Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - farbanje branika / styling branika / promena branika / styling celog automobila

Recommended Posts

Pozdrav drugari,vlasnik sam punta mk2 2002 god sa troja vrata klasican punto kao i svaki drugi.

naime hteo sam da prepravim branike na njemu kao ove sa slike pa me zanima da li je neko to radio i imate li neki savet.

cxca7.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdravo, pitao sam na drugim forumima, ali oni ne znaju moj odgovor ... interesuje me mnogo o Fiat Punto 2 sa 4 vrata, ja imam takav auto, tako želim da napravim neke izmene u njoj, ima opreme HLKS
- Da li će biti uspešna i da li je prihvatljivo da se stavi prednji i zadnji branik (spoljer) za Fiat Punto 2 sa dvoja vrata?
Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji mozes da stavis tj odgovara, a zadnji ne odgovara od 2/3 vrata 

 

sto se tice promena mozes da stavis bocne pragove i eventualno zatvoris lajsne na braniku 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji mozes da stavis tj odgovara, a zadnji ne odgovara od 2/3 vrata 

 

sto se tice promena mozes da stavis bocne pragove i eventualno zatvoris lajsne na braniku 

штета што нисте могли ставити задњи браник и Пунто са 2/3 полеђини пунта са 4/5 би могао да се врати изгледају много боље ... и ја сам радознао и зато ја не уклапају (Пунто за 2/3 врати се шири у леђа пунта са 4/5 врата)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko je iz Makedonije i ocigledno koristi google translate, pa nemojte bukvalno da shvatate njegove postove. Covek je prokementarisao da je steta sto ne moze zadnji branik od 3-vratnog na 5-vratni i pita zasto ne pasuje.

 

@AnDReJ_mk: ne pasuje zato sto je ceo zadnji kraj automobila potpuno drugaciji.

Ako planiras da menjas prednji branik, vazno je da li imas punto mk2 ili mk2b (facelift), posto ta dva modela imaju razlicite branike i ne mogu se menjati izmedju sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro de @chikavili, nemo' da izmisljas toplu vodu. Nismo mi slepi i znamo citati (to je diskutabilno) :D . Osetio sam se prozvanim jer si "rekao" u mnozini a kako je moj odgovor iza ...

Samo se iskreno nadam da se @AnDReJ_mk nije nasao uvredjen ?!

Puno pozdrava za aktere i izvinjenje na off-ovanju ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Извињавам се ако неко увредив, али хвала вам на помоћи, користите google translate нади да боље разумеју....овде у Македонији постоји неколико места на којима делови тела су врло јефтини, јер моја редовна спољери да им дају још 30-50 евра и да предузму друге (обично они ће бити различите боје, тако да се може бојити боји каросерије)

 

zza676.thumb.jpg.e6646d8fc9f5bc159daa282 zza677.thumb.jpg.2336bde473b384cd782a551

 

Мој Пунто је такав и такав спољер као прва слика, а ја желим да ставим предње спољер као друга слика не уклапа исту конзолу као оригинал .... ? значи ништа да промени лежишта ... скидам старе, ставио сам други

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim clanovima. 
Naime, cilj teme je da sve sto se tice delova i izgleda ovog autica bude smesteno u ovaj post i da na taj nacin svi koji ga vozimo dolazimo lakse do saveta, iskustava i delova koji su nam potrebni. 
Zelim svima lepu saradnju i ugodnu voznju.   :thumbup:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi.... Pitanje: ja sam naleteo na punta sa ovim dodatkom na prednjem braniku,meni se svidja posto nije previse upadljiv, al opet daje lep izgled. E sad me zanima, zna li neko gde ima da se kupe takvi dodaci, ili uopste bilo kakav dublji branik, koliko se krecu cene i to.

 

Osim toga, zanima me da li na punta 2, moze da se montira samo ovaj branik ili moze i od nekog drugog modela, posto sam vidjao, ali ne znam da li je to sa drugog modela ili je to bas za njega samo druga vrsta branika. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni, a i većini kolega sa foruma su ti dodatci kič, mada ima situacija kada ume to da izgleda lepo.. ako već razmišljaš o zameni branika, moj lični izbor bi bili isključivo Abarth branici ili nešto što ide uz njega, nikako one Shiva automotiv i sl budževine..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih tih dodataka mozda bih stavio nesto ovako , ali tek posto vidim uzivo kako to izgleda ovao na slikama deluje ok , nije nesto preterano nabudzeno.

 

punto.jpg
 
punto_1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo vidis na ovome sto je meni na profilnoj slici, to je moj punto sa tim dodatkom. Samo sto sam pre par dana zveknuo neku zivotinju pa sam polupao branik...sad bi uzeo ili taj dodatak ili kad bih nasao abarth branik. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha...nisam...negde su mi se zagubile slike...a nedavno sam bubnuo neku zivotinju, polupao sam prednjicu komplet...pa ga sad sredjujemo. Tako da pokusavamo da sastavimo taj dodatak na braniku... Pa ako ga sredim stavljam slike.

Gde imaju da se kupe obrvice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal je izvodljivo staviti na punta sa 5 vrata prednji branik od onoga sa 3 vrata. Dal je neko to probao? U pitanju je punto 2

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...