Jump to content
FAS Goran
malac1971

Veliki i mali servis za Stila / Nuova Bravo

Recommended Posts

Bolji nego Pionirćići i ostala čuda, koliko znam MANN HUMMEL je kupio Unico iz Tešnja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da kopiram sa moje teme i za ostale kolege. Verovatno ce info za nesto nize cene biti od koristi, za iste delove ustedi se skoro crvendac na malom servisu (ja sam odradio dodatno zamenu kocionog i menjackog ulja, pa sam ostavio i te cene)...

 

Prvi put posle proslogodisnjeg velikog servisa, Mamba se obrela na stubnoj dizalici. Odradjeno sledece:

 

- mali servis (Selenia WR, UFI filter ulja i UFI filter vazduha)

- zamenjeno menjacko ulje (Tutela ZC 75 Synth)

- zamenjeno kociono ulje (ATE SL)

 

Sto se malog servisa tice, pisao sam vec, ulja sam kupio kod generalnog uvoznika, u "Slodesu". Em je prva ruka, em je sve jeftinije od 100 do 200 kinti nego kod preprodavaca.

-Selenia WR (2 x 2l - 1760 din, 1l - 890 din), ukupno 4410 din

 

Filtere sam pazario u Euroautu, uz klupski popust od 15%:

- UFI filter vazduha (kataloski broj 30.137.00) 1060 din, sa popustom 900 din

- UFI filter ulja (kataloski broj 23.455.00) 860 din, sa popustom 730 din, ukupno za filtere 1630 din

 

Filter goriva sam menjao na velikom servisu, takodje je UFI, a i sipam gorivo iskljucivo na MOL, tako da cu filter goriva zameniti na sledecem malom servisu. Posto vidim da je na forumu moderno da se slika :D , to bi bilo ovako:

 

031020153172.jpg

 

Menjacko ulje takodje uzeto u Slodesu, Tutela ZC 75 Synth (75W-80), 2 x 960 = 1920 din . Nisam imao primedbe ni pre, ali vec par km posle zamene primetio sam da menjac vrlo lako salta, bukvalno klizi kroz brzine, preporuka svima. Evo i ulja za nas M50 menjac:

 

031020153176.jpg

 

Takodje zamenjeno i kociono ulje, na masini je sipano ATE SL. Cena sa rukama je 2500 din.

 

Kao i uvek, sve odradjeno kod doktora za Zabare, majstor Nese na Altini. Odradjen i generalni pregled auta, peglamo kilometre dalje :thumbsup:

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam stigao da se vozam, juce posle servisa isao na momacko.

Ali tih 500m od majstora do kuce vec sam osetio razliku. Auto lakse ide, tecnije ubrzava.

Nemam toliko zivaca da otkrivam zbog cega, ali to osetim posle svakog malog servisa.

Do ulja nije, majstor kaze da je i prethodno dobro za jos nekoliko hiljada.

Ili je do filtera vazduha ili do filtera goriva, ali je neverovatno da bas osetim razliku u voznji i promenu u zvuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do ulja i filtera goriva ne moze biti, filter goriva da se zaprlja auto bi stucao ili gubio snagu.
Znaci jedino filter vazduha, a cim to osecas posle svakog servisa ili su ti intervali zamene veliki pa se bas zaprlja ili imas neko ostecenje na kucistu pa opet brzo navuce prljavstinu ili vozis letnjim putem cesto....
U principu uvek moze biti sam filter vazduha...
Evo ja sam sad uradio servis i nema nikakve razlike, kao ni prosli ni preprosli put.
A to majstor kaze dobro je ulje, to mi nikada nece biti jasno kako oni to mogu da znaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pipkaju ulje pa kao znaju ili se nagledao automobila gde ulje ne menjaju cesto.

Inace menjam na 10.000, sve je na autu celo, letnjih puteva i nema bas, al eto razlika se oseti.

Filter vazduha je bio prljav.

Sledeci put cu pred mali servis odmah sam zameniti filter vazduha, ako se setim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja svakih 2-3 hkm, izvadim filter vazduha i kompresorom izduvam. Delije čisto, ali treba videti šta izlazi iz njega. Svaki turbo motor je jako osetljiv na manjak vazduha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi ga ovaj , prvi se vratio iz Niš.

Sad na novim koji imaju šus pleh uglavnom mora da se skida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad voziš Francuza i sve mu ko u dupetu! Doduše, na Puntu je to fantastično odrađeno. Ima tri šrafa (na izvol*te), opušteno izvadiš filter kao na Fergusonu, cela operacija traje par minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcv910007.jpg

 

Radi BiH filtere za Man. Otvorim u firmi kutiju tj filter koji MAN radi za nas (nemacka kompanija) sa nasim logom i unutra made in bih.

Metalni je filter i ako prodjes rukom po spoljnem sacu kao rende je . Ranije nije bas bilo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne skida se šus pleh, ali se (između ostalog) skidaju brisači.

Vicent, na 2.0 je isto tako prosto, ali ovde...

Da li nas zezas za brisace?

Brate koji su to debili, veoma cesto na nekim kolima naletim na neko mentolsko konstruktorsko resenje, ali ovo je pobeda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam za A. Ali kad je vidis sve ti je jasno. A ovo covece auto C segmenta a motrcic malo veci od miksera, a pola auta se rastura.

Totti, koliko su ruke za mali servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ga sisa kad kupuje poluproizvode :D

A i nije to neki problem, Psa inzinjeri su propisali bas zbog toga servisni interval na 35000km, sto znaci, tri servisa u radnom veku i u Zeleznik :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj servisni interval u Lazi je istekao odavno

Dosta ljudi, nije ovo tema za to. Prebacite se ili kod mene ili u off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ina su ti uglavnom i u fabričkoj ugradnji...ako i nije sam deo označen kao Ina onda njegovi ležajevi uglavnom jesu.

Nećeš pogrešiti sigurno jer je kvalitet u pitanju!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne skida se šus pleh, ali se (između ostalog) skidaju brisači.

Za ovo si u pravu, kad sam menjao ujaku na 307-ici 1.6 HDI trebalo mi je 45 minuta s tim sto nisam skidao brisace ali su zato ruke bile sa ogrebotinama. :)  Kod onog za klimu 2 minuta je mnogo jer je pristupacan. 

 

Izvinjavam se za off

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Imam jedno pitanje vezano za mali servis. Ima li potrebe menjati filter goriva ukoliko se auto ne buni? Nemam nikakvu dojavu o vodi u filteru, sve radi kako treba. Auto sam tek kupio, u Italiji je promenjen pre nekih 18.000 km.

 

U pitanju je Fiat Bravo 1.6 mjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...