Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

Neeee,nisi preterao.Zasto bi vozili glupi ferari kad mozemo Daciu?rolleyes.gif

Eh sad daciu :p

Mozemo to da postavimo ovako. Zasto bih jurio Mercedesa C220 ako mogu da vozim Stila koga znam do u sraf (OK, ne znam svog Stila, ali svoj komp definitivno znam ;) )

Mercedesa kad odvezem u servis ko zna da li ce moci da ga srede kako treba, a i da mogu ima da me kosta bruka mnogo. Zakljucujemo da su takva kola za ljude sa specificnim kriterijumima, ili ljudima koji nemaju kriterijum vec pare :harhar:

S druge strane, meni je moj stilo predobar i mogu sam da sredim skoro sve na njemu a i sto ne mogu nije frka tolika.

Naravno, ako imas fotografski studio i treba ti komp na kome ce se vrteti samo i iskljucivo Photoshop, uzmi iMac 27 i zavrsi posao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sad nemam 27-icu al imam dva od 20 i jedan MacBook Pro od 17 incha.Svi od prvog dana rade i ne gase se.Najveci problem koji imam je brisanje prasine sa njih.whistle.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista situacija sa mojim računarom, polu file serverom u firmi, HP na Windows XP, ne gasi se već 4 godine (to mu nije uptime, pošto ga jesam nekoliko puta resetovao nakon instalacije nekih softvera).

Da se razumemo, prvi ja ne volim Windows, ali nije to kao što je nekad bilo sa Win95, 97, milenium i slično, sada je Windows prilično stabilan i pouzdan OS.

Mac je bolji samo ako se koristi profesionalno, za prosečnog korisnika je bacanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci moja deca su PRO....?rolleyes.gif Ima li vece gluposti nego da nesto sto savrseno radi i ne pravi probleme,odbaciti pod parolom da je to PRO a obican korisnik treba da se rve sa nekim Microsoft karakondzulama jer sasvim je normalno da amateri treba da se pate.Klasicna Srpska glupost,rame uz rame sa,Golf i Opelo su najbolja kola i Srbi su najbolji j....ci na svetu...dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa umeju dvaput da kliknu misem....thumbsup.gif BtW,u tome i jeste lepota OSX-a,sve je nativno.Ne treba biti PRO da bi ista udradio na njemu.Jednostavno,sve radi.I tu nema nista PRO.Pre bi rekao da je ljubav prema njinjdowsu ispoljavanje mazohisticke crte u nasih ljudi...rolleyes.gif

Edited by bokija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ti nikad nisi naišao na problem da ne možeš da instaliraš softver koji ima većina ljudi u tvom okruženju, imaš program za dijagnostiku auta na laptopu, najnovije igrice instaliraš bez problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je glavni adut Mac-a: hardware, software ili design?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operativni sistem koji odlično koristi resurse tj hardver :thumbsup:

Mana je dosta nekompatibilnosti sa Windowsom, kaže se "mana" jer većina ljudi ipak koristi Windows, a ne želiš da na taj način štrčiš u društvu, da je tvoj komp superkomp, a ne možeš da se "igraš" sa drugarima :)

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

MacOSx se može instalirati i na PC ;) Idemo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno Mac nativno buta bilo koji Win,al kome jos to treba?Inace Oktopusy je u pravu,sistem najbojle koristi hardverske resurse.Nekompatibilnost sa PC je prevazidjena odavno,to je bajata izjava.BtW,kad bi videli kakav je Office za Mac napravio MS...rolleyes.gif e takve stvari bi trebale da budu i na PC-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam da se MacOSx može instalirati na PC. Time Mac gubi software kao adut za kupovinu (davanje više para nego što je potrebno). Kapiš? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji visak para?Uzmi bilo koji PC hardver u klasi Apple-a i videces da su cene priblizne.Ako je Apple malo i skuplji...tu je dizajn i brand,koji ipak nesto vrede.rolleyes.gif Instalacija OSX na ne Apple masinama samo pokazuje teznju ljudi ka boljem,a to nas vraca na pocetak price gde Bocca pljuje Apple...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bokija, nemoj tako, ne pljujem ja apple :)

Ja ih samo ne volim. A ne volim ih sam ja computer geek i sve sto predstavlja apple je prirodno dijametralno suprotno mojim navikama, ubedjenjima i licnoj filozofiji.

Znaci gej dizajn, nigde kablova, masina izgleda neozbiljno, OS je pravljen da ga ne pipas samo da radi, nema tweakovanja, nista. Iskljuci glavu i ukljuci program za koji si priucen... (no pun intended, znam da to ne vazi za SVE korisnike apple-a)

ja lepo uzmem, sastavim sebi masinu koja radi brzo da se u*eres, i kad god hocu mogu u najsitnije delove da ga razvalim, promenim sta hocu za 4 minuta, akam windows podesavanja kako mi se svidja, instaliram toliko programa da ne znam ni sta ima sve (mnogo sire trziste nego za apple).

Kao sto rekoh pre nekoliko postova, ja sam jedan od onih koji bi radije vozio stari (model) Nissan Patrol nego novi Mercedes SLK, samo da mi finansije dozvoljavaju ;)

Takodje smatram da je korisno da ljudi imaju kineske masine u vidu PC-a posto im barem malo razvija vijuge. Ono, problemi i resavanja tih porioblema. Uci se covek!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedan primer:

Mac Pro - HDD SATA 1TB 7200rpm - 299$

http://store.apple.com/us/product/MB984ZM/B?fnode=MTY1NDA0Nw&mco=MTA4ODc1MTk&s=topSellers

PC - HDD SATA 1TB 7200rpm - 50 eur

http://www.itsvet.com/proizvod/samsung-spinpoint-f3-hd103sj-1tb-7k-32mb-sata300/comp_comp_hdd/1/1276

Mislim da nema potrebe da sklapam celu konfiguraciju da bi dokazao da je Mac samo bacanje para...

Ako ima:

Apple Memory Module 4GB 1333MHz DDR3 ECC SDRAM - 1x4GB - 500$

http://store.apple.com/us/memorymodel/ME_MACPRO_S10_RAM

KINGSTON 4GB 1333MHz DDR3 KVR1333D3N9/4G - 74 eur

http://www.itsvet.com/proizvod/kingston-4gb-1333mhz-ddr3-kvr1333d3n9-4g/comp_comp_ram/71/1380

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudi me da sa takvim stavom vozis fiata.Nekako ti uz tu pricu vise lezi neki Golf ili Kadet.To nekako ide uz svu tu Srpsku mudroliju u paketu.Samo mi umemo da se izbalegamo po necem sto radi savrseno i da pod parolom mazohizma i machoizma sebi tovarimo bedu na vrat.rofl.gifRadim sa Apple od 89-te i do danasnjeg dana sa windows je samo bio OS u pokusaju.Na kraju krajeva i nastao je kao direktna kopija Apple OS-a i vazda je kaskao u njegovoj senci.Svoju popularnost duguje samo jeftinoj propagandi koja je daleko od stvarnosti.Svi znamo da je jedini pravi OS u stvari Unix,i da su nasi sistemi samo korisnicki pristupi komplikovanom Unix-u.E,sad sto je pristup komplikovaniji i nesretniji to je i sam Unix nestabilniji.Odatle u stvari Apple-ova nadmoc nad MS oko istog operativnog sistema.smoke.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto ja i na windowsu gledam da imam sto manje programa, i da sve to bude sto urednije i brze... U najavi je iMac 24". Jedva cekam da posle 10 godina hard core PC koriscenja probam Mac.

Igre ionako vise ne igram. Ispravka. Desi se jednom u godinu dana da predjem neku, kao sad Mafiju 2 i Neverwinter Nights 2 kad je izasao.

interweb, Photoshop, aCAD, Office, filmovi i muzika su sve sto mi treba, a kablovi na PC-ju su poceli OPASNO da smaraju. Ocu nesto upravo kao mak (kad bi bio crni), da radi sto mi treba brzo, da se ne cuje i da je uredan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Togo,kakve veze ima cena hard diska??Bilo koji HD ide u svaku masinu.To sto je neko uzeo kvalitetan deo pa ga krstio da je za Apple da bi uzo vise para....to nema veze sa cenom brand masina,kompletnih.Na kraju nije mi jasno zasto ljudi misle da mogu sastaviti bojlu konfiguraciju od samih proizvodjaca????rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što je neko bilo koji hard krstio "Mac Pro" ne nameravam da platim 3-4 puta više. Zašto bih platio konfiguraciju u startu mnogo skuplje, ako nema nikakve funkcionalne razlike...

Da sam tipičan srpski mentalitet ne bih Punta starog 3 godine platio 6.800 evra, nego bih za iste pare kupio nekog BMW-a ili Mercedes-a starog 10-20 godina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja sam suvise star za te stvari, ali da vam ispricam jednu zgodu... :rofl:

Ozbiljno, jednom mi je jedan poznanik koji je parketar, u jednoj nasoj diskusiji rekao doslovce ovo: "dam im DOVOLJAN kvalitet rada za njihov novac. Ako bi se suvise trudio da uradim parket sto bolje, ne bih zaradio ni za vodu!"

Dugo vremena se nisam slagao sa tom njegovom izjavom - ja sam tip coveka koji ako vec krene nesto da uradi, gleda da ga uradi sto bolje. Medjutim, vremenom sam shvatio sta je hteo da kaze.

Poenta je da su Windows, bas kao i kineski delovi za PC, doneli DOVOLJAN kvalitet za oooogromnu vecinu korisnika. Vecini nisu bile potrebne sposobnosti i stabilnost MAC-ova, pa im je (ipak) jeftinija varijanta kompjuterizacije u vidu kineskih PC-a bila sasvim dovoljna za njihove potrebe. Potpuno isti princip kao u izboru automobila - svi mi znamo da su RR, Bentli, Majbah i slicni - fenomenalni automobili, ali nama su, za nase potrebe i finansijske mogucnosti, bili sasvim dovoljni i nasi mezimci, pa smo njih i kupili. Ima li razlike za korisnika sa kog kompa kucamo ove postove - PC ili MAC?

Edited by Bajker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da! Kompovi im sami pogadjaju misli i sami ispisuju reci. :lol:

Salim se, poenta je da su i jedni i drugi u pravu. Kako odrediti jel bolji auto Rols Rojs ili Lamborghini? Svaki je "najbolji", ali svako u svom podrucju, pa tako i PC i MAC: PC u jeftinoci, dostupnosti po ceni i asortimanu rez. delova itd, a MAC po (nisam bas neki strucnjak za MAC-a pa izvinite ako lupim) kvalitetu, dizajnu, ekskluzivnosti, imidzu itd, tako da pobednika nema niti ce ga biti. Ovo je isto kao rasprava na PCberzi izmedju pristalica ATI-a i NVidie, ili izmedju pristalica Zvezde i Partizana (dobro, to i nije bas najbolji primer, poredim sampiona sveta i sampiona SFRJ :rofl: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i narodno misljenje menja i da polako dolazi ljudima iz pete u glavu pokazuje i to da ima sve vise i vise Macova medju mladjim korisnicima i da broj progresivno raste.Za dve do tri godine mozemo ponovo da pricamo o ociglednim vrednostima.rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onako...usput jedan podatak. :whistle:

Od svih poseta Forumu i sajtu FLCS u poslednjih mesec dana, posetioci su u pogledu OS imali:

- 97.14% Windows

- 0.78% Macintosh

- 0.66% Linux

- 0.21% Android

- 0.13% Symbian

itd...

U okviru Windows-a:

- XP (67.62%)

- 7 (26.35%)

- Vista (5.63%)

itd...

U okviru Macintosh-a:

Intel 10.6

Intel 10.5

Intel 10.4

itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo što 90% te mlađe populacije koja ceni "vrednosti" nema pojma da je ispod maske sve isto ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...