenja a auto da staje u nju. evo i sad sam ga palio, upali odmah bez problema i zadrski i drzi ler mirno i normalno, al na gas secka, dobije pa izgubi pa dobije pa izgubi i tako u krug

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa proveri egr , ako ne, ja bih onda sumnjao i na uzubljenje, dizne , turbinu.. mada bi valjda palio gresku. Ako ne sigurno ce dijagnostika pokazati nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

nadam se malo slobodnijem vremenu od srede pa ce biti vremena za auto i sva ta planirana cackanja, svakako mi nije frka jer imam drugi auto koji mogu koristiti. nego mi je cudan nacin kako je do tog problema doslo iz cista mira, stao na semafor, auto radio dok sam cekao zeleno i da krenem kad ono trt, nece :) inace, nisam ga kacio na komp ali ovako sam po sebi na displeju ne pokazuje nikakve greske vezane za motor i MIL lampicom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje ti je boje taj dim bio kada se to desilo,ako je crni dim verovatno ti je crkao MAF senzor hoce to da se desi kada on ne radi crni dim kulja iz auspuha i  ide ko baba.Zatvori EGR i mislim da ces resiti problem,ocisti MAF MAP i klapnu gasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaboravih da se javim. :D resio sam problem, bila mi je progorela plocica egr-ventila, neko je nekad napravio to od tankog lima i to vremenom progorelo. :) inace pored svih gore opisanih simptoma, posle jedno 3-4 dana od kako mi se to desilo kad sam uzeo da ga popravljam nije hteo ni da upali, cim je zablindiran upalio je odmah i radi bez problema, dimio jedno 5 km ono sto je natalozio i sve ok posle toga :) inace dim je bio siv a ne crn, to sam video kad sam dosao u osvetljenije ulice , koji je smrdeo i stipao za oci

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode, imam Fiata Stila 2001. 1.9jtd, i kad hocu prestic ili ubrzat kad se pocne palit turbina malo mi zatrza i onda je sve ok, sta bi to moglo biti ako je netko imao slicna iskustva hvala unaprijed.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...