Jump to content
FAS Goran
mikisxy

Fiat Nuova Croma - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Sindjo, meni lova jos nije legla...

A koji je tvoj izgovor? :harhar:

Salu na stranu, mislim da Sindja ima isti problem kao ja: ne bi mogla da se pogleda u ogledalo ako bi se presla kod kupovine pa kupila neki krs. Mislim da nisu tu ni pare u pitanju. Drugo, zaboravljate da je ona jos od pocetka htela panorama krov.

Sindjo, izvini za salu. Samo polako, istrcace neka koja ce samo nas cekati i ta ce biti ona prava. Ja sam pomalo fatalista, ili kako se to vec kaze - ako ti je nesto izmaklo, znaci ta je tako trebalo i zbog necega je to dobro, samo ja tog momenta jos ne znam zasto. Znaci ako te ne svrbe pare, polako, nacices onaj koji je tebi namenjen

Malo me mrzi sad da kucam, jer pratim i neki forum o motorima www.bjbikers.com pa cu kad stignem - fino sam se ispricao sa tipom o onim aukcijama i pitao ga za mogucnost nabavke za mene i tebe Crome sa nekom odredjenom opremom. Pokazao sa mu ovaj forum pa se mozda i jave ovde.

Neso, jos ako bi se reklamirali ovde, pa da klubu kane neka kinta, tim bolje :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa srecno nam useljenje u nove prostorije ! :thumbsup::clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem! Kupili ste velike automobile, pa se sad useljavate u njih, ono šustikle, piksle ....protivpožarni protivradarni i protivalarmni aparati, sve??thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nismo jos, bar ne ja... Nego zar ne vidita da su nam prebacili temu na drugo mesto, pa je sala bila u vezi toga. :innocent:

Inace, videh jednu CROMU na polovniautomobili.com, pise MUST oprema za 8400. :angry: Naravno, na netu slike MUST opreme i ove kao nebo i zemlja :rtfm: Ovo je neka DINAMIC sa panoramom i prskalicama za farove... :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav Forumasi! Od pre mesec dana sam vlasnik nove crome 1,9 mjet 2005 g.uvezena je iz Italije,na cajgeru 180 km sa urađenim velikim servisom na istoj kilometrazi. Pre toga sam vozio Bravo 1,6 iz 1996 a do tada uglavnom nemacke automobile iz grupacije vw. Cromu vec dugo merkam i bilo je ili nju ili stilo a kako mi treba velik auto izbor je pao na cromu lepsa mi je od stila karavana... auto ima 120 ks i 8 ventila.

Prethodni vlasnik je bio zamenik direktora filijale neke banke u italiji i lepo ga je ocuvao i uredno popunjavao servisu knjizicu na svakih 30 km. uradio sam mali servis i kupio nove gume tako da je trosak sa 6500 e. porastao jos za 500 e.

Auto ide fino, mada nikako ne uspevam da spustim potrosnju u gradu ispod 8 lit. ali valjda tako treba auto ima tonu i po. Ne zalim se. U svakom slucaju nemac vise nikad u zivotu u garazi... U cromi em uzivam kao i u bravu em je trosak za delove 3x manji,a i ja sam stariji 10 godina u odnosu na pre.

Da pozdravim sve na forumu i da dodam da je u Cromi i bt handsfree takodje standard u opremi sa dvozonskom klimom i ostalim cudesima.

I imam jedno pitanje: kako da nabavim majcu naseg kluba? Za sva pitanja ako umem da odgovorim u vezi Crome tu sam. Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako i treba... U zdravlje da se navozaš i što pre slike da okačiš, da i mi italijanoljubci malko uživamo...(ne samo ti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nešto što nije baš pohvalno za Cromu 1.9 mjet (120ks ili 150ks ne znam) ali ipak je možda samo jedan defektan primerak u pitanju :

kod lokalnog električara već par dana rade maltene ceo dan na Cromi jer je došlo do zapaljivanja instalacije kod motora oni svežnjevi žica :thumbdown::blink::wallbash:

ipak činjenica je da su najčešće mušterije tamo francuzi, ali svrati i po koji italijan, nemac, švaba ... :whistle::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko novije iskustvo sa Cromom?

Evo ja gledam da je pazarim ali ono sto sam ja obisao za sada nije me bas odusevilo. Ono, lepo je to, auto 2005 godiste, kao 120.000, a pogledas servisnu knjizicu, a unutra 2 mala servisa....

Ili na 30 i 90 ili recimo jedan samo na 60 i onda nista, a auto ima 120 na cajgeru. Dodjavola, pa jel moguce da neko vozi auto 60.000 da ne zameni ni filter ni ulje? Sa druge strane, makar bi to trebalo da znaci da nije falsifikovana, onda bi se makar potrudili da naprave vise servisnih intervala na toj kilometrazi.

Ili je pandrknula klima, djavo ce ga znati koliko to moze da kosta...

Na jednoj nadjem na onoj unutrasnjoj oblozi iznad tocka tragove farbe. Pa majku mu, ko ga je to farbao kada nije nista zastitio nego samo prskao naokolo....

I tako... sve poneka sitnica dovoljno da trazim i dalje.

Znam da trazim nemoguce, i da bih da vozim juga bio svakom odusevljen, ali ipak, hocu da predjem iz Maree u Cromu i nije me bas lako oduseviti ni motorom ni autom.

Ajd da je makar bila neka sa 16v motorom od 150 konja, pa da kazem, ajd zazmurecu na sitnice, ali shipak.

I recimo ako gledam mladju Cromu, recimo 2007, sve su presle 160-180.000.

Razumem da mora da ima vecu kilometrazu za novije godiste a da ostane oko 7.000 cena, ali ipak mi to malo previse.. kud je nisu makar malo prepravili, bili bi mi lakse da ne znam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moram da konstatujem, taj filter je stavljen zarad ekologije, ali, dzaba sve sto emituje manje cestica cadji kada onda prilikom samociscenja odvali ovakvu dimcinu. Mislim, cemu to, samo akumulira stroku i onda je izbaci napolje odjednom.... LOL

Na ovo ce da stavljaju GPS prijemnik pa onda cim auto udje u neku zemlju koja nije u Evropi, onda ukljuci 'samociscenje' inace, dok je u krugu od 500km od kuce skuplja prljavstinu i ceka priliku :)

Edited by barcode

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav,

neko ce reci evo jagodinac opet filozofira ali nema veze.

Filter je tu samo zbog sledeceg razloga.

komonrail sistem ubrizgava veliki pritisak u cilindar i samim tim lepo rasprsi gorivo zbog toga cestice koje se jave prilikom sagorevanja su veoma male "istrazivaci" su dosli do zakljucka da ih ljudska pluca uopste ne izbacuju nego se jednostavno unutra taloze,a to su otrovne materije koje izazivaju razna oboljenja.Verovatno je neko doziveo ili dozivljava kad na semaforu ceka pa kad neki TAM ili FAP grune dimcinu iz one cevke a ti u tom momentu udahnuo,sledi napad kaslja da umres.To je zbog toga sto su cestice krupne pa ih pluca jednostavno izbacuju napolje.

Filter ima ulogu da te fine cestice skuplja i onda ih sagori lajicki receno pretvori ich u krupnije da nebi "ostale" u nasim plucima.

Sve je to iz ljubavi prema ocuvanju prirode. :harhar:

A sto nama mehanicarima j..e mamu maminu to nije bitno.

Mada iskreno receno kad pogledas auspuh vozila sa filterom on je cist ko suza vidis samo cev bez garezi.

eto toliko od mene.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice auta dobro izgleda i dosta je konforan. Vidjam jako cesto da ga voze taksisti po Becu. Interesantno je da je FIAT za ovaj motor u nemackoj dao garanciju od 500000km, a za isti motor u austriji samo 250000.

Ne znam zbog cega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim zato sto od austrijanaca i svajcaraca nema vecih zakerala, mahera pedanterije i drzanja za ono sto je napisano, dogovoreno ili obecano :lol:

Pa su valjda hteli da izbegnu bilo kakve reklamacije i gnjavazu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna stvar je konkurentnost na datom tržištu... na Nemačkom tržištu zaista moraš ponuditi nešto mnogo dobro da bi se Nemac odrekao svih onih njihovih automobila i uzeo italijana, dok u Austriji to nije slučaj. Druga stvar je verovatno i područje... Austrija je planinska zemlja, sa niskom prosečnom godišnjom temperaturom, verujem da je i to uzeto u obzir... u suštini, meni se čini da je ovo prvo dosta bitnije, a da je ovo drugo onako... više usput ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo danas sam dobio novine od ÖAMTC-a (nas AMSS) i unutra test Croma 1,9mjtd 150 konja.

Ovi su sa testovima dosta korektni.

Ovo je test na 100000km auto su kupili nov juna 2009 i imaju u planu da voze do 250000km koliko je garancija ovde.

Izvinite zbog slika malo su lose skener mi ne radi.

1XUUS.jpg

1XZU9.jpg 1Y3Tr.jpg

evo pa procitajte na miru. :rofl:

cisto da ukapirate kako je meni bio problem engleski u pocetku. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grmbffff... Na nemackom... :realmad::rtfm::popo: Deder prevedi bar ono najvaznije, bar sta misle generalno o njoj. :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Birah birah i na kraju pazario Cromu :)

Prezadovoljan za sada, nego zena mi malopre pokvarila dozivljaj, kaze malo vibrira, kad ono jes, vibrira stvarno u svakoj brzini malo izmedju 2-2500 rpm. Ne bih nikada primetio da mi nije rekla, dodjavola :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, da i nemojte pogresno da me shvatite, to se skoro i ne primecuje, samo cepidlacim.

Evo, jos cu da cepidlacim, pa cu da kazem da je prostor u kome su noge vozaca jako uzak. Nije problem u dubini, to je naravno sve u redu, auto je ogroman, ali nekako je sve zbijeno kod papucica jer je centralna konzola jako siroka. Nosim broj 47 i u patikama stalno kacim nesto, ajd navici cu se valjda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...