Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fotografija

Recommended Posts

Manuelni mod i onda vreme expozicije.

To imaju malo ozbiljniji aparati, oni lošiji imaju predefinisane programe i nema neke bistroće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ama corav je u mraku skroz, kao kokosije slepilo da ima :laughing:

Ukapirao sam da mi je aparat neozbiljan, jbg kupljen u tempu za 8000din, al Samsung :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo Canon za amatere, profi ligu moraš da studiraš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina idiota ima opciju nocnog slikanja, ali mora aparat da bude oslonjen na nesto stabilno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć sam ja malo čačkao u manual modu (Canon sx130is), iskreno slabo se razumem u ta manuelna podešavanja, ne znam šta mi je šta, ali sam izvalio kako da napravim dobru noćnu fotografiju, uglavnom prvom prilikom ću da nabavim neki stalak, pošto je bez njega mrka kapa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nešto što sam večeras eksperimentisao kroz otvoren prozor... Potrebno je uskladiti ISO, vreme i još nešto što ne znam šta je, izraženo kao "F" ...Iso sam stavio na 800, to vreme na 4.0

IMG_3045.jpg

IMG_3061.jpg

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iso spusti što niže, 100 OK tad ima najmanje šuma.

Imaš otvor blende, ekspoziciju i igranka može da počne. Samo manuelna podešavanja i extra fotografije dobijaš. Naravno više pokušaja sa različitim podešavanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Živ je, viđam ga sa vremena na vreme, ali se ne čuje, miran je kao bubica, mada čim krenu visoke temperature, otvara prozor, pa ako bude bučan i dalje, praćka će opet da radi :rolleyes:

kad ga stavim na 100 mi nekako tamna slika bude, ali pokušaću, najmanje mi je 80 u opcijama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet, opet sam isprobavao sa prozora, namestio ISO na 100, povećao vreme ekspozicije na 15, to mi je maksimalno na fotoaparatu i smanjio ovo F3,4 to mi je minimalno... Jednu sam okinuo onako, a drugu u nebo, čisto da izvalim može li da uhvati i zvezde sa obzirom da su bile samo dve, tako da kada ih bude više, biće bolje slika :turned:

IMG_3078.jpg IMG_3082.jpg

Još uvek tu postoji šum, možda je zato jer nemam stalak, nego sam ga naslonio na sims, ali sam ga i dalje pridržavao, a možda opet nešto ne radim kako treba?

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

smanjio ovo F3,4 to mi je minimalno...

 

To F ti je otvor blende. Sto je manji broj, to je vise otvorena blenda i vise svetlosti ulazi, ali je manja ostrina.

Kada bi radio sa stativa, ja bih ti preporucio F8 i da povecas ekspoziciju shodno tome, ali to sve zavisi sta fotkas i sta zelis da postignes.

Sto se tice shuma, to je manje-vise neminovno na nocnim fotkama. Ipak su to mali senzori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš ću da pokušam večeras ponovo da se zamlaćujem još malo dok ga ne izvalim skroz.. Konkretno me zanima samo klasična noćna slika bez bacanja akcenta na neki objekat ili bilo šta drugo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo poslušao sam te, stavio otvor blende na F8, brzinu ekspozicije na 6", ISO smanjio na 80 i evo rezultata

 

IMG_3093.jpg

 

Zadovoljan sam kako je to ispalo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo od mene neki fotkic :smoke:

pl_Si_QU1_K410_Pl_Hq_SAL4i_E8jkhri_V7_YB

 

IMG_2396_010.jpg

 

IMG_2396_7.jpg

 

IMG_2661.jpg

 

IMG_2601.jpg
 

 

 

Edited by s@le

Share this post


Link to post
Share on other sites

^S obzirom da su s fona kidaju :laughing:

 

Eo jos jedne

 

 

 

4m_NJ.jpg
 

 

 

Koliko gube na kvalitetu fotke po ovom uploderskim sjatovima strasno

Edited by s@le

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_3275.jpg

 

 

Ne mogu nikako da namestim ruku u fiksni položaj, a stalak nemam. Moram podhitno da kupim onaj mali tripod, mada sa obzirom da je digitalni zum u pitanju nije toliko strašno..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...