Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fotografija

Recommended Posts

bre nisam znao da ovde ima i fotografa :D Kapiram da ste svi na zoni, pa daj predstavite se! OK, znam da je nidza taj koji jeste, kao i Vili zli porucnik ali Vuk, i ostali? Koji ste? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mojih slicica sa letovanja, onako turistichih :-)

aHzw0.jpg

aHC09.jpg

aHG_r.jpg

aHJuA.jpg

aHLZJ.jpg

aHTt9.jpg

aHVYi.jpg

Slikano sa Nikon-om D40 i standardnim objetivom koji dolazi sa nim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sjajno! ovi fotoni su prosli kroz nesto ultrasiroko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde ljudi malo kritika ili pohvala i na moj racun,

totalni sam amater sto se fotografije tice a fotografije kloje sam postavio su rezultat nekoliko procitanih uputstava po web-u i dosadasnjeg iskustava u grafickom dizajnu.

Trenutno od opreme imam Nikon Coolpix S7c,

ali planiram da se castim nekim DSLR-om u toku leta ali otom potom (sve zavisi od vasih komentara).

Evo jos par fotografija uradjenih drugarevim D40 i jedne sa mojim S7c, pogodite kaja :)

zTjc0.jpg

zTtaA.jpg

zTvFJ.jpg

zTFEi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve sem Nebojsine kule su slikane Nikon-om D40, ali na vodi pa sa stalno ljuljalo :)

sta kazete za samu kompoziciju slika, jesam li uspeo da stavim sve na pravo mesto i sta bi vi promenili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe kad sam to pisao, u glavi mi je bila bas ta slika s Sonetovom kulom :D

p.s. sto se tice kritike - na prvoj, a posebno na trecoj si trebao da podignes aparat na gore, da ti nebo ispuni 2/3 kadra, a more 1/3, a ona sa nebojsinom kulom je favorit! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na trecoj sam hteo da uhvatim sto veci odraz sunca u vodi, ali je slikano sa nekih 4m visine pa nikako nisam uspeo u tome.

Sonetova kula se fenomenalno namestila ali posle desetak pokusaja sa raznim podesavanjima i bez stalka bolje nije moglo.

A koliko sam uspeo da provalim citajuci temu ti studiras fotografiju ili nesto slicno, pa me bas interesuje tvoje misljenje o

fotografijama koje sam postavio pre 10-ak dana, sve su slikane sa vode i to uglavnom u pokretu i uglavnom je radio auto fikus sa nekoliko pokusaja pa izabrane najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto si pogresno razumeo :)

Studiram FON, a fotkanje mi je hobi :)

Pogledacu sutra, sad sam u haosu! ;)

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

neke od mojih fotografija u prethodnih 4-5 godina kad sam poceo da se zezam sa aparatom.. U pitanju su bili prvo IXUS400 pa IXUS40 i sada powershotSD750 iliti IXUS75..

a0pwi.jpg a0w_J.jpg a0zuS.jpg

a0Eu9.jpg a0Jtr.jpg a0OsJ.jpg

a0QXS.jpg a0Ts0.jpg a0Yri.jpg

a0_Wr.jpg a14VJ.jpg a17pS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve sto nosi Panasonic ime je po pravilu kvalitetno, a isto vazi i za Leica-u.

Nisam citao o tom modelu, ali koji god Panasonic sam koristio, da je iz L serije - samo vrh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upoznat sa Panasonic Lumix aparatima, znam da imaju problem sa zrnom cak i na niskim ISO vrednostima i da im je RAW format poluupotrebljiv, a ti ultrazoom modeli cesto mase fokus na tele duzinama.

U tom cenovnom rangu, jos bih razmislio i o Fuji FinePix S2500HD (cak nesto jeftiniji), ali u tom prosumer segmentu ipak treba dati 350-400€ za ozbiljnu masinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galerija ARTGET, Trg Republike 5/I

(radno vreme: svakog dana od 11.00 do 21.00, ponedeljkom zatvoreno)

Izložba sa fotografske radionice Nevidljivi grad,

Selekcija: Robert Jankuloski (Makedonija) i Đorđe Odanović (Srbija)

16 – 28. 7.

Otvaranje: petak, 16. jul u 20h

Pa koga ne mrzi, neka svrati... moja prva (doduse grupna) foto izlozba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vili, aj probaj da ispravis barell da sve bude skroz paralelno.

Bas me interesuje kako bi izgledalo, mislim da bi tek tad bila psihodelija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari, sta gadjate, moze li da se uzme ganc nov kit D90, ako prodam kit D80 i D60 samo telo? D80 je u odlicnom stanju, a D60 bukvalno kao nov, sa manje od 2000 snimaka. Naravno, oba kompletna, original pakovanje i racuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...