Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Za te pare koliko kosta taj duster ja sam uzeo lanciu thesis cije suvozacevo sediste ne bi dao za taj auto..Ako bi morao da kupim neki nov auto pre bi kupio hyundai I30 za te pare nego daciu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E zagledao sam to njesra uzivo!!! Ajde da se ne lazemo, za te pare ne moze da se vozi nov SUV i tacka!!! Vnago zesce!!!

Uvek sam govorio da auto treba da izrazava covekov stil i da bude na neki nacin ogledalo njegovih osobina, a ja stvarno ne znam onaj ko vozi dustera sta je umislio u svojoj glavi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam imao prilike da provozam novu Daciu Duster, model za 2014 Ambiance, motor 1.6, 16v, 4x4, sa 6 brzina i oko 100 konja (ne znam tačno).

Kada kažem novu, mislim i na nov model i na novu mašinu, prešla je tek 400km.

Nisam imao poverenja u taj motor za ovu karoseriju, ali ... iako nisam stigao da je isprobam u svim režimima, zadovoljan sam kako se auto ponašao na uzanim, loše održavanim putevima. Uzbrdice savladava bez ikakve muke, ubrzanja su mu odlična, offroad bez muke po klizavom terenu.

Nisam stigao da ga isteram na neki duži pravac ili autoput.

Auto je sa minimumom opreme, tako da o tome bolje da ne trošim reči. Samo podizači stakla i neka klima koju nisam stigao ozbiljnije da testiram. Verovatno su ostali modeli komotniji što se tog segmenta tiče.

Kada već spomenuh komociju, robustan je i pregledan, mesta unutra ima koliko hoćeš. Ogledala su pregledna. Srednji retrovizor je tu samo da bi mogao da se prati saobraćaj iza automobila, za vožnju u rikverc nepregledan i nepotreban.

Sedišta su udobna i mislim da je dovoljno dobar za neke duže vožnje.

Lepo izgleda spolja, blatobrani, maska, ovo-ono ... kada sedneš unutra i pogledaš po gepeku ... loša plastika na sve strane. Loše urađena, da ne kažem jeftina. Mislim da će se posle nekih 20.000km po našim putevima, sve razglaviti i raškripati.

 

Sve u svemu, cena je ta koja nekoga može naterati da ga kupi. Ako ga pazi i mazi, može to da bude dobar auto. Ja sam se lično osećao nezgrapno muvajući se po gradu, ali na veličinu se čovek brzo navikne. Po ostalim putevima, lepo je videti kako se drugi sklanjaju kada im ideš u susret :)

 

Ja nikada ne bih menjao mog Stila za potpuno novu Daciu Duster.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U planu i Dacia Grand Duster sa 7 sedišta

 

dacia%20gd%201.jpg

 

Premijera nove generacije Dacije Duster se po ranijim najavama šefa dizajna u Renault grupi Laurensa van den Ackera može očekivati tokom sledeće godine, a sem standardne verzije sa 5 sedišta u planu je i produžena Grand Duster varijanta za 7 putnika (pojaviće se tokom 2018. godine). Novu generaciju Dustera će u svakom slučaju karakterisati moderniji dizajn, prostraniji enterijer sa kvalitetnijim materijalima, bolja oprema, povećana bezbednost, kao i pomenuta Grand Duster verzija sa tri reda sedišta.

 

dacia%20gd%2011.jpg

 

Grand Duster će navodno koristiti modifikovanu platformu sadašnjeg Dustera sa 5 sedišta, ali naravno sa produženim međuosovinskim rastojanjem. Dužina te Grand Duster varijante će iznositi oko 470 cm, što će biti za nekih 20 cm duže od standardne verzije sa 5 sedišta koja će naime porasti sa sadašnjih 430 cm na oko 450 cm. Zapremina prtljažnika kod novog Dustera sa 5 sedišta će iznositi oko 500, a kod Grand Dustera oko 650 litara. U paleti motora se očekuju benzinci i dizelaši, sa do 130KS. To znači da bi Duster trebalo da dobije i Renaultov 1.6 dCi dizel agregat sa 130 konja. Kao i sada, ponovo će se nuditi varijante sa 4x2 i 4x4 pogonom, i to verovatno samo u kombinaciji sa šestostepenim manuelnim menjačem. Prvi Duster je inače predstavljen na sajmu automobila u Ženevi 2010. godine (s zim što su prve slike objavljene krajem 2009.), dok je u septembru 2013. godine blago doteran kada je dobio modifikovani prednji deo i redizajniranu unutrašnjost, a u paleti motora se našao i 1.2 TCe benzinac.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Renault Duster Adventure Edition

 

156498-renault%20d%201.jpg

 

U Indiji se Duster prodaje pod znakom Renaulta, a nedavno je tamošnjim kupcima ponuđen i u specijalnom Adventure Edition izdanju.

 

156499-renault%20d%2011.jpg

 

Vozilo se ističe crnim zaštitnim elementima, izmenjenim prednjim branikom sa dodatnim svetlima za maglu, Gloss black maskom, Orange detaljima, Gun metal alu točkovima, grafikom na D stubovima, Outback Bronze bojom eksterijera, kao i Denim blue štofom za sedišta i Orange detaljima u unurašnjosti.

 

renault%20d%201111.jpg

 

Duster Adventure Edition je u Indiji dostupan sa dizel motorima sa 85KS i 110KS, pri čemu jača verzija može da se dobije i sa 4x4 pogonom. Cene u Indiji se kreću (preračunato) od 14.420 do 20.595 američkih dolara.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, mozda nisam najbolje pogledao detalje...a verujem da i iskustvo cini svojenajgore je kad izadje skupo a sta god da uradis, doima se jeftino....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Dacia Duster do kraja godine

 

160601-dacia%20duster%202017.jpg

 

Dacia je prošle jeseni na sajmu automobila u Parizu prikazala aktuelni Duster i sa šestostepenim automatskim EDC menjačem, koji je dostupan u verziji sa 1.5 dCi dizel agregatom od 110KS. Ipak, više pažnje privlači nova generacija Dustera koja će po pisanju nemačkog Auto Bilda promociju imati još tokom ove godine. To je uostalom još ranije najavio i šefa dizajna u Renault grupi Laurensa van Acker. Duster II bi po nekim izvorima trebalo da bude napravljen na modularnoj CMF platformi Renault-Nissan alijanse (neki izvori ipak isključuju tu mogućnost), pri čemu će novu generaciju karakterisati moderniji dizajn, prostraniji enterijer sa kvalitetnijim materijalima, bolja oprema, povećana bezbednost, kao i verzija sa tri reda sedišta. Dužina te Grand Duster varijante sa sedam sedišta će iznositi oko 450 cm (za poređenje, Renault Kadjar ima 445 cm), a zapremina prtljažnika oko 600 litara. U paleti motora se očekuju benzinci i dizelaši, sa do 130KS. To znači da bi Duster trebalo da dobije i Renaultov 1.6 dCi dizel agregat, ali to još nije zvanično. Kao i sada, ponovo će se nuditi varijante sa 4x2 i 4x4 pogonom.

Prvi Duster je inače predstavljen na sajmu automobila u Ženevi 2010. godine (s zim što su prve slike objavljene krajem 2009.), dok je u septembru 2013. godine blago doteran kada je dobio modifikovani prednji deo i redizajniranu unutrašnjost, a u paleti motora se našao i 1.2 TCe benzinac.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad stvarno deluje kao Nissan Kuš - Kuš, što bi rekao Jeremija Klarkson. Međutim, to može da donese i znatno veću cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimljena nova Dacia Duster

 

166332-dacia%20d%201.jpg

 

Nova generacija Dacijinog Dustera je ovih dana uhvaćena tokom testova, naravno još uvek pod maskom. Na skidanje kamuflaže moraćemo najverovatnije da čekamo još nekoliko meseci. U svakom slučaju, novi Duster će promociju imati još tokom ove godine, što je uostalom još ranije najavio i šefa dizajna u Renault grupi Laurens van Acker.

 

166333-dacia%20d%2011.jpg

 

Kako stvari sada stoje, premijeru možemo očekivati u septembru na sajmu u Frankfurtu, a početak prodaje u januaru 2018. godine (bar što se tiče Rumunije).

 

166334-dacia%20d%201111.jpg

 

Duster II bi po nekim izvorima trebalo da bude napravljen na modularnoj CMF platformi Renault-Nissan alijanse (neki izvori ipak isključuju tu mogućnost), pri čemu će novu generaciju karakterisati moderniji dizajn, prostraniji enterijer sa kvalitetnijim materijalima, bolja oprema, povećana bezbednost, kao i verzija sa tri reda sedišta. Dužina te Grand Duster varijante sa sedam sedišta će iznositi oko 450 cm (za poređenje, Renault Kadjar ima 445 cm), a zapremina prtljažnika oko 600 litara. U paleti motora se očekuju benzinci i dizelaši, sa do 130KS. To znači da bi Duster trebalo da dobije i Renaultov 1.6 dCi dizel agregat, ali to još nije zvanično. Kao i sada, ponovo će se nuditi varijante sa 4x2 i 4x4 pogonom.

Prvi Duster je inače predstavljen na sajmu automobila u Ženevi 2010. godine (s zim što su prve slike objavljene krajem 2009.), dok je u septembru 2013. godine blago doteran kada je dobio modifikovani prednji deo i redizajniranu unutrašnjost, a u paleti motora se našao i 1.2 TCe benzinac.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Dacia Duster stiže već 22. juna

 

166332-dacia%20d%201.jpg

 

Izgleda da na premijeru nove generacije modela Duster nećemo morati da čekamo do septembra i frankfurtskog auto salona. Naime, pozivajući se na insajdere, pojedini mediji javljaju da će Dacia drugu generaciju svog popularnog i pristupačnog SUV-a predstaviti već 22. ovog meseca. Premijera će se održati navodno na posebnom događaju u Parizu, a prvo će biti predstavljena samo standardna verzija sa pet sedišta. Veruje se da ćemo u skoroj budućnosti dobiti priliku da se upoznamo i s produženom verzijom sa sedam sedišta koja bi nešto kasnije trebalo da stigne na tržište.

Očekuje se da se novi Duster neće preterano razlikovati od svog prethodnika, a slično će važiti i za tehničke karakteristike. Ipak, treba reći da neki tvrde da bi novi Duster kao svoju osnovu mogao a koristi Renault-Nissan platformu CMF, na kojoj se baziraju Kadjar i X-Trail, ali u tom slučaju se postavlja pitanje cene za konačnog kupca, a Dusteru je to svakako jedan od najsnažnijih aduta. Početak prodaje novog Dustera možemo očekivati do kraja ove godine ili početkom 2018, a kasnije te godine se očekuje i pomenuta verzija s produžeinim međuosovinskim rastojanjem.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...