Jump to content
FAS Goran
Detritus

Stilo Active>Dynamic - naslon za ruku

Recommended Posts

Ja nesto danas gledao, pa nisam bas najsigurniji, pa ako ima neko ko je to vec probao. A sta treba da ti se nadje? Naslon? Imas sabacku auto industriju, imas sve tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je naravno. Ja sam to detaljno razmatrao. Postojao je samo jedan problem. Nisam mogao da nađem naslon, pa sam kupio za punta 4900 rsd i prepravljao.

1I__7r.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi bilo to, stim da ti fali gornji deo plastične maske koja se razlikuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da i ja potvrdim - upravo sam to uradio na svom Stilu (3 dr) pre oko godinu dana. Ovaj moj naslon je bio izvadjen iz, takodje, 3dr Stila-ja licno mislim da su, gledajuci EPER, isti i za model sa 3 i sa 5 vrata, neka me neko ispravi ako gresim.

Sto se tice ugradnje veoma je jednostavna. Po meni, najbitniji deo je metalni nosac(drzac) centralne konzole koji se kaci u pod. Postoje 2 vrste, ja sam uradio PrintScreen oba u EPER-u:

5Fi_0.jpg

Tebi je potreban nosac koji sam oznacio (prikazan je i u gornjem oglasu koji ste postavili), a koji je predvidjen da nosi naslon za ruku i sluzi kao oslonac za plastiku centralne konzole (ovaj drugi samo sluzi samo kao nosac plasticne konzole).

Kazem da je taj nosac najbitniji iz razloga sto moze da pravi problem jer nije usrafljen u pod, vec je vezan metalnim nitnama. E sad, ja sam imao srece, pa je moj Stilo imao vec ugradjen ovaj masivniji nosac za naslon. Tako da nisam imao potrebu da ga menjam i nisam se zezao sa tim nitnama koje ga vezuju za pod. A video sam i 2 Stila koji su imali ovaj obican nosac (na slici desno), tako da ne znam da li to eventualno zavisi od godista ili opreme?

Sto se tice ugradnje, kod mene je postupak bio sledeci (posto nisam imao potrebu da menjam nosac u podu):

- skinuo sam celu centralnu plasticnu konzolu (deo oko menjaca i rucne-otkaciti prekidac za City Servo i ASR kao i upaljac);

- izbusio rupu u polici iza rucne kroz koju ce proci deo za pricvrscivanje samog naslona za ruku;

- montirao centralnu konzolu nazad (ako mozes da probusis rupu u polici bez vadjenja iste napolje jos bolje, meni se to cinilo kao maltretiranje i lakse mi je bilo da je izvadim i na miru i precizno to probusim)

- postavio naslon za ruku u leziste na metalnom nosacu i zategao sa 3 srafa;

- na kraju, postavio originalni plasticni poklopac koji pokriva rupu u centralnoj konzoli (oznacen sa 8 na gornjoj slici);

I to je sve, u slucaju da se ugradjuje originalni fabricki naslon. Znaci za ugradnju su potrebni: metalni nosac naslona koji se srafi za pod (ukoliko ga nemate vec ugradjenog), sam naslon, 3 srafa koji vezuju naslon sa nosacem i plasticni poklopac. Meni je to sve ispalo bukvalno kao fabricki (da ne slikam sada) i stvarno sam prezadovoljan. Stvarno znaci u voznji, nije neophodna ali vrlo korisna stvarcica. Takodje, nemam nekih problema ni pri podizanju rucne, posto je malo gabaritniji.

I ako nekom bude koristilo-ja sam ga uzeo od lika u Omoljici (tel:0637314663) za smesne pare, slucajno sam natrcao posto mi je drugar jurio neki deo za svog Stila. U odlicnom stanju za 30EUR (doduse bez tog metalnog nosaca u podu koji mi nije ni trebao).

Ja sam malo oduzio, ali mislim da su korisne informacije za izvodjenje ove "operacije".

Pozdrav svim forumasima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi oduzio, super si objasnio. Verovatno ce sad stilistima biti mnogo jasnija procedura ugradnje. Aj sad daj slike odradjenog posla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ispalo je na kraju i bukvalno kao da je fabricki ugradjen sto mi se, pored njegove funkcionalnosti, najvise i svidja. I neuporedivo bolje cuci nego ogromna vecina ovih aftermarket, bar po meni. Nema nikakve posebne mudrosti, sve se lako i lepo uklapa. Ako se rupa u polici iza rucne i ne izbusi idealno, pokriva je plasticni poklopac. Jedino ne znam koliki je "problem", ukoliko je potrebno, zameniti taj metalni nosac posto je vezan nitnama za pod. Bilo bi bolje da to mozda to neko drugi pojasni. Kod mene je bio odgovarajuci nosac, tako da nisam imao potrebu da ga menjam, kao sto sam vec gore i napisao.

Da ne silazim sada da slikam posto se spremam za akciju i istovremeno odgovaram-ispalo je identicno kao i na ovim slikama koje sam nasao kada sam se logisticki :coffee: spremao za ugradnju. Kod mene se razlikuje samo dezen sedista ;) . Dakle, samo napred!

1Jq4TA.jpg

oISdi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li je moguce u stilo sa Active opremom, namontirati naslon za ruku koji dolazi uz Dynamic paket? Mislim, bas originalni...

Neko pre, neko kasnije!

A ja sam pre dve godine 3 meseca jurio samo stila sa Dynamic opremom. I nadjem ga! I kupim ga, i mogu vam reći da naslon za ruku baš prija na dužim destinacijama (2x do Grčke na more npr.).

U gradu nije baš dobar zbog višljeg položaja šake pri šaltanju (o ručnoj da i ne govorim).

Vredi ga imati, svakako. A i ostala Dinamik oprema:

- svi mogući Airbag-ovi (vozač, suvozač, u sedištima, zavese na krovu)

- Digitalna klima "Dual zone"

- polica ispod vozačevog sedišta - za čuveni prsluk i još ponešto,

- veći gepek uz pomeranje oba dela zadnje deljive klupe cca 10-15cm bez i sa preklopom sedišta,

- naslon za ruke pozadi sa sve policom i držačem za čaše i dečije flašice

- otvor u zadnjem sedištu za transport "skija"

- alu felne 16"

- retrovizori i lajsne u boji kola...

Mislim da sam sve nabrojao...malo li je?

Vredi se malo "pomučiti" i naći ili sačekati Dynamic-a. Provereno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

budzevina,zvao ja lika iz par postova pre daje ga za 40e ali uz konsultacije sa likovima koji bi mi to ugradili cista budzevina pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

...na osnovu ovih slika, izgleda sasvim ok... :thumbup:

Vredi ga imati, svakako. A i ostala Dinamik oprema:

- svi mogući Airbag-ovi (vozač, suvozač, u sedištima, zavese na krovu)

- Digitalna klima "Dual zone"

- polica ispod vozačevog sedišta - za čuveni prsluk i još ponešto,

- veći gepek uz pomeranje oba dela zadnje deljive klupe cca 10-15cm bez i sa preklopom sedišta,

- naslon za ruke pozadi sa sve policom i držačem za čaše i dečije flašice

- otvor u zadnjem sedištu za transport "skija"

- alu felne 16"

- retrovizori i lajsne u boji kola...

Mislim da sam sve nabrojao...malo li je?

Vredi se malo "pomučiti" i naći ili sačekati Dynamic-a. Provereno.

Nije to sve Dynamic oprema. :whistle:

Od prvih serija Stila, pa sve negde do 2004. godine nije se pravio Stilo koji nema 6 vazdušnih jastuka. Manje od toga nije moglo. Onda je broj smanjen, pa je ostalo samo za Dynamic nivo opreme pun broj.

Slična je stvar i sa većinom stvari koje si nabrojao.

Npr. moj Stilo ima 6 vazdušnih jastuka, ASR, manuelnu klimu, fioku ispod vozačevog sedišta, zadnja sedišta se

preklapaju, ( ali bez pomeranja napred ), retrovizore u boji kola, ali ne i lajsne...

A, u ePER-u za njega piše da je sa ACTIV opremom.

Nije isto Activ iz 2002. i 2005. godine...jer onaj iz 2005. nema ASR, nema čak ni pepeljaru unutra...ima samo 4 vazdušna jastuka, itd...

Uglavnom, kao što je to Fiatov običaj...vremenom se i oni pogube u svim mogućim varijantama opreme. :D

Bilo je Stilaća sa digitalnom dvozonskom klimom, ali gore imaju radio cass...dok je fabrički radio CD upravo trebao da ide uz taj nivo opreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

Ja imam svih 6 airbagova, a nemam pepeljaru. Doduše, ni ne treba mi. Divota je kupiti auto u kome očigledno niko nikad nije zapalio cigaretu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto zbog ljudi koji bi zeleli da ugrade naslon da iznesem svoja iskustva koja su apsolutno pozitivna. Ne vidim u cemu bi to bila budzevina??? Naslon je fabricki i apsolutno se uklapa u enterijer. Sto se tice ugradnje budzenje je toliko komplikovano da sam ga montirao sam za citavih sat, sat i po, gde je od alata potreban krstatsti srafciger i nesto sa cim cete izbusiti rupu u plastici centralne konzole, u mom slucaju. Najveci je problem u celoj prici bio naci naslon.

Sto se tice voznje, naravno da nije neophodan ali je izuzetno koristan, kako za vozaca tako i za suvozaca. Ja sam se prosle godine razmisljao da li da ga ugradim, svideo mi se u sluzbenom autu a osetio bih se malo neobicno kada opet sednem u svoj Stilo, kao da mi nesto fali iako sam srastao sa njim. A sada kada ga eventualno podignem osecam se kao po onoj "Dabogda im'o pa nem'o"-nije bez veze on u visim nivoima opreme. Uostalom, provozajte auto sa i bez istog pa cete videti razliku, a i ukusi su razliciti, ja iznosim svoje misljenje.

Sto se tice saltanja, znatno mi je ugodnije i lakse-igram se sa menjacem kao sa dzojstikom jer imam oslonac pod celom rukom. U gradu ga drzim na najnizoj poziciji (od 3 moguce) zbog cestog saltanja pa mozete i podici ruku kada zatreba, a van grada , gde je nezamenljiv, na srednjoj poziciji. Eventualno nekome problem moze da bude podizanje rucne, ali ja je hvatam sa desne strane naslona (kada je spusten) i nemam nikakvih problema. Cak i kada je negde na vecem usponu potrebno krenuti pod rucnom. Ukoliko je potrebno mesta napred, naslon se moze podici uvis pod 90 stepeni i ostaje izmedju naslona prednjih sedista. U sebi ima i izuzetno korisnu policu.

Eto, to su moji utisci, kao sto rekoh, apsolutno pozitivni. Sitnica, a nesto na cemu bih, uz xenone naravno i jos par stvari, insistirao na novom autu. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne vidim u cemu bi to bila budzevina??? nesto sa cim cete izbusiti rupu u plastici centralne konzole, u mom slucaju.

sam si dao odgovor i to nije rupa nego malo vece rupa da moze da prodje vrat od naslona

ali to je moje razmisljanje i nemam nista protiv da neko sece plastiku i postavlja kod sebe,ja samo kazem da ja to ne bi radio pre bi nasao na otpadu komplet plastiku sa naslonom dao koliko treba i imao fabrika stil ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boki, ne znam da li smo se razumeli, a da ne zbunjujemo druge. Treba samo da se isece dno police (par cm x par cm) iza rucne kocnice, sto je smesno lako uraditi i to za 10 minuta. I dobijas deo apsolutno identican fabrickom, imas slike gore, tako je i kod mene ispalo. Ukoliko ce neko da nabavlja celu plasticnu centralnu konzolu (od menjaca pa do otvora za ventilaciju pozadi) zato sto ga mrzi, ne ume, ili nece da to isece, OK, postujem i to. Samo ne vidim racionalan razlog za kupovinu nove konzole. Sve to tako u kompletu (plasticna konzola, nosac u podu, naslon, srafovi i poklopac) se kretalo oko 80-100 EUR, a ja sam sve odradio za 30 EUR. Sve sam to proucio (i tvoju varijantu) kada sam se razmisljao o ugradnji. Moju konzolu sam, bas iz tog razloga da sve bude precizno i bez ogrebotina skinuo i isekao dno kao masinom. Na kraju i ako nisi picajzla i ne iseces to idealno, rupu pokriva plasticni poklopac tako da se i ne vidi. I ispalo je, veruj mi, identicno kao fabricki, ne mozes da provalis, nema sanse, da je naknadno ugradjeno sem po razlici u dezenu gornjeg dela naslona za ruku i sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi, rezultat je apsolutno isti, a kintu koju bi dao za centralnu konzolu popijes sa drustvom :cheers: . Provereno :thumbsup: !

Share this post


Link to post
Share on other sites
to sto nema pepeljaru ne znaci da nikad nije puseno u kolima,ima da se kupi pepeljara u obliku case :)

jeste, a za neke varijante pušenja uopšte nije potrebna pepeljara :rofl:

P.S. Da ne bi bilo komplet off, ja sam se uvek pitao kako taj naslon ne smeta za podizanje ručne, na mnogim slikama ručna je većim maltene delom ispod tog naslona...

Edited by Sirius9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajtu polovniautomobili.com delovi i oprema lik prodaje original naslon za ruku-stilo.Trazi 50 evra pa koga interesuje neka pogleda :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da i dao bi ga za 40e ja ga zvao pa ko hoce neka ga pita koja je zadnja cena rekao je meni 40e + slanje ali to u glavnom ne prelazi 500din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre ugradnje citao sam po netu da moze malo da zasmeta pri hvatanju rucne. Iz iskustva-apsolutno tacno. Da je malo gabaritniji i da je rucna pod njim-jeste. Vec sam rekao da sam ja taj problem resio hvatanjem rucne sa desne strane naslona i nemam problema cak ni kada je naslon u najnizoj poziciji plus pri kretanju pod rucnom na nekoj solidnoj uzbrdici. A visok sam 192cm, znaci nisam neko sa bas dugim rukama.

Medjutim, meni je bas i plus ta velicina naslona. Ima dovoljno mesta i za suvozacevu ruku a da vam ne smeta; svidja mi se i sto je izbacen napred (preko rucne :whistle: ) tako da je menjac bukvalno pod sakom, ruka ima oslonac i lako se salta. Mnogo vise mi odgovara nego oni mali nasloni povuceni nazad tipa 407, Marea, Xsara ili oni uski na sedistu kao kod Pug 406 ili Megane Scenic, ako se dobro secam.

Nego, napravismo nauku od Stilovog naslona za ruku :rofl: . Mada svaka informacija 'leba ne jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...