Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

5 karaktera po izboru. Može biti kombinacija brojeva i slova, ili samo brojevi, ili samo slova (ako već nisu zauzeti). :thumbup:

Rekoše pre neki dan da je do sada u Beogradu samo dvoje ljudi htelo posebnu tablicu. Na jednoj piše Milan, na drugoj Mlada

Share this post


Link to post
Share on other sites

:popo::fish::lol:

edit: ladno sam mislio da pise MlaĐa pa da je neko iskoristio ovu glupost sto su napravili sa ovim slovima Č, Ć, Đ, Š, Ž

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne znam zasto bi neko bio toliko pametan pa da iako plati poseban tekst na tablici ,opet ubaci neko od nasih slova...unsure.gif

Al kad razmislim, sve kombinacije od 5 slova koje meni padaju na pamet imaju neko od tih slova... Sva sreca pa nisam lud da placam 80 000,ovako ce biti "sta mi Bog da" thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ruzne su skroz :thumbdown: :bezveze su u svakom pogledu,ajd ok oznake grada i 3 broja u sredini ali zato zadnja dva slova su katastrofa,nije ni trebalo,bolje da su ubacili jos dva broja umesto dva slova :thumbsup: :a sto rekoste font im je blagi uzas :wallbash: al dobro valjda tako trazi evropa B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo normalnijih kombinacija :thumbup: mada ja ostajem pri tome da je trebalo insistirai isključivo na ćirilici pa makar samo ona slova koja koja su "uobičajena" kao i u latinici ... :wallbash:

image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas na faxu video jednog zutog 3V Stila , extra izgleda, i naravno nova tablica NS 003 ĆĐ wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo normalnijih kombinacija :thumbup: mada ja ostajem pri tome da je trebalo insistirai isključivo na ćirilici pa makar samo ona slova koja koja su "uobičajena" kao i u latinici ... :wallbash:

image.jpg image.jpg

Mogla su se, kao npr. u BiH, koristiti samo slova koja su ista u ćirilici i latinici... to je najpoštenije rešenje, ali naravno u tom slučaju ne bilo oznake grada/opštine...

Takođe, tako bi bilo više kombinacija nego sada... samo A, E, O, T, M, K daju 6 miliona kombinacija...

Edited by Prase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš tačno. Sada, sa kombinacijom BROJ-BROJ-BROJ-SLOVO-SLOVO ima 1.225.000 kombinacija i to po jednoj registarskoj oznaci tj. po jednom gradu. Ako se ne varam, Srbija ima 35-40 registarskih oznaka što je preko 40 miliona kominacija. A naravno postoje i one druge kombinacije gde su dozvoljena da budu sva slova, svi brojevi itd tako da to teoretski omogućava preko 180 miliona kombinacija.

Međutim, nije kod nas problem u broju kombinacija već što srljamo bez mozga i pameti... Rusi i Bugari su napravili takve tablice da imaju samo ćirilična slova koja su ista kao u latinici i samo njih koriste uz kombinaciju sa dosta brojeva i ništa im ne fali jer pored toga imaju i veliki broj registarskih oznaka. Ako jedna Moskva sa 20 miliona stanovnika može da preživi sa ćiriličnim slovima mogla bi i cela Srbija sa jednom registarskom oznakom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, trebali smo da primenimo bugarski model... pa i oni su EU <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno nesto kao BG itd ... :harhar:

Salu na stranu. Potpuno sam siguran da se ovde ne radi bas sve "slucajno" i usled nekog i necijeg zmora.

Sit sam ja te politike smrdljivih protuva sa uglancanim dzipovima kaljavih cipela krvavih prstiju...

To sto oni sebi ovde dozvoljavaju ,bolje reci mi, naci cemo jos samo u onim marionetskim zemljama , bivsim kolonijama.

Cekam samo dan kad budu rekli :" Pa znate , nisu oznake u potpunosti usaglasene sa evropejskim blablablabla..." !

Mrs stoko bezrepa ! Vec zamisljam onu vecu vesticu! :whistle:

Edited by zulurbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš tačno. Sada, sa kombinacijom BROJ-BROJ-BROJ-SLOVO-SLOVO ima 1.225.000 kombinacija i to po jednoj registarskoj oznaci tj. po jednom gradu. Ako se ne varam, Srbija ima 35-40 registarskih oznaka što je preko 40 miliona kominacija. A naravno postoje i one druge kombinacije gde su dozvoljena da budu sva slova, svi brojevi itd tako da to teoretski omogućava preko 180 miliona kombinacija.

Međutim, nije kod nas problem u broju kombinacija već što srljamo bez mozga i pameti... Rusi i Bugari su napravili takve tablice da imaju samo ćirilična slova koja su ista kao u latinici i samo njih koriste uz kombinaciju sa dosta brojeva i ništa im ne fali jer pored toga imaju i veliki broj registarskih oznaka. Ako jedna Moskva sa 20 miliona stanovnika može da preživi sa ćiriličnim slovima mogla bi i cela Srbija sa jednom registarskom oznakom :D

Sve se slažem, ali bojim se da je tih 1,2 miliona za BG premalo a za sve ostale gradove/opštine previše...

A toliko smo mala zemlja, ne znam da li nas ima 6 ili 7 miliona da je najbolje da postoji jedinstvena tablica bez skraćenice grada/opštine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se slažem, ali bojim se da je tih 1,2 miliona za BG premalo a za sve ostale gradove/opštine previše...

A toliko smo mala zemlja, ne znam da li nas ima 6 ili 7 miliona da je najbolje da postoji jedinstvena tablica bez skraćenice grada/opštine...

Za BG je i više nego dovoljno tih 1,2 miliona, jer u BGu nikada nije bilo registrovano više od 350 000 vozila sa sve onim vozilima koja su uzeta na lizing, a zapravo nisu iz BG-a. S druge strane, i da im je malo, ostavili su mogućnost da i na prva tri mesta u nekom trenutku mogu doći slova ;) Za jedinstvenu tablicu se slažem, nikad mi nije bilo jasno to forsiranje obeležja grada, ali nije da mi je nešto mnogo i smetalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onako površno sam primetio sa taksisti moraju imati TX oznaku. Znači BG 001 TX, BG fiksno, TX fiksno, zar to nije svega 1000 taksi vozila za Beograd? Ili sam ja to pogrešno razumeo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo... ili će im dati više oznaka tipa tih TX pa recimo TA, TI i sl, ili će im uvesti slova na mesto brojeva i time dobiti 91125 kombinacija sa BG xxx TX ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se slažem, ali bojim se da je tih 1,2 miliona za BG premalo a za sve ostale gradove/opštine previše...

A toliko smo mala zemlja, ne znam da li nas ima 6 ili 7 miliona da je najbolje da postoji jedinstvena tablica bez skraćenice grada/opštine...

Za BG je i više nego dovoljno tih 1,2 miliona, jer u BGu nikada nije bilo registrovano više od 350 000 vozila sa sve onim vozilima koja su uzeta na lizing, a zapravo nisu iz BG-a. S druge strane, i da im je malo, ostavili su mogućnost da i na prva tri mesta u nekom trenutku mogu doći slova ;) Za jedinstvenu tablicu se slažem, nikad mi nije bilo jasno to forsiranje obeležja grada, ali nije da mi je nešto mnogo i smetalo...

Čudno... A kako su onda popunili ovih dosadašnjih 900.000 tablica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako što su tablice delili redom, kako su vremenom brojevi išli na gore tako su se istim tim vremenom mnogi automobili odjavljivali, preregistrovali, menjali vlasnike itd ako me razumeš... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...