Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

Šta će ti lap od 17. Ne možeš da ga vučeš i držiš na stolu veliki, filmove da gledaš premali. Ko god je kupio 17 pokajao se 15,6 gornja granica.

Gledaj Intel i3 i ATI ili nVidia grafika i naravno hard 500 GB.

http://www.emmi.rs/laptop-ra%C4%8Dunari-acer-as5742g-564g50mnkk-156.11.html?productId=27179 baci pogled

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

To stoji :laughing: Ja sam samo jednom nosio 17'' laptop u autobusu i nikad više. Ako ti već znači za vid bolje neki manji ekran pa ga kači na monitor ili wokr station :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itegralac, ako ti je za filmove kupi plazmu, a ako ti treba kao monitor dosta statičnih slika cepaj na LCD 40 . Mada ove nove plazme mogu da pregrme solidno statičnu sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne mislim da kupujem delove, nego sam mislio da ispisem na papir ono sto valja, odem do radnje i kazem, treba mi to to i to i platim i idem kuci, da sam kojim slucajem pokazao onu konfiguraciju gore, vetovatno bi letelo sve u djubre,

@ivan.ik zasto je bitno teze kuciste ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

huh, film nisam pogledao jedno 10 godina

imam ja desktop sa 22inca i on je moj, mali ima u sobi isto desktop i to je njegovo

a ovo je za zenu da surfuje posto nemam mesta za treci desktop i kad naidje neka musterija za namestaj pa se kao kurcimo :harhar:

evo i da dodam za teze kuciste

recimo danas mi je stigao komp za jednu skolu da nosim sutra i veruj mi da je ceo komp laksi od samo napajanja iz moje masine

sta mislis koji je kvalitet unutra a i kosta samo 19000

i jos jedan p.s.

otkad koristim kompove nikada ni jedan ne gasim ni nocu ni danju (primeticete da sam uvek online)

izmenjao sam gomilu jeftinih napajanja i samo jedno firmirano (OCZ sxs) zbog kvarova

sad vozim chieftec

Edited by Integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da možeš noge da digneš i da se popneš kad treba da nešto dohvatiš sa regala. :harhar:

Chieftec i slična sa po 10 i više kg, garantuju da nema savijanja, uvijanja (puno kvalitetnija) zatim imaju lako dostupne fioke za hard i DVD i sl, imaju dosta ventilatora ili pozicije za iste i ne raspadaju se. Možeš kablove i ostalo kulturno provučeš da ne visi i nepravi lom po kućištu. I imaju filtere protiv prašine (smrt za komp).

Komp možeš sam da sklopiš, nema nikakve modrorije. Sve je prosto i jednostavno i ako si ikada menjao akumulator i ovo možeš. Za sistem i drajvere isto nije neka mudrorija doduše svako to u komšiluku radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za 40 000din recimo mozes da sklopis sam neku konfiguraciju i to sa monitorom .... AMD procesor jeftiniji a ok ,naspram Intela koji je duplo skuplji,najvaznije ti je maticna kvalitet (80e) i procesor (amd x4 nista ispod 3ghz) ram memoriju ddr3 4-6gb nekih 40e,hard 500gb 55e i ostale sitnice... grafika nova je isto skupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha ha ha pa ne moram ja ali sigurno imas nekog ortaka koji se barem malo razume...u ove gotove konfiguracije daju ti losu graficku a dobar hard ili nesto drugo,tako da za 300e mozes da skockas ok masinu ,da cepas pes 2013,dirt3,max payne 2012...samo polako i bez panike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da možeš noge da digneš i da se popneš kad treba da nešto dohvatiš sa regala. :harhar:

Chieftec i slična sa po 10 i više kg, garantuju da nema savijanja, uvijanja (puno kvalitetnija) zatim imaju lako dostupne fioke za hard i DVD i sl, imaju dosta ventilatora ili pozicije za iste i ne raspadaju se. Možeš kablove i ostalo kulturno provučeš da ne visi i nepravi lom po kućištu. I imaju filtere protiv prašine (smrt za komp).

Komp možeš sam da sklopiš, nema nikakve modrorije. Sve je prosto i jednostavno i ako si ikada menjao akumulator i ovo možeš. Za sistem i drajvere isto nije neka mudrorija doduše svako to u komšiluku radi.

To za kućište sam ja naučio na teži način. Pre nekog vremena sam uzeo novo kućište koje sam sam sklopio i staro sam držao u sobi i ponekad ga kačio na monitor jer sam dobio na novom plombirano kućište tako da nema kačenja hard diska dok ne istekne garancija(džabe mi što učim to 10 godina kad su zalepili) :wallbash: . Nakon nekog vremena mi je dosadilo da to radim i probam da upalim stari kompjuter i on uopšte ne reaguje. Zakačim novo napajanje, opet ništa. Sreća pa mi je bilo dosadno ovih dana i odlučio sam da se igram sa njim, bilo je ispod kulera za procesor jedno 4cm tepiha od prašine kroz koji ništa nije moglo da prođe. Kada sam sve povadio opet radi k'o sat. Nije mi uopšte jasno kako tolika prašina može da uđe, a imam običaj da skidam sve na pola godine i čistim baš zbog takvih stvari..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne deluje loše uopšte :) Posebno za ovu cenu. Ali da znaš da ga nigde nećeš van stana koristiti ako ga tamo ne odvezeš kolima, mnogo je ipak 17'' za lap top. A i nešto mi je malo 2gb ram-a, ali verovatno ni nema više za te pare.. Za operativni bih ti preporučio XP da staviš, mnogo će ti brzo raditi, a cenim da bi se 7ica mučila sa ovom konfiguracijom. Ja sam na 4gb rama i 3GHZ procesor stavio XP i odneo sam ga u servis zbog neispravnog kulera, krstili su se ljudi kako je brzo radio :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manite se AMD-ova u lapu, slabi, više troše struju. Uzmeš Intel i na biiip si, a što se tiče RAM-a DDR3 nikad jeftiniji tako da se za RAM nemoj opterećivati. Nađi neku konfiguraciju ili čekaj oko nove god možda bude nekih popusta.

Baci pogled na ova dva

http://www.bcc.rs/katalog/detail.php?id=3197

http://www.bcc.rs/katalog/detail.php?id=3218

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam kupovao novi komp, tada je bila fora kupiti AMD sa 2 jezgra i platiti ga toliko, a ustvari dobiti procesor sa 4 jezgra nakon otključavanja. Ima li toga još uvek? Ako ima, onda nemaš šta dalje da razmišljaš. Tada sam uzeo nov CPU za 80 eura (AMD Phenom II X2 BE 555), otključan i od prvog dana do danas radi stabilno na 4 jezgra pri default taktu od 3.2 GHz. Tu uštediš gomilu para.

Koliko mi je tada rečeno, za novu matilčnu treba da računam oko 100 eura (ili malo više) kako bih bio miran i da to nije stavka na kojoj treba da se gleda ušteda od 10, 20 eura.

4 GB memorije ti sada dođe najmanje o čemu treba razmišljati i nije skupa.

Grafika zavisi od tvojih želja i za šta će ti trebati komp. Za normalno igranje (bez želje da najnovije igrice rade na max. podešavanjima) ne mora za grafiku da se izdvoji puno para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tad se AMD približio Intelu, ali ga ovaj posle toga oduvao. Što se tiče Intela malo je pederska fora da svaki put menjaju podnožje, takva je politika. Sad je i AMD malo zakuvao i napravio zabunu, ali najgora stvar što njihovi procesori nisu optimizovani i pored gomile jezgra ne daju dobre rezultate. Uvek smo (u kući) imali Intele i nikad nismo pogrešili, uvek kupovali kvalitetnije komponente i nikad ništa nije crklo. Jedino Toshiba laptop mada se nije ni upalio (mrtav) pa je vraćen i identičan model radi već 6 godina i nepokazuje znake umora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Manite se AMD-ova u lapu, slabi, više troše struju. Uzmeš Intel i na biiip si, a što se tiče RAM-a DDR3 nikad jeftiniji tako da se za RAM nemoj opterećivati. Nađi neku konfiguraciju ili čekaj oko nove god možda bude nekih popusta.

Baci pogled na ova dva

http://www.bcc.rs/katalog/detail.php?id=3197

http://www.bcc.rs/katalog/detail.php?id=3218

Konfiguracija im je dobra, samo ne znam kakav je kvalitet kucista kod Dell-a :huh: Mislim da je Asus kvalitetniji

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asus K serija je budžetna i osnova je plastika. Imam jedan kući i ne sviđa mi se kako se tastatura ugiba. Acer koji sam pre njega imao bio je puno čvršći, ali Asus je estetski vrh.

Dell je do sada bio u gornjem domu i ovaj na oko izgleda dosta dobro + ima široke šarke (bitno zbog grubog nežnog pola) i lepu tastaturu. Po meni extra lap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već pričamo šta je BestBuy, jel ima neko predlog za miša? :laughing: Još kad sam prvi put uzeo kompjuter davne 2003 sam dobio u kompletu savršene primerke miša i tastature koji su trajali do pre godinu dana. Tastaturu sam zamenio samo zato što se skroz izlizala boja, a i dobio sam neku bezveznu gratis uz novi kompjuter, a miš je poblesavio totalno i završio u kanti..Posle toga sam promenio najmanje 10 komada i nijedan da mi potraje duže od 3 meseca :wallbash: Bilo je tu svih mogućih marki, ali svi kvarovi su se svodili na 2 stvari: Miš počinje da klikće dupli klik umesto jednostrukog-prava milina kada napravite kod od 50 linija i u brzini hoćete da obrišete slovo viška, a miš lepo sve obriše, još ako je program koji ne podržava undo bude baš veselo... i drugi problem -miš postane previše neosetljiv tako da treba dobro zariti prste u plastiku da bi registrovao klip, a za dupli klik već treba biti umetnik.. Ne tražim ništa specijalno, samo da radi i da ima back i forward dugmiće po mogućstvu.

Sad privremeno koristim neki Fuji koji je ćale dobio uz službeni laptop i posle mesec dana korišćenja se oseća luft na levom tasteru pri "lupakanju" prstom po njemu :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobra iskustva imao samo sa Logitech misevima. Doduse i kod njih moze da se zalomi neka losa serija, ali kod vecine proizvodjaca su sve serije lose ;)

Za Razer miseve sam cuo da su odlicni, ali to su gaming misevi, pa me ne interesuju.

U svakom slucaju, treba zavuci ruku dublje u dzep ako hoces kvalitet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logi je sigurica.

Od dž miševa impresionirali su me Gigabyte. Prešao sam sa legendarnog MX510 na neki njihov gejmerski laserski miš (

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poslednje 3.godine koristim Genius navigator 535, i ekstra se pokazao, s obzirom da je kupljen polovan i da je gamerski mis. Kao sto rece Chikavili, ako hoces kvalitetan mis, racunaj od 40e pa na gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraću ozbiljnije da potražim onda neki kvalitetniji, nema stvarno svrhe kupovati ove od 500 dinara i da crkavaju jednom mesečno :) Računam da bi dobar miš trebao da me košta oko 20-30e jer stvarno ne tražim ništa posebno, ne želim da bude laserski jer me mrzi da se cimam sa punjenjem, a i nosim se mišlju da svi blago baguju, samo se ne primeti na svakom mnogo :laughing: Ne mora ni da bude gejmerski miš, samo back/forward dugme da ima i da radi prvog dana i godinu dana nakon toga potpno isto, mislim da zaista ne tražim mnogo :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...