Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fotografija

Recommended Posts

Da podelim jednu fotku mog ortaka iz rodnog grada ;)

250465_2104409771044_1269494681_32451403_6130973_n.jpg

Photo by Zoran Mojsin

Share this post


Link to post
Share on other sites

extra :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG00645.jpg :unworthy::welcome:

samo sto sam zaboravio digitalni, :wallbash: pa sam slikao sa blackberry,em,a verovatno znate odakle je slikano :thumbsup:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dilemu izmedju par fotografija koju da izradim. To je u sustini jedna fotka obradjena na par nacina. Meni se svidja ova granulirana jer sam tu hteo da postignem Vintage efekat krupnog plana sa izrazenijim pixelima, dok su ostale sa malo pomerenim fokusom, kako bi docarale neku zamisljenost koja je izrazena na licu!

keka_1_of_1.jpg kekonjaxxa_1_of_1.jpg

kekonjaxxu_1_of_1.jpg Kekonja.jpg

beba.jpg IMG_4126.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekih mesec dana sam kupio Fuji S2950, 18x optički zum, napravio sam oko 500 slika, ali nemam još uvek onu sa kojom bih se pohvalio, tako da čim ufotkam nešto pametno eto mene sa slikom ovde... Svaka čast na ovim slikama..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto si pogresno ukljucila ili ti je s*eban aparat, posto cela fotka vuce na roze. Mislim, znam ja da se to tebi svidja, ali meni ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nije prava tema za to ali ajd` da pitam :)) Ima li neko da proda nikonov objektiv 18-105, da je u ok stanju ?

Ako neko postoji nek` mi pise u PM da se dogovorimo :)

Edited by ivan_pajce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da postavim pitanje, pošto vidim da ima dosta ljudi koji se razumu u fotografiju...

Dakle sa dnevnim fotografijama napolju sam prezadovoljan i odgovara mi što je slika kristalno čista što se i očekuje od fotoaparata sa 14mpxl... Ima 18x optički zum, sa kojim sam takodje prezadovoljan... Iskreno sam se prošle godine opredelio za ovaj model iz razloga što je od fotoaparata do 200e pravio najbolji HD snimak, fotografija mi je bila nekako sporedna opcija, ali vremenom je došlo do toga da mi fotoaparat postane neophodan za posao, pa mi se tu javlja problem...

Tačnije slika mi ima dosta nekog šuma kada slikam u zatvorenom prostoru, bukvalno isti kvalitet ispadne kao kada slikam telefonom, naravno radi se o manjku dnevnog svetla, ali kada upalim blic, to bude prejako i kada sliku prebacim u komp, to izgleda očajno, tako da kada se desi da kada mi zatreba fotoaparat za posao, ja ponesem stari Canon od 5mpxl koji imam već 5-6 godina i koji napravi daleko bolju sliku u zatvorenom prostoru i sa i bez blica... Desilo mi se recimo letos da slikam napolju u vreme kada sunce zadje, slika ispadne katastrofa... Zanima me da li postoji neko rešenje da taj problem iskorigujem, ili je jednostavno fotoaparat takav :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ISO vrednost slike koju slikaš u mraku i vrednost kad slikaš napolju. Ako je nameštena opcija u meniju "autoISO" onda je takvo ponašanje aparata sasvim očekivano. U principu najbolje je da držiš ISO u rasponu od 50 do 200 ili 400, što manji broj to manje šuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste mi stojalo AutoISO, pokušavao sam da ga stavim na "P" režim i da ga štelujem, ima razlike, ali i dalje nisam zadovoljan kvalitetom slike, pa sam malo proguglao i skontao da nisam jedini koji se žali na taj problem, pa sam se pomalo i razočarao u ovaj model, očekivao sam malo više...

Ovo su neke finije slike koje sam napravio sa njim

DSCF0064.jpg DSCF0070.jpg

DSCF0126.jpg DSCF0236.jpg

DSCF0453.jpg DSCF0457.jpg DSCF1003.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...