Jump to content
FAS Goran
zaki

Fiat Punto mk.2 - farbanje branika / styling branika / promena branika / styling celog automobila

Recommended Posts

Imam dve ponude i sada razmisljam koja je bolja.
Nudi mi lik na otpadu da mu dam moje branike a on da mi da branike od putnickog i da mu doplatim 50e i da ih onda majstor farba u belu boju(boja auta).
A druga varijanta mi je da mi majstor ofarba moje branike od Van-a.
Auto je Fiat Punto 1.9D ex van, branici su mi crni. Sta je vasa preporuka?
Sve farbarske radnje bi mi radio chicavilijev farbar koji je i njemu radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka ti chikavilijev farbar ofarba branike, vidi kako je njemu uradio, profi ;)

Nema potrebe da menjaš i doplaćuješ za putničke branike, neznatna je razlika, a za te pare možeš i nove da kupiš :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovorio sam sve sa majstorom, auto teram u ponedeljak, samo mi ostaje da odlucim da li putnicki ili Van, po chicavilijevom iskustvu sam siguran da mi boja ne bi spadala ni sa Vanovih branika, nego cisto estetski razlozi su u pitanju, a mozda preterujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi razlike su minimalne, a one mrazice pozadi ili same spadnu ili ih neko ukrade tako da moja preporuka farbaj svoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima na tom otpadu fabricki bele ? koja je cifra kod vilijevog farbara za branike ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bele branike na otpadu nema sanse da nadjes a ako kojim slucajem nadjes cena bi bila kao da ofarbas tvoje, nisu ovi na otpadima ludi znaju sta nam najvise treba.

A sto se tice cene farbanja kod chicavilijevog majstora kosta 50e po braniku plus materijal od 30-70, znaci maksimalno bi te izaslo 170e.

Ja sam nalazio i po 15e po braniku ali nisam hteo svakome da dam kola da mi farbaju. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, hvala, ako ga ne prodam skoro, onda na jesen ide na farbanje branika + još neke kozmetičke zahvate ....

pozz !!! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam nalazio i po 15e po braniku ...

Upravo zbog toga i kruzi urbana legenda da se svaki naknadno farbani branik ljusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam ostavio auto kod majstora Mise i bice gotovo verovatno u cetvrtak ili petak. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ja ofarbah svoje branike i retrovizore, sve ukupno 150e i zadovoljan sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boja se ne moze ljustiti ako se stavi pre farbe neka vrsta prajmera, ili neki git, pa se lepo farba iz dve ture.

Ti sto farbaju za 15 eura....ne bih zeleo uopste da komentarise. 15 eura = 1500 dinara :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike uskoro kada bude na autu sve gotovo (distanceri i folija na stubic kod vrata)... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra mu je čučnulo farbanje- drugi auto !!! :thumbsup::respect: :respect:

mk2 - legne stvarno super, dok su se mk2b - već toliko odomaćile sa crnim branicima da drukčije ni neviđam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je skroz ozbiljan prevoz, tolika je promena da su me moji prijatelji pitali kada si kupio novi auto, kao izgleda bar 3 godine mladji, ortak jedan koji vozi galsko djubre 306 (tako ga ja zezam) priznao da je sada stvarno lep auto a pricao je italijansko g...., to mi je najdraze djegov ostao djubre a moj postao "stvarno lep auto" :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sada je skroz ozbiljan prevoz, tolika je promena da su me moji prijatelji pitali kada si kupio novi auto, kao izgleda bar 3 godine mladji, ortak jedan koji vozi galsko djubre 306 (tako ga ja zezam) priznao da je sada stvarno lep auto a pricao je italijansko g...., to mi je najdraze djegov ostao djubre a moj postao "stvarno lep auto" :thumbsup:

slazem se u vezi francuza... jedino vredno pomena... 206 RC i novi clio sport ostalo ...konfekcija :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je sve zazanje, on na moj a ja na njegov racun, inace nemam nista protiv bas nijednog vozila... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma to je sve zazanje, on na moj a ja na njegov racun, inace nemam nista protiv bas nijednog vozila... :cool:

..naravno, malo shalen ijena odmet ali je chinjenica da je vecina novih automobila chista konfekcia, nema vise dushe u njima sedi u shkodu fabiu, grande punta,pola ili 206 ,ni sam neces osetiti razliku isto sra.e drugo pakovanje, zato preferiram velike konjaze jer danas samo oni imaju neki karakter, neku svoju notu... :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram da diskretno sredim prednji branik pa mi treba savet.....Skidam lajsne sa prednjeg branika i puni se plastikom kako bi bilo u ravni....Neckam se oko farbanja.....plastika koja je crna ostaje crna,ali ne znam da li da ofarbam onaj deo gore sto ide u ravni u rnu boju ili da ostavim kako jeste?

Misljenje je dobrodoslo...nas lici sam ofarbao u paintu....samo ne znam sta da radim sa tim crnim da li da ga farbam

PA120018.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...