Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fotografija

Recommended Posts

Uopste nije lose s' obzirom da je iz ruke + digitalni zum. Mirna ti ruka ;)

 

Evo kako to izgleda sa stativa i optickim zumom (ali sa jeftinim teleobjektivom)

 

MOON2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može iz ruke kada je pun mesec i jako svetli. Ja sam dobijao i 1/200, ne treba ni stabilizacija. Doduše, to se ponekad dešava.

Mnogo je lepše kad se slika mesec koji nije do kraja pun, jer se onda lepo vide krateri. Imam dobrih slika od pre nekoliko godina, pokušaću da ih iskopam bez kompa, pa da okačim neki linkić.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa podupirao sam pod torbicu da bude što mirnije, i stavio automatsko okidanje da ga ne mrdnem... Sa obzirom da je prosummer u pitanju ja sam zadovoljan.. Evo jedna koju sam danas okinuo, opet iz ruke naravno

 

IMG_3332.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Večeras se prošetao sa drugarom koji ima malo ozbiljniji fotoaparat, pa sam malo pozajmio stalak od njega i eksperimentisao, tako da sam zadovoljan kako je to ispalo, možda bi trebalo da malo podignem ISO, ali to sam shvatio tek sada kada sam prebacio slike na komp, na displeju fotoaparata mi deluju svetlije, ovo je sve slikano sa ISO 100, uglavnom uhvatio sam foru, nisam nešto išao na nekim zanimljivijim lokacijama, prošetao kejom i okinuo koju sliku čisto da utvrdim gradivo od nekih tutoriala sa kojim sam se zabavljao ovih dana... 

 

IMG_3379.jpg IMG_3396.jpg IMG_3402.jpg IMG_3405.jpg IMG_3411.jpg IMG_3421.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sikter odlične noćne fotke.

Evo par fotki sa telefona. Nisu umjetničko djelo ali... 

C360_2013_04_20_12_27_45_565.jpg DSC_0219.jpg 

Link do treće slike pošto ne može da se postavi na postimage i imageshack zbog veličine.

http://i.imgur.com/Asc5ssR.jpg

 

Kod prve i treće korištena Camera 360 aplikacija, druga fotografija slikana fabričkom kamerom.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ima autofokus, odlično su ispale sa obzirom da je slikano telefonom... Sad imam vremena, a i stalak je kod mene, pa ću ovih dana obavezno da se zamlaćujem malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da podelim dve večerašnje, gde mi je najviše pomogao tripod stativ i chikavilijevo objašnjenje kako uslikati munju sa neke od prethodnih strana  :thumbup:

 

IMG_3704.jpg IMG_3711.jpg 

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne može baš svaki fotoaparat, potrebno je da bude statičan (da ne mrda ni milimetar), i da imaš onu opciju M (manual), i tu našteluješ vreme ekspozicije, meni je npr maksimalno 15 sekundi i on svih tih 15 sekundi skuplja svako svetlo koji vidi i ti okineš i čekaš, ako sevne u tih 15 sekundi, ono je uhvati, a ako ne, obrišeš, pa u krug, ja sam se zamlaćivao jedno 15 minuta, uhvatio sam 10tak munja, a par dobrih su mi pobegle dok fotoaparat obradi to skupljanje svetlosti... I obavezno podesiš ono da odbrojava okidanje na najmanje, meni je najmanje 2 sekunde, jer ako okineš ručno, onda mrdneš malo fotoaparat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj kad sam već tu, da okačim rezultate vežbanja ovih dana

 

IMG_3924.jpg

 

IMG_3927.jpg IMG_3943.jpg 

 

 

 

Pročitao sam ovih dana Đulijana Belića, osnovna pravila fotografije, pa u poslednje vreme ne idem nigde bez fotoaparata, čim sam pročitao ovo već sam i sam video da postoji neki napredak

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da zaverglam i ja dlsr :smoke:  

 

Zaribace od stajanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da osvezimo temu

 

IMG_7222_b.jpg

 

IMG_7303c.jpg
 

Edited by s@le

Share this post


Link to post
Share on other sites

Canonchuga 550d,a staklo tamron 17-50 2,8 blenda.Ume da bude ostar ko zilet :unworthy:

Edited by s@le

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna od mojih omiljenih

gx1QJKqJ.jpg

 

Bez uvrede ostalima ova slika s umetnicke strane ostavlja najveci utisak i mnostvo prica.

 

 

Bravo za autora !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima par zanimljivih, ali moras malo bolje da smislis kadrove i gde ces da se postavis kada fotkas nesto ovako dinamicno. Takodje je pozeljno malo se igrati sa duzinom ekspozicije kako bi doprineo utisku dinamike. Na fotkama su sve scene zamrznute, staticne. Mora to drugacije da se uradi.

Proguglaj malo "camera panning"

 

Paning zahteva mnogo rada, eksperimentisanja i vezbe, ali su rezultati sjajni.

Cak i da ti je kamera staticna, a ekspozicija malo duza, razmrljani "trkaci" mogu doneti odlican efekat.

 

Takodje, u slucaju parkoura, pozeljno bi bilo prici malo blize (koliko je to moguce), spustiti se i fotkati iz zablje perspektive i sirokim uglom.

 

Igranje i eksperimentisanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušavao sam i Panning da uradim, to je ispalo ovako nekako

 

IMG_4812.jpg IMG_4814.jpg IMG_4815.jpg 

 

 

U suštini za panning treba baš dosta eksperimentisanja i dosta slikanja da bi se odabralo par dobrih... Nešto sam se cimao da priđem bliže, da im ne zasmetam, a nešto se nisam usudio da se igram sa ekspozicijom, nekako sam se plašio da stavim sporiju da ne bude previše mutno, skoro sve je slikano na 1/800, e tek kada sam prebacio slike na komp sam primetio da je daleko bolje što kažeš iz žablje perspektive, pa sam sledećeg dana okinuo par odozdo..

Još jedan minus je što nije bilo baš puno dobrih lokacija za slikanje, uglavnom školsko dvorište i sl.

 

Krajem jula se u Ts-u organizuje Adrenalin Fest, navodno to sponzoriše neki gastarbajter, biće opet parkour, paraglajding, prelaženje na žici preko morave, climbing i slične stvari, pa eto zanimljivog događaja za slikanje.

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...