Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Croma sa Maserati V8 motorom u čast pokojnog Gianni Agnellija :unworthy: Kakva egzotika. :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova može da se nadje, ali sa jedinicom ispred 7-8.000. (ne biva Maserati po toj ceni)thumbup.gif. A sve ostalo je moguće.. I felne posle da se dokupe (stakleni krov je robija, prašina po BGD-u)...nadjite vi VAŠ primerak da valja kao celina, da nije lupljen ozbiljnije, da su mu svi amortizeri na broju, sedišta kako treba, a posle će te lako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako ! :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Izgleda da previše tražim, al' šta ću. Konkretan primerak je baš puno prešao (ako su ovoliku kilometražu naveli, ko zna kolika je tek prava kilometraža), nema ESP, tempomat, alu felne, senzore za kišu i svetla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na trudu, ali prvi nema tempomat, a drugi bi mogao da ima manju kilometražu. Inače, taj drugi baš merkam u oglasima danima i nakanjujem se da zapucam na drugi kraj grada da bih ga videla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh Sindjo,Sindjo. :( Ajde malo da probam da ti pomognem da konačno dobiješ portfelj. :queen:

Naime ovi automobili su krstarice belosvetskih puteva, tako da neka tamo cifra na cajgeru uopšte ne treba da te brine, ionako su vraćane na manju ili veću NE realnu vrednost. B) Mala kilometraža koju tražiš na autu više nije odlika dobrog automobila, sada je to Mehaničar odnosno Elektroničar, :sorcerer: što bi značilo da treba povesti jednog od ove dvojice pri izboru automobila. Tvoj predmet interesovanja bi trebao da bude na ostalim drangulijama koje krase vožnju a ima ih pregršt u Cromi sa Dynamic opremom. :santa:

Još naravno ostaje slaba ponuda boje i da,Cena. :whistle:

Evo možda ćeš ovom pokloniti srce. :baby:

http://www.polovniautomobili.com/oglas440747/fiat_croma_jtd_m-jet_dynamic/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako,danas je kilometraza potpuno ezoterican :blink: pojam kad govorimo o polovnjacima

Jedni prodavci je dizu :yes ,da bi pri uvozu takvog vozila platili manju carinu i porez i tako imali vecu zaradu :evil:

a opet drugi je spustaju,kako bi uopste prodali auto koji je presao 200,300 i vise hiljda KM :huh:

Kazu da danas nije problem u inostranstvu nabaviti i praznu servisnu kjizicu i popuniti servisne podatke i za svega nekoliko desetina evra :o dobiti precate nekog auto servisa :no

Tako da kilometrazu,pre mozete videti po opstem stanju automobila ili ce opet majstor otprilike proceniti realno stanje uz pomoc dijagnostike,odnosno pregledom automobila i stanja odredjenih delova na njemu(turbine,da li su na automobilu orginalni delovi motora i trapa ili je auto toliko presao da je sve zamenjeno i iz druge ugradnje je).

Ili varijanta da njadjete nekog normalnog i predusretljivog :whistle: u zavnicnim i ovlascenim Fiatovim servisima(Delta,Stojanov,Bogunovic...) i da ga zamolite da vam proveri da li je auto odrzavan u ovlascenom servisu u inostranstvu i ako jeste da vam tako proveri i kilometrazu :yes

Ovaj Gaggijev :welcome: predlog uopste ne izgleda lose :rolleyes:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne, nema šanse, nikada ne bih kupila auto od privatnog uvoznika. Dakle, u obzir dolaze samo ozbiljniji placevi sa dosta kapitala i godina postojanja, da ako nešto nije OK imam koga "da uhvatim za gušu" ili privatni prodavci koji prodaju registrovane aute koji su duže kod njih (dakle, prošli Interpolovu kontrolu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdja. Sindjo, da li ste takav postupak sproveli i kod nekih ozbiljnijih životnih opredeljenja...?!?! ( Au šta vas ja sve pitam)thumbup.gifthumbup.gifthumbup.gif

Kupujte bre taj auto!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vaša Sinđa je 8 godina radila na utuženjima i to najviše na naplati potraživanja i zna kako se završava pokušaj prinudne naplate (sudskim putem) od fizičkih lica. Dakle, nema šanse da kupim auto koji je neko bez firme i kapitala iza sebe, uvezao, nije ga registrovao i odmah ga prodaje. Bilo šta da ne valja kod takvog auta ili da mi ga ne daj Bože zaplene kad se ustanovi da je u inostranstvu ukraden, tom prodavcu bih mogla samo soli na rep da stavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne, nema šanse, nikada ne bih kupila auto od privatnog uvoznika. Dakle, u obzir dolaze samo ozbiljniji placevi sa dosta kapitala i godina postojanja, da ako nešto nije OK imam koga "da uhvatim za gušu" ili privatni prodavci koji prodaju registrovane aute koji su duže kod njih (dakle, prošli Interpolovu kontrolu).

Dakle Sindjo draga, svi trgovci automobila veliki i mali, privatni i drustveni imaju jedan cilj a to je da prodaju auto, :whistle: dubeće i na trepavicama kad je u pitanju keš. :wub: Da nešto na autu nije ok, možeš da saznaš i za godinu dana a tada je kasno da bilo koga vataš za gušu. :sofa: A navedenu kontrolu pojmim sa postojanjem Deda mraza. :santa: Tako da se ponovo vraćamo na delegate majstorskog doma koji treba da budu tvoji verni pratioci :animier: u izboru ljubimca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok oko provere polovnjaka sa tehničke strane, ali ovo za provere legalnosti...potpuno je u pravu sinđa... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne, nema šanse, nikada ne bih kupila auto od privatnog uvoznika. Dakle, u obzir dolaze samo ozbiljniji placevi sa dosta kapitala i godina postojanja, da ako nešto nije OK imam koga "da uhvatim za gušu" ili privatni prodavci koji prodaju registrovane aute koji su duže kod njih (dakle, prošli Interpolovu kontrolu).

Izgleda se nismo bas najbolje razumeli :blink: ,ja nisam mislio ni na kakva privatna lica i sitne prodavce :no ,kad sam pisao o proveri kilometraze i stanja automobila,mislio sam na sve placeve,poznate i sa dosta kapitala :yes .

Ovo sto sam gore napisao vazi i za te ozbiljnije placeve sa dosta godina postojanja,a evo i zasto,

licno znam coveka koji ima mali plac u Pancevu,ali je jako dobar trgovac i dosta ozbiljnih placeva kupuje kola koja je bas on uvezao,jer kao prva ruka sa dobrim vezama u inostranstvu ima dobre cene,raznovrsnu ponudu automobila i bukvalno ih prodaje na veliko gomili drugih placeva :smoke: ,a verujte mi ima dosta takvih :unsure: ,nazovi manjih uvoznika koji su ne toliko poznati ali su prva ruka kod uvoza i vise automobila prodaju drugim poznatijim i ozbiljnim placevima nego privatnim kupcima.

Sto se tice kilometraze,njene provere i stanja automobila,nije retkost da se u inostranstvu,automobilima koji su za predodredjeni izvoz na istocno-evropsko trziste,van EU,skida kilometraza bas tamo u inostranstvu(znam za slucaj Lancie Y,Nemac je sa 180 000Km skinuo na 80 000,jer je za izvoz),jer nemaju nikakvu odgovornost ako izvoze polovnjak ven EU,a ako bi ga prodavali tamo,relno stanja mora da bude prikazano :rtfm: -u suprotnom bi im inspekcija zatvorila firmu i bili bi gadno kaznjeni :harhar: .

Tako da to sto je neki plac veliki,poznat,sa dosta kapitala,moze a i ne mora da bude garancija :unsure: da uzimate onakav auto kakav vam oni tvrde da je na papiru,odatle i moji dobronamerni :welcome: saveti da dobro proverite sta kupujete,jer ne zaboravimo da je Croma,relativno nov model,kombinacija Fiata i Opela i da ne bi valjalo da takav "moderan"polovnjak nije u dobrom stanju,prvenstveno zbog kasnijih popravki i odrzavanja.

Imalo je i slucajeva kod nas da na jakim i poznatim placevima polovnjaka,koji imaju i ovlascene servise za odredjene marke automobila i prodaju i njihove nove automobile,a i polovne,za koje daju garanciju 6 meseci-ljudi nisu uspeli da ostvare prava na reklamacije pri kvarovima na polovnim automobilima kupljenim kod njih :realmad:

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mik, sve stoji što kažeš. Moj komentar se odnosio na link ka oglasu za Cromu koju prodaje neko fizičko lice "na ime kupca". U tom smislu sam rekla da bih pre kupila auto registrovan u Srbiji bar godinu dana ili auto sa nekog poznatijeg placa, nego od fizičkog lica, jer u prvom slučaju (kad se kupuje auto fizičkog lica, al' bar godinu dana registrovan u Srbiji) je auto prošao Interpol proveru, pa je makar 99% legalan, a i može da se odveze na servis na kontrolu, jer ima tablice, a u drugom slučaju (kad se kupuje od renomiranog placa), ako nešto nije ok sa autom, lakše je naplatiti se od placa nego od fizičkog lica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Draga Gdja Sindjo. Sa kupovinom vozila Vam je kao sa udajom. Što više birate - manji izbor Vam preostaje. "Ošacujte" neki primerak kome najmanje šta možete zameriti, izmerite da li imate dovoljno novca - i juriš u kupovinu. (naravno, malo i cenjkanje). Sa svakim, ama baš sa svakim primerkom će vas čekati dodatno ulaganje kako bi ga doveli u stanje koje će vas zadovoljiti. Ja nisam video vlasnika polovnog vozila koji nije bar neku stotku uložio ne bi li ga doveo u stanje koje ga zadovoljava.

Svako ko prodaje auto ne prodaje ga servisiranog, sa novim gumama, novim uljem, kaiševima sa zamenjenim potrošnim delovima - budite sigurni u to. Zašto bi vam iko poklanjao pare!? Takav primerak vozila ne postoji.

Nego vi spakujte te pare koje priliče tom vozilu, obidjite par placeva i kupujte primerak koji vam na pogled najviše odgovara. A posle će te lako. Jedan po jedan deo će te zameniti, srediti i biti sigurni da ste vozilo doveli u red. To vas sa svakim primerkom čeka, makar vam suprug, brat ili bilo ko iz porodice bio mehaničar!! (a krene da gustira pazar sa vama)

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdja Sindjo,moja greska,nisam Vas razumeo da pricate o onom oglasu.

Sad posle Vaseg objasnjenja-potpuno se slazem sa Vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sindjo, poslusaj Damjanovicev savet.

I ja bih ti savetovao bas isto to.

Previse razmisljanja, vaganja, biranja, odmeravanja, cepidlachenja.....samo dovodi do konfuzije i novih preispitivanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da me čekaju ulaganja, ne bežim od toga. Samo se trudim da taj auto, za koji godinama skupljam pare, u startu ima sve što želim, a što se naknadno ne može ugraditi (npr. ESP, ASR, tempomat, digitalna klima...), a ostalo ću redom sređivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sindjo,

bio sam danas kod onih na starom sajmistu, i imam interesantnu stvar da vam kazem. Glupost, ali se sam nisam toga setio. Video sam jedan lep primerak u EMOTION opremi, koja je vec bila rezervisana. Kad sam ih pitao zasto se nije pojavila na sajtu, zacudili su se, da bi, kad smo se razjasnili, ispalo da neke i ne stignu da objave na polovniautomobili.com, pa je moja preporuka da OBAVEZNO gledate maticne sajtove auto-kuca, a ne samo ovaj sajt kao ja :wallbash::wallbash::wallbash:

P.S. Cena je bila 7500, i to po meni za vrlo korektan auto sa tek-tek po nekom ogrebotinicom. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bajker, kakva slučajnost, i ja sam juče bila kod njih i gledala taj rezervisani primerak. Medjutim, isti taj primerak Crome sam videla kod njih pre mesec i po dana, tek što im je stigao. Nešto sa njim nije kako treba. Svi drugi su im se prodali osim tog, a i cenu su spustili za 500 evra, što je čudno obzirom na Emotion paket. Bilo kako bilo, rezervisan je, a novi im stižu u ponedeljak :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, nemoj da se razbesnim - pa da ja pojurim neki primerak; kupujte to bre više ne mogu da vas slušam "KO MLADA PRED UDAJU" ( i ostale prigodne poslovice u odnosu na delove tela suprotnih polova)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devojka pred udajom valjda ima više kandidata, a ja ovde nemam više Croma za biranje. U tome je problem. Neću da kupim prvu i jedinu koja se pojavi sa opremom koju želim. Mora i da mi se svidi, da mi legne :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...