Jump to content
FAS Goran
Goxy

Neko negde nešto prodaje...

Recommended Posts

Ista nam je tuga :laughing: Meni je zaista žao da doplatim 200 evra za kožna sedišta koja su u užasnom stanju i još sa starijeg vozila od mog pa da imam problem sa vazdušnim posle, ovaj bi možda dao sedišta za neku ok cenu pa da se igram ako to valja pošto mi deluje kao da je vozačevo sedište polomljeno. A ako to ne uspe možemo da presvlačimo sedišta eko kožom, ne bi trebalo da bude teško da se odradi,jedino je problem vazdušni jastuk u sedištu što ne bi mogao da izađe u slučaju sudara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muka, muka :D

Ja nemam vazdusne u sedistima, al po svakom raspitivanju skuplje je mnogo presvlacenje, nego da nadjem neka sedista i enterijer za 130-180e.

Onaj se ne da jos, al polako :) Zvace on zvace :)

Al ovo je stilo sa 5 vrata, Kako mislis? prednja se ne preklapaju a i nisu zadnja ista ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zadnja nisam siguran da li su različita, a ako bih našao enterijer za male pare ne bi mi bio problem da ne može da uđe više od 2 osobe u kola :laughing: Šalim se, verovatno ću na kraju presvući sedišta eko kožom jer ipak dobiješ novu stvar, a ova sedišta, u kakvom god stanju bila, stara su 10 godina i više. Dečko sa onim sivim stilom i kožnim presvlakama na forumu je napisao da su mu sve odradili za 120 evra i baš dobro izgleda, tako da mislim da vredi potražiti nekog ko to radi i još ako sam nabavljam materijal verujem da bi i manje izašlo.

Otprilike bih voleo da ovako izgleda ako bih sam presvlačio

bd2bd05a73a8-800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Igor

mislim da ni prednja sedišta nisu ista kod petovratnog i trovrtnog stila, kod trovratnog su nekako mnogo niža :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam...mozda bi ga zvao...Pitacu ga da li ima nosac...

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaNS iskreno nikad nisam nešto premeravao i zagledao da li ima razlike između sedišta. Objekitvno ne bi mogla da se ugrade bez velikih intervencija ova sedišta u moja kola zbog preklapanja prednjih, a verujem da ima razlike i u zadnjim jer ima verzija kojima se sedišta pomeraju napred-nazad čega nema na 3v verziji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De to ima da se presvuce auto kozom, ja nisam nasao za manje od 200e cela kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedišta pored preklapanja, možda su i niža (3V je 5 cm niži od 5V). Tako da bolje juri 3V sedišta. A ako hoćeš presvlačenje radi kožom nikako eko i slična plastična čuda. Mogu da pitam ortakovog čaleta koliko bi koštalo sa de sašije po meri.

Vezano za naslon mislim da u centralnom tunelu ima nosač na koji se šrafi naslon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa aako vec ima nosac...onda i nije lose mozda kupiti taj naslon!!!!

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

presvlacenje jeste skuplje, al razmisljam sad, em je novo, em sam biras boju. Mozes da kombinujes boje. Sad gledam po netu skupo je bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane aj napiši koliko je, čisto da znamo Miške i ja čemu da se nadamo :) Iskreno pre bih išao na eko kožu jer je prava koža baš preskupa i kao materijal, a i presvlačenje mora da košta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prevlacenje samo sedista bez tapacira ruke su od 200 do 250e ja sam nesto gledao za sebe.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako, kod mene na trosedu je eko-koža trajala oko 4 godine. Dnevno 15 sati neko sedi/leži na njemu *30dana*12 meseci* 4 godine=21600 sati. Ja dnveno provedem u proseku manje od sat u kolima ili da kažemo 20 sati mesečno,tj 240 sati godišnje. Ako toliko traje eko-koža i u kolima, trajala bi mi 90 godina :laughing: Neka traje 5 godina i ja sam presrećan, a mnogo je jeftinija od prave kože.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ti je dana trosed bio na letnjem suncu? Ili na minusu pa još sedaš na njega? Auto materijali nisu samo odeš na buvljak i kupiš. Tu su temperature -30 do plus beskonačno, bude u unutrašnjosti i preko 60 C. Ko zna koliko se direktno usija materijal, kad na limu može komotno leti da se jaje ispeče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je koza totalno neprakticna u autu, jer zimi rodis mecku dok se sediste ne zagreje (osim ako nema grejece), a leti je katastrofa kada se koza upali i nema sanse da se lako rashladi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

A jel se moze ugraditi ovaj naslon bez nosaca koje ne vidim da daje uz naslon?

E pa aako vec ima nosac...onda i nije lose mozda kupiti taj naslon!!!!

Naravno da se ne moze ugraditi bez nosaca. Na slici u oglasu nema nosaca (posto je neko iznad pretpostavljao, a ne zna kako izgleda), tako da treba proveriti. Pre svega proveri da li nosac ispod plasticne konzole mozda vec imas u svom autu. Koliko se secam tvoj Stilo je pre restyle, tako da je velika verovatnoca da ga vec imas. Jos jedna stvar - na nekoliko mesta sam procitao da nisu isti NOSACI za 3v i 5v, jedan je nizi, tako da to treba proveriti u EPERU, tj. sa kog je modela skinuto. Treba ti i plasticni poklopac konzole koji ide preko srafova.

Ako naletis na naslon pa ti ne odgovara dezen ili je pohaban sa gornje strane, moze i da se presvuce. Evo kako je to meni uradjeno sa presvlakama:

naslon1.jpg

Da ne offujemo vise, imas sve ovde, ugradio sam kod sebe odavno, a cimni na PM ako ti treba jos neki info oko ugradnje: http://www.fiat-lanc...97

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako, kod mene na trosedu je eko-koža trajala oko 4 godine. Dnevno 15 sati neko sedi/leži na njemu *30dana*12 meseci* 4 godine=21600 sati. Ja dnveno provedem u proseku manje od sat u kolima ili da kažemo 20 sati mesečno,tj 240 sati godišnje. Ako toliko traje eko-koža i u kolima, trajala bi mi 90 godina :laughing: Neka traje 5 godina i ja sam presrećan, a mnogo je jeftinija od prave kože.

Koliko ti je dana trosed bio na letnjem suncu ? Ili na minusu pa još sedaš na njega ? Auto materijali nisu samo odeš na buvljak i kupiš. Tu su temperature -30 do plus beskonačno, bude u unutrašnjosti i preko 60 C. Ko zna koliko se direktno usija materijal, kad na limu može komotno leti da se jaje ispeče.

U pravu si, verovatno ne bi trajala ni pola godine..a pravu kožu teško da ću nabaviti jer prilično košta, a i skoro da nema kožnih sedišta posle 2004 kada je izbačena ona folija ispod sedišta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...