Jump to content
FAS Goran
zutaminuta

Fiat Stilo - ventilacija / dugmići klime

Recommended Posts

Da pitam nesto na ovu temu. Kod mene se cuje klapna za recirkulaciju kada je u gornjem polozaju (otvorena). Cuje se neko krckanje par sekundi i vidi se kako se klapna trza. Provalio sam da kada jako stisnem motor krckanje prestane. zaglavio sam nesto na motor ali se to od vibracija i rada plastike na razlicitim temperaturama stalno pomeri. Skidanje motora mi se cini kao nemoguca misija. Da li neko moze da mi objasni kako motor zna kada je stigao do kraja. Pokusavam da shvatim kako radi da probam da resim stvar bez skidanja instrument table. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje.

Da li se kod uključene recilkulacije vazduh uvlači kroz otvore kod nogu

na vozačevom i suvozačevom sedištu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recirkulacija nema veze sa smerom duvanja. Za to imaš poseban točkić.

Recirkulacija sprečava da se vazduh uvlači spolja... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je problem usmeravanja izduvavanja. Komandu mogu okretati samo u 2 položaja i osećam da nešto zapinje. Neko reče da se to može namestiti, da je poluga za izbor smera unutra prezupčila ili tako nešto. Šta mi je činiti? :rolleyes:

Ima li neko iskustva sa ovim? Dakle, ona komanda napred, u kabini, gde biram smer izduvavanja ventilacije je kao prezupčio, okreće se vrlo malo, ali ne preklapa položaje, kao da je nešto ispalo i podglavilo birač iza. Ne znam ni šta ima tamo iza. Da li da se obratim običnom majstoru ili onom što se bavi autolimarijom, farbanjem pošto više radi sa plastikom, tapacirunzima i sl.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi.

 

Dakle, imam Fiat Stilo 1.9. JTD, imam digitalnu klimu. Večeras sam se naumio skinuti radio i očistitit sve dugmiće, nakon toga klimu. U fazi sam čišćenja drugog dugmića od radija, uopce nije lako :D

 

E sada, nisam nigdje pronašao kako izvaditi klimu. Otvorio sam pepeljaru, odvio ona dva šarafa dole, izvadio sam radio, odvio sam dva šarafa od gore. Skinuo sam one 3 zakačke prednje maske klime od gore i od dole...sada se može izvaditi nekoliko centimetara prema naprijed. 

 

Vidim jedan kabal s lijeva i osjecam rukom kao da ima jos neki kabal desno.

 

Jeli sigurno da ih iščupam, te ako jeste, na koji način?

Pokušavao sam povući, vidim neide, nisam htio jače, jer me strah da nešto nebude.

 

Nadam se da će mi netko moći pomoći, pa da se ujutro bacim i na taj dio posla :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, ove slike mi ne pomažu. Mogu li iščupati kablove od klime bez ikakve brige za kasnije, imaju li neku kopču ili nešto, pošto je nisam vidio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki kabl u auto industriji ima osigurač ili neki vid osiguruča. Po ovim slikama možeš da zaključiš položaj učvršćenja i kablova a ostalo je tvoja veština.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni je ostala slika iz ELearn-a koju sam ranije slao drugaru. Cisto kao dodatak, mada nista novo, i ovo sto je imenjak postavio je sazvakan "problem":

 

zza5073.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče skidanja klime i čišćenja dugmića, ja sam to uspio odraditi danas.

Po internetu nema baš slika kako i šta treba za apsolutne amatere poput mene, pa sam uslikao nešto slika da pomognem.

 

- Otvorio sam pepeljaru i odvio 4 šarafa, skinuo sam radio i odvio gornja 2 šarafa

- Sa gornje i donje strane klime imaju 3 zakačke, koje treba podići da se skinu, tada klimu možete izvući par centimetara

- Tada ćete naići na 3 kabla koja trebate iskopčati. Imaju zakačku koju treba pritisnuti, onda se plastika spusti prema dolje.

- Tada se klima skine i jednostavno sa stražnje strane ima nekih 6-7 šarafa koji se odviju i to je to.

- Kolute povucite prema sebi da ih odvojite, ja sam koristio permetal koji je skinuo svu onu gumu i sada je glatko :D

 

Ovdje je par slika...

 

zza5074.jpgzza5075.jpgzza5076.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzo se uklapas u duh FLCS foruma ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne želim da budem jedan od onih, da gušim sve da mi pomognu oko nečega, a kada to riješim nema me do sljedećeg problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko gde u Nisu, da odem da mi srede ventilaciju za Stilo 2002 digitalna klima,   vazduh briju, motorici sa vozaceve strane nisu u funkciji,  ne mogu ni da se posteno zagrejem ni ohladim, ( osecam da vazduh negde btruji unutar table).   Ne mogu ni lepo da preusmerim, da mi susi soferku...

Dajte nekog majstora, koji vam je resio ovaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde se nalazi MK klapna? Ne radi recirkulacija pa sumnjam da je motoric od klapne. Ne znam gde se nalazi pa mi treba pomoc. Manuelna klima je u pitanju.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgora stvar koja moze da te zadesi oko tih motorica, posto mu se najteze prilazi (mora najverovatnije cela tabla dole). Bilo da je obicna ili digitalna klima u pitanju.

Ima cela tema oko toga, naci cu ti link.

I meni je taj problem bio u najavi (motoric poceo da brljavi), ali sam uspeo da sredim bez skidanja, javni se na PM.



EDIT: Evo, pronadjoh temu, postavio sam i par slicica iz "Manuale Tecnico" : http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38737&p=764396

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sto mi se ventilacija ne iskljucuje kad okrenem ventilator na 0.

 

Skoro se iskljuci,ali ipak osetim da duva kroz ventilacione otvore.Kao da ne zatvori klapnu do kraja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako,gledao sam skoro nekog stila i primetio sam na njemu nesto neobicno...naime,auto ima manuelni klima uredjaj, i kada se tockic koji regulise toplotu/hladnocu vazduha okrene na najhladnije i pusti,on se sam
vrati oko 1cm u nazad, znaci nemoguce ga je okrenuti do kraja i da on ostane u tom polozaju.

Klima radi i duva na svim izduvima hladan vazduh i kad je u tom svom polozaju...sta bi tu mogao da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, nadam se da ce se naci veceras/ujutro neka dobra dusa i pomoci mi da se sutra previse ne slomim :D

 

dakle Fiat Stilo 1.9 JTD, digitalna klima, radi dobro kada podesim da pušu samo srednji ventilatori, kada podesim na šoferku, čuje se zrak, ali nikako ne dolazi do nje, zato nikako odmagliti šoferšajbu...

 

Otkud da počnem, čitao sam o filteru kabine koji se nalazi kraj suvozača, ima li on ikakve veze sa protokom zraka prema šoferki?

Edited by drazen2410

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...