Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Cisto da ne promakne negativna ocena data na drugoj temi.

U pitanju je auto plac Novica u BG-u.

Sad mu je valjda ime preimenovano u "Auto Novi". Tako se ne radi biznis moj Novice. cccc

http://www.fiat-lanc...280#entry881722

Inace i ja sam isao da pogledam auto pre pola godine na doticnom placu. U pitanju je bio plavi Grande Punto koji ni dan danas nije prodat.

Tada ga je cenio bio 6.500e i nije hteo da skine ni evro dole. Isto je davao "zivotnu garanciju" na auto, a kada smo pokusali da ga upalimo nije mogao da se upali.

Tako da smo samo pobegli sa placa. Posle par dana je bio obnovljen oglas (verovatno je auto bio malo na stelovanju kod majstora) i stavljena mu je bila cena 6.000e.

Taj auto preko godinu dana stoji na placu, a primerci koje sam na placu video pre tih pola godine, sad vidim da se i dalje prodaju. Toliko od mene.

Svaki dan prolazim pored tog placa i družina je uvek ista, svremena na vreme malo drugačije raspoređena. Inače pre dve godine pola automobila sa placa je kupio jedan političar :unworthy: . Verovatno posle dila čovek proslavio i 100% zaboravio gde mu je vozni park, još ga čekaju da ih odveze. Inače smo mu bili posebno simpatičan i drag par.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja bih dodao moje iskustvo na ovu temu.

Pre godinu dana cale resio da menja auto i da mu nadjem nesto da valja(uzgred ne voli italijane,da se odmah ogradim).Trazio sam danima nesto sto mu odgovara,a pri tom sam imao nekoliko izleta do Rume,N.Sada i po placevima u Beogradu i sve bezuspesni.

SVI do jednoga su slagali bar trecinu.

Cale je inace taksista pa je i to sto sam trazio moralo da odgovara tim uslovima eksploatacije.

Moj izbor je na kraju pao na jedan auto i to SKODA OKTAVIJA.

I nadjem jednu jako jako interesantnu ali gde...u Novom Pazaru!

Pozovem ja lika i u par reci skapiram da je ok i resim da odem pa sta bude.

rano ujutru sa drugarom na put i on nas doceka,pogledamo kola,koja su uzgred bila ODLICNA i vise od toga.Dokaz je i to da nista sem servisa i nije radjeno na autu a zna se kako se prelaze kilometri na taksiju u BG.Motor odlican,1.8 turbo (bez plina ali je ugradjen posle 2 dana),trapovi NOVI,enterijer extra i sve to po MNOGO MNOGO dobroj ceni.

KAKO???

Pa covek ide na obrt tih vozila i kako sam saznao on prodaje mnogo automobila,pa zato i cene nisu velike.

Jos nas je i na klopu vodio kad smo zakljucili posao.

E sad ide drugi deo price.

Posle kupovine padne mi za oko jedan ford fokus(nikada nisam bio nesto odusevljen tim autom ali je ovaj bio lep) i ja ga pitam jel mogu i njega da probam i bez reci nam da kljuceve i ajde vozite se. :smoke:

Probamo ga i ne znate kako sam bio odusevljen.Evo i zasto.

17ff34dff9ff_640x480.jpg348d7e13ae65_640x480.jpgda520d0a03c5_640x480.jpg

Vratimo se nazad na plac i dogovorimo se i za njega i to po jos boljoj ceni i zamislite da mi ga on njegovim sleperom koji prolazi kroz Bg doveze i ja ga pokupim u BG-u???

Sve reseno,kupljena oktavija,i dogovoreno preuzimanje fokusa za par dana.

Zove me posle dva dana i kaze da za dan dva stize auto ali da on mora za italiju a da ce fokusa poslati njegov brat.

Prodje pet dana i zove me njegov brat i kaze da je na fokusu RIKNULA TURBINA!!! i da to menja stvari.

Ja zovem ovog lika sa kojim sam napravio posao i on se izvinjava i kaze da ce mi doterati i boljeg za isti kes?

Sta sad pomislim ja i cekam.

Razmisljam,boli me uvo nista nisam kaparisao ali mi je krivo jer je auto bio bas bas extra.

I zove me on stvarno posle 3 dana i pita mogu li da dodjem do Batajnice da pogledam auto.

Otisao i ODUSEVIO SE!!!!

Kao nov fokus 1.8 tdci ghia u full dobrom stanju.

Svidi mi se,on ga spusti iz kamiona,ja probam i odmah oteram kuci!

Ovo sam kupio(15 felne su bile na njemu a 17 letnji i 14 zimski set sam ja naknadno dobavio)

P1120672_resize.jpgP1120674_resize.jpgP1120675_resize.jpg25072012056_resize.jpgP1120681_resize.jpg

AUTO JE BIO NOV NOV NOV! 140 000 km pravih,(nije ni mogao da vrati kilometre jer nije bio na placu ni nigde gde to moze da se obavi)

Covek je jednostavno ispao i vise nego covek!

Od tada sve koje znam upucujem na njega.

3 moja ortaka su pazarila auto od njega i svi prezadovoljni.

Eto mozda sam vas udavio ali ima i OK likova.

Plac se zove TOP CARS i zaista imam samo reci hvale za njih.

Ako IKOME bude zatrebala informacija oko njihovog placa ili za neko vozilo sa njihovog placa,neka me cima na PP opusteno,jer lika sada vec dobro znam i mogu da proverim da li auto zaista vredi pre nego se krene na put.

Gledo sam njegovu ponudu malo nesto automobila ima na sajtu 4-5 komada samo ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovni gazdu telefonom i pitaj da li sta stize uskoro, sta te interesuje od vozila i mozda ti ponudi nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprezno sa placem " Merkurij " : http://www.polovniau...li.com/merkurij .

Dva vozila sam gledao kod njega, oba su imali loše falsifikovanu servisnu knjižicu, jedan sam detaljnije gledao i kod njega je na satu bilo oko 90 hiljada, u kompjuteru 153, carinjen na 118. Inače mu je ponuda sumnjiva, sve vozila sa kilometražom do 100 hiljada.

Edited by Testera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja bih dodao moje iskustvo na ovu temu.

Pre godinu dana cale resio da menja auto i da mu nadjem nesto da valja(uzgred ne voli italijane,da se odmah ogradim).Trazio sam danima nesto sto mu odgovara,a pri tom sam imao nekoliko izleta do Rume,N.Sada i po placevima u Beogradu i sve bezuspesni.

SVI do jednoga su slagali bar trecinu.

Cale je inace taksista pa je i to sto sam trazio moralo da odgovara tim uslovima eksploatacije.

Moj izbor je na kraju pao na jedan auto i to SKODA OKTAVIJA.

I nadjem jednu jako jako interesantnu ali gde...u Novom Pazaru!

Pozovem ja lika i u par reci skapiram da je ok i resim da odem pa sta bude.

rano ujutru sa drugarom na put i on nas doceka,pogledamo kola,koja su uzgred bila ODLICNA i vise od toga.Dokaz je i to da nista sem servisa i nije radjeno na autu a zna se kako se prelaze kilometri na taksiju u BG.Motor odlican,1.8 turbo (bez plina ali je ugradjen posle 2 dana),trapovi NOVI,enterijer extra i sve to po MNOGO MNOGO dobroj ceni.

KAKO???

Pa covek ide na obrt tih vozila i kako sam saznao on prodaje mnogo automobila,pa zato i cene nisu velike.

Jos nas je i na klopu vodio kad smo zakljucili posao.

E sad ide drugi deo price.

Posle kupovine padne mi za oko jedan ford fokus(nikada nisam bio nesto odusevljen tim autom ali je ovaj bio lep) i ja ga pitam jel mogu i njega da probam i bez reci nam da kljuceve i ajde vozite se. :smoke:

Probamo ga i ne znate kako sam bio odusevljen.Evo i zasto.

17ff34dff9ff_640x480.jpg348d7e13ae65_640x480.jpgda520d0a03c5_640x480.jpg

Vratimo se nazad na plac i dogovorimo se i za njega i to po jos boljoj ceni i zamislite da mi ga on njegovim sleperom koji prolazi kroz Bg doveze i ja ga pokupim u BG-u???

Sve reseno,kupljena oktavija,i dogovoreno preuzimanje fokusa za par dana.

Zove me posle dva dana i kaze da za dan dva stize auto ali da on mora za italiju a da ce fokusa poslati njegov brat.

Prodje pet dana i zove me njegov brat i kaze da je na fokusu RIKNULA TURBINA!!! i da to menja stvari.

Ja zovem ovog lika sa kojim sam napravio posao i on se izvinjava i kaze da ce mi doterati i boljeg za isti kes?

Sta sad pomislim ja i cekam.

Razmisljam,boli me uvo nista nisam kaparisao ali mi je krivo jer je auto bio bas bas extra.

I zove me on stvarno posle 3 dana i pita mogu li da dodjem do Batajnice da pogledam auto.

Otisao i ODUSEVIO SE!!!!

Kao nov fokus 1.8 tdci ghia u full dobrom stanju.

Svidi mi se,on ga spusti iz kamiona,ja probam i odmah oteram kuci!

Ovo sam kupio(15 felne su bile na njemu a 17 letnji i 14 zimski set sam ja naknadno dobavio)

P1120672_resize.jpgP1120674_resize.jpgP1120675_resize.jpg25072012056_resize.jpgP1120681_resize.jpg

AUTO JE BIO NOV NOV NOV! 140 000 km pravih,(nije ni mogao da vrati kilometre jer nije bio na placu ni nigde gde to moze da se obavi)

Covek je jednostavno ispao i vise nego covek!

Od tada sve koje znam upucujem na njega.

3 moja ortaka su pazarila auto od njega i svi prezadovoljni.

Eto mozda sam vas udavio ali ima i OK likova.

Plac se zove TOP CARS i zaista imam samo reci hvale za njih.

Ako IKOME bude zatrebala informacija oko njihovog placa ili za neko vozilo sa njihovog placa,neka me cima na PP opusteno,jer lika sada vec dobro znam i mogu da proverim da li auto zaista vredi pre nego se krene na put.

Gledo sam njegovu ponudu malo nesto automobila ima na sajtu 4-5 komada samo ???

ima ima vise.Mozda tog trenutka nije imao,ali obrce se dosta automobila jer su cene skroz korektne

U svakom slucaju pozovi ga i vidi sta te interesuje.

Mozes sve da se dogovoris sa likom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam jedan problem pa bih zamolio za pomoc. Kupio sam punta 1.2 16v uvezen iz nemacke. E sad, oni koliko sam razumeo motor smatraju rezervnim delom i ne upisuju broj motora vec samo broj sasije. A na carini nisu mogli da ga ucitaju, pise "nije utvrdjen zbog korozije". Dalje sam skapirao da treba da se vozi auto u mup da se ukuca valjda nov broj motora. Ne znam da li ce da mi prave problem sto ne postoji nigde dodatni podatak o broju motora. Da li je neko imao ovakvo iskustvo il zna za takav slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa ne brini, samo otiđi da ti to ukucaju i plati tu neku taksu i miran si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa ne brini, samo otiđi da ti to ukucaju i plati tu neku taksu i miran si.

Hvala Dovla, malo si me umirio odgovorom, al ostaje mali crv sumnje. Najgore mi ovo iscekivanje jer me uhvatio vikend, pa nista do ponedeljka, tad cu znati na cemu sam. Javicu ovde sta je na kraju ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je normalna pojava kod vozila koja dolaze iz uvoza. Dobices uput za ukucavanje brojeva, ukucace ti Pus i toliko, nemoj da se plasis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da prvo mora na tehnički pregled, gde ustanovljavaju stanje broja motora i oni daju uput za MUP. Sa tim uputom se ide u 29. novembra, ujutru rano (oko 8) se predaju papiri, počinju sa radom oko 10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da prvo mora na tehnički pregled, gde ustanovljavaju stanje broja motora i oni daju uput za MUP. Sa tim uputom se ide u 29. novembra, ujutru rano (oko 8) se predaju papiri, počinju sa radom oko 10.

Pa da. Registraciju radim preko neke agencije, rece mi covek, poznajem ga, da dodjem samo do njegovog tehnickog gde ce mi dati uput na ukucavanje broja, tako da ne moram da vucem auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dans uspesno registrovan punto, ukucali mi novi br. motora. Koliko su ljubazni kod mene u opstini Plandiste, da ne poveruje covek. U Beogradu gde god sam isao ove sa saltera mi se obracaju kao keru. Sve pohvale za opstinu Plandiste :unworthy:

Edited by cime_89

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprezno sa placem " Merkurij " : http://www.polovniau...li.com/merkurij .

Dva vozila sam gledao kod njega, oba su imali loše falsifikovanu servisnu knjižicu, jedan sam detaljnije gledao i kod njega je na satu bilo oko 90 hiljada, u kompjuteru 153, carinjen na 118. Inače mu je ponuda sumnjiva, sve vozila sa kilometražom do 100 hiljada.

 

Da se i ja malo aktiviram na ovu temu ... @ognjen76 Dobro si zaključio. Lik mnogo falsifikuje kilometraže. Do skoro je imao u ponudi crnu Lancia Deltu, oglašenu na 102000, a ja pouzdano znam (preko drugara) da je prešla 143.000 km. Drugar gledao da kupi na licitaciji, ali nije uspeo i posle dva dana je video na oglasima sa 40.000 manjom kilometražom :smoke: .

 

99 % dilera mulja, nema dileme. Mislim i da je problem u tome što su očekivanja kupaca nerealna i da zato na indirektan način podržavaju takvo ponašanje. Zašto to kažem? Zato što većina mislim da može da kupi jeftin a dobar polovan auto, a to jednostavno ne postoji! Ljudima je žao da daju 300-400 evra više i da budu sigurni da je auto pravi. Ne kažem da će ga zaista i dobiti ako plate tu cenu jer ima ekstra bezobraznih trgovaca, ali se  znatno povećavaju šanse. Logika dilera je jednostavna - što veća zarada, što niža cena. Ova jednačina u zbiru znači kupovinu auta sa što većom kilometražom zbog dobijanja bolje cene i podvlačenje sa cenom ispod konkurencije. A narod zaleće na našminkana kola. Na zapadu nema toliko kola sa malom km (većina kola je preko 130.000) i ako ih ima skuplja su od ovih sa većom km što znači i veću prodajnu cenu. Za dilere takva kola nisu interesantna, jer se teže prodaju, a narod ko narod svašta proguta. 

 

Na osnovu čega pišem sve ovo... Drugar krenuo da malo trguje kolima. Ovo je njegova ponuda trenutno http://www.polovniautomobili.com/max-auto Pošten je do bola, porodičan čovek. Voli da se bakće oko kola, a ovo je način da malo popravi finansijsku situaciju. U celu je priču ušao samo sa jednom idejom - nema muljanja sa kilomeražama. Oba automobila su sa stvarnom pravim kilometražama. Uzeo na "srce" ovog brava sa ovom malom km i sad kad zovu kupci prvo sumnjaju da je ta km (i ja bih), a drugo što pitaju je l može da smanji cenu! Ovi što muljaju se podvukli sa cenama za po 200-300 evra i imaju još toliko lufta da spuste (kupili kola sa po 170-180.000, uredno ih sredili i vratili km). Sad čeka i nada se da će neko da prepozna kvalitet i da neće morati da se zatvara u minusu. Ja sam ga ohrabrio i rekao da mora da bude strpljiv, ali da će na kraju da uspe u nameri. Na ovaj način želim još jednom da ga podržim.

 

Neko reče da ne postoji pošten trgovac, a ja slobodno mogu da kažem da znam jednog za koga mogu da garantujem životom. U stvari znam dva, i Prvi Trag je stvarno korektan u smislu da nema muljanja, ali im je nešto oslabila ponuda kola.

 

Btw brava sam lično vozio i probao. Pošto već vozim taj auto slobodno mogu reći da je auto u ekstra stanju i da je za preporuku. Sve što piše u oglasu je tačno. A delta je  :guitar:  Razmišljam da stavim moj auto na tender i da mu "uzmem" ovu deltu, Ako ima zainteresovanih sa nekim korektnim ponudama za moj auto možda se i nategnem za pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep marketing, pored titule kuma dodaj PR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ne mogu nigde da nađem taj auto plac u Novom Sadu, što neko reče da uvek ima po 200 automobila u ponudi, od 80000 pređenih km, do 280000 km. Net Sistem se zvao, ali sad ne mogu da ih nađem nigde... Promenili su ime verovatno, a ne znam u koje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam Net Sistem vise ne radi - ranije su bili kod Najlon pijace...Inace, kod njih sam kupio Brava... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se zajadio sa pandama iz pošte iz Italije. Ako se dobro sećam, uzeo je oko 2000 kom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta, čuo sam samo pohvale za taj plac.
Ništa onda, tražimo na drugom mestu... Ako neko ima neku preporuku, neka javi.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaži koji te auto interesuje, ja živim blizu tog placa pa ako uhvatim vremena svratiću..

Inače, u okviru autoplaca imaju i servis (ustvari, u okviru servisa imaju autoplac) što možda i nije loša opcija jer ti mogu dati koliko toliko garancije, barem da ti neće naplatiti ruke za eventualne popravke..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...