Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Računari, lap-topovi...

Recommended Posts

Ti imas jedan izlaz jedan line out i sa njega hoces da posaljes signal na dva razlicita uredjaja na dva line in, ako sam te dobro razumeo.

Resenje broj 1.

I don’t have “Stereo Mix” in Vista, what can I do?

http://www.singsnap....m/topic/ae1ec69

USB_INTERFACE.gif

Resenje broj 2 je da ti napravim razdelnik ili razvodnik signala , pa ti biraj.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i lakše rešenje od ovog :) Stavim xp i postavim samo da koristi oba, a da primarni budu zvučnici. Hvala na ovom, ako ostanem na sedmici definiitnvo ću ovako uraditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, ne znam oju grafiku imas, ali dosta njih ne podrzava recimo prenos zvuka, samo slika...

Uglavnom, u isto vreme na oba izvora, moguce je, ali ne znam zasto bi to radio?

Meni je podesen plejer da preko TV zvucnika (ima 2.1 sistem sa dobrim woofer-om) pusta zvuk, ako pustim AIMP recimo i muziku, ja ponovo imam zvuk, ali na zvucnicima. Ne razumem vise sta ti hoces?

Default zvucnici su uvek jedni, zato se i zovu default, ne mozes imati dva default zvucnika. :)

Dakle - KM Player - default output - nvidia gforce hdmi output - ide na tv zvuk i slika...

AIPM za muziku - default output - realtek high definition speakers...

Windows nema veze sa tvojim problemom - vec podesavanje aplikacija koje koristis za reprodukiju.

Ako me razumes :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumeli smo se :) Hteo sam u isto vreme na oba mesta jer imam neke 2.1 zvučnike koji nisu nešto posebno(štaviše hvataju i radio po nekad ne znam ni sam kako :laughing: ) i zvuk je u rangu tv-a, a kad ih pustim zajedno sa zvučnicima preko lap topa koji ima xp daju mnogo bolji osećaj zvuka i lepše mi je za gledanje filmova, mada nekom drugom verovatno i neprimetna razlika.

Grafička podržava prenos zvuka preko hdmi, inače je u pitanju ATI Radeo 5500 čini mi se sa 1gb memorije. Nije loša, ali nije ni neko čudo tehnike i mogla bi bolja da legne čim se nađe para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da sam baš dosta čitao, ali uglavnom su ovakvi odgovori

]Windows 7 won't output to two devices simultaneously. Microsoft's engineers this time around were focusing on sound quality first with their sound API and this was one of the compromises.

You can only set up the Audio output to one device

Neko pametnije rešenje nisam našao osim da kačim zvučnke na tv pa da ih vraćam kada je tv isključen ili neki spliter pa da seckam malo žice. Ako imaš neko bolje rešenje kaži :)

Ovo nema nikakve veze sa Win 7 nego samo sa mogucnostima zvucne karte, i podesavanjima iste.

Zvucna karta pak ne mora da bude nista posebno. Moj slucaj - Integrisana zvucna, realtek HD audio, cip ALC 889.

Sve sto treba da se uradi je da se cekira ova opcija:

Zvuk_1.jpg

Na TVu sa racunara pustim film, film ide sa windows media home cinema, podesavanja audio - HDMI. Preko HDMIa dobijam zvuk na TVu. Kod mene opcija 8 kao na slici ispod

Zvuk_2.jpg

Na monitoru racunara pustim klincu da gleda neki crtac, zvuk ide preko primarnog izlaza zvucne karte. Ponovo media player classic home cinema, jos jedna instanca ali na njemu zvuk podesen kao sa prethodne slike ali opcija 9.

Na slusalicama pustim muziku u AIMP-u a za njega nema podesavanja, tj. samo podesim da u windowsu default zvucni izlaz bude 2nd Audio output sa slike ispod.

Zvuk_3.jpg

Tako da imam 3 zvuka nezavisno u isto vreme na 3 razlicita uredjaja i to bez ikakvih problema u Windowsu 7.

Ne vidim zasto bi bio problem sa Windowsom 7.

Pozdrav

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga koristim, za sada sam zadovoljan, mnogo je brzi od win7 barem na mom racunaru, ali o tome postoje razlicita misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel moze mala pomoc, brat nesto cackao pa pokvario chrome, ja namestio jutros, ali ne mogu nikako da postavim da kad udjem u chrome, pojavi mi se ova stranica kao pocetna untitled.jpg

umesto nje uvek mi se pojavi

untitled.jpg

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Settings-on startup- open a specific page i tu ostaviš samo google.com adresu :)

@RazoR tek sad videh tvoj post, hvala puno na pomoći :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uđi u podešavanja pa po slikama :)

2013_02_10_103919.jpg 2013_02_10_103954.jpg

EDIT: Ili po Igorovom uputstvu :thumbup:

Edited by Nidzo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je instalirao neku igricu ili neki od programa sa njihovim pretraživačima uvek će da ga vraća na njihov. Potrebno je da ili deinstalira pretraživač ili da u PRETRAGA-upravljaj pretraživačima te obriše i postavi Gooogle ili neki drugi kao podrazumevani pretraživač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sam ti opisao. Hoće one glupe igrice da budu dosadne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ideš u podešavanje, i imaš sledeće stavke

Prijavi me

Pri pokretanju

Izgled

Pretraga i tu imaš opciju upravljaj pretraživačima

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje nisi postavio šta ti se otvara prvo pri pokretanju. Vidi ti se u pozadini silke taj deo menija. Sada ti je podešen na "Otvori sranicu nova stranica", a ti treba da izabereš otvori određenu stranicu i tu uneseš google.com

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš instaliran taj pretraživač (došao sa igricom-uglavom ili nekim programom), poenta je da njega prvo deinstaliraš-obrišeš inače će se nonstop javljati. Što god radio.

Tamo ga nađi ili kontrol panel ili instaliraj program Your Unin-staler pa preko njega obriši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...