Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

Dok je leba (jeftinog u SOS prodavnicama) i igara (tenis, fudbal i sl.) Srbija se buniti neće. Oni koji su se pobunili, shvatiše da su manjina i odoše iz zemlje. Osta samo ova većina - zadovoljna sadašnjim stanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo meni se sviđaju tablice! Šta im fali?

Sto godina slušam kako ove stare nisu valjale a sada ni nove kao nisu dobre... Tablice, realno briga me za njih... Kola sam registrovao pre Nove godine iz čisto praktičnih razloga...

Što kaže Njegoš: Niko srećan a niko dovoljan, niko miran a niko spokojan, sve se čovjek bruka sa čovjekom, gleda majmun sebe u zrcalo...

Edited by Prase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tablicama fale i sreda i krajevi, vec vise puta nabrojano, pocev od grba pa do kvaliteta odnosno izgleda slova, bisernog mesanja dva pisma - ja sam apsolutni protivnik koriscenja naseg latinicnog pisma, iz prakticnih razloga , uz mesanje engleske abecede.

Manje bi mi strasno leglo da su sve pisali cirilicom, a ne ovako. :wallbash:

Niko nije razmisljao da ima entuzijasta koji i odu nekad preko grane, pa sto onda ne bi otezali put toj nekolicini, za recimo placanje vinjeta ? kao da se namerno trude da spostvenom narodu zagorcaju zivot sto vise !!! A to skretanje paznje po sistemu bacanja prasine u oci, da mi sad raspredamo o tablicama a ispred nosa da nam promakne po neki problem velicine poveceg slona.

I opet cu reci , sve u stilu kako rece dragi kralj Ibi: MI GORE-VAMA DOLE, U TOM SMISLU.... :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo malo ćirilice ne vidim čemu smeta... da sam se ja pitao tablice bi bile ili ćirilične ili bar ko u BiH sa slovima koja su ista u ćirilici i latinici...

Što se tiče grba to nije ceo grb već samo štit... a takav je i na pasošima i svim drugim dokumentima... redizajnirani grb će biti kad bude i nije to ništa čudno i onaj stari grb SR Srbije sa zvezdom je jednom menjan...

Opet kažem... meni su tablice zadnja stvar na kolima koja me zanima... iskreno i dalje ne vidim šta ovima toliko fali... jedino što bi ja promenio je to što bi ćiriličnu skraćenicu stavi u neku drugu boju - npr. crvenu i što bi izbacio ova naša slova ČĆŠĐŽ tamo gde mogu napraviti smetnju i zabunu tipa ĆC ili ŽZ i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

99% ljudi na ovoj temi je za sprdnju... Koga zanima kakve su nam tablice, da mozemo da ih biramo pa da kazemo da su ruzne ili bilo sta. Nismo ih birali i mozemo da placemo kolko hocemo.

I ne, nisam dobio retardiranu kombinaciju slova vec najobicniju univerzalnu kombinaciju a oni koji razmisljaju o tome da li su "nasa" slova "nasa" ili su "nasa" slova "njihova", slobodno moze da ode kod cika doce da se pregleda jer je duboko zagazio u OFF!!!

Niko nece imati probleme zbog MOJIH slova(posto smo zakljucili da ta slova nisu "NASA") ni kod nas a ni u inostranstvu i ne paranoisite!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros idem na posao...Prolaze me kola sa ĆC tablama...Posle 5 metara vise ne razlikujes da li je ĆC ili je CC u pitanju... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne prica o "nasim" i "njihovim" slovima.

Pricamo o prakticnosti u primeni istih.

Ajd idi pa kupi vinjetu sa tablicom koja na sebi ima ŠĐŽČĆ slova , bas da te vidim :)

Ako tebe ne zanima, mene zanima kakva mi je tablica, i smeta mi sto nismo pitani za izgled istih, i generalno mi smeta sve za sta se ne pitamo za misljenje, i smeta mi sto se prema narodu u ovoj zemlji ophode kao da je stoka bezrepa.

Ko voli da mu nataknu ular na glavu i da ga tako vodaju, samo nek izvoli, ja na to ne pristajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitana si i ti i svaki punoleti gradjanin za voje misljenje preko tvjih predstavnika u skupstini Srbije.

Vinjetu cu da kupim, dacu im zelenikarton pa nek se cesu kako ce napisati jer to nije moj problem kao ni to sto oni nemaju odgovarajuci softver za prepoznavanje nasih slova.

slova su malo cudna ali nasa su i drago mi je zbog toga!!!

NOVE TABLICEEEEEEE!!!!

ne bih se bas slozio

latinica

abeceda

Srpska_latinica

thumbup.gif

MR. Damjanovic WROTE:::
Ljubim Vas braćo Srbi. Zajebite nedoumice oko ćirilice i latinice... potpuno je nebitno. Latinicu kojom pišu Srbi, pišu I Hrvati I to zahvaljujući Vuku. Recimo da se razumem u ovu problematiku pomalo, lično volim ćirilicu, ali sem potpisa ćirilicom, sva druga dokumenta pišem latinicom. U čemu je zapravo stvar. U principu. Naš jezik je Vuk Karadžić polatinio, i to na taj način što je najbolje osobine latinske gramatike primenio u srpskom jeziku. Svako slovo – glas. Istovremeno, na tom predlogu su mu se divili i Štrosmajer i Gete i svi velikani onog vremena. Nevolja je u tome što se naši fonetski glasovi u latiničnom izdanju umesto ortodoksnih znakova pišu latinično sa dva slova, recimo "nj", "lj", “dj”…. Medjutim čirilično pismo u izvornom obliku svetog Ćirila I Metodija ne poznaje ovakve znake. Gubljenjem ovih znakova u ćirilici, kao I infinitivskim oblicima koje smo primili od Germana, Latina I Romana, potpuno smo se “osekli od” vrhunskih spisateljskih sa naših prostora, te nismo u stanju da razumemo “Slovoljubve”, I razna “žitija” svetaca I savremenika onog doba. Recimo da bi SLAVENOSERBSKI bio naprimerenija varijanta za praćenje dokumenata onog doba, ali sem mogućnosti da izučavate taj jezik na filološkom fakultetu, ili bogoslovskom – ne bi bili u stanju ništa da razumete. Prema tome, živimo u vremenu kompjuterskih informacija, Kompjuterski jezik je 90% latinični. Koristite taj način komunikacije I nećete imati problema ni sa tastaturom ni sa reprodukcijom – svako će vas razumeti, a kao zadovoljenje srboljublja nek vam bude činjenica, da ni jedan narod oko nas ( namerno ne pominjem ime jednog plemena – istog naroda), koristi baš Vukovu fonetiku latiničnog pisma.
A za kraj poslastice:

1. Znate li čije su reči: ožujak, prosinac, kolovoz, listopad….. Pa srpske. Hrvati ih prihvatili – mi uzeli latinske.
2. Znate li čija je reč “tisuća”. Pa srpska, naravno. Hrvati ih prihvatili – mi uzeli grčki termin…. (Ilijada)
3. Znate li koja je moneta bila aktuelna za vreme Cara Dušana!?- PERPER. Dinar je istoćnjačka, arapska moneta. Nema veze sa istoimenim planinskim masivom u Dalmaciji.

Ukoliko ste gledali seriju “Složna braća”, primetili ste da dva glavna glumca koji pretstavljaju hrvatsku etničku gupu u Bosni stalno primenjuju termin “još od dolaska Franjevaca… I zaostali Bizant),.. E tad se kod nas desio raskol. Daleko posle razdvajanja jedne crkve na dve (istočnu I zapadnu) – svi su se osećali jednim narodom.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada mogu sve one američke ili arapske tablice da prođu po "Europi" e vala mislim da neće biti nikakvih problema ni za naše Š Đ Č Ć i Ž.

Kad mi istkne registracija lično ću da tražim neku kombinaciju tipa ČĆ i sl. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi, spremi i oko 650 jura za kaznu kad ne uspes da je platis :)

svako je slobodan da iznese svoje misljenje, moje je onakvo kako sam kazala i ne odstupam od toga . Nesto ne znam da je postojala bilo kakva anketa za izgled istih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta ko da postavlja anketu, ti imas legitimne predstavnike naroda u narodnoj skupstini i onisu ti koji govore u tvoje ime.

Pa 2x razmisli da li neces da glasas i za koga ces da glasas :D

650e???

Jel se nekom desilo.

Ovakvo iznosenje licnih svhvatanja se ne uzima za ozbiljno jer jos NIKO nista nije platio niti imao problema zbog tablica. Ako bude problema diskutovacemo o tome!!!

Samo jedno pitanje, kako su do sada pisali ŠA, ČA, ĐA???

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi, spremi i oko 650 jura za kaznu kad ne uspes da je platis :)

svako je slobodan da iznese svoje misljenje, moje je onakvo kako sam kazala i ne odstupam od toga . Nesto ne znam da je postojala bilo kakva anketa za izgled istih.

Kakvu kaznu ba?

I da se dopunim, koja to država je pravila anketu vezanu za tablice? Da nije Hrvatska, ili možda BiH pitala svoje građane?

Edited by Prase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar nije dobro to sto ne moze da se prepozna da li je C,Ć ili Č. Zasto? Pa ako vam stigne kazna od pandura ili za parkiranje vi mozete da se zalite i da lakim izvodjenjem odgovornog lica na uvid, utvrdite da se to tesko prepoznaje hahahah :thumbsup: . Naravno ovo je neizvodljivo jedino ako niste budza sa vezama pa to prihvate kao dokaz. Ali moze biti kao jedna od korisnih stvari koje su nam donele nove tablice.

A da ima jos jedna dobra stvar uvezi novih tablica, nasa drzava nam je opet otela pare, ali za razliku od prethodnih, mnogobrojnih puta smo bare nesto dobili :harhar: Evo gorivo je skuplje, vece akcize a nije kvalitetnije :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Prase

ajde se dogovori sam sa sobom prvo da li ti se svidjaju ove nakaradne tablice

Evo meni se sviđaju tablice! Šta im fali?

Sto godina slušam kako ove stare nisu valjale a sada ni nove kao nisu dobre... Tablice, realno briga me za njih... Kola sam registrovao pre Nove godine iz čisto praktičnih razloga...

ili ti se ne svidjaju

Ovo malo ćirilice ne vidim čemu smeta... da sam se ja pitao tablice bi bile ili ćirilične ili bar ko u BiH sa slovima koja su ista u ćirilici i latinici...

Opet kažem... meni su tablice zadnja stvar na kolima koja me zanima... iskreno i dalje ne vidim šta ovima toliko fali... jedino što bi ja promenio je to što bi ćiriličnu skraćenicu stavi u neku drugu boju - npr. crvenu i što bi izbacio ova naša slova ČĆŠĐŽ tamo gde mogu napraviti smetnju i zabunu tipa ĆC ili ŽZ i sl.

Malo su ti odgovori razliciti,cas su ok tablice a za par postova i nisu...da ne kazem da kontriras...... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja slova Ć Č Š Đ nisu nimalo praktična i jedino na čemu ću insisitrati kad budem registrovao auto je da ih nemam.

Prvo sam mislio da su insistirali na srpskim slovima, pa sam posle viode i: W X Y Q, tako da je na tablicama moguće da imate kombinaciju WĐ QŠ ... :thumbdown::thumbdown::thumbdown: ,

Ne komentarišem dizajn i veličinu mada mi se ne sviđa, ali na tablici ima svega Ćirilice, Latinice srpskih i engleskih znakova (haos i bezumlje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Prase

ajde se dogovori sam sa sobom prvo da li ti se svidjaju ove nakaradne tablice

Evo meni se sviđaju tablice! Šta im fali?

Sto godina slušam kako ove stare nisu valjale a sada ni nove kao nisu dobre... Tablice, realno briga me za njih... Kola sam registrovao pre Nove godine iz čisto praktičnih razloga...

ili ti se ne svidjaju

Ovo malo ćirilice ne vidim čemu smeta... da sam se ja pitao tablice bi bile ili ćirilične ili bar ko u BiH sa slovima koja su ista u ćirilici i latinici...

Opet kažem... meni su tablice zadnja stvar na kolima koja me zanima... iskreno i dalje ne vidim šta ovima toliko fali... jedino što bi ja promenio je to što bi ćiriličnu skraćenicu stavi u neku drugu boju - npr. crvenu i što bi izbacio ova naša slova ČĆŠĐŽ tamo gde mogu napraviti smetnju i zabunu tipa ĆC ili ŽZ i sl.

Malo su ti odgovori razliciti,cas su ok tablice a za par postova i nisu...da ne kazem da kontriras...... :welcome:

Pročitaj ponovo... sve je jasno napisano, nisi bio skoncentrisan ili šta već...

Jedno su moje želje... npr. ovako nešto:

5017237312_1463211001.jpg

(ovo je nekadašnja tablica opštine Modriča u Republici Srpskoj u periodu 1992-1996)...

A drugo je moj komentar tj. minimalne primedbe na nove tablice...

Edited by Prase

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacno bih pre pucao sebi u kolena nego da nosim cetiri capme na tablicama ffs :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi, spremi i oko 650 jura za kaznu kad ne uspes da je platis :)

svako je slobodan da iznese svoje misljenje, moje je onakvo kako sam kazala i ne odstupam od toga . Nesto ne znam da je postojala bilo kakva anketa za izgled istih.

Kakvu kaznu ba?

I da se dopunim, koja to država je pravila anketu vezanu za tablice? Da nije Hrvatska, ili možda BiH pitala svoje građane?

to za kaznu se nije odnosilo na tebe

a za druge drzave me ic ne zanima da li jeste ili nije pravila anketu :whistle: a ovde izlazem svoj protest jer nas kao gradjane ove zemlje niko ni za sta nije pitao

@ celic

o kakvim ti predstavnicima pricas ? pa ne treba ja njih da cimam za rukav , a ne secam se da je igde bilo pomena da nas kao vozace neko nesto pita

Kako su krenuli moze da znaci da ce sutra da im dune da nam menjaju imena , pa kako ko dodje na vlast tako ce i da radi a nas sve zajedno ko hebe.

I da , znam ljude koji su platili kaznu jer su se zeznuli po pitanju trajanja vinjete. Videcemo kako ce ovo da funkcionise.

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj ponovo... sve je jasno napisano, nisi bio skoncentrisan ili šta već...

....

Jedno su moje želje... npr. ovako nešto:

...

A drugo je moj komentar tj. minimalne primedbe na nove tablice...

Ja mogu da citam do prekosutra sta pises i na koji nacin (koncentrisano ili ne)

prvo pises da su ti tablice dobre (kad drugi pisu da nisu zadovoljni njihovim izgledom)

a posle se nastavljas kako i ti imas neke primedbe na izgled istih (minimalno ili maximalno svejedno je....)

Toliko...

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budite iskreni prema drugima ali i prema sebi !

Necu biti grub vec cu reci da sam ipak ocekivao malo vise od strucnjaka iz te oblasti.

I na kraju, brateeeee RUZNE su do bola ! :harhar:

p.s.

Srecom , do oktoMbra cu se vozikam sa ovima! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj ponovo... sve je jasno napisano, nisi bio skoncentrisan ili šta već...

....

Jedno su moje želje... npr. ovako nešto:

...

A drugo je moj komentar tj. minimalne primedbe na nove tablice...

Ja mogu da citam do prekosutra sta pises i na koji nacin (koncentrisano ili ne)

prvo pises da su ti tablice dobre (kad drugi pisu da nisu zadovoljni njihovim izgledom)

a posle se nastavljas kako i ti imas neke primedbe na izgled istih (minimalno ili maximalno svejedno je....)

Toliko...

Ti bi da se svađaš a nemam pojma zašto...

Rekoh da su dobre... i da su mi tablice najmanja bitna stvar na kolima (to napisah u drugoj poruci)... a zamerke ponavljam po milioniti put su minimalne i ne znam šta hoćeš brate?

Table u suštini nebitne... moglo je i malo više ćirilice ali ne žalim se ni ovako jer vidim koliko je ljudi i protiv ovo malo naših simbola koji su na tablama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je sigurno vecini se tablice ne svidjaju a kako nemci mogu da imaju one njihove kerefeke tako i mi mozemo. Da li je neko isao preko sa novim tablicama i kakva su iskustva. Ionako se menjaju za 7 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tresla se gora rodio se miš. Neko od novinara imao problema pa sad digao frku. Sve nešto mislim da su hiljade vozača planirali da se voze po inostranstvu baš sada u vreme novih saobraćajnih dozvola... ima se para, ljudi ne znaju gde biju od keša pa eto sad im je problem saobraćajna... isto k'o što beše za vize :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...