Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

Tako što su tablice delili redom, kako su vremenom brojevi išli na gore tako su se istim tim vremenom mnogi automobili odjavljivali, preregistrovali, menjali vlasnike itd ako me razumeš... ;)

Simpa su mi tvoji odgovori, ali provereno znam da su ljudi dobijali tablice odnosno registarski broj koji je već ispucan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idealna registracija BG 011 BG

Zemunci BG xxx ZE/ZM/ZN i eventualno MZ

Zvezdarci BGxxx ZV/ZD

Dorcolci BGxxxDO/DC/DĆ/DR

i tako dalje :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako što su tablice delili redom, kako su vremenom brojevi išli na gore tako su se istim tim vremenom mnogi automobili odjavljivali, preregistrovali, menjali vlasnike itd ako me razumeš... ;)

Simpa su mi tvoji odgovori, ali provereno znam da su ljudi dobijali tablice odnosno registarski broj koji je već ispucan...

To nije bilo potrebe da proveravaš. Odavno se zna da su u BG-u u nekom trenutku shvatili da će im faliti brojeva pa su prestali da menjaju tablice na vozilima koja promene vlasnika, ali ostanu u BG-u ;) Uostalom, to što si napisao upravo objašnjava ono što sam ja napisao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idealna registracija BG 011 BG

Zemunci BG xxx ZE/ZM/ZN i eventualno MZ

Zvezdarci BGxxx ZV/ZD

Dorcolci BGxxxDO/DC/DĆ/DR

i tako dalje :thumbup:

Ja sad imam slicnu kombinaciju sa starim tablama ... NS-xxx021 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja video lika BG011BT, a tako mu je malo trebalo da dobije cool table :D

Ima novih tablica sve vise i sve mi se manje svidjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Registarske oznake koje od 1. januara policija deli vozačima imaju srpski grb koji ne važi od 11. novembra prošle godine
Predsednik Komiteta za bezbednost saobraćaja Damir Okanović smatra da je grb koji se nalazi na tablicama suprotan Ustavu Srbije.

- Koliko je meni poznato, upotreba grba je definisana Ustavom i zakonom. Mi po zakonu imamo mali i veliki grb, a tačno je definisano kako oni izgledaju. Ovo što imamo na tablicama nije nijedan od ta dva. Što znači da je njegova upotreba potpuno protivzakonita i protivustavna - upitao je Okanović.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/148113/Stari+grb+na+novim+tablicama!.html

Davacemo mi uskoro opet 4.000 za menjanje tablica koliko mi se cini.... :w00t::rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Okanović se mnogo drogira. NIGDE ne piše da na tablicama mora da bude grb niti bilo gde piše da to jeste grb...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Okanović se mnogo drogira. NIGDE ne piše da na tablicama mora da bude grb niti bilo gde piše da to jeste grb...

To nije grb...

Na sadašnjim tablicama se nalazi samo deo grba Srbije, tačnije štit koji je oznaka pripadnosti Vojsci Srbije i prva ga je na registarske tablice postavila upravo vojska. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecom registracija tek u septembru :D

A ovo sto su napravili, em j eruzno, em je lopovluk nevidjeni... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako je seljachki po meni ta cirilica ispod, grb je po meni ok ali cirilica ubija :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kad bi mogla da dobijem tablicu da mi ta dva poslednja slova budu FO iliti Fuck Off za neupucene , kad vec mnogo kosta da pises sta 'oces :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Људи, а шта фали ћирилици, па то је наше писмо, не би требали толико да га пљујете. Тужно је то што смо дошли до тога да мрзимо "наше", па мајку му ми смо због тог писма и писмен народ. У 12. веку Мирослављево јеванђеље, писмо и правопис, нешто што нема сваки народ, а ми у 2011-ој се понашамо ко да је шиптарско. Али добро, живимо у демократском друштву, па свако има право на своје мишљење као и ја наравно. Шта ѕнам можда неко стави и црногорско слово "шј" :thumbsup:

И да, знам да је на таблицама латинично писмо са српским словима, а исти би коментари били и да су ставили ћирилично писмо.

Edited by dzumandzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni smesno izgleda...Nadam se da meni tj.caletu i kevi nece da padne neko nase slovo...aj kod caleta,na una i nek padne,nije neki auto, ali bi na puntu lose izgledalo (ni on nije neki auto, al bolje nema :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije pisao i razmisljao o tome, ali evo jedan info...

Kamere koje su ugradjene ili se ugradjuju po gradu, preko kojih ce se slikati i snimati saobracajni preksraji, automatski salju u bazu podataka prekrsaj i sortiraju.

Software je napravljen tako da ne prepoznaje slova tipa Š, Č, Ć, Ž itd, sto znaci da ako uslika auto sa tablicom tipa BG-1234-BČ kazna stize na adresu vlasniku auta sa brojem tablica BG-1234-BC.

I zalbom se ne ukida presuda, kazna ce morati da se plati, pa nek' se posle zali ko hoce po godinu-dve dok ne dokaze suprotno...

Ovoj drzavi spasa nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, ha, ha... Pazi sad ovo, ova prva tura ima grešku :wallbash: , nije utisnut grb kako treba pa će od polovine godine da se izdaju nove sa celim grbom. :wallbash:

BEOGRAD - Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da već izdate nove registarske tablice za vozila, na kojima je utisnut, kako je rekao, deo grba, a ne ceo državni grb Srbije, neće moći da se zamene pre isteka sedmogodišnjeg roka njihove važnosti.

"Nećemo ići na štetu poreskih obveznika, koja bi se merila desetinama miliona evra, i tablice se neće menjati pre njihovog isteka", rekao je Dačić novinarima u Vladi Srbije.

On je rekao da na novim tablicama nema nikakve greške, jer nije ni neophodno da na njima bude državni grb.

Dačić je, međutim, napomenuo da će od Zavoda za izradu novčanica, koji pravi tablice, tražiti da bude utisnut ceo državni grb Srbije, kada se sredinom godine bude pravio novi kontingent.

Vesti: IVICA DAČIĆ, grb, registarske tablice

Izvor: kurir-info.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bi resili misteriju oko svih tih programa za parking placanje i kamera za prepoznavanje, evo jedne tajne, RACUNAR ZNA SAMO ZA 0 I 1 ILI KAKO GA ZOVU "BIT", znaci da li ce da bude ć,č,š,đ ili neko drugo mozda neko arapsko slovo,njemu je sve jedno, to je samo jos jedna promenljiva, samo se odradi update programa popularno receno. Elem, druga je to stvar kod nas, sto ce gladne guzice reci, " E sad zbog novih tablica mi moramo da dignemo cenu parkinga, jer smo morali da menjamo program." Tako da nema brige sve ce to raditi kako treba, samo je pitanje koliko ce nas jos odrati.

Druga stvar, grb ne valja po Ustavu, koji Ustav kada ga i nemamo hahahaha, ne znam da li su isti menjali a to je jedan isti ustav sa nekim sitnim promenama, tipa naziv drzave se samo menjao, a koliko se secam, na tablicama je bila petokraka, koja nije isto grb, pa trobojka, koja isto nije grb nego zastava i sad krst sa cetiri ocila.

Posteno, meni tablice i nisu ruzne, ali verujem da ce mi biti najruznije kada budem morao pri registraciji da im dam jos 4 crvene, mamu im lopovsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam sasvim siguran da sam uradio pravu stvar, sto sam registrovao auto mesec dana ranije. :whistle: Do 28.01.2012. ce verovatno da pronadju jos neku gresku na tablicama! :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Srpska'' slova i cela ćirilica su odavno prevaziđeni u kompjuterskom smislu, tj. nijedan savremeni softver ne bi smeo da ima problem u radu sa ovim slovima. U konkretnoj priči po meni mnogo veći problem predstavlja to što su crtice na Đ i Ć kao i kukice na Ž.Č i Š toliko male i neprimetne da i pri najmanje zaprljanim tablicama može da dođe do greške u prepoznavanju slova. E sad, ja verujem da će ceo taj postupak bar u nekom koraku proći kroz ljudske ruke i ljudsko oko koje će biti u stanju da prepozna sa slike da li je tablica dobro očitana i da ima pristup bazi da proveri ukoliko je i on nesiguran da li je recimo D ili Đ.

Inače zet mi drži agenciju za registraciju, prenos vlasništva itd... kaže navala je abnormalna, a ljudi dostižu vrhunce gluposti i debilnosti sa kakvim pitanjima dolaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...