Jump to content
FAS Goran
chikavili

Fotografija

Recommended Posts

Ove upadice kenon vs najkon sam do sada tolerisao zato sto smatram kao salu. Medjutim, to postaje prilicno dosadno, a neko ce da procita i da pomisli da je istina. Zato vas molim da se malo suzdrzite. Kada se vidimo uzivo, mozete da pljujete po canonu koliko god hocete, ali forum nije za to.

@manf: A1 moze da se nadje na ebay-u za 50e telo, u odlicnom stanju. Objektivi su raznih cena. Na primer 24-ku sam uzeo ortaku za 80e, odlicna, ocuvana.

A kome treba? Pa iskreno, mnogo mi se svidjaju fotke koje pravi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde gazda, sta se jedis... Prozivke iako sala sadrze tracak istine, a onaj ko ovde dodje da se raspituje o fotografiji, pa iz nasih sala ili zbilja izvuce pogresan zaklucak - treba stvarno da se zamisli o sebi, ne o nama.

A1 je bio vr' kad se pojavio. Stvarno vr. Pinakl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
carphoto21804825.jpg                                                                                                                                                                                                                                                                              sta reci :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ove upadice kenon vs najkon sam do sada tolerisao zato sto smatram kao salu. Medjutim, to postaje prilicno dosadno, a neko ce da procita i da pomisli da je istina. Zato vas molim da se malo suzdrzite. Kada se vidimo uzivo, mozete da pljujete po canonu koliko god hocete, ali forum nije za to.

@manf: A1 moze da se nadje na ebay-u za 50e telo, u odlicnom stanju. Objektivi su raznih cena. Na primer 24-ku sam uzeo ortaku za 80e, odlicna, ocuvana.

A kome treba? Pa iskreno, mnogo mi se svidjaju fotke koje pravi ;)

Razumem sve to, napisao sam u kontextu zbog filma... jako malo ljudi je na filmu ostalo, i jedan po jedan prelaze na digitalu..

Bio je skoro Nikon F5 na berzi za jaaaaako male pare u odnosu na kvalitet koji pruza... Mada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam nesto trazio u staroj kuci i naletim na ovo :) Mislim da je to keva koristila u mladjim danima dok se cimala sa fotografijom

1SHeG0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Malopre sam nesto trazio u staroj kuci i naletim na ovo :) Mislim da je to keva koristila u mladjim danima dok se cimala sa fotografijom

1SHeG0.jpg

proveri da li radi zatvarac i premotavanje filma. Rekao bih da je u pitanju 6x6 rolfilm varijanta.

Sta ces sa tim? Ako smem da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si već ljubitelj antikviteta, evo malo i dva vrlo retka moja modela:

Kodak Beau Brownie, 1931.god, rolo film "6" Ovaj je zaista deidn.

Rolley 35, 1966. ovaj očev

Oba u ispravnom stanju.... rade.. i naprave sliku! E, sad ovaj prvi je napravi otprilike kao i ovaj drugi, ali drugi ih pravi fenomenalno, ali laika format filma

vDvIJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' to neki format za koji ne znam? Kad se kaze lajka format, trebalo bi da se misli na obican film, jer je lajka prvi fotoaparat koji je koristio filmsku traku (35mm).

Ja sam kao neki kolekcionar, imam za sad desetak aparata kojekakvih osobina i starosti. Ako niste emotivno vezani za iste, vrlo rado bi(h) ih udobno udomio. :)

da, mozete to provereti i sami, ali eto: cene rolaja se beznacajne, cak i kad je minter ne prelaze 20 dolara, dok je brauni kodak od 10-120 dolara, opet zavisno od stanja. edit: i verzije (prve serije su skuplje)

Rolaj je napravljen u oko 2 000 000 primeraka, za kodak nisam nasao podatke. Znam inace da je to valjda prvi rucni (handheld) fotoaparat. Model na slici gore je jedan od poslednjih iz serije, ako se ne varam, proizvodjen negde na pocetku tridesetih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nemam pojma u kom je stanju ovo cudo, mozda je cak i dedin bio, samo znam da ga je keva posle koristila.

Ajd provericu u kakvom je stanju, pa ako keva nije nesto ultra vezana za njega prosledicu ti isti da stavis u kolekciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

valja. Steta da se frkne u kontejner, kako god okrenes. A sto se tice vezanosti, ja prvi ne bih dao ni jedan aparat koji imam, tako da sve razumem :D

ovo je poslednje sto je uslo u moju kolekciju:

aT_mi.jpg

Chinon CE-5, sa grip winder-om i njegovim blickom, sve radi savrseno. Interesantno je da ima danasnji A mod, tj, da sam aparat odredjuje expocijiu, na osnovu blende. Najkraca exp mu je 1/2000, opet sasvim fino za ono vreme. Cak je postojao i AF motor koji se montirao na kuciste iznad objektiva. To nemam. Baterija u telu nije promenjena makar 6,7 godina. I i dalje radi. :D Jedino sto me nerivira je sto nemam rear curtain paljenje blica, samo na prvi stepen.

Balda nije koristena makar 35 godina, a i ja se sad gubim sa njom. Centralni zatvarac nece da mi sljaka, a nisam siguran da li mora da ima film da bi radio. Probavao sam ga na prazno. Deluje mi kao da je mehanizam navijanja zatvaraca povezan na oba kraja rolne, i da bez filma ne funkcionise. Nisam ubacivao film, jer trazilo nije jasno definisano (oiviceno), pa ne znam tacno sta slikam A i imam druge sprave koje koristim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popelo se mache lepo na haubu, bilo mu toplo. Sve ne bi bilo cudno, da macak ni posle paljenja kola nije hteo da sidje, provozali se par metara, macak stoji i zbunjeno me gleda, pa sam morao da stanem i slikam

35Mor.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup:

eto ti cist primer da i da si imao ne znam kakav aparat, ne bi puno znacilo. Fotka je ono... Ali prica je ekstra. I imaces secanje za ceo zivot. :D Drzi bilo kakav aparat stalno uz sebe, telefon, nebitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 blica i duza ekspozicija, ili koriscenje neke lampe? U sv. slucaju, odlicna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pola bambija. :)

Jedan blic, 7 puta opaljen, u krug, oko auta. Jedan *.nef fajl, trebalo mu je dobrih 20 sekundi da opasulji buffer nakon kraja expozicije.

Crop, resize i okvir. Minut i po photoshop-a.

Mnogo dobro stivo, ima da se nadje na netu: Real world Camera Raw with Adobe Photoshop CS - Bruse Fraser

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan blic, 7 puta opaljen, u krug, oko auta.

Nisi mogao malo da sacekas, nego si odma istrtljao :D

Taman sam hteo da napisem to. Inace, odlicna fora, probao sam. Prodao mi foru jedan ortak fotograf pre par godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...